Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kurdami Joninių laužus nesukelkime miško gaisrų

Image - Kurdami Joninių laužus nesukelkime miško gaisrų

Artėjant Joninėms, aplinkosaugininkai primena, kad kuriant šventinius laužus gamtoje su ugnimi reikia elgtis itin

Trečiadienis, 21 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Image - Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Antradienis, 29 Gruodis Komentarai (15)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

Politikų kova už jaunimo erdves Žemaičių Naumiestyje pralaimėta

Image - Politikų kova už jaunimo erdves Žemaičių Naumiestyje pralaimėta

Šilutės r. savivaldybės taryboje svarstant, ar įgyvendinti projektus „Edukacinių ir kūrybiškumą skatinančių erdvių sukūrimas Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje“ ir „Edukacinių erdvių sukūrimas Šilutės r. Vainuto gimnazijoje“, užvirė

Pirmadienis, 5 Birželis Komentarai (0)

Problema

Rusniškių pasėlius ir sodybas niokoja „Boso danieliai“

Image - Rusniškių pasėlius ir sodybas niokoja „Boso danieliai“

 „Atvažiavau į savo vasarvietę ir nustėrau: medeliai - nudraskyti, gėlynai - ištrypti, o žmonos pasodintos daržovės - nukramtytos. Dabar net nežinau, kaip apie tai papasakoti žmonai. Ją tikrai ištiks infarktas.

Ketvirtadienis, 15 Birželis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Ugniagesiai kviečiami ne tik į gaisrus, bet ir gelbėti šunis, padėti neįgaliesiems

Image - Ugniagesiai kviečiami ne tik į gaisrus, bet ir gelbėti šunis, padėti neįgaliesiems

Ši vasara kol kas nėra karšta ugniagesiams: pievoms sužaliavus jų degintojai nurimo, o ir pastatai dega rečiau.Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas sako, jog per pastarąsias savaites užfiksuoti

Sekmadienis, 25 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Naujas Švėkšnos miestelio akcentas - skulptūra Nepriklausomybės akto signatarui K.S.Šauliui

Image - Naujas Švėkšnos miestelio akcentas - skulptūra Nepriklausomybės akto signatarui K.S.Šauliui

Lietuvos valstybės 100-metų pasitinkančią Švėkšną rudenį papuoš naujas paminklas - miestelio centre, Liepų aikštėje, iškils Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Kazmiero Stepono Šaulio skulptūra. 5,5 metro aukščio, iš bronzos ir granito

Šeštadienis, 24 Birželis Komentarai (0)

Untitled-1 copyAngelų košė. Žuvies pyragas. Baršteliai su ausytėmis. Putpelytė po „marška“. Duonos trupinių pyragas su vyšniomis. Tauriojo elnio kraujo trauktinė.

Ne, visa tai nėra skirta tik gurmanams ir tikrai ne tik tiems, kurie nuo ryto iki vakaro varto naujai iškeptas receptų knygas. Tai – keletas patiekalų, kuriuos, receptus ištraukusi iš senų, bajoriškos virtuvės knygų, sumanė paruošti kaimo turizmo sodybos „Rusne Villa“ („Rusnės vila“) savininkė Daiva Stanislovaitienė.

Pradėjusi turizmo verslą ji stvėrėsi šaknų – to palikimo, kuris per D.Stanislovaitienės motinos – Sakų liniją – driekiasi iki šių dienų. Tad sodyba iškilo prosenelių žemėje – Rusnės salos Pakalnės kaime, o kad ji skirtųsi nuo kitų paslaugos teikėjų, visas dėmesys buvo sutelktas į bajorišką kilmę.

Subruzdo vaikai

Pasak D.Stanislovaitienės, bajorystės kilmės dokumentų tvarkyti stvėrėsi po mokslų iš užsienio grįžę vaikai.

„Mes, užaugę sovietmečiu, to visiškai nevertinome. Kokie dar titulai? Pasirodo, ta bajoriška kilmė dar reiškia ir tai, kad kilmingi žmonės kitaip auklėjo vaikus. Jie spaudžia ne tik prie mokslų, bet ir prie darbo. Štai tada ir supratau, kodėl senelis, vos tik atvažiuodavau per vasaros atostogas ilsėtis į kaimą, o čia jau laukia grėblys, atremtas į šieno kupetą. Grėbti šieną ar kartu su „bernais“ mėžti mėšlą? Tai – ne man, aš juk – bajoraitė“, – apie tai, kas buvo, pasakojo vilos savininkė. O kas yra šiuo metu tame kaime ir kas dar bus?

Pagaliau avėrė ir restoraną

Svečiams duris atvėrusi 2012-aisiais, gyvuoti „Rusnės Vila“ pradėjo teikdama paslaugas vestuvininkams ar įvairias šventes švenčiančioms žmonių grupėms. Pirmieji jų buvo istorikai, padovanoję 1613 metais pagamintą laikrodį.

Jis ir dabar tiksi svečių menėje ant sienos.

Šiemet verslas šiek tiek plečiasi. Jei sumanymui svečių stygius arba jų perteklius nesutrukdys, šios vilos restorane birželio pradžioje pradėtos teikti maitinimo paslaugos gyvuos visą vasarą, o gal ir dar ilgiau. Tai – pirmas sezonas, kai vila ėmėsi dar ir tokio verslo.

O jį kursto ir tai, kad kol kas tai – vienintelė vieta Rusnės saloje, kur galima pavalgyti. „Norime įsikibti į bajoriškas tradicijas. O jų virtuvės knygose atradau labai įdomių dalykų. Pavyzdžiui, Radvilos Našlaitėlio magiras darydavo maisto stebuklus. Ir juos smulkiai aprašydavo. Taip akis užkliuvo ir 1582-aisiais pradėtą gaminto „Tauriojo elnio kraujo“ trauktinę – nestiprų, bet aštrų žolių gėrimą“, – pasakojo D.Stanislovaitienė.

Prieš pietus lyžtelėdavę to „kraujo“ bajorai, o dabar – ir vilos svečiai gali užsikąsti kramtydami plonytę kresną (šoninę), pamirkytą šokolade. Mėsa ir šokoladas?

Praalkusiems svečiams, ko gero, tai tik dar labiau sujauks gurgiančius pilvus.

„Angelų košė“ – damoms skirtas pusryčių saldėsis, pagamintas iš keptų obuolių ir „dar kažko nuostabaus“. Žuvies pyragas – šaltas patiekalas, kuris labiau įtinka vyriškam skoniui, nei moteriškam. „Sriuba? Kad ir „Barštelių su ausytėmis“. Tai ir mano mėgstamiausia. Apskritai seniau lietuviai daug valgė „šaknų“ – salierų, burokėlių, nuo XIX amžiaus – ir bulvių. O tai trinta sriuba, išvirta iš raudonų šaknų“, – pasakojo vilos šeimininkė. O kas tos auselės? Maži koldūnai, įdaryti džiovintais baravykais. Daug kam tai įprasta? Vargu. Kaip kad neįprasta ir tai, kad yra tam tikrų patiekalų, kuriuos restorane tenka valgyti prisidengus skraiste. Tik tam, kad greta esantys žmonės nematytų, kaip, laižant kepto paukštuko kaukelius, per smakrą teka grietinėlės padažas.

Užsieniečiai vilą jau aptiko

 Maždaug 15–25 eurai žmogui. Tiek gali kainuoti patiekalai, kai jie užsakomi svečių grupei, atvykusiai ne tik pavalgyti, bet ir į edukacijos užsiėmimą. Gali būti, kad keliaujantys po Lietuvą žmonės Pakalnės kaime stabtelės tik dėl jų.

O kol kas „Rusnės viloje“ ilgiau nei lietuviai užsibūna užsieniečiai. Tai ir vokiečiai, kurie buvo atvažiavę su filmavimo kameromis. Ir šveicarai, kurie suskato sodyboje ieškoti „Krašto ambasadorius“ ženklo, o neradę – ėmė gūžčioti pečiais. Kaip čia taip? Žmonės garsina savo krašą, o už tai nėra pagerbti? „Buvo svečių ir iš Afrikos, tiksliau – iš jos kilę žmonės, kurie pastaruoju metu gyvena Londone. Jie čia atsivežė savo mamas.

Ir ką gi? Tos tamsiaodės ponios, pasipuošusios stilingomis skrybėlaitėmis, sukrito į pievą ir pradėjo forografuotis. Buvo labai gražus oras, tad ir nuotraukos buvo puikios: Rusnėje – juodukių moterų, spalvotas sukneles išskleidusių žolėje“, – išskirtiniais svečiais pasidžiaugė D.Stanislovaitienė.

Lrytas.lt inf.

Daugiau šio autoriaus straipsnių...

Komentarai  

 
#2 jau tikrai..... 2017-06-19 21:23
mes sita "restorana" prie Peterso tilto uzdarema dar pernai. Girdejom atgarsius, bet pakviesti draugu, nuvaziavome(ger iau butume to nedare!!!). "Vistienos krutinele grill" - svylancios mesos ir riebalu dumais prasmirdes mesos gabalas. "Sterko file bulviu tarkiuose"( kadangi sterko nebuvo, idejo menke)- kvapas toks, lyg kas prisiko i ta bulvini blyna.Manau pakaks, keista tik, kad savininkai nedaro isvadu.
 
 
#1 Šilutė 2017-06-16 22:10
"Prie Peterso tilto" gyvenime daugiau nevalgysime ir tuo labiau svečių nevešime. Keiskite virėją, kol dar sezonas įsibėgėja. Pernai buvo viskas gerai, o šiemet gegužės mėn. pietavome 5 žmonės, skirtingus patiekalus ir visiems buvo neskanu. Susigadinome nuotaiką, "pasidarėme pramogą". Vee...
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos