Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šilutės ligoninės teritoriją apvalys nuo sovietmečio teršalų

Image - Šilutės ligoninės teritoriją apvalys nuo sovietmečio teršalų

Šilutės parko lankytojai, pereinatys Šyšos tiltelį ties Šilutės ligonine, kelias dienas matė šiek tiek bauginantį vaizdelį - upės vagoje plūduriavo boninė užtvara. Tokios užtvaros įprastai ištiesiamos tik ypatingų nelaimių metu,

Trečiadienis, 23 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Rusnės saloje Uostadvario ornitologinį draustinį užkariavo... kormoranai

Image - Rusnės saloje Uostadvario ornitologinį draustinį užkariavo... kormoranai

Jeigu kas nors nori pamatyti šiurpą keliančius gamtos vaizdus - rūgščių išmatų nuėstus medžius, tirštai pažaliavusį tvenkinių vandenį, turėtų apsilankyti Rusnės saloje, Uostadvario ornitologiniame draustinyje. Tik nereikia tikėtis, kad tame

Šeštadienis, 19 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Šilutės centre renovuojami kanalizacijos tinklai

Image - Šilutės centre renovuojami kanalizacijos tinklai

Į Šilutės miesto centrą ir šiemet sugrįžo vandens tiekėjų technika ir darbininkai, kurie toliau vykdo magistralinių kanalizcijos tinklų renovacijos darbus.  Solidžiais sunkvežimiais ir vamzdynais miesto centrinę gatvę perpus padalinę vandentiekininkai

Ketvirtadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Ramučiuose - „Sutažo fantazijos“

Image - Ramučiuose - „Sutažo fantazijos“

  Lietuvos nacionalinės bibliotekų savaitės metu Ramučių bibliotekoje vyko kūrybinis - edukacinis užsiėmimas „Sutažo fantazijos“, kurį vedė ir savo kūrybinius darbus pristatė Dalia Šikšnienė. Ši kraštietė žinoma Ramučių gyventojams, nes čia

Pirmadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

CIPSAIValstybinė kainų ir energetikos kontrolės (toliau - VKEK) komisija nustatė, kad UAB „Šilutės šilumos tinklai“ bazinė šilumos kaina naujam 3 metų reguliavimo periodui turi būti 4,16 ct/kWh (be PVM), t.y. apie 8,0 proc. mažesnė už dabar galiojančią (dabar yra 4,52 ct/kWh be PVM).

Tačiau centralizuotos šilumos vartotojai, kuriems šilumą tiekia Savivaldybės šilumos bendrovė, už šilumos energiją mokės dar mažiau. VKEK nustatė, kad bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“, nepagrįstai padidinusi šilumos kainą, iš vartotojų susirinko didžiulę permoką - gavo 677,4 tūkst. Eur papildomų pajamų. VKEK komisija įpareigojo „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovę grąžinti permoką vartotojams, sumažinus šilumos kainą.

Paskelbta VKEK komisijos tinklalapyje

Nei UAB „Šilutės šilumos tinklai“, nei bendrovės savininkės - Šilutės savivaldybės vadovai dar viešai nepranešė apie tai, kad mūsų rajono centralizuotos šilumos vartotojai už sunaudotą šilumą mokėjo nepagrįstai brangiau.

Informaciją apie pigesnę šilumą, kuri turėjo ir turės pasiekti šilutiškius, paskelbė pati VKEK komisija savo tinklalapyje 2017-07-27, publikacijoje „Šilutėje mažėja šilumos kaina vartotojams“.

Komisija informuoja, kad bendrovei šilumos tiekimo veiklai vykdyti reikalingas pastoviąsias sąnaudas sumažino 164,1 tūkst. Eur (nusidėvėjimas, darbo užmokestis, finansinės, administracinės sąnaudos ir kt.) ¢ jos nepripažintos kaip būtinos reguliuojamai veiklai vykdyti, įvertinus ankstesnių laikotarpių faktines sąnaudas. Dėl to artimiausius 3 metus šilumos kaina turės būti sumažinta nuo 4,52 ct/kWh be PVM iki 4,16 ct/kWh be PVM.

Tačiau vartotojai už šilumos energiją mokės dar mažiau dėl susidariusios permokos, kurią UAB „Šilutės šilumos tinklai“ turės grąžinti ateities laikotarpiais. Nustatyta, kad UAB „Šilutės šilumos tinklai“ ankstesniais laikotarpiais į šilumos kainą nepagrįstai įskaičiavo sąnaudas kurui įsigyti. Todėl iš šilumos vartotojų nepagrįstai gavo 677,4 tūkst. Eur papildomų pajamų.

Šios lėšos privalo būti sugrąžintos vartotojams, papildomai mažinant šilumos kainą. Kainą sumažinti turės Šilutės r. savivaldybės taryba.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ didžiausią dalį sunaudojamo kuro sudaro biokuras ¢ 89,9 proc. Jo dalis itin išaugo 2014 m. Šilutės rajoninėje katilinėje įrengus 10 MW galios biokuro katilą.

VKEK komisijos sprendimu, keičiama ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ karšto vandens kaina: suskaičiuota kaina vartotojams daugiabučiuose namuose yra 4,76 Eur/m3, t.y. 5,2 proc. mažesnė nei dabar galioja.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ tiekia šilumą Šilutės miesto, Kintų, Rusnės ir Švėkšnos miestelių, Juknaičių ir Traksėdžių kaimų gyventojams bei įstaigoms.Bendrovė  aptarnauja                  

4 804 vartotojus, iš jų 95,8 proc. sudaro gyventojai.

Naujos UAB „Šilutės šilumos tinklai“ šilumos kainos įsigalios Šilutės rajono savivaldybės tarybai patvirtinus šilumos kainos dedamąsias pirmiesiems bazinės kainos galiojimo metams.

Šiluma atpigs apie 15 proc.

Šilutės savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris, kuruojantis savivaldybės komunalinių įmonių veiklą, „Šilutės naujienoms“ sakė, kad informacija apie „Šilutės šilumos tinklų“ gautą permoką ir jam yra naujiena. Jis neabejoja, kad bendrovės stebėtojų taryba, kuriai vadovauja Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Vaidas Pavilonis, išsiaiškins permokos priežastis. Pasak A.Bekerio, jeigu VKEK komisijos sprendimas yra pagrįstas, be jokios abejonės, Savivaldybės taryba spręs, kaip sugrąžinti permoką vartotojams. Jis abejoja, kad bus įmanoma kiekvienam vartotojui tiksliai apskaičiuoti patirtą žalą, todėl teks kelių metų laikotarpiui mažinti šilumos kainos tarifą.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktorius Vaidotas Mačiulis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad VKEK komisijos suskaičiuota vartotojų permoka už suvartotą šilumą dar bus šiek tiek koreguojama. Bendrovės specialistams pavyko įrodyti, kad dalis permokos buvo suskaičiuota nepagrįstai. Pataisius VKEK komisijos skaičiuotės klaidas, permoka bus ne 677,4 tūkst. Eur, o apie 500 tūkst. Eur.

Pasak V.Mačiulio, bendrovė per trejus metus itin sėkmingai vykdė biokuro pirkimus. Pavyko jo įsigyti pigiau nei biržos kaina, VKEK komisijos nurodyta šilumos savikainai skaičiuoti. Per trejus metus „Šilutės šilumos tinklai“, pirkdami pigesnį biokurą, gavo apie 500 tūkst. Eur pelno daugiau, nei leidžiama VKEK komisijos ir įstatymais - pelno iš pigesnio kuro galima gauti tik 5 proc. Todėl dabar didesnę pelno dalį teks atiduoti šilumos vartotojams.

Aiškindamas apie tai, kas verčia 8 proc. mažinti bazinę šilumos kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui (iki 4,16 ct/kWh be PVM), V.Mačiulis sakė, kad VKEK komisija turi savo metodiką, kokias išlaidas įtraukti į šilumos kainos skaičiavimus.

V.Mačiulis teigia, kad VKEK komisija neatsižvelgia į faktines bendrovės turto valdymo išlaidas. Komisija, skaičiuodama „Šilutės šilumos tinklų“ gaminamos šilumos savikainą, vadovaujasi palyginamosiomis su kituose šilumos ūkiuose patiriamomis turto valdymo išlaidomis. Nors „Šilutės šilumos tinklų“ turto valdymo išlaidos faktiškai yra didesnės nei kituose rajonuose, įmonė priversta pripažinti VKEK komisijos skaičiavimus ir susitaikyti, kad į naują šilumos kainą nebus įtrauktos 164,1 tūkst. Eur išlaidos.

Pasak V.Mačiulio, VKEK komisijos veiklos tikslas kuo skrupulingiau atstovauti šilumos vartotojų interesams. Visi duomenys apie UAB „Šilutės šilumos tinklai“ šilumos kainą buvo pateikti 2015 metais. Jeigu VKEK komisija būtų pateiktus duomenis patikrinusi anksčiau, netikslumai būtų pakoreguoti.

V.Mačiulis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad sugrįžusiems po atostogų savivaldybės politikams bus pateikta tvirtinti pakoreguota šilumos kaina. Sudėjus visas VKEK komisijos nurodytas korekcijas, kaina tikriausiai bus apie 15 proc. mažesnė negu galioja šiuo metu - nukris iki maždaug 3,85 ct/kWh be PVM. 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos