Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Šilalės policijos pareigūnai prašo atpažinti vagyste įtariamus asmenis

Image - Šilalės policijos pareigūnai prašo atpažinti vagyste įtariamus asmenis

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai prašo gyventojų atpažinti vagyste įtariamus

Ketvirtadienis, 19 Spalis Komentarai (0)

Pareigūnai prašo atsiliepti eismo įvykio liudininkus

Image - Pareigūnai prašo atsiliepti eismo įvykio liudininkus

  Šių metų rugsėjo 5 dieną, apie 12.30 val., kelyje Žemaičių Naumiestis – Gardamas – Švėkšna, traktorius važiuojantis pagrindiniu keliu nuo Žemaičių Naumiesčio miestelio link Gardamo miestelio, kliudė ta pačia kryptimi

Trečiadienis, 18 Spalis Komentarai (0)

Įvykiai

Dukrą elektros kabeliu ir diržu sumušę tėvai atsidūrė areštinėje, mergaitė - pas močiutę

Image - Dukrą elektros kabeliu ir diržu sumušę tėvai atsidūrė areštinėje, mergaitė - pas močiutę

Pastarąją savaitę per Šilutės rajoną nusirito smurto banga. Šeštadienį Tvaskučių kaime 14-metę dukrą elektros kabeliu ir odiniu diržu sumušę tėvai atsidūrė areštinėje, vaikas – pas močiutę. Muštynės, susistumdymai nesiliovė ir

Ketvirtadienis, 19 Spalis Komentarai (0)

Atsisakė pavaišinti alumi, todėl buvo sumuštas ir apiplėštas

Image - Atsisakė pavaišinti alumi, todėl buvo sumuštas ir apiplėštas

  Šilutėje vyrą sumušė ir apiplėšė pažįstamas vyras, kuriam nukentėjusysis nedavė

Antradienis, 17 Spalis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Rekonstrukcijos laukia dar kelios gatvės ir jų visų sankryža

Image - Rekonstrukcijos laukia dar kelios gatvės ir jų visų sankryža

Šilutės gatvės ir kiemai seniai perpildyti automobilių, o šilutiškiai vienas po kito atakuoja Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisiją ir prašo apsaugoti juos nuo „svetimųjų“ - į darbus atvykstančių ir

Penktadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Spalio mėnesio policijos reidai

Image - Spalio mėnesio policijos reidai

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, siekdami kurti saugią aplinką ir kartu drausminti eisme dalyvaujančius neatsakingus asmenis, spalio mėnesį šalies keliuose vykdo prevencines

Antradienis, 3 Spalis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Užlietose pievose Šilutės rajone – tragedija: apvirtus valčiai nuskendo vyras

Image - Užlietose pievose Šilutės rajone – tragedija: apvirtus valčiai nuskendo vyras

  Šilutės rajone, vandens užlietoje teritorijoje, apvirtus valčiai nuskendo vyras. Kiti trys valtyje plaukę žmonės

Penktadienis, 20 Spalis Komentarai (0)

Tragedijos Šilutėje atomazga: sūnelis - kapuose, tėvas - į teismą

Image - Tragedijos Šilutėje atomazga: sūnelis - kapuose, tėvas - į teismą

Byla dėl šalį sukrėtusios tragedijos, kai prieš pusmetį Šilutėje šuo mirtinai sukandžiojo mėnesio kūdikį, jau pasiekė teismą. Kaltinimai neatsargiu gyvybės atėmimu pareikšti žuvusio kūdikio tėvui.Šilutiškiui Aleksandrui, kuris yra jo sūnų

Antradienis, 26 Rugsėjis Komentarai (0)

policija uniformaPraėjusiame „Šilutės naujienų“ numeryje rašėme, kad per pirmąją šių metų pusę Šilutės rajone įvykdyta šiek tiek mažiau vagysčių nei per tą patį 2016 metų laikotarpį.

Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas pateikia skaičius, kurie rodo, kad ir kai kurių kitų nusikalstamų veikų sumažėjo, o kai kurių - pavyzdžiui, smurto šeimose - atvejų kiekis išliko toks pat.

Tačiau yra sritis, kurioje padėtis ne gerėjo, o tik prastėjo - tai plėšimai viešose vietose. Šių nusikaltimų šiemet įvykdyta žymiai daugiau.

Plėšimų padaugėjo

A.Mikalauskas sako, jog kelerius metus plėšimų rajone būdavo stabiliai vienodai - 11-12 atvejų per metus. Bet šiemet per pirmąjį pusmetį užfiksuotas šių nusikaltimų augimas - dėl plėšimų jau pradėti 7 tyrimai. Išaiškinti 3 atvejai (42,8 proc.) - tiek pat kaip ir pernai.

Toks padidėjimas pareigūnams sukėlė pagrįstą nerimą.

Plėšimai, pasak A.Mikalausko, dažniausiai jaunų žmonių, net nepilnamečių daromi nusikaltimai, įvykdomi daugiausiai tamsiu paros metu ir nuošaliose vietose. Dažniausiai užpuolikai prie nusižiūrėtos aukos pribėga iš nugaros, panaudoja prieš ją smurtą ir atėmę turėtus daiktus, sprunka.

Todėl komisariato viršininkas pataria stengtis nevaikščioti tamsiuoju paros metu po vieną, o einant kartkartėmis apsidairyti, ar niekas neseka, nesiveja. Pastebėjus įtartinus žmones, reikėtų stengtis pasukti į apšviestą vietą ar ten, kur daugiau žmonių. Galima bandyti ir pabėgti nuo įtarimą keliančių asmenų.

Policijos pajėgos mieste budi ištisą parą, bet, pasak A.Mikalausko, visų vietų aprėpti ekipažai neįstengia, tad apie savo saugumą nuolat turėtume pagalvoti ir kiekvienas iš mūsų.

Baudžiamasis kodeksas girtų vairuotojų negąsdina

2016 metais 20 nusikalstamų veikų įvykdė nepilnamečiai, 16 iš jų ištirta. Šiemet situacija geresnė: užregistruotos tik 6 nusikalstamos veikos, kurias įvykdė nepilnamečiai, užtat išaiškinta 20 (kartu su ankstesniais metais įvykdytomis nusikalstamomis veikomis).

14 nusikalstamų veikų šiemet įvykdė neblaivūs asmenys, kai pernai tokių buvo užregistruota net 40.

Smarkiai sumažėjo ir nusikalstamų veikų viešose vietose: nuo 46 pernai per pusmetį, iki 29 šiemet per tą patį laiką.
Šiemet sausio 1-ąją įsigaliojo Baudžiamojo kodekso pakeitimai, kurie smarkiai sugriežtino atsakomybę už vairavimą smarkiai apgirtus. Tačiau jau dabar matyti, kad tai neatgraso tautiečių nuo pomėgio sėsti girtiems prie vairo. Net ir tada, kai kraujyje nustatoma 1,5 ir daugiau promilės alkoholio. Dėl tokių atvejų šiemet per pusmetį pradėti 38 ikiteisminiai tyrimai.
„Juk atsakomybė pagal Baudžiamąjį kodeksą - tai žmogaus biografiją teršiantis teistumas. Be to, gresia automobilio konfiskavimas, bauda ir dar prarandamos vairuotojo teisės“, - primena A.Mikalauskas.

Smurto šeimose nemažėja

Smurtas artimoje aplinkoje yra ta sritis, kuri priverčia policijos pareigūnus dalinti savo darbo savaites į „iki socialinių išmokų“ ir „po socialinių išmokų“.

Kadangi socialinės išmokos mokamos du kartus per mėnesį, tokiu ritmu budinčių ekipažų pajėgas stiprina ir policija.
Pernai per pusmetį Šilutės r. PK dėl smurto artimoje aplinkoje gauti 506 pranešimai, šiemet - 503, pradėti atitinkamai 65 ir 55 ikiteisminiai tyrimai.

Per pirmąjį 2016 metų pusmetį Šilutės policija surašė 2322 Administracinių nusižengimų kodekso protokolus, 1289 iš jų - už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Šiemet per tą patį laiką surašyti 2004 protokolai, 1148 iš jų - už KET pažeidimus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos