Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Naujai vabalų rūšiai iš Baltijos gintaro – Lietuvos vardas

Image - Naujai vabalų rūšiai iš Baltijos gintaro – Lietuvos vardas

  Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus vyriausiasis entomologas Vytautas Tamutis, talkinant kolegoms iš Daugpilio ir Kaliningrado universitetų, Baltijos gintare aptiktą ir aprašytą naują afodijų genties vabalų rūšį mūsų valstybės atkūrimo šimtmečio

Antradienis, 5 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Konkursų į valdiškas vadovų kėdes rezultatai piktina opoziciją

Image - Konkursų į valdiškas vadovų kėdes rezultatai piktina opoziciją

Per lapkričio mėnesį į laisvas Šilutės savivaldybės įstaigų vadovų pareigas atrinkti ir galimai anksčiau ar vėliau bus paskirti net 3 asmenys.Opozicijos politikai pyksta, kad į laisvas vadovaujančiųjų kėdes sės ne

Šeštadienis, 2 Gruodis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Susitikti prie kavos puodelio kviečiami ir šilutiškiai senjorai

Image - Susitikti prie kavos puodelio kviečiami ir šilutiškiai senjorai

Lapkričio 27-ąją startavusi respublikinė akcija senjorams „Iki pasimatymo prie kavos puodelio“ didžiuosiuose šalies miestuose įsibėgėja. Šilutės kavinių šeimininkai taip pat geranoriški ir artėjant jaukiausioms metų šventėms, kviečia senjorus pasivaišinti kavos

Ketvirtadienis, 14 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės katalikams nušvito viltis gauti prieglobstį evangelikų liuteronų bažnyčioje

Image - Rusnės katalikams nušvito viltis gauti prieglobstį evangelikų liuteronų bažnyčioje

Rusnės bendruomenėje pasklido žinia, kad kitais metais, galimai jau nuo vasario 1 dienos vietos katalikai pamaldoms rinksis į evangelikų liuteronų bažnyčios pastatą. Apie tai Rusnės katalikai svajoja jau daugiau nei

Pirmadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

baldu stazuotoju_programa_dauguvietyteKas gali būti patraukliau jaunam žmogui, nei galimybė tobulėti, keisti gyvenimo kelią ir žengti į priekį, tiesiogiai vadovaujant ir konsultuojant patyrusiam specialistui ar net įmonės vadovui? Ir dar už tą stažuotę gaunant atlyginimą, o vėliau dar įgyjant ir galimybę kilti karjeros laiptais?..

Tokia galimybė yra - ją jauniems žmonėms jau treti metai suteikia Koncernas SBA, visoje šalyje esančiose savo įmonėse organizuojantis Stažuotojų programą, kuri suteikia galimybę tapti gamybos meistru, technologu, pirkimų vadybininku, gamybos vystymo ir inovacijų projektų vadybininku.

Siūlo jaunimui karjeros pradžią

Koncerno SBA Personalo ugdymo vadovė Giedrė Dauguvietytė pasakoja, jog Stažuotojų programa sukurta prieš 3 metus, kai buvo nutarta, jog koncernui reikalingas struktūrizuotas naujų jaunų darbuotojų pritraukimo modelis. Juk ne tik baldininko išsilavinimą turintys žmonės gali dirbti baldų įmonėse. Nuolat kintančiame šiandienos pasaulyje žmonės kasdien susiduria vis su naujais iššūkiais ir tūkstančiai jų keičia profesijas. Tai padaryti nėra sunku, jei žmogus yra iniciatyvus, nebijo naujų iššūkių, yra pasiryžęs keistis bei išbandyti save naujose situacijose.

„Tai  „saugus“ atėjimas į įmonę, nes jaunas žmogus nėra paliekamas vienas dorotis su visomis naujovėmis. Jis globojamas tiek, kiek jam to reikia, kad pasijaustų maksimaliai pasirengęs  savarankiškai dirbti“, - sako G.Dauguvietytė.

Nuolat globoja specialistai

Stažuotė trunka 6 mėnesius. Visa mokymų programa sudėliota taip, jog naujas žmogus yra supažindinamas su visu baldų gamybos  procesu, saugos, kokybės reikalavimais, gamybos efektyvumo sistema, sužino apie personalo valdymą. Stažuotės metu žmogus atlieka užduotis ir nuolat gauna grįžtamąjį ryšį iš stažuotės vadovo.

Kartą per mėnesį vyksta bendri renginiai grupės įmonėse.. Renginių metu stažuotojai susitinka su įmonės vadovu, kuris ne tik pasakoja apie įmonę, bet ir pristato savo karjeros kelią, bei duoda praktinių patarimų būsimiems lyderiams.

Dar vienas ne mažiau aktualus dalykas - stažuotojams nereikia sukti galvos, iš ko jie gyvens, kol mokysis, - kiekvienam jų  mokamas atlyginimas.

Baigę stažuotę ir pasirinkę dirbti konkrečią įmonę, nauji žmonės dar kartą joje išbando visus darbo barus, kad tikrai išsamiai pažintų visą gamybos procesą.

Ir tuomet jie dar nepaliekami vieni: patyręs specialistas - stažuotės vadovas - juos globoja dar kelis mėnesius, tiek, kiek reikia pačiam žmogui įtvirtinti darbo specifiką.

Galima žengti ir toliau

Stažuotojų programą SBA koncerno įmonėse jau baigė 3 stažuotojų laidos, kuriose dalyvavo 33 žmonės. Įdomu tai, kad šiandien įvairiose koncerno įmonėse dirba net 25 iš jų. Šie skaičiai geriausiai iliustruoja, kad programa duoda gerus rezultatus.

O tie, kurie koncerno įmonėse sėkmingai darbuojasi metus, yra kviečiami dalyvauti dar vienoje - Jaunųjų lyderių programoje.

Šios programos metu didžiausias dėmesys skiriamas pretendentų į būsimuosius padalinių ir įmonių vadovus asmeninės lyderystės savybių ugdymui. Jie mokomi bendrauti ir bendradarbiauti, daryti įtaką vadovaujamam kolektyvui, gebėti pristatyti savo idėjas, daryti viešus pranešimus ir t.t. Ši programa trunka 9 mėnesius.

D.Jakas: Gavau žinių apie visus procesusbaldai Jakas_1

Ne viena sėkmės istorija yra ir Šilutės rajone, kur turime dvi SBA koncerno įmones: AB „Šilutės baldai“ ir Sakūtėliuose įsikūrusią UAB „Germanika“. Šią programą baigę specialistai sako, jog tai buvo įdomi, patraukli, naudinga ir dideles perspektyvas atvėrusi programa.

„Šilutės balduose“ dirba jau ne vienas Stažuotojų programą baigęs žmogus. Visi jie - jauni, iki 30-ies metų. Tarp jų - ir šilutiškis Dominykas Jakas. Baigęs kraštovaizdžio architektūros studijas Klaipėdos universitete, vaikinas grįžo į Šilutę, bet po kelerių metų pajuto, jog nori kažką keisti.

„Tiesiog pajutau, jog norisi išbandyti dar ką nors nauja. Kai pamačiau pranešimą apie baldininkų Stažuotojų programą, nutariau, kad tai - kaip tik man“, - smagiai pasakojo Dominykas.

Stažuotojų programą jaunas vyras baigė prieš pusmetį, ir sako, jog buvo labai įdomu. Bet nesako, kad viskas jau žinoma ir aišku.

„Ir buvo, ir dabar dar yra ką mokytis. Bet kai nori sužinoti, nagrinėji įvairias darbines situacijas su kolegomis, klausi stažuotės vadovės, ir sužinai. Nieko nėra neįveikiama, reikia tik noro“, - ramiai dėsto jis.

Pasak Dominyko, mokymo programa davė žinių apie visus panašiose įmonėse vykstančius procesus, todėl atėjus dirbti į „Šilutės baldus“ buvo lengva, jo žodžiais tariant, įsivažiuoti. „Pradėti dirbti tokioje didelėje įmonėje yra lengviau, kai turi supratimą apie visą gamybą“, - neabejoja pašnekovas.

Jis džiaugiasi, kad jį šiltai priėmė kolektyvas, visi kolegos - geranoriški ir paslaugūs, visada gali į juos kreiptis. O stažuotės vadovė, vyr. technologė Dovilė Sveikataitė - Žymančienė jaunąjį specialistą globojusi visą stažuotės laiką, patarimų nešykšti ir dabar.

„Kai yra neaiškumų - klausiu ir visada gaunu atsakymą“, - sako Dominykas.

Jis sako, jog galbūt po pusmečio ryšis dalyvauti ir Lyderystės programoje. „Yra įdomu tobulėti, kuo daugiau sužinoti ir save išmėginti vis naujose situacijose“, - taip savo pasirinkimą apibūdina Dominykas.

V.Petrauskas: Radau geriausią darbą pasaulyje

baldai Petrauskas_1„Germanikoje“ besidarbuojantis klaipėdietis Vladas Petrauskas Stažuotojų programoje dalyvavo dar 2014 metais. Prieš mėnesį jis baigė ir Jaunųjų lyderių programą ir jau turi atsakingą pamainos vadovo darbą.

Vladas pasakoja, jog prieš kelerius metus dirbdamas „Klaipėdos balduose“ ir jau baigdamas logistikos studijas pradėjo galvoti, kur vertėtų toliau tęsti mokslus. Tuo metu pamatė skelbimą apie Stažuotojų programą, ir nedvejodamas nutarė bandyti.

Šiandien vyras sako, kad tokia programa yra pats geriausias kelias integruotis į naują įmonę. Pirmiausia todėl, kad stažuotojai gauna labai daug praktinių žinių ir sulaukia ypač didelio dėmesio iš koncerno vadovų. Ne tik stažuotės metu, bet ir ją baigę.

Be to, taip paruoštam specialistui yra išties lengva įsilieti į naują įmonę, nes jis žino visas joje vykstančios gamybos grandis.
„Šiandien žinau, kad kaip tik toks kelias yra pats teisingiausias integruotis į naują sritį. Stažuotės metu mes gavome ne tik daug teorinių ir praktinių žinių, bet ir labai plėtėsi akiratis, kai galėjome pamatyti daug kitų įmonių, kai galėjome kalbėtis su jų vadovais. Tai įkvepia“, - sakė Vladas.

V.Petrausko stažuotės vadovas buvo dabar jau „Klaipėdos baldų“ gamybos vadovu dirbantis Gintas Gudmanas. Vladas šiltai prisimena ir šio, ir kitų specialistų patarimus ir palaikymą, kurį jautė visą mokymosi laiką ir ilgai po to.

Jau 5 mėnesius „Germanikos“ baldų įmonėje pamainai vadovaujantis Vladas irgi nesako, kad jau viską moka. Taip sakyti, anot jo, būtų neprofesionalu ir per drąsu. Tobulėti, pasak Vlado, dar tikrai reikia. Bet dėl vieno jis tikrai neabejoja: „Ši programa padėjo atrasti patį geriausią ir įdomiausią pasaulyje darbą“.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos