Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ventės rago ornitologai išmaudė, išdžiovino ir sužiedavo dumble įklimpusį erelį

Image - Ventės rago ornitologai išmaudė, išdžiovino ir sužiedavo dumble įklimpusį erelį

Trečiadienį, vykdydamas paukščių monitoringą Kintų žuvininkystės tvenkiniuose, Nemuno deltos regioninio parko vyr. specialistas ekologas Robertas Kubilius rado ir į Ventės ragą atvežė pakilti negalintį jūrinį erelį (Haliaeetus albicilla). Paukštis, panašu,

Šeštadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

Image - Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

  Neįprasto darbo pastarąją savaitę turi UAB „Šilutės polderiai“ siurblinių eksploatacijos darbuotojai ir jų vadovas Ričardas Olberkis - jau kelias dienas darbuotojų brigada lupa iš siurblinės savaiminių vandens nuotekos ertmių šieno

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Galvasopė laiškininkams: kas šeštas laiškas adresuotas klaidingai

Image - Galvasopė laiškininkams: kas šeštas laiškas adresuotas klaidingai

  Lietuvos pašto duomenimis, kone ant kas šeštos pašto siuntos užrašomi netikslūs gavėjų adresai. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vėluoja, o kartais gavėjų nepasiekia arba siuntėjui yra grąžinama siųstoji pašto

Ketvirtadienis, 16 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Image - Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija nagrinėjo ir Švėkšnos seniūnijos gyventojų bei seniūno prašymą pailginti automobilių greičio ribojimo atstumą kelyje ties Alseikų kaimu.

Penktadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

KINTAIKintiškiai žvejai, kurie naudojasi Kintų prieplauka Kuršių mariose, pagaliau galės džiaugtis gilesniu farvateriu. Seklias, todėl sunkiai laivų įveikiamas prieplaukos kanalo žiotis į mariaspradėjo valyti UAB „Kintai“ žemsiurbė.

Viešąjį pirkimą laimėjusi bendrovė prieplaukos įplaukimo ir išplaukimo kanalo valymo darbus žada atlikti už beveik 20 tūkst. eurų.

Prieplauka - žvejams ir kitiems laivininkams

„Šilutės naujienos“ 2014 m. spalio 1 d. straipsnyje „Kuršių marių pakrantės Kintuose paruoštos žvejams ir poilsiautojams“ rašė apie tai, kaip kintiškiai džiaugiasi sutvarkytomis prieigomis prie Kuršių marių. Tuomet Kintų seniūnas Antanas Kližentis kalbėjo, kad buvęs marių pakrantės šabakštynas yra paverstas puikia europietiška, tvarkinga prieplauka.

Žvejų prieplaukos įrengimą finansavo Europos žuvininkystės fondas pagal Savivaldybės administracijos pateiktą projektą „Žvejybos infrastruktūros įrengimas Kintų prieplaukoje“. Prieplaukai įrengti buvo paskirta 521,3 tūkst. eurų (1,8 mln. litų).

Jau tada „Šilutės naujienos“ rašė, kad naująja prieplauka negalės naudotis visi laivininkai, nors prieplaukos farvateris buvo išgilintas tiek, kad jame švartuotis galėtų ir žvejybiniai marių laivai. Tik nuo prieplaukos eksploatacijos pradžios žvejybiniai botai čia nesišvartavo - jiems nelemta įplaukti į prieplaukos kanalą dėl seklaus Kuršių marių pakraščio, kur gylis siekia 60-80 cm.

Naująja prieplauka iki šiol naudojosi tik laivininkai ir žvejai, kurie plaukioja pramoginiais kateriais ar plokščiadugnėmis valtimis.
Bet praėjus vos porai metų po naujosios prieplaukos statybos, ir jiems laivyba tapo problemiška - marių vėjų sukeltos bangos užpylė prieplaukos kanalo žiotis smėliu.

Problemą išspręs, bet ne dešimtmečiamsKINTAII 2

UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas sako, kad Kintų prieplaukos kanalo žiotis žemsiurbė sutvarkys, nors dabar žemsiurbė praktiškai rėplioja, o ne plūduriuoja valomu dugnu. Čia bus iškastas apie 2 m gylio farvateris. Tokio gylio farvateris prieplaukos kanalo žiotyse turėtų išsilaikyti ilgiau nei kelerius metus. Tačiau, pasak R.Višinsko, nereikia tikėtis, kad prieplaukos kanalo žiočių gylio problema bus išspręsta keliems dešimtmečiams.

R.Višinskas pasakojo, kad žemsiurbė visą iškastą smėlį perkelia ir supila ant pakrantės, tarp prieplaukos ir Kintų paplūdimio. Jo žiniomis, čia Savivaldybė planuoja rengti paplūdimį kaituotojams.

Anksčiau gilinant kanalo žiotis buvo naudojamas ekskavatorius - draglainas, kuris iškastą smėlį pylė čia pat, ant kranto. Marių bangos anksčiau ar vėliau sugrąžindavo tą smėlį į išgilintą vietą. Dabar smėlis perkeliamas atokiai nuo kanalo pakrančių, todėl farvateris ilgiau išliks neužneštas.

Žemsiurbė išgilins ne tik prieplaukos žiotis, bet ir prakas ilgesnį farvaterį - apie 100-150 m ilgio - nuo marių pakraščio. Tačiau 60-80 cm gylio sekluma marių pakraštyje tęsiasi maždaug 1-1,5 kilometro, todėl norint užtikrinti laivybą gilesniais laivais, reikėtų kitokių technologijų ir lėšų. R.Višinsko nuomone, tokia investicija būtų nerentabili. Ir jis abejoja, kad yra verta tiek kovoti su stichija.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos