Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Medetkos - pats laikas jomis apsirūpinti

Image - Medetkos - pats laikas jomis apsirūpinti

Nuo birželio iki pirmųjų šalnų mus džiugins ryškiai geltoni medetkų žiedai. Tai itin vertingos vaistažolės, kurių atsargomis turėtume pasirūpinti kiekvienas. Apie medetkų gydomąsias savybes žmonės žinojo jau XII amžiuje, o

Ketvirtadienis, 16 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Image - Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Jau keletą mėnesių netyla aistros dėl Šilutės miesto centrinės gatvės medžių atnaujinimo projekto įgyvendinimo. Kiekvienas valdžios priimamas sprendimas turi būti aptartas su visuomene arba bent jau tais krašto gyventojais, kuriuos

Pirmadienis, 9 Liepa Komentarai (0)

Problema

Rugsėjis ant nosies, pedagogai sunerimę: atlyginimai didės ar mažės?..

Image - Rugsėjis ant nosies, pedagogai sunerimę:  atlyginimai didės ar mažės?..

Nuo rugsėjo šalies mokyklose pereinama prie etatinio mokytojų apmokėjimo, - tai naujiena, kuri artėjant mokslo metams kelia bene daugiausia aistrų ir pedagogams, ir mokyklų, ir net Švietimo skyrių vadovams. Švietimo ir

Penktadienis, 10 Rugpjūtis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Kad maudynės netaptų nelaime – patarimai, kaip elgtis vandenyje

Image - Kad maudynės netaptų nelaime – patarimai, kaip elgtis vandenyje

  Vasarą vandens telkiniai kaip magnetas traukia atgaivos nuo karščių ištroškusius gyventojus. Nenuostabu, nes vandens pramogos daugeliui yra vienas didžiausių šiltojo metų laiko malonumų. Tačiau saulės vonios gamtos prieglobstyje, gaivus vanduo

Antradienis, 14 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kintiškiai kviečia 100 metų Lietuvos jubiliejui piešti 100 metrų piešinį

Image - Kintiškiai kviečia 100 metų Lietuvos jubiliejui piešti 100 metrų piešinį

100 metrų piešinys, kurį sukurs 100 šeimų, skirtas lietuvos 100-mečiui - tokią iniciatyvą iškėlė Kintų evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis.Visi, norintys prisijungti prie iniciatyvos, rugpjūčio 19 dieną yra laukiami

Pirmadienis, 6 Rugpjūtis Komentarai (0)

m Egzaminai_21Savaitės pradžioje portalas DELFI, bendradarbiaudamas su žurnalu „Reitingai“, pirmą kartą pristatė Lietuvos vairavimo mokyklų reitingus. Šalies vairavimo mokyklos vertintos pagal įvairius kriterijus.

„Šilutės naujienos“ domėjosi, kokioje vietoje Klaipėdos apskrityje atsidūrė šešios Šilutės rajone veikiančios vairavimo mokyklos pagal vieną rodiklį: kaip mokiniai išlaiko vairavimo egzaminą iš pirmo karto.

B, A ir C vairavimo kategorijų reitingų sąrašuose sužibėjo trys iš šešių Šilutėje veikiančios vairavimo mokyklos - Pajūrio vairavimo mokykla, Dainoro Grigaliaus vairavimo mokykla ir A.Knapkio įmonė „Šoferiukai“.

Pristatė vertinimo kriterijus

Delfi.lt rašo, kad prieš pradedant Lietuvos vairavimo mokyklų palyginamąjį vertinimą buvo apklausta 30 skirtingų interesų grupių atstovai: pradedant Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos, Valstybinės kelių transporto inspekcijos, Valstybės įmonės „Regitra“ ekspertais ir baigiant atskirų vairavimo mokyklų vadovais, instruktoriais ir, žinoma, mokiniais.

„Jų buvo teirautasi, kurie kriterijai geriausiai atskleidžia vairavimo mokyklų darbo kokybę, kokybės ir kainos santykį ir kurie aspektai labiausiai padeda apsispręsti renkantis vairavimo mokyklą. Iš viso buvo paminėta per 20 kriterijų: pradedant kaina ar draugų rekomendacijomis ir baigiant tuo, ar vairavimo mokykla yra socialiai atsakinga. Tačiau dalies kriterijų neįmanoma unifikuoti, todėl tyrimui nuspręsta naudoti tik palyginamus dydžius“, - straipsnyje teigia „Reitingų“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.

Skaičiuojant rezultatus, kiek mokinių vairavimo egzaminą išlaikė iš pirmo karto, buvo remiamasi oficialiais „Regitros“ 2013-2016 metų egzaminų laikymo duomenimis. Vertinimo kriterijus paprastas: koks procentas kiekvienos mokyklos mokinių išlaikė egzaminą iš pirmo karto.

B kategorijos vairuotojų vertinimas

Analizuodami „Regitros“ duomenis, reitingo sudarytojai nustatė, kad iš pirmo karto B kategorijos (lengvųjų automobilių vairuotojų) vairavimo egzaminą Lietuvoje išlaiko vidutiniškai 40-42 proc. vairavimo mokyklų mokinių, o kiti dar turi mokytis papildomai.

DELFI pateikia 20 Lietuvos vairavimo mokyklų, kurių didžiausia dalis mokinių 2013-2016 metais B B1 kategorijų vairavimo egzaminą išlaikė iš pirmo karto.

Pirmoje vietoje - IĮ „Vairuok“ (Panevėžys) mokykla. Net 76,7 proc. jos mokinių vairavimo egzaminą išlaiko iš pirmo karto!

Vairavimo mokyklų reitingo sudarytojai paskelbė 15 geriausių mokyklų, veikiančių Klaipėdos apskrityje.

Pirmoje vietoje yra UAB „Laukininkų vairavimo mokykla“ - 63,6 proc. jos mokinių egzaminą išlaiko iš pirmo karto. O trečioje vietoje Klaipėdos apskrityje yra neseniai Šilutėje filialą atidariusi UAB „Pajūrio vairavimo mokykla“, kurios 50,2 proc. mokinių vairavimo egzaminą išlaiko iš pirmo karto.

Į geriausiųjų Klaipėdos apskrityje penkioliktuką pateko ir Šilutėje įsikūrusi D.Grigaliaus vairavimo mokykla - ji yra 14-oje vietoje. 39,8 proc. šios mokyklos mokinių vairavimo egzaminą išlaiko iš pirmo karto.

Priminsime, kad Šilutėje veikia šešios vairavimo mokyklos: „Pajūrio vairavimo mokykla“, „Respublikos“ vairavimo mokykla, V.Miklovio ir D.Grigaliaus vairavimo mokyklos, „Šoferiukai“. Vairuotojus taip pat ruošia ir Šilutės žemės ūkio mokykla.

A ir C kategorijų vairuotojų vertinimas

Kaip sekasi vairavimo mokykloms mokyti A (motociklų, triračių ir lengvųjų keturračių vairuotojai) ir C (automobilių, galinčių vežti iki 8 keleivių, ir krovininių automobilių vairuotojai) kategorijų vairuotojus? Reitinguose buvo pateiktos tos Lietuvos vairavimo mokyklos, kurių bent pusė mokinių (50 proc.) egzaminus išlaikė iš pirmo karto.

Geriausiai A kategorijos vairuotojus Lietuvoje paruošia Jovito Stankevičiaus IĮ vairavimo mokykla, registruota Elektrėnuose. Net 79,1 proc. jos mokinių egzaminą išlaiko iš pirmo karto. Verta pažymėti, kad šios mokyklos mokiniai sėkmingai laiko ir B kategorijos egzaminus - šalyje užima antrąją vietą.

Klaipėdos apskrities geriausių mokyklų, ruošiančių A kategorijos vairuotojus, penkioliktuke yra Šilutėje veikianti „Pajūrio vairavimo mokykla“. 59,1 proc. jos mokinių A kategorijos vairavimo egzaminą išlaiko iš pirmo karto.

C kategorijos egzaminus Lietuvoje sėkmingiausiai laiko Tauragės apskrities UAB „Biceda“ mokyklos auklėtiniai - 78,3 proc. mokinių vairuotojo pažymėjimą pavyksta gauti pirmuoju bandymu.

50 proc. išlaikymo iš pirmo karto barjerą pavyko perkopti ir Šilutės A.Knapkio įmonei „Šoferiukai“. 52 proc. jos mokinių C kategorijos vairavimo egzaminą išlaiko iš pirmo karto.

Reitingus vertina įvairiai

„Pajūrio vairavimo mokykla“ Šilutėje filialą atidarė balandžio pabaigoje. Šios mokyklos administratorė Vilija Rimkienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad džiaugiasi aukšta mokyklos pozicija Klaipėdos apskrityje. Tačiau, anot jos, toks mokymo kokybės vertinimas yra nelabai tikslus, nes nebuvo atsižvelgta į mokinių skaičių vairavimo mokyklose. Pavyzdžiui, į „Pajūrio vairavimo mokyklą“ kas mėnesį ateina 60-70 mokinių, o į kitas - kur kas mažiau.

„Nesvarbu, ar vairavimo egzaminą išlaikai iš pirmo, ar iš antro karto, svarbu saugiai važiuoti“, - paklaustas apie reitingus sakė Dainoro Grigaliaus įmonės vadovas, juknaitiškis D.Grigalius. Savo mokyklos vieta vairavimo mokyklų reitinguose jis džiaugiasi. Tačiau, anot jo, egzamino išlaikymas iš pirmo karto dar neparodo vairuotojo sugebėjimų. Kartais stiprus mokinys per egzaminą susijaudina ir padaro lemtingą klaidą, o silpnesniam nusišypso laimė ir pasiseka išlaikyti iš pirmo karto.

D.Grigalius nesureikšmina šių reitingų, nes jie parodo tik dalelę realybės. „Jeigu mokinys egzaminą išlaiko ir iš antro karto, tai dar nereiškia, kad jis bus blogesnis vairuotojas. Nesureikšminti pirmą kartą per vairavimo egzaminą patirtos nesėkmės patariu ir savo mokiniams“, - sakė D.Grigalius.

„Šoferiukų“ vadovas Simas Knapkis mano, kad šis reitingas atspindi tikrąją vairavimo mokyklų situaciją, nes sudarytas remiantis „Regitros“ duomenimis.  Anot jo, mokinių egzaminų išlaikymas iš pirmo karto priklauso ne tik nuo pačių mokinių, bet ir nuo „Regitros“ egzaminuotojų. Jis pripažįsta, kad išlaikyti B kategorijos vairavimo egzaminą iš pirmo karto yra tikrai  nelengva.

Tačiau S.Knapkis sutinka, kad daug kas priklauso ir nuo instruktorių. „Šoferiukai“ yra atlikę tyrimą, kurio metu išsiaiškino, jog beveik pusė mokinių renkasi konkretų instruktorių.

S.Knapkio savimeilę glosto ir tai, jog į jo vadovaujamą vairavimo mokyklą pereina ir mokiniai iš kitų mokyklų.

 

  Savaitės pradžioje pirmą kartą buvo paskelbti vairavimo mokyklų reitingai. „Šilutės naujienos“ domėjosi, kokioje vietoje Klaipėdos apskrityje atsidūrė šešios Šilutės rajone veikiančios vairavimo mokyklos.

Komentarai  

 
#1 Milita 2018-01-18 15:53
Mano papildomos vairavimo pamokos buvo https://vairuoti.lt/kategorijos-siauliai/papildomas-mokymas-siauliai/ tai galiu rekomenduoti, kad gera vairavimo mokykla. Ko nepasakyčiau apie prieš tai lankytą vairavimo mokyklą Šiauliuose
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos