Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

Image - Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

  Kol kas švelnūs orai buvo palankūs neišskridusiems į šiltus kraštus žiemoti baltiesiems gandrams ir gervėms. Gamtininkų stebėjimais, Lietuvoje pasiliko iki 10 gandrų ir apie 100 gervių. Šie paukščiai ligi šiol

Ketvirtadienis, 11 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Image - Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partija praėjusiais metais patyrė nemažų išbandymų, tačiau partija nepražuvo - turi daug išsilavinusių žmonių, kurie mato prasmę visuomeninėje politinėje veikloje. Liberalai su jiems deramomis idėjomis ketina

Pirmadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Problema

Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Image - Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Daug triukšmo sukėlusi Lietuvos urėdijų reforma įvyko - pirmadienį oficialiai išplatintas pranešimas, jog viena - visas 42 urėdijas jungianti Valstybinių miškų urėdija jau įregistruota.Kaip šiame permainų laike jaučiasi ir dirba

Trečiadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Varpo dūžiais ir atminimo liepsnelėmis pamariškiai pagerbė laisvės gynėjus

Image - Varpo dūžiais ir atminimo liepsnelėmis pamariškiai pagerbė laisvės gynėjus

„Sausio 13-oji svarbi, tiek man, tiek mano tėvams, tiek seneliams, nes tą dieną Lietuva susigražino laisvę. Nežinome ką reiškia gyventi nelaisvoje Lietuvoje, todėl norime tarti AČIŪ tiems, kurių dėka mes

Ketvirtadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

SVIETIMAS 11 milijonas eurų Savivaldybės biudžeto lėšų ir dar apie 500 tūkst. eurų ES paramos lėšų per 2017 metus bus investuota į Šilutės savivaldybės švietimo įstaigų remontus. Įpusėjus rugpjūčio mėnesiui savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad yra ramus pasitikdamas naujus mokslo metus.

Pasak mero, remonto darbai Martyno Jankaus ir Pamario pagrindinėse mokyklose bei kitose įstaigose, kuriose nuo rugsėjo 1 dienos pradės veikti 7 ikimokyklinės grupės (Rusnėje, Kintuose, Saugose, Žemaičių Naumiestyje ir Šilutėje - „Pušelės“, „Žibutės“ ir „Raudonkepuraitės“ darželiuose) vyksta sklandžiai ir darbai bus baigti sulig rugsėjo 1 diena.

Moksleivių skaičiaus mažėjimas slopsta

Savivaldybės duomenimis, 2017-2018 mokslo metais rajono mokyklas lankys 4810 moksleivių. Tai 220 moksleivių, arba 15 klasių komplektų mažiau nei praėjusiais 2016-2017 mokslo metais. Pasak V.Laurinaičio, mokinių skaičius vis dar mažėja, tačiau džiugina faktas, kad tas mažėjimas dabar bemaž perpus mažesnis, nei būdavo kasmet kelerius pastaruosius metus.

Meras viliasi, kad galbūt mažiau žmonių emigruoja iš Šilutės rajono, daugėja gimstančių vaikų. Juk ne be reikalo Savivaldybė vien šiemet atidaro 7 ikimokyklinio ugdymo grupes. Šiemet lopšelio - darželio prireikė pusantro šimto vaikų daugiau nei įprastai.

Šiemet Savivaldybė sudarė sąlygas 541 moksleiviui atostogauti vasaros stovyklose. Vasaros vaikų poilsio programai Savivaldybė iš savo biudžeto skyrė 8 tūkst. eurų. Poilsis stovyklose pirmiausia buvo pasiūlytas vaikams iš socialiai remtinų šeimų. Tokiu pasiūlymu pasinaudojo net 420 vaikų iš šeimų, turinčių mažesnes pajamas.

Bus daugiau psichologų

Šilutės r. savivaldybės švietimo įstaigose nuo rugsėjo 1 dienos dar 5,5 etato didinamas psichologų etatų skaičius.

Lig šiol švietimo įstaigos turėjo 6 psichologų etatus. Pasak v.Laurinaičio, siekiama, kad švietimo įstaigose psichologai dirbtų nors po ketvirtį, puse ar visu etatu - tiek, kiek pagal moksleivių skaičių numatyta normatyvuose.

Psichologų pareiga stebėti mikroklimatą moksleivių, pedagogų kolektyvuose, individualiai padėti moksleiviams bei pedagogams.

Nors psichologinės pagalbos situacija Šilutės rajono savivaldybės mokyklose yra pakankamai gera, palyginus su kitų Lietuvos vietovių situacija, bet tai nereiškia, kad niekada problemų neiškils. Mero nuomone, būtina stengtis, kad jaunimas ir su jais dirbantys pedagogai psichologines problemas spręstų su kvalifikuotais specialistais.

Laukia Seimo paramos

Rajono vadovas pritaria politikams, kurie pasisako už tai, jog klasėse būtų ne daugiau kaip po 25 mokinius. Daug metų mokykloje dirbęs V.Laurinaitis pats žino, kaip sunku pedagogams suvaldyti penktokų - šeštokų klases, kuriose mokosi 30 vaikų. Tokiose perpildytose klasėse vaikams pamokų metu sunku susikaupti ir išlaikyti dėmesį.

Dažniausiai didelės klasės formuojamos miesto mokyklose. Kaimų mokyklų klasėse vaikų būna mažiau.

V.Laurinaitis priminė, kad nepakanka Vyriausybės skiriamų mokinio krepšelio lėšų, kad būtų galima ir mieste formuoti mažesnes klases. Todėl miesto mokyklos, kurios priverstos formuoti pilnas klases, patiria finansinę skriaudą, nes Savivaldybei tenka atimti dalį skiriamų lėšų. Iki 15 proc. mokinio krepšelio pinigų dabar yra perskirstoma ir atiduodama kaimo vietovių mokykloms. Nes būtent kaimiškose mokyklose trūksta moksleivių, kad jų krepšelio lėšų užtektų mokyklas išlaikyti.

Meras sako, kad neseniai įvykęs susitikimas su LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku, akademiku Egidijumi Jovaiša suteikė vilčių, jog situacija šioje srityje keisis. E.Jovaiša susitikime teigė, kad jau pradėti konkretūs veiksmai pakeisti švietimo įstaigų finansavimą - norima atsisakyti mokinio krepšelio finansavimo principo ir įvesti klasių finansavimo principą. Tuomet tikriausiai bus nustatytas ir mažesnis, optimalus vaikų skaičius klasėse.

Tęs švietimo įstaigų turto optimizavimą

Rajono švietimo sistemos išlaikymo našta bus gerokai sumažinta atsikratant įstaigoms priklausančių, tačiau nereikalingų patalpų, pastatų. Pasak V.Laurinaičio, tokių pastatų pardavimas viešuosiuose aukcionuose ne tik papildys savivaldybės biudžetą, bet švietimo įstaigoms nebereikės išlaidauti, stengiantis išlaikyti tą nereikalingą turtą.

O atlaisvintuose pastatuose verslininkai gali kurti naujas darbo vietas, kurios ypač reikalingos kaimo vietovėse.

Artimiausiu metu, pasak mero, į privatizuojamo nekilnojamojo turto sąrašus gali būti įtraukti keleto švietimo įstaigų pastatai: Kintuose - pastatas, kuriame iki šiol buvo technologijų kabinetai, Saugų, Rusnės lopšelių - darželių pastatai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos