Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

Image - Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

  Kol kas švelnūs orai buvo palankūs neišskridusiems į šiltus kraštus žiemoti baltiesiems gandrams ir gervėms. Gamtininkų stebėjimais, Lietuvoje pasiliko iki 10 gandrų ir apie 100 gervių. Šie paukščiai ligi šiol

Ketvirtadienis, 11 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Image - Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partija praėjusiais metais patyrė nemažų išbandymų, tačiau partija nepražuvo - turi daug išsilavinusių žmonių, kurie mato prasmę visuomeninėje politinėje veikloje. Liberalai su jiems deramomis idėjomis ketina

Pirmadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Problema

Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Image - Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Daug triukšmo sukėlusi Lietuvos urėdijų reforma įvyko - pirmadienį oficialiai išplatintas pranešimas, jog viena - visas 42 urėdijas jungianti Valstybinių miškų urėdija jau įregistruota.Kaip šiame permainų laike jaučiasi ir dirba

Trečiadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Vyks karinės pratybos

Image - Vyks karinės pratybos

  Sausio 22-26 dienomis nuo 08.00 val. iki 24.00 vai. vyks Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono karių pratybos. Jos vyks Kančaičių, Medžioklės, Žąsyčių, Kelvetų,

Penktadienis, 19 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

ARCHEOLOGINIAI _TYRIMAI_1Jau ne vienerius metus „Šilutės naujienos“ rašo apie Savivaldybės valdžios ketinimus rekonstruoti Šilutės Šilokarčemos kvartalo viešąsias erdves. Ir tik prieš kelias dienas Turgaus aikštėje pradėta konkreti veikla - pradėta kasinėti aikštė, Šyšos pylimas.

Praeiviai, matydami kasinėjančius žmones, manė, kad tai energetikai ar telefono ryšių specialistai ieško savųjų tinklų kabelių. Tačiau paaiškėjo, kad tai archeologai, Turgaus aikštėje atliekantys archeologinius tyrimus - giliai žemėje ieškantys žmogaus veiklos pėdsakų.

Tokie pėdsakai ir net seno pastato pamatų dalis jau rasti. Seniausi ženklai, palikti galimai XVI-XVII amžiuje, aptikti 145 cm gylyje.

Savivaldybės užsakymas  

Kad būtų rasti kadaise čia gyvenusių žmonių veiklos ženklai, kasamos apie 1,5x1,5 m kvadratinės duobės, kurias archeologai vadina šurfais. Šurfas kasamas gylyn tol, kol pasiekiamas gruntas, kurio niekada niekas nejudino. Turgaus aikštėje šurfo dugnas yra šiek tiek giliau nei 1,5 metro.

Pasak archeologės Birutės Lisauskaitės, Šilutės savivaldybė pasamdė individualią įmonę „Juodasis ežys“ atlikti Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcijos priešprojektinius archeologinius tyrimus. Tyrimų tikslas - nustatyti žmonių veiklos pėdsakų gylį, surasti anksčiau aikštėje buvusių pastatų vietas.

Pagal tyrimų duomenis vėliau bus rengiamas aikštės rekonstrukcijos projektas.

Yra ir mįsliųARCHEOLOGINIAI _TYRIMAI_2

Šilutės Turgaus aikštėje turgūs vyko iki praėjusio amžiaus vidurio. Vėliau dalis aikštės buvo užpilta žemėmis, užsėta veja.

Senojo grindinio paviršius dabar yra apie 40 cm po velėna. Archeologai rado grindinio su latakais liekanas.

B.Lisauskaitė svarsto, jog galbūt projektuotojai sumanys atstatyti aikštės senąjį grindinį? Taip, kaip dabar girdimas užmojis atstatyti senuosius Turgaus aikštės statinius, buvusius prie Šyšos upės (dabar toje vietoje žaliuoja žolė).

Žvelgiant į šurfo duobę, vertikaliai aiškiai matomi smėlio ir juodžemio sluoksniai - žmogaus veiklos pėdsakų juostos.

Antradienį šurfe, kuris iškastas prie sankryžos su Žuvų gatve, buvo rasti du žmogaus veiklos sluoksniai. Vienas jų - sulig senojo turgaus aikštės paviršiumi - apie 40 cm gylyje, kitas - dar bemaž metru giliau.

Jame archeologė Rasa Banytė rado stiklo šukę ir keturkampį medienos gabaliuką. R.Banytė mano, kad šis sluoksnis ir radiniai - iš XVI-XVII amžiaus, to laiko, kai Šilokarčemoje pradėjo kurtis pirmieji šilutiškiai.

Priminsime, kad vietovės, pavadintos Šilokarčema, įkūrimo data laikoma 1511 metų vasario 22-oji. Tą dieną šišioniškiui Jurgiui Talaičiui (Georg Tallat) buvo išduotas leidimas pusiaukelėje tarp Klaipėdos ir Tilžės, šile prie Šyšos, įkurti karčemą.

Dabar Turgaus aikštę tyrinėjančios mokslininkės sprendžia mįslę, kaip tarp dviejų žmogaus veiklos pėdsakų sluoksnių atsirado bemaž metro storio švaraus smėlio sluoksnis. Negi turgaus aikštė ilgą laiką buvo apsemta?..

Ketvirtadienį archeologė R.Banytė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad šurfuose, iškastuose arčiau Žuvų gatvės, rasta ir daugiau molinių šukių. Jos patvirtina faktą, kad 16 amžiaus pradžioje čia jau gyveno šilutiškiai.

Archeologai džiaugiasi, kad pievoje, arčiau Klaipėdos gatvės, pavyko surasti vieno iš senųjų turgaus pastatų pamatų kraštinę.

Archeologai ketina Turgaus aikštėje ir Žuvų gatvėje iškasti ir ištyrinėti 10 šurfų.

Nereikia manyti, kad Šilokarčemos kvartalas tyrinėjamas pirmą kartą - anksčiau archeologai jau yra iškasę ir aprašę kelias dešimtis šurfų. Dabar archeologės tyrinėja tose vietose, kur nebuvo kasinėta.

 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos