Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Image - Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Pavasarį obuolių žiedus pakandęs šaltukas paliko pėdsaką ne tik Rytų Lietuvos obuolių derliui, bet ir Šilutės krašte, kur šalčio buvo mažiau, auginamiems sodams. Tad šiuo metu obuolių supirkėjai jau svarsto,

Sekmadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Nesibaigiantys gatvių remontai nervina šilutiškius

Image - Nesibaigiantys gatvių remontai nervina  šilutiškius

Jau ketvirtą mėnesį vyksta Cintjoniškių gatvės dalies - nuo Gluosnių gatvės iki Pramonės g. - atnaujinimo darbai. Dešiniojoje gatvės pusėje įvažiavimai į Jaunimo alėjos gyvenamųjų namų kiemus jau sutvarkyti, užtat

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

Image - Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

  Rytoj į paskutinę kelionę bus išlydėtas Gaidelių žvyro karjero tvenkinyje nuskendęs dešimties metų berniukas Laurynas. Penktadienį, rugsėjo 13 dienos popietę, baigėsi daugiau kaip dvi paras užtrukusios jo paieškos. Iš namų

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (1)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

cute-little-lambŠilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad jau trečias mėnuo Europoje avių ir ožkų bandas šienauja naujas Šmalenbergo vardu pavadintas virusas.

Nors Lietuvoje viruso atvejų dar nefiksuota, specialistai pataria atidžiai stebėti visus atrajojančius galvijus, mat virusas puola būtent juos ir dažniausiai sukelia galvijų jauniklių apsigimimus.

Virusą platina vabzdžiai

Šilutės VMVT vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Vytautas Jasaitis pasakojo, kad naujas virusas rastas 2011 metų antroje pusėje Vokietijoje ir pavadintas jo nustatymo vietos vardu. Viruso sukelta infekcija užsikrėtė gyvuliai Vokietijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Italijoje ir Liuksemburge.

Šio viruso požymiai labai panašūs į kitą ligą - mėlynojo liežuvio.

„Užsikrėtę galvijai karščiuoja, pastebimas bendros būklės pablogėjimas, apetito praradimas ir primilžio sumažėjimas iki 50 proc.“, - sakė veterinarijos gydytojas.

Tačiau suaugusio galvijo ligos galima ir nepastebėti. Didžiausios neigiamos įtakos virusas turi gyvulių vaisiaus raidai. Jis sukelia ėriukų, ožiukų ir veršelių apsigimimus, dažniausiai stuburo ir sąnarių deformacijas.

Atrajotojus Šmalenbergo virusu užkrečia vabzdžiai.

Šilutės VMVT prašo galvijų augintojų prasidėjus pavasariui atidžiai stebėti gyvulių būklę. O kilus įtarimui būtinai kreiptis į gyvulius prižiūrintį veterinarą.

„Turėjome susitikimą su privačiais rajono veterinarijos gydytojais. Juos informavome, kad pastebėjus galvijų apsigimimus būtinai vaisiaus mėginius pristatytų mums. Mes savo ruožtu juos siųsime į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą“, - sakė V.Jasaitis.

Specialistas pabrėžė, kad atrajotojų augintojai ir patys privalo imtis atsargumo priemonių: į tvartus neįsileisti pašalinių žmonių, galvijus apipurkšti veterinarijos vaistinėse įsigytais preparatais, kurie atbaido vabzdžius.

Paskelbtas galutinis terminas

Šilutės VMVT sausio pirmos dienos duomenimis, rajone buvo registruotos 62 avių bandos, kuriose auginama 1049 avys. Trisdešimt devyniose bandose auga ir 90 ožkų.

Iš viso rajone registruotos 2837 galvijų bandos su 29 414 galvijų.

V.Jasaitis informavo, kad sveikos bandos statusą gauti jau siekia net 95 procentai galvijų augintojų. 45 procentams toks statusas jau suteiktas.

„Yra likusios 78 bandos, kurių augintojai dar nesikreipė dėl sveikos bandos statuso gavimo. Paskutinis terminas tą padaryti - kovo 31-oji“, - sakė specialistas.

Jei galvijų augintojai to nepadarys, jų bandoms bus taikomi apribojimai ir sustabdytas galvijų judėjimas.

Iki nustatytos datos Šilutės VMVT žmonės privalo pateikti prašymus sudaryti sutartį su veterinarijos gydytoju dėl reikalingų tyrimų, o paskui pateikti ir sutarties kopiją.

Silutes naujienu LOGO

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt