Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Image - Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Vasario 8 d. Nemuno deltos regioninis parkas (direktorius Žilvinas Čėsna) surengė tradicinį pelkių žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos aukštapelkę. Žygyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žygeivių

Antradienis, 11 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (1)

Savivaldybėje

Šilutės miškininkams – naujas visureigis kovai su gaisrais

Image - Šilutės miškininkams –  naujas visureigis kovai su gaisrais

Šilutės miškininkai papildė savo automobilių parką - pirmadienį parsivarė naujutėlaitį, gaisrų gesinimui skirtą visureigį „Isuzu D-MAX Space cab“. Valstybinių miškų urėdija (VMU) iš viso išdalijo 23 tokius visureigius, kuriuose yra

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugų seniūnija jau turi seniūną

Image - Saugų seniūnija jau turi seniūną

Šilutės savivaldybės administracija jau gavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažymą, kad pasirinktas pretendentas į Saugų seniūnus Arvydas Stonis gali eiti pareigas valstybės

Antradienis, 4 Vasaris Komentarai (0)

Gydytoja Vitiene_1Artėjanti rugsėjo 1-oji vaikų tėvams kasmet stresą kelia ne tik dėl to, kad reikia pasirūpinti aibe ugdymo priemonių, apranga, bet dar būtina suspėti iki rugsėjo 15 dienos profilaktiškai patikrinti vaiko sveikatą.

Šilutės medicinos centre „Puriena“ dirbanti šeimos gydytoja Kristina VITIENĖ pataria nelaukti paskutinės dienos ir vaiko sveikatą tikrinti jau dabar. Tuomet ir eilės prie gydytojų kabinetų mažesnės, ir reikalui esant dar galima suspėti savo vaiko sveikatą sustiprinti.

Sveikata gali pasikeisti per metus

K.Vitienė primena, kad vaikams, lankantiems ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigas, iki rugsėjo 15 d. reikia pateikti gydytojo išduotą sveikatos pažymą.

Tokių pažymėjimų reikalaujama kasmet, ir lopšelinukų, darželinukų bei mokinių tėvams tai ne naujiena. Problema ta, kad dauguma žmonių reikalus įpratę tvarkyti paskutinę dieną. Tačiau, pasak K.Vitienės, kasmet laimi tie, kurie nelaukia rudens, ir profilaktiniu savo vaiko sveikatos patikrinimu susirūpina anksčiau - dar vasarą. Tokie tėvai vaiko sveikatos pažymėjimą gauna greičiau, išvengia eilių ir nereikalingo streso.

Profilaktinis sveikatos tikrinimas - tai rimta ir nuodugni vaiko apžiūra. Todėl dėl vaiko sveikatos pažymos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti bei atvykti nurodytu laiku.

Reikia žinoti, kad reikia patikrinti ir vaiko dantų būklę - ją turi įvertinti gydytojas odontologas.

Svarbu atminti ir tai, kad bet kokio amžiaus vaikas pas gydytojus turi būti lydimas vieno iš tėvų - be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima.

Profilaktinio patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, klausa, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis. Jei yra kokių nors skundų dėl sveikatos, vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus.

Ką duoda toks profilaktinis tikrinimas?

Pasak gydytojos, patikrinimo metu įvertinama bendra vaiko sveikatos būklė, įvairias ligas galima diagnozuoti ankstyvose jų stadijose ir net užbėgti joms už akių.

„Tėveliai patys ne visada gali pastebėti krypstančią laikyseną, apie prasidedančius regos sutrikimus - trumparegystę ar toliaregystę - irgi gali tik nuspėti. Todėl visada pravartu pasikonsultuoti su specialistu. Ypač žinant faktą, kad vaikų sveikata per metus gali radikaliai pasikeisti, nes jie nuolat auga ir vystosi“, - sako K.Vitienė.

Sveiki - mažiau nei pusė vaikų

Tyrimų duomenys rodo, kad iš visų 2015-2016 mokslo metais tikrintų Lietuvos vaikų visiškai sveiki buvo tik 40 proc., taigi - mažiau nei pusė. Didžiausią sveikatos sutrikimų dalį - 26 proc. - sudarė skeleto - raumenų sistemos sutrikimai.

„Dažniausiai pasitaikančią iškrypimo formą - skoliozę - skatina mažas fizinis aktyvumas bei netaisyklinga laikysena. Tačiau kai kuriais atvejais pasitaiko ir įgimtas polinkis, pavyzdžiui, į silpną stuburą, silpną jungiamąjį audinį ir raumenis. Prie to dar prisideda netaisyklingas sėdėjimas, nešiojamų kuprinių svoris“, - sako K.Vitienė.

Panašus skaičius - apie 24 proc. - vaikų turi regos sutrikimų. Pasak medikės, šiandieniniame išmaniųjų įrenginių ir kompiuterių pasaulyje vaikas per vienerius metus iš puikiai matančio tampa būsimu optikos klientu. Patikrinus vaiko regėjimo aštrumą ir pastebėjus net menkiausius nukrypimus nuo normos, jis siunčiamas akių ligų gydytojo konsultacijai. Anksti pastebėjus regos sutrikimus, galima pasiekti geresnių gydymo rezultatų.

Dar 23 proc. vaikų pernai buvo nustatyti kvėpavimo sistemos sutrikimai, po 4 proc. turėjo nervų ir virškinimo sistemų sutrikimų.

Atlikus sveikatos patikrinimą teikiamos rekomendacijos dėl fizinio krūvio, dėl mitybos, regos, vengtinų alergenų ir panašiai.

Pažyma apie vaiko sveikatos būklę turi būti pristatyta darželio ar mokyklos visuomenės sveikatos specialistui. Pagal gydytojo rekomendacijas mokyklose sudaromos fizinio ugdymo grupės, sveikatos priežiūros specialistai gauna informaciją, kaip stengtis, kad vaikų sveikata gerėtų.

Užtikrinti vaikų sveikatos saugą galima tik dirbant komandoje - tėvams, šeimos gydytojui, klasės auklėtojui, kūno kultūros mokytojui, socialiniam pedagogui, mokyklos visuomenės sveikatos specialistui ir kt.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt