Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Žalgirių gyventojai nerimauja: ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Image - Žalgirių gyventojai nerimauja:  ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Prieš tris savaites Savivaldybės pagalbos šaukęsi ir pažadų nepalikti nelaimėje sulaukę potvynių vandenų kasmet semiamo Žalgirių kaimo Šilinės gatvės gyventojai vėl nerimauja. Jų nerimo priežastis – kelio į Rusnę rekonstrukcija,

Penktadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Image - Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Šilutės policijos komisariato kieme jau savaitę stovi du naujutelaičiai automobiliai „VW Caddy“ – dalis visos Lietuvos policijos automobilių parką papildžiusių naujų transporto priemonių. Dabar Šilutės policija turi 9 tarnybinius automobilius

Pirmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

konsultavimo biuras moterysPenktadienį naują savo gyvavimo etapą pradėjo nepamainomos visos ūkininkaujančių rajono žmonių bendruomenės patarėjos - Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro darbuotojos. Tarnyba įsikėlė į naujas patalpas.

Ekonomistės, buhalterės ir žemės ūkio sričių konsultantės neabejoja, kad nuo šiol lengviau bus visiems: joms - dirbti, o visiems rajono ūkininkams - laiku sužinoti visas naujoves ir todėl dar sėkmingiau ir konkurencingiau plėtoti savo verslą. O ūkininkus jos jau kviečia sukti į M.Jankaus gatvės 8 numeriu pažymėtą namą.

Turės ir klasę seminarams

Gausų būrį svečių sutikusi biuro vadovė Ina Kuzmienė neslėpė, kad įkurtuvės naujose ir erdviose patalpose - ilgai svajotas reikalas.

LŽŪKT Šilutės biuras duris atvėrė 1992-ųjų gruodį, ir tai buvo viena pirmųjų tokių įstaigų Lietuvoje. Pagrindiniai įkūrimo rūpesčiai, anot I.Kuzmienės, tuomet gulė ant tuometinio Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Šilutės skyriaus pirmininko Albino Bakučio pečių. Pirmasis biuro vadovas buvo Leonas Anskaitis, vėliau vadovavo Jūratė Bandzienė, Valerijus Vasiljevas, Jonas Domkus, Danutė Katutienė, Loreta Razutienė.

Biuro vadovė pasidžiaugė, kad nuo šiol ne tik visos specialistės turės atskirus kabinetus, bet čia bus ir mokymų klasė, tad ieškant patalpų seminarams, jai nebereikės lakstyti po visą Šilutę. Pirmieji kursai įvyks jau šią savaitę.

Konsultavimo poreikį skatino nuolatiniai pasikeitimai
konsultavimo biuras sveikina
Anot vadovės, biuro konsultantės rankų sudėjusios nesėdėjo ir visus tuos 19 metų - jos dirbo daug. Konsultavimo paslaugų poreikis rajone augo nuolat, nesumažėjo jis ir ekonominio sunkmečio metais. Labiausiai šį procesą skatino nuolatiniai žemės ūkio veiklą reglamentuojančių teisės aktų pasikeitimai, vis nauji mokesčiai, žemdirbių siekis investuoti į savo ūkių plėtrą, technologinių žinių poreikis. Ypač didelį dėmesį specialistės skyrė ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymui, verslo planavimui, verslo planų ir paraiškų pildymui.

„Tai skatino tobulėti, kelti kvalifikaciją ir mus - kad neapviltume savo klientų“, - sakė I.Kuzmienė.

Biuras neturi augalininkystės konsultanto ir inžinieriaus, tačiau tai nesutrukdo teikti ir šios srities konsultacijas - jas parengia kolegos iš kitų rajonų.

„Visiems pageidaujantiems buvo parengti tręšimo planai, pildomi ekologinės veiklos žurnalai ir kiti dokumentai. Visiems buvo suteiktos ir pastatų projektavimo ar darbų saugos dokumentų sutvarkymo, instrukcijų parengimo paslaugos“, - pabrėžė biuro vadovė.

Ji pasidžiaugė, kad visos penkios biure dirbančios moterys - aukštos klasės specialistės, turinčios pažangias darbo priemones, didelį atsakomybės jausmą, o dabar - dar ir geras darbo sąlygas.

Įkurtuvės rodo, kad veikla plečiama

Vienas po kito dovanas teikę svečiai irgi negailėjo gerų žodžių šio biuro darbuotojoms.

LŽŪKT direktoriaus pavaduotoja Giedrė Butkienė sakė, kad įkurtuvės - reikšmingas žingsnis, rodantis, kad biuro veikla plečiama. Tarnyba, žinoma, siekė, kad jos darbuotojai turėtų patogias darbo sąlygas, todėl ir priimtas sprendimas ieškoti naujų namų.

LŽŪKT kitais metais minės 20-ies metų jubiliejų. Šiandien tarnyba turi 48 filialus, kuriuose dirba daugiau nei 370 specialistų.

„Augimas atsiranda iš bendradarbiavimo, o kad bendradarbiaujama, rodo šiandien pas jus atėjusių partnerių gausa“, - sakė viešnia ir linkėjo kolektyve tokios atmosferos, kuri pritrauktų dar daugiau partnerių.

G.Butkienė ir LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas perkirpo simbolinę atidarymo juostelę.

konsultavimo biuras bakutisSvečiai linkėjo visokeriopos sėkmės

K.Andrijauskas sakė, jog per visus 19 metų nebuvo nė vieno klausimo, kurio šio biuro darbuotojos neišspręstų, ir visi jie spręsti ūkininkų naudai.

Biuro įkūrėjas ir net jo tėčiu pavadintas A.Bakutis prisiminė įkūrimą, kurio metu dirbta draugiškai ir sutartinai. Jis pats sakė dabar jau esąs tik biuro klientas ir kvietė visus naudotis jo specialisčių paslaugomis.

Savivaldybės vadovams tądien atstovavusi Jūratė Bandzienė taip pat 8 metus buvo šio biuro darbuotoja, o 5 iš jų - jam vadovavo. Ji prisiminė, jog pradžia nebuvo lengva - ūkininkai buvo atsargūs, juos nebuvo lengva įtikinti konsultavimo būtinumu. Visam kolektyvui ji linkėjo darnos, o I.Kuzmienei - ir toliau sėkmingai vadovauti.

Svečias iš uostamiesčio - Medicinos banko Klaipėdos skyriaus direktorius Vaidas Vyšniauskas biuro darbuotojas ir visus rajono ūkininkus ragino nuoširdžiai bendradarbiauti ir su finansinėmis intitucijomis. Šilutės kredito unijos vadovė Genovaitė Kimbrienė linkėjo „visko, kas telpa žodžiuose „finansinė laisvė“, o Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršninkas Edmundas Ciparis, anot jo, „giminingai institucijai“ irgi linkėjo visokeriopos sėkmės.

Pasidžiaugti savo konsultančių sėkme atvyko ir visų seniūnijų žemės ūkio specialistai, ūkininkai iš Vainuto krašto - Skiržemės kaime gyvenanti Laima Kulėšienė ir kivyliškis Petras Birbalas, daug kitų bičiulių.

Silutes naujienu LOGO

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt