Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Šilutės policijos pareigūnai prašo gyventojų pagalbos

Image - Šilutės policijos pareigūnai prašo gyventojų pagalbos

Policijos pareigūnai prašo atsiliepti eismo įvykio liudininkus. 2018 rugpjūčio 4 d. apie 01.40 val. neblaivus (1,54 prom. alkoholio) vyras, gim. 1984 m., ėjo dešiniojo kelio kelkraščiu be jokių šviesą atspindinčių

Pirmadienis, 6 Rugpjūtis Komentarai (0)

Žinia – ir alimentų nemokėjusiems tėvams, ir vaiko išlaikymo išmokų gavėjams

Image - Žinia – ir alimentų nemokėjusiems tėvams, ir vaiko išlaikymo išmokų gavėjams

„Sodra“, nuo šių metų pradžios perėmusi Vaikų išlaikymo fondo funkcijas, iš kurio mokamos išmokos tėvams ar globėjams, kurie vieni augina vaikus ir nesulaukia priteistų alimentų, pradėjo skolų

Trečiadienis, 1 Rugpjūtis Komentarai (0)

Įvykiai

Ugniagesiams darbo pridėjo sekmadienio vėtros vartomi medžiai

Image - Ugniagesiams darbo pridėjo sekmadienio vėtros vartomi medžiai

Pastarąją savaitę per Pamarį šniokščiančios vasaros liūtys negaili nei lietaus, nei žaibų su perkūnija, nei smarkių vėjo šuorų. Tokie vėjai šeštadienį ir sekmadienį įvairiose rajono vietose vartė medžius, kuriuos nuo

Trečiadienis, 15 Rugpjūtis Komentarai (0)

Šilutėje apšaudytas devynmetis, policija apklausė įtariamąjį

Image - Šilutėje apšaudytas devynmetis, policija apklausė įtariamąjį

  Šilutės policija apklausė vyrą, kuris įtariamas apšaudęs

Antradienis, 14 Rugpjūtis Komentarai (2)

Keliuose ir gatvėse

„Kelių priežiūra“ ir pakeles šienauja, ir Sosnovskio barščius naikina

Image - „Kelių priežiūra“ ir pakeles šienauja, ir Sosnovskio barščius naikina

Valstybės įmonė „Kelių priežiūra“ iki rugpjūčio 1 d. magistraliniuose ir krašto keliuose, ir iki spalio 1 d. - regioniniuose keliuose šienauja žolynus, kurie driekiasi palei valstybinį kelią. Šienavimas padeda saugoti

Pirmadienis, 6 Rugpjūtis Komentarai (0)

Susisiekimo ministerija: pašalinė veikla vairuojant negali būti toleruojama

Image - Susisiekimo ministerija: pašalinė veikla vairuojant negali būti toleruojama

Lietuvoje nemažai tragiškų avarijų įvyksta dėl vairuotojų budrumo stokos ar vairuotojų dėmesio blaškymo. Kelių eismo taisyklės numato, kad vairuotojas negali užsiimti bet kokia veikla, trukdančia atlikti pagrindinį jo darbą –

Pirmadienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Tragedija Atmatoje - nuskendo vaikas (PAPILDYTA)

Image - Tragedija Atmatoje - nuskendo vaikas (PAPILDYTA)

  Didžiulė tragedija šią pavakarę įvyko Rusnės saloje, Atmatos upės pradžioje, dar vietinių vadinamoje Atmatos, Pakalnės ir Skirvytės upių sankirtoje. Maždaug 19 val. maudynių vietoje nuskendo 15 metų berniukas iš Šilutės.

Penktadienis, 27 Liepa Komentarai (9)

Tik po žiaurios egzekucijos suprato, kuo galėjo baigtis senolės akistata miške

Image - Tik po žiaurios egzekucijos suprato, kuo galėjo baigtis senolės akistata miške

Šiurpi žmogžudystė Šilutėje pasėjo baimę tarp senjorų. „Baisu net nosį į lauką iškišti. Nežinia, kokių pamišusių žmonių galima sutikti. Nužudė mano kaimynę. Jaučiuosi labai sukrėsta“, – ištarė 70-ties metų

Sekmadienis, 8 Liepa Komentarai (0)

policija uniformaPraėjusiame „Šilutės naujienų“ numeryje rašėme, kad per pirmąją šių metų pusę Šilutės rajone įvykdyta šiek tiek mažiau vagysčių nei per tą patį 2016 metų laikotarpį.

Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas pateikia skaičius, kurie rodo, kad ir kai kurių kitų nusikalstamų veikų sumažėjo, o kai kurių - pavyzdžiui, smurto šeimose - atvejų kiekis išliko toks pat.

Tačiau yra sritis, kurioje padėtis ne gerėjo, o tik prastėjo - tai plėšimai viešose vietose. Šių nusikaltimų šiemet įvykdyta žymiai daugiau.

Plėšimų padaugėjo

A.Mikalauskas sako, jog kelerius metus plėšimų rajone būdavo stabiliai vienodai - 11-12 atvejų per metus. Bet šiemet per pirmąjį pusmetį užfiksuotas šių nusikaltimų augimas - dėl plėšimų jau pradėti 7 tyrimai. Išaiškinti 3 atvejai (42,8 proc.) - tiek pat kaip ir pernai.

Toks padidėjimas pareigūnams sukėlė pagrįstą nerimą.

Plėšimai, pasak A.Mikalausko, dažniausiai jaunų žmonių, net nepilnamečių daromi nusikaltimai, įvykdomi daugiausiai tamsiu paros metu ir nuošaliose vietose. Dažniausiai užpuolikai prie nusižiūrėtos aukos pribėga iš nugaros, panaudoja prieš ją smurtą ir atėmę turėtus daiktus, sprunka.

Todėl komisariato viršininkas pataria stengtis nevaikščioti tamsiuoju paros metu po vieną, o einant kartkartėmis apsidairyti, ar niekas neseka, nesiveja. Pastebėjus įtartinus žmones, reikėtų stengtis pasukti į apšviestą vietą ar ten, kur daugiau žmonių. Galima bandyti ir pabėgti nuo įtarimą keliančių asmenų.

Policijos pajėgos mieste budi ištisą parą, bet, pasak A.Mikalausko, visų vietų aprėpti ekipažai neįstengia, tad apie savo saugumą nuolat turėtume pagalvoti ir kiekvienas iš mūsų.

Baudžiamasis kodeksas girtų vairuotojų negąsdina

2016 metais 20 nusikalstamų veikų įvykdė nepilnamečiai, 16 iš jų ištirta. Šiemet situacija geresnė: užregistruotos tik 6 nusikalstamos veikos, kurias įvykdė nepilnamečiai, užtat išaiškinta 20 (kartu su ankstesniais metais įvykdytomis nusikalstamomis veikomis).

14 nusikalstamų veikų šiemet įvykdė neblaivūs asmenys, kai pernai tokių buvo užregistruota net 40.

Smarkiai sumažėjo ir nusikalstamų veikų viešose vietose: nuo 46 pernai per pusmetį, iki 29 šiemet per tą patį laiką.
Šiemet sausio 1-ąją įsigaliojo Baudžiamojo kodekso pakeitimai, kurie smarkiai sugriežtino atsakomybę už vairavimą smarkiai apgirtus. Tačiau jau dabar matyti, kad tai neatgraso tautiečių nuo pomėgio sėsti girtiems prie vairo. Net ir tada, kai kraujyje nustatoma 1,5 ir daugiau promilės alkoholio. Dėl tokių atvejų šiemet per pusmetį pradėti 38 ikiteisminiai tyrimai.
„Juk atsakomybė pagal Baudžiamąjį kodeksą - tai žmogaus biografiją teršiantis teistumas. Be to, gresia automobilio konfiskavimas, bauda ir dar prarandamos vairuotojo teisės“, - primena A.Mikalauskas.

Smurto šeimose nemažėja

Smurtas artimoje aplinkoje yra ta sritis, kuri priverčia policijos pareigūnus dalinti savo darbo savaites į „iki socialinių išmokų“ ir „po socialinių išmokų“.

Kadangi socialinės išmokos mokamos du kartus per mėnesį, tokiu ritmu budinčių ekipažų pajėgas stiprina ir policija.
Pernai per pusmetį Šilutės r. PK dėl smurto artimoje aplinkoje gauti 506 pranešimai, šiemet - 503, pradėti atitinkamai 65 ir 55 ikiteisminiai tyrimai.

Per pirmąjį 2016 metų pusmetį Šilutės policija surašė 2322 Administracinių nusižengimų kodekso protokolus, 1289 iš jų - už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Šiemet per tą patį laiką surašyti 2004 protokolai, 1148 iš jų - už KET pažeidimus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos