Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Vairuotoją papiktino reakcija į sužeistą stirniuką

Image - Vairuotoją papiktino reakcija į sužeistą stirniuką

  Sužeisto stirniuko likimas sujaudino autobuso vairuotoją. Tačiau vyras nusivylė, kad mažiausiai pusdienį niekas taip ir nebuvo padaryta, kad jo dalia būtų

Pirmadienis, 18 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Darbo partija nebeturi atstovo Šilutės savivaldybės taryboje

Image - Darbo partija nebeturi atstovo Šilutės savivaldybės taryboje

Šilutės r. savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos sudėtyje nebeliko Darbos partijos atstovo. Iki šiol Taryboje dirbo jaunas „darbietis“ Tomas Budrikis, savivaldos rinkimuose reitingo balsais aplenkęs Šilutės „darbiečių“ lyderį Saulių Stankevičių.Praėjusią savaitę

Ketvirtadienis, 7 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Naujakuriškiai pasiekė: valdžia pradės gilinti jų rūsius skandinantį kanalą

Image - Naujakuriškiai pasiekė: valdžia pradės gilinti jų rūsius skandinantį kanalą

Šilutės Naujakurių kvartalo gyventojai turi bėdą, dėl kurios jau pavargo kariauti: jų namų rūsiuose tyvuliuoja vanduo. Nors ir ne kiaurus metus, nors tik keletą kartų po keletą dienų ar savaičių,

Trečiadienis, 13 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Prasmingam tikslui - savižudybių prevencijai - susibūrė ir šilutiškiai

Image - Prasmingam tikslui - savižudybių prevencijai -  susibūrė ir šilutiškiai

Savižudybių mastas Lietuvoje pastaraisiais metais mažėja labai lėtai, be to, šalyje trūksta organizuotos pagalbos sunkumus patiriantiems žmonėms. Dalis asmenų, kuriems reikalinga pagalba, lieka neidentifikuoti, o pagalbą teikiančios įstaigos negali laiku

Šeštadienis, 16 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vainuto seniūnijos šeimoms - Gerumo namų parama

Image - Vainuto seniūnijos šeimoms - Gerumo namų parama

  Artėjant rugsėjui ne viena šeima priversta labai rimtai skaičiuoti savo finansus, jei tenka į mokyklą išleisti atžalas.Geriau nei bet kas tą žino Vainuto seniūnijos Gerumo namų moterys, nes artėjant mokslo

Penktadienis, 8 Rugsėjis Komentarai (0)

SVIETIMAS 11 milijonas eurų Savivaldybės biudžeto lėšų ir dar apie 500 tūkst. eurų ES paramos lėšų per 2017 metus bus investuota į Šilutės savivaldybės švietimo įstaigų remontus. Įpusėjus rugpjūčio mėnesiui savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad yra ramus pasitikdamas naujus mokslo metus.

Pasak mero, remonto darbai Martyno Jankaus ir Pamario pagrindinėse mokyklose bei kitose įstaigose, kuriose nuo rugsėjo 1 dienos pradės veikti 7 ikimokyklinės grupės (Rusnėje, Kintuose, Saugose, Žemaičių Naumiestyje ir Šilutėje - „Pušelės“, „Žibutės“ ir „Raudonkepuraitės“ darželiuose) vyksta sklandžiai ir darbai bus baigti sulig rugsėjo 1 diena.

Moksleivių skaičiaus mažėjimas slopsta

Savivaldybės duomenimis, 2017-2018 mokslo metais rajono mokyklas lankys 4810 moksleivių. Tai 220 moksleivių, arba 15 klasių komplektų mažiau nei praėjusiais 2016-2017 mokslo metais. Pasak V.Laurinaičio, mokinių skaičius vis dar mažėja, tačiau džiugina faktas, kad tas mažėjimas dabar bemaž perpus mažesnis, nei būdavo kasmet kelerius pastaruosius metus.

Meras viliasi, kad galbūt mažiau žmonių emigruoja iš Šilutės rajono, daugėja gimstančių vaikų. Juk ne be reikalo Savivaldybė vien šiemet atidaro 7 ikimokyklinio ugdymo grupes. Šiemet lopšelio - darželio prireikė pusantro šimto vaikų daugiau nei įprastai.

Šiemet Savivaldybė sudarė sąlygas 541 moksleiviui atostogauti vasaros stovyklose. Vasaros vaikų poilsio programai Savivaldybė iš savo biudžeto skyrė 8 tūkst. eurų. Poilsis stovyklose pirmiausia buvo pasiūlytas vaikams iš socialiai remtinų šeimų. Tokiu pasiūlymu pasinaudojo net 420 vaikų iš šeimų, turinčių mažesnes pajamas.

Bus daugiau psichologų

Šilutės r. savivaldybės švietimo įstaigose nuo rugsėjo 1 dienos dar 5,5 etato didinamas psichologų etatų skaičius.

Lig šiol švietimo įstaigos turėjo 6 psichologų etatus. Pasak v.Laurinaičio, siekiama, kad švietimo įstaigose psichologai dirbtų nors po ketvirtį, puse ar visu etatu - tiek, kiek pagal moksleivių skaičių numatyta normatyvuose.

Psichologų pareiga stebėti mikroklimatą moksleivių, pedagogų kolektyvuose, individualiai padėti moksleiviams bei pedagogams.

Nors psichologinės pagalbos situacija Šilutės rajono savivaldybės mokyklose yra pakankamai gera, palyginus su kitų Lietuvos vietovių situacija, bet tai nereiškia, kad niekada problemų neiškils. Mero nuomone, būtina stengtis, kad jaunimas ir su jais dirbantys pedagogai psichologines problemas spręstų su kvalifikuotais specialistais.

Laukia Seimo paramos

Rajono vadovas pritaria politikams, kurie pasisako už tai, jog klasėse būtų ne daugiau kaip po 25 mokinius. Daug metų mokykloje dirbęs V.Laurinaitis pats žino, kaip sunku pedagogams suvaldyti penktokų - šeštokų klases, kuriose mokosi 30 vaikų. Tokiose perpildytose klasėse vaikams pamokų metu sunku susikaupti ir išlaikyti dėmesį.

Dažniausiai didelės klasės formuojamos miesto mokyklose. Kaimų mokyklų klasėse vaikų būna mažiau.

V.Laurinaitis priminė, kad nepakanka Vyriausybės skiriamų mokinio krepšelio lėšų, kad būtų galima ir mieste formuoti mažesnes klases. Todėl miesto mokyklos, kurios priverstos formuoti pilnas klases, patiria finansinę skriaudą, nes Savivaldybei tenka atimti dalį skiriamų lėšų. Iki 15 proc. mokinio krepšelio pinigų dabar yra perskirstoma ir atiduodama kaimo vietovių mokykloms. Nes būtent kaimiškose mokyklose trūksta moksleivių, kad jų krepšelio lėšų užtektų mokyklas išlaikyti.

Meras sako, kad neseniai įvykęs susitikimas su LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku, akademiku Egidijumi Jovaiša suteikė vilčių, jog situacija šioje srityje keisis. E.Jovaiša susitikime teigė, kad jau pradėti konkretūs veiksmai pakeisti švietimo įstaigų finansavimą - norima atsisakyti mokinio krepšelio finansavimo principo ir įvesti klasių finansavimo principą. Tuomet tikriausiai bus nustatytas ir mažesnis, optimalus vaikų skaičius klasėse.

Tęs švietimo įstaigų turto optimizavimą

Rajono švietimo sistemos išlaikymo našta bus gerokai sumažinta atsikratant įstaigoms priklausančių, tačiau nereikalingų patalpų, pastatų. Pasak V.Laurinaičio, tokių pastatų pardavimas viešuosiuose aukcionuose ne tik papildys savivaldybės biudžetą, bet švietimo įstaigoms nebereikės išlaidauti, stengiantis išlaikyti tą nereikalingą turtą.

O atlaisvintuose pastatuose verslininkai gali kurti naujas darbo vietas, kurios ypač reikalingos kaimo vietovėse.

Artimiausiu metu, pasak mero, į privatizuojamo nekilnojamojo turto sąrašus gali būti įtraukti keleto švietimo įstaigų pastatai: Kintuose - pastatas, kuriame iki šiol buvo technologijų kabinetai, Saugų, Rusnės lopšelių - darželių pastatai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos