Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ventės rago ornitologai išmaudė, išdžiovino ir sužiedavo dumble įklimpusį erelį

Image - Ventės rago ornitologai išmaudė, išdžiovino ir sužiedavo dumble įklimpusį erelį

Trečiadienį, vykdydamas paukščių monitoringą Kintų žuvininkystės tvenkiniuose, Nemuno deltos regioninio parko vyr. specialistas ekologas Robertas Kubilius rado ir į Ventės ragą atvežė pakilti negalintį jūrinį erelį (Haliaeetus albicilla). Paukštis, panašu,

Šeštadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

Image - Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

  Neįprasto darbo pastarąją savaitę turi UAB „Šilutės polderiai“ siurblinių eksploatacijos darbuotojai ir jų vadovas Ričardas Olberkis - jau kelias dienas darbuotojų brigada lupa iš siurblinės savaiminių vandens nuotekos ertmių šieno

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Galvasopė laiškininkams: kas šeštas laiškas adresuotas klaidingai

Image - Galvasopė laiškininkams: kas šeštas laiškas adresuotas klaidingai

  Lietuvos pašto duomenimis, kone ant kas šeštos pašto siuntos užrašomi netikslūs gavėjų adresai. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vėluoja, o kartais gavėjų nepasiekia arba siuntėjui yra grąžinama siųstoji pašto

Ketvirtadienis, 16 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Image - Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija nagrinėjo ir Švėkšnos seniūnijos gyventojų bei seniūno prašymą pailginti automobilių greičio ribojimo atstumą kelyje ties Alseikų kaimu.

Penktadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

maisto gamintojai_musesKaimo turizmas - vis populiarėjanti Pamario gyventojų verslo šaka, kasmet kelioms dešimtims pamariškių šeimų leidžianti išgyventi ar netgi nešanti nemenkas pajamas. Visiems smagu girdėti, kad į rajoną atvykę svečiai džiaugiasi suteiktomis paslaugomis, dėkoja už gerą aptarnavimą ir žada sugrįžti dar.

Bet yra viena sritis, kurioje padaryta dar ne viskas. Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai įspėja, jog pobūvius rengiantys ir tinkamos kaimo turizmo sodybos tam ieškantys žmonės turėtų pirmiausia atkreipti dėmesį, ar jų pasirinktoje vietoje bus tiekiamas maistas, ir ar tai darantys verslininkai turi būtinus pažymėjimus. Antraip svečiams gali tekti gydytis, o smagi šventė paliks tik liūdnus prisiminimus.

Deklaruoja tik nakvynę, o išties ir maitina

Šilutės turizmo informacijos centro duomenimis, rajone yra apie 30 kaimo turizmo sodybų. O Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto produktų inspektorė Virginija Kirjanovienė nustebina skaičiumi: iš tų trijų dešimčių vos trys kaimo turizmo sodybos turi teisę teikti savo svečiams ir maitinimo paslaugą. Tai yra Virginijaus Stonkaus sodyba „Aukštumalos krantas“ Šyšgirių kaime, Raimondo Plikšnio sodyba „Pakalnės vingis“ Rusnėje ir Edvardo Mikelio sodyba „Alsė“ Alseikių kaime, šalia Švėkšnos.maisto gamintojai_VMVT_bandeles

Visos kitos kaimo turizmo sodybos nėra įtrauktos į VMVT registrą, neturi maisto tvarkymo subjekto pažymėjimo, o tai reiškia, kad negali teikti maitinimo paslaugos. Šie verslo subjektai nurodo, jog jie teikia tik patalpų nuomos paslaugą be maitinimo, o jų svečiai maistą atsiveža arba užsisako kitose įmonėse. Todėl šių sodybų maitinimo paslaugų niekas nekontroliuoja.

Tačiau kartais atsigirstama, jog tai vienoje, tai kitoje sodyboje svečiai buvo ne tik apnakvindinti, bet ir pamaitinti.

„Bet tokiu atveju už savo ir savo svečių sveikatą visą atsakomybę prisiimti privalo pobūvių tose sodybose organizatoriai. Jie visada rizikuoja svečių sveikata, nes niekas nežino ir nekontroliuoja, kaip tos sodybos darbuotojai atsiveža maisto produktus, kokiomis sąlygomis juos laiko, kaip gamina ir patiekia maistą“, - sako V.Kirjanovienė.

Užkrato gali būti bet kur

VMVT specialistai nuolat įspėja pobūvius kaimo turizmo sodybose planuojančius žmones, kad jei sodybų savininkai pasisiūlo paruošti ir maistą, jie turėtų paprašyti parodyti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą.
Kodėl jis būtinas? „Mes maistą tiekiančius subjektus nuolat kontroliuojame ir tikriname. Įvertiname higienos sąlygas jų virtuvėse, šaldymo įrangą, žiūrime, ar atlikti privalomi vandens tyrimai, ar visi darbuotojai pasitikrino sveikatą ir turi sveikatos žinių atestavimo pažymėjimus“, - sako inspektorė.

Ji prisimena pernykštį atvejį, kai į VMVT su skundu kreipėsi vienoje kaimo turizmo sodyboje pobūvį organizavusi moteris. Ji teigė, kad keli jos svečiai salmonelėmis užsikrėtė suvalgę vienoje Šilutės kepyklėlėje keptų konditerijos gaminių.

Tačiau nuodugniai tikrinant informaciją ir atrinkus mėginius tyrimui, paaiškėjo, kad užkrato kepiniuose nebuvo. Netrukus išsiaiškinta, jog šeimininkai dalį maisto (be kita ko - net kreminius tortus) greičiausiai gamino patys ir atsivežė į šventę. Todėl užkratas galėjo būti bet kuriame kitame produkte, tik to patikrinti jau nebebuvo įmanoma, nes šeimininkė jų pavyzdžių nepateikė.

Būna atvejų, kai žmonės kreipiasi į inspektorius, nurodo tikėtiną susirgimo šaltinį, bet atsisako nurodyti, kas tą maistą gamino. Tuomet ištirti situacijos ir nubausti kaltųjų taip pat neįmanoma.

Reikia rinktis tik legalius maitintojus

maisto gamintojai_tvarkingaTačiau ir pasidžiaugti yra kuo. Pasak V.Kirjanovienės, per 2016 ir pusę 2017-ųjų metų rajone nebuvo nė vieno ūmaus infekcinio susirgimo protrūkio, kurio priežastis būtų nekokybiškas viešojo maitinimo įstaigos maistas.

Sumažėjo ir VMV tarnyboje gaunamų skundų.

„Mūsų verslininkai dirba tikrai atsakingai, nemažai investuoja į modernią šaldymo įrangą, į darbuotojų mokymus, o tai duoda ir gerus rezultatus“, - sako V.Kirjanovienė.

Visgi ji ragina visus maitinimo paslaugą teikiančius verslininkus kreiptis į VMVT ir gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Procedūra nebus nei sudėtinga, nei brangi - verslininkas pateiks reikiamus dokumentus, specialistai įvertins jo maisto ruošimo patalpas, ir jei jos atitiks reikalavimus, sodybos šeimininkas gaus pažymėjimą ir galės ramiai dirbti toliau. Tai padaryti galima bet kada, nebūtinai tik vasarą.

O pobūvius rengti besiruošiantiems žmonėms ji pataria gerai pagalvoti ir rinktis tik tokią sodybą, kurioje maistas gaminamas legaliai. Nes tik taip jūs galėsite apsaugoti savo svečius ir jūsų šventė nepaliks nemalonių nuosėdų.

Ukmergės naujienos