Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Šilutės policijos pareigūnai prašo atpažinti vagyste įtariamus asmenis

Image - Šilutės policijos pareigūnai prašo atpažinti vagyste įtariamus asmenis

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai prašo gyventojų atpažinti vagystėmis įtariamus

Antradienis, 13 kovas Komentarai (0)

Policija kviečia atsikratyti priklausomybės nuo telefono

Image - Policija kviečia atsikratyti priklausomybės nuo telefono

Policijos pareigūnai visoje šalyje vasario 20-28 d. vykdo sustiprintą vairuotojų kontrolę. Ypač dėmesys kreipiamas į kone priklausomybe tapusį vairuotojų mobiliojo ryšio priemonių naudojimą rankomis, pažeidžiant Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimus,

Antradienis, 27 Vasaris Komentarai (0)

Įvykiai

Išaiškintas neteisėtas senų automobilių laužynas

Image - Išaiškintas neteisėtas senų automobilių laužynas

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tirdami nusikalstamas veikas ir teisės pažeidimus, dažnai glaudžiai bendradarbiauja su kitomis teisėsaugos institucijomis. Toks bendradarbiavimas vyko šių metų kovo 6-ąją, kuomet buvo tikrinama išankstinė

Trečiadienis, 14 kovas Komentarai (0)

Ugniagesių pajėgas sukėlė Sakūtėliuose degęs pastatas, o Šilutėje - mersedesas

Image - Ugniagesių pajėgas sukėlė Sakūtėliuose degęs pastatas, o Šilutėje - mersedesas

 Ketvirtadienio rytą bendruoju pagalbos centro numeriu 112 buvo gautas pranešimas, kad atvira liepsna dega Sakūtėlių kaime, Kebelių gatvėje esantis medinis gyvenamasis namas. Į įvykio vietą išsiųstos Šilutės ir Klaipėdos rajonų

Penktadienis, 2 Vasaris Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Šilutėje, šalia pėsčiųjų perėjos partrenktas antrokas

Image - Šilutėje, šalia pėsčiųjų perėjos partrenktas antrokas

Šiandien apie 12 val. skaudi nelaimė įvyko netoli Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos. Iš mokyklos namo einantį antroką partrenkė neseniai teises išsilaikęs jaunas vairuotojas. Berniukas gatvę kirto ne per perėją. Nukentėjęs

Penktadienis, 16 kovas Komentarai (3)

Šilutės pakraštyje susidūrus dviem automobiliams jaunas vairuotojas atsidūrė reanimacijoje

Image - Šilutės pakraštyje susidūrus dviem automobiliams jaunas vairuotojas atsidūrė reanimacijoje

Du žmonės buvo sužaloti šeštadienį Šilutės pakraštyje susidūrus dviem lengviesiems

Šeštadienis, 3 kovas Komentarai (1)

Nelaimės ir konfliktai

Prieš Kalėdas namų neteko dvi šeimos iš Laučių

Image - Prieš Kalėdas namų  neteko dvi šeimos iš Laučių

Prieš savaitę skaudi nelaimė įvyko Laučių kaime - ugnis pasiglemžė trims savininkams priklausantį medinį namą. Per Kalėdas be namų liko dvi šeimos, iš kurių vienoje auga mažamečiai vaikai. Laimei, ugnis

Šeštadienis, 30 Gruodis Komentarai (0)

Liepsnose sudegė 6 medžio apdirbimo staklės ir mediena

Image - Liepsnose sudegė 6 medžio apdirbimo staklės ir mediena

Ankstų antradienio rytą gausi ugniagesių komanda skubėjo į Macikus - Pienių gatvėje liepsnojo ūkinis pastatas, kuriame buvo daug medienos. Ant ūkinio pastato stogo besiplaikstančią liepsną per vonios kambario langą pamatė

Sekmadienis, 3 Gruodis Komentarai (0)

policija22Pirmąjį šių metų pusmetį Šilutės rajono žmonės gyveno šiek tiek ramiau nei pernai: rajone užfiksuota mažiau nusikalstamų veikų, o policijai pavyko išaiškinti daugiau nusikaltimų ir nusižengimų nei per tą patį 2016 metų laikotarpį.

Apie kriminogeninę situaciją rajone pasakoja Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Vagysčių sumažėjo

3860 įvairių pranešimų per 2017-ųjų pirmąjį pusmetį Bendrasis pagalbos centras adresavo Šilutės policijai. Pagal šiuos pranešimus pradėta 320 tyrimų, ištirti 223 (69,7 proc.).

Pernai per tą patį laiką buvo gauti 3883 pranešimai, pradėti tyrimai dėl 341 nusikalstamos veikos, ištirta 189 (55,4 proc.). Tai statistiniai skaičiai, kuriuos pirmiausia pateikia PK viršininkas.

Kasmet daugiausia būna vagysčių, tad nuo jų ir pradedame.

2016 m. Šilutės r. PK dėl vagysčių buvo pradėta 140 tyrimų, ištirti 39 (27,9 proc.). Buvo užregistruota 19 įvairių transporto priemonių vagysčių, ištirta 6 (31,6 proc.), išaiškintos 6 iš 8 automobilių vagysčių (75 proc.). Buvo užregistruota ir 14 vagysčių, kurios įvykdytos įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, ištirtos 3 (21,4 proc.). Pradėti 4 tyrimai dėl plėšimų, išaiškinti 3 (75 proc.).

Šiemet per pusmetį pradėti 96 tyrimai dėl vagysčių, ištirtos 36 (37,5 proc.). Tirtos 10-ies transporto priemonių vagystės, išaiškintos 5 (50 proc.), taip pat  7 automobilių vagystės, ištirtos 3 (42,9 proc.).

Įtarimą kelia metalo supirkėjai

Pasak A.Mikalausko, mūsų rajone svetimas mašinas „priglaudžia” ne kokia nors siaučianti organizuota grupuotė. Vagiamos paprastai senos - dažniausiai 15-20 metų senumo mašinos, o jų neretai pasigviešia net savininkus pažįstantys ar su jais kartu išgertuvėse dalyvaujantys asmenys. Pasivažinėję jie paprastai tokį automobilį kur nors pameta ir palieka, arba priduoda į metalo laužo supirktuvę.

Pasak A.Mikalausko, įtariama, kad per metalo supirktuves realizuojama daug vogtų daiktų. Nemažai šio „verslo” atstovų netgi važinėja per namus, taip ieškodami sau uždarbio. Nemažai tų supirkėjų yra ne mūsų rajono gyventojai, daugelis dirba „šešėlyje” - nėra įteisinę metalo supirkimo veiklos, neturi licencijų.

Todėl policija prašo gyventojų pagalbos - laukia pranešimų apie tokius atvykusius metalo „supirkėjus”.

„Jei gyventojai pasižymėtų tokių atvykusių supirkėjų mašinų numerius ir nedelsdami paskambintų telefonu 112 arba savo bendruomenės pareigūnui, mes galėtume patikrinti daugiau tokių „verslininkų”, ir kartu grąžintume nukentėjusiems žmonėms daugiau iš jų pavogto turto”, - sako PK viršininkas.

Arkliavagis dar neprisipažįsta

Šiemet per pusę metų užregistruota tiek pat kaip ir pernai - 14 -vagysčių, kurios įvykdytos įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, o išaiškintos 7 (50 proc.) tokios vagystės.

Vasaros metu kasmet registruojama daugiau vagysčių paplūdimiuose ar švenčiant gamtoje, nes poilsiautojai neįpranta saugoti savo rankines ar telefonus - palieka juos nerakintuose automobiliuose ar eidami maudytis - tiesiog ant kranto be priežiūros. O šalia švenčiantys ar besideginantys poilsiautojai nepraleidžia progos pasinaudoti kaimynų neatsargumu.
Tiesa, šiemetinė vasara šia prasme ilgapirščiams itin nepalanki, mat ir paplūdimiuose, ir gamtoje poilsiautojų - vos vienas kitas, tad ir tokių vagysčių dar neužfiksuota.

Dar viena „vasarinių” vagysčių grupė - vagystės iš ganyklų. Vagiami ne tik gyvuliai, bet ir akumuliatoriai, generatoriai, girdyklos. Pareigūnai pastebi, kad ūkininkai stengiasi saugoti šį savo turtą, bet visai apsaugoti nepavyksta: vagys įsigudrina nupjauti visas spynas, įsilaužia į metalines dėžes ir ryte į ganyklą atėjęs ūkininkas savo turto jau neberanda.

Šiemet Šilutės rajone ūgtelėjusio prieauglio vagysčių iš ganyklų dar nebuvo. „Bet dar - ne ruduo,” - primena Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė, gerai žinanti, kad išalkę vagišiai į ganyklas patraukia, kai prieauglis gerai įminta - rudeniop.
Užtat buvo pavogti 3 arkliai - po vieną Traksėdžių, Saugų ir Kintų ganyklose. Du iš jų pavyko rasti, kai buvo sulaikytas šiais nusikaltimais įtariamas vyras. Pareigūnai įtaria, kad vieną gyvulį jis jau spėjo realizuoti.

Kitame rajone gyvenantis ir į Šilutės rajoną atvažiuojantis įtariamasis kaltu vis dar neprisipažįsta. Ši byla dar tiriama.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos