Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

Image - Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

  Kol kas švelnūs orai buvo palankūs neišskridusiems į šiltus kraštus žiemoti baltiesiems gandrams ir gervėms. Gamtininkų stebėjimais, Lietuvoje pasiliko iki 10 gandrų ir apie 100 gervių. Šie paukščiai ligi šiol

Ketvirtadienis, 11 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Image - Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partija praėjusiais metais patyrė nemažų išbandymų, tačiau partija nepražuvo - turi daug išsilavinusių žmonių, kurie mato prasmę visuomeninėje politinėje veikloje. Liberalai su jiems deramomis idėjomis ketina

Pirmadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Problema

Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Image - Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Daug triukšmo sukėlusi Lietuvos urėdijų reforma įvyko - pirmadienį oficialiai išplatintas pranešimas, jog viena - visas 42 urėdijas jungianti Valstybinių miškų urėdija jau įregistruota.Kaip šiame permainų laike jaučiasi ir dirba

Trečiadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Varpo dūžiais ir atminimo liepsnelėmis pamariškiai pagerbė laisvės gynėjus

Image - Varpo dūžiais ir atminimo liepsnelėmis pamariškiai pagerbė laisvės gynėjus

„Sausio 13-oji svarbi, tiek man, tiek mano tėvams, tiek seneliams, nes tą dieną Lietuva susigražino laisvę. Nežinome ką reiškia gyventi nelaisvoje Lietuvoje, todėl norime tarti AČIŪ tiems, kurių dėka mes

Ketvirtadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

SIUKSLES _2Miesto gatvėse nuolat matome iš konteinerių virstančius kalnus šiukšlių, apie tai nuolat rašome ir „Šilutės naujienose“, spausdiname apetitą gadinančias nuotraukas, kurių - ir pačių darytų, ir skaitytojų atsiųstų - turime tiek, kad jau gerą brošiūrą išleisti galėtume. Bet jau ir mes, žurnalistai, ir daugybė šilutiškių prarado kantrybę ir viltį gyventi švariame mieste, matyti laiku ištuštintus šiukšlių konteinerius ir kada nors sulaukti šventės, kai ir mokestis už šią paslaugą bus sumažintas.

Istorija tęsiasi: nukėlę telefono ragelį ir vėl išgirstame šilutiškio     klausimą, ar mes matėme, kaip atrodo konteinerių aikštelės vienoje ar kitoje miesto vietoje, vienoje ar kitoje seniūnijoje?.. Ar mums tai rūpi?.. Atsakome: matėme ir rūpi. Bet apgailestaudami pridedame, jog ir vėl (kaip ir prieš mėnesį) galėsime tik perduoti valdininkų pamąstymus apie tai, kad šilutiškiai pernelyg daug konservuoja ir per dažnai tvarko namus... Kitaip tariant, patys kalti, kad gyvena...

Laimė, šįkart judinti nepaslankiuosius darbuotojus, atsakingus už atliekų tvarkymą, ėmėsi pats rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Pasipiktinimas skrieja iš visų kampelių

„Nebeturime kur dėti plastmasės atliekų, nevežamos jau kokios 3 savaitės. Laikome sukaupę namuose, nes konteineris jau seniai pilnas, kiti krauna atliekas šalia konteinerio“. Saugų sen., Kukorų kaimas.

„Gelbėkite, skęstame šiukšlėse. Vilkyčiuose esantys konteineriai nuolat apkrauti šiukšlėmis, jų krūvose - ir daug senų padangų, ir niekas jų neišveža“. Vilkyčiai.

„Ar jūs matėte, kaip atrodo konteinerių aikštelė Cintjoniškių gatvėje? Baisu, kad koks užsienietis nepraeitų - būtų gėda už visus šilutiškius. Ir ne tik dėl to, kad mes vis dar gamtos nesaugome, bet ir dėl to, kad smarvė nuo tų konteinerių baisi sklinda“. Šilutė.

„Norėtume rūšiuoti, bet niekaip nesugebame į popieriaus konteinerį bent vieną popierėlį dar įgrūsti - toks jis jau kelios dienos perpildytas“. Liepų gatvė.  

„Turime didžiuosius, pusiau žemėn įleistus konteinerius, bet ir šalia stovintis papildomas konteineris popieriui jau seniai pilnas, ir aplink krūva iki jo pusės jau sukrauta“. Eglių gatvė.

„Esu vienišas vyras, gyvenu Rusnėje. Per metus už šiukšlių išvežimą moku 86 eurus. Bendrųjų atliekų konteinerį iš manęs išveža kartą per mėnesį, o antrinių žaliavų - kartą per 3 mėnesius. O mokestį ima lyg bendrąsias atliekas priduočiau 2 kartus per mėnesį, o rūšiuotas - kas mėnesį. Kodėl tokia neteisybė, kodėl neskaičiuojama pagal faktinį išvežamą kiekį?“. Rusniškis.

„Esame pagyvenusi pora, gyvename Jaunimo alėjos daugiabutyje. Už šiukšlių išvežimą kas ketvirtį mokame apie 13 eurų. Nieko nesakytume, bet pažiūrėkite, kaip jos tvarkomos. Ar už tokius surenkamus mokesčius šilutiškiai nenusipelnė, kad jos būtų bent išvežamos laiku?“ Irena. 

Ir t.t., ir pan. Tokių liudijimų galėtume pateikti dar bent kelias dešimtis. Ir visi jie viena - šiukšlių tema, kuri Šilutėje kasmet tampa vis skausmingesnė.

Esame kalti, kad... gyvename?..

Pastarąjį kartą šią rajono gyventojams ypač rūpimą problemą nagrinėjome birželį. Tuomet išklausėme ne vieno atsakingo asmens paaiškinimus, kurių bendra mintis - daroma viskas, kad mieste būtų švaru.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus specialistas - gamtosaugininkas Pranas Sirtautas tikino, kad atliekų tvarkymą privalo kontroliuoti kitas specialistas - Vytautas Kubeckas. Jis turėtų kviesti „Ecoservice“ vežėjus, kai kur nors pastebi per konteinerių kraštus virstančias šiukšles.

O kontroliuoti patį kontrolierių turintis Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus pasakojo, jog dėl atliekų tvarkymo problemos išvešėjimo Šilutėje kalti piktavaliai, deginantys konteinerius ir „šokdinantys“ ugniagesius. Kasmet sudeginama po kelias dešimtis konteinerių.

Kodėl Savivaldybė nenuperka naujų konteinerių? Pasak R.Rimkaus, tai būtų neberacionalu, mat jau įvyko viešasis pirkimas visose buitinių konteinerių aikštelėse įrengti pusiau požeminius antrinių žaliavų konteinerius. Tad belieka laukti, kol visame rajone bus tvarkingos, aptvertos konteinerių aikštelės su talpesniais pusiau požeminiais antrinių žaliavų konteineriais. Tokios, kaip Eglių gatvėje.

Pasak R.Rimkaus, pavasaris ir vasaros pabaiga - tai tas laikas, kuomet miestelėnai išmeta gerokai daugiau atliekų nei kitu metų laiku. Tuomet jie konservuoja daržoves, valo namus, keičia baldus, meta lauk nebereikalingus drabužius. Tie daiktai ir naujai nupirktų pakuotės, žinoma, atsiduria prie šiukšliadėžių.

Vadinasi, kalti patys šilutiškiai, kam iš viso gyvena?..

Siūlė visiems gyventi šiukšlių ritmu1 siuksles

Visi trys kalbinti specialistai įvardijo dar vieną problemą - „Ecoservice“ Šilutės padalinys turi vos vieną mašiną su dviem kranais, specialiai pritaikytą pakelti antrinių žaliavų konteinerius. V.Kubeckas sakė „seniai visiems šnekantis“, jau ir su „Ecoservice“ vadovais Vilniuje kalbėjęs, kad reikia Šilutei antros tokios mašinos. Bet jo šnekos nutekančios kaip nuo žąsies vanduo.

Savivaldybės specialistai sutinka, kad Šilutėje yra per mažai atliekų konteinerių aikštelių (jų yra 18), ir pačių konteinerių per mažai, ir per retai važiuoja šiukšles išvežančios mašinos. Be to, pasak R.Rimkaus, vieną dieną perpildyti būna vienoje gatvėje stovintys konteineriai, kitą dieną - jau kitoje, tad iš anksto numanyti, kur jie bus pilni, sunku.

Iš pokalbių su šiais trim specialistais buvo aiškūs du dalykai: nėra čia ko, gerbiamieji šilutiškiai, taip tvarkytis ir konservuoti, t.y., baikite gyventi, tada ir šiukšlių šalia konteinerių bus mažiau...

Yra dar viena išeitis: patiems pranešti apie perpildytus antrinių žaliavų konteinerius ir krūvas į juos nebetelpančių atliekų. R.Rimkus sako, jog turėtume skambinti savivaldybės gamtosaugininkui P.Sirtautui telefonu (8 441) 79261, o šis specialistas tikina, kad pranešinėti reikėtų V.Kubeckui, telefonu 8 633 44251. Šie specialistai pasirūpintų, kad vežėjai skubėtų į nurodytą vietą.

Taigi viso Šilutės rajono gyventojų gyvenimas turi suktis apie... šiukšles.

Kumščiu į stalą trenkė pats meras

Nors suprantame, kad tokio lygio problemas spręsti turėtų tikrai ne rajono meras, nebeapsikentę atsikalbinėjimų šįkart rinkome paties savivaldybės vadovo telefono numerį. Ir... ledas pajudėjo: išklausęs, kad jau nebeturime ką atsakyti netvarka „šiukšlių sektoriuje“ nepatenkintiems šilutiškiams, Vytautas Laurinaitis tą pačią dieną išsikvietė „Ecoservice“ Šilutės - Šilalės padalinio vadovą Saulių Vyšniauską ir Šilutės skyriaus atstovą Alfredą Ptašinską.

Šįkart debatai buvo trumpi. „Man neįdomu, kiek ir kokių mašinų turi paslaugą savivaldybei teikianti įmonė. Tai jos problema, jei mato, kad trūksta mašinų, tegu nusiperka dar. Ir ne gyventojai, o Savivaldybės paslaugų skyriaus bei seniūnijos darbuotojai privalės nuolat stebėti, kur konteineriai perpildyti, ir rūpintis, kad jie būtų ištuštinti“, - pareiškė V.Laurinaitis.

Pasitarimo metu dar nutarta, jog nuo rugpjūčio 13 dienos bus pakeistas šiukšlių išvežimo grafikas. Nuo šiol konteineriai bus tuštinami ne pirmadieniais, o sekmadienių rytais, kad bent pusę savaitgalio šilutiškiai galėtų į juos sutalpinti savo atliekas. Naujas grafikas bus paskelbtas spaudoje ir Savivaldybės tinklalapyje.

Be to, „Ecoservice“ vadovai pasižadėjo, jog šią savaitę bus išplauti visi požeminiai ir antžeminiai šalia daugiabučių stovintys konteineriai.

Tai gal Šilutės rajone pagaliau tvarka bus?..                        

Komentarai  

 
#1 vilniuje 2017-08-23 12:07
miegamuode rajonuose ryte ziurkes ramiai vaiksto o ypac koraliniskiu mikrorajone,vai zdas lyg suvartyne gyventum.
 

Ukmergės naujienos