Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško vagių rizika – dešimt kartų didesnė už galimą naudą

Image - Miško vagių rizika – dešimt kartų didesnė už galimą naudą

  Trakų rajone pagautas mišką vogęs gyventojas išgirdo nuosprendį: už aplinkai padarytą žalą jam gresia apie 20 tūkst. eurų siekianti bauda, kai pavogtos medienos vertė įvertinta vos apie 3 tūkst.

Trečiadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Uolus policininkas persistengė - atėmė legaliai įsigytus vaistus

Image - Uolus policininkas persistengė - atėmė legaliai įsigytus vaistus

Dažniausiai rašome, kaip policijos pareigūnai apgina, gelbsti, paslaugiai padeda žmogui. Dažnai dėl to juos ir „angelais sargais“ vadiname. Tačiau katytiškė Nijolė Vykertienė nuo šių metų balandžio 5-osios policijos pareigūnų tokiu

Antradienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Siūloma minimalią mėnesinę algą didinti iki 420 eurų

Image - Siūloma minimalią mėnesinę algą didinti iki 420 eurų

  Trišalėje taryboje Vyriausybės atstovai pasiūlė didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) iki 420 eurų nuo 2019 metų sausio. Šiuo metu MMA siekia 400 eurų, paskutinį kartą minimali alga 20-čia eurų didinta

Trečiadienis, 16 Gegužė Komentarai (1)

Seniūnijose

Vaizdo klipų konkurso laimėtojų sąraše ir švėkšniškiai

Image - Vaizdo klipų konkurso laimėtojų sąraše ir švėkšniškiai

  Baigėsi vaizdo klipų konkursas "Mano kraštas per 100 sekundžių" – internautai išrinko 25 klipus, kuriuos sukūrę moksleiviai dalyvaus kitame iniciatyvos "Jungiam Lietuvą" etape. Daugiausia balsų surinko keturių skirtingų regionų –

Ketvirtadienis, 26 Balandis Komentarai (0)

KINTAIKintiškiai žvejai, kurie naudojasi Kintų prieplauka Kuršių mariose, pagaliau galės džiaugtis gilesniu farvateriu. Seklias, todėl sunkiai laivų įveikiamas prieplaukos kanalo žiotis į mariaspradėjo valyti UAB „Kintai“ žemsiurbė.

Viešąjį pirkimą laimėjusi bendrovė prieplaukos įplaukimo ir išplaukimo kanalo valymo darbus žada atlikti už beveik 20 tūkst. eurų.

Prieplauka - žvejams ir kitiems laivininkams

„Šilutės naujienos“ 2014 m. spalio 1 d. straipsnyje „Kuršių marių pakrantės Kintuose paruoštos žvejams ir poilsiautojams“ rašė apie tai, kaip kintiškiai džiaugiasi sutvarkytomis prieigomis prie Kuršių marių. Tuomet Kintų seniūnas Antanas Kližentis kalbėjo, kad buvęs marių pakrantės šabakštynas yra paverstas puikia europietiška, tvarkinga prieplauka.

Žvejų prieplaukos įrengimą finansavo Europos žuvininkystės fondas pagal Savivaldybės administracijos pateiktą projektą „Žvejybos infrastruktūros įrengimas Kintų prieplaukoje“. Prieplaukai įrengti buvo paskirta 521,3 tūkst. eurų (1,8 mln. litų).

Jau tada „Šilutės naujienos“ rašė, kad naująja prieplauka negalės naudotis visi laivininkai, nors prieplaukos farvateris buvo išgilintas tiek, kad jame švartuotis galėtų ir žvejybiniai marių laivai. Tik nuo prieplaukos eksploatacijos pradžios žvejybiniai botai čia nesišvartavo - jiems nelemta įplaukti į prieplaukos kanalą dėl seklaus Kuršių marių pakraščio, kur gylis siekia 60-80 cm.

Naująja prieplauka iki šiol naudojosi tik laivininkai ir žvejai, kurie plaukioja pramoginiais kateriais ar plokščiadugnėmis valtimis.
Bet praėjus vos porai metų po naujosios prieplaukos statybos, ir jiems laivyba tapo problemiška - marių vėjų sukeltos bangos užpylė prieplaukos kanalo žiotis smėliu.

Problemą išspręs, bet ne dešimtmečiamsKINTAII 2

UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas sako, kad Kintų prieplaukos kanalo žiotis žemsiurbė sutvarkys, nors dabar žemsiurbė praktiškai rėplioja, o ne plūduriuoja valomu dugnu. Čia bus iškastas apie 2 m gylio farvateris. Tokio gylio farvateris prieplaukos kanalo žiotyse turėtų išsilaikyti ilgiau nei kelerius metus. Tačiau, pasak R.Višinsko, nereikia tikėtis, kad prieplaukos kanalo žiočių gylio problema bus išspręsta keliems dešimtmečiams.

R.Višinskas pasakojo, kad žemsiurbė visą iškastą smėlį perkelia ir supila ant pakrantės, tarp prieplaukos ir Kintų paplūdimio. Jo žiniomis, čia Savivaldybė planuoja rengti paplūdimį kaituotojams.

Anksčiau gilinant kanalo žiotis buvo naudojamas ekskavatorius - draglainas, kuris iškastą smėlį pylė čia pat, ant kranto. Marių bangos anksčiau ar vėliau sugrąžindavo tą smėlį į išgilintą vietą. Dabar smėlis perkeliamas atokiai nuo kanalo pakrančių, todėl farvateris ilgiau išliks neužneštas.

Žemsiurbė išgilins ne tik prieplaukos žiotis, bet ir prakas ilgesnį farvaterį - apie 100-150 m ilgio - nuo marių pakraščio. Tačiau 60-80 cm gylio sekluma marių pakraštyje tęsiasi maždaug 1-1,5 kilometro, todėl norint užtikrinti laivybą gilesniais laivais, reikėtų kitokių technologijų ir lėšų. R.Višinsko nuomone, tokia investicija būtų nerentabili. Ir jis abejoja, kad yra verta tiek kovoti su stichija.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos