Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško vagių rizika – dešimt kartų didesnė už galimą naudą

Image - Miško vagių rizika – dešimt kartų didesnė už galimą naudą

  Trakų rajone pagautas mišką vogęs gyventojas išgirdo nuosprendį: už aplinkai padarytą žalą jam gresia apie 20 tūkst. eurų siekianti bauda, kai pavogtos medienos vertė įvertinta vos apie 3 tūkst.

Trečiadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Uolus policininkas persistengė - atėmė legaliai įsigytus vaistus

Image - Uolus policininkas persistengė - atėmė legaliai įsigytus vaistus

Dažniausiai rašome, kaip policijos pareigūnai apgina, gelbsti, paslaugiai padeda žmogui. Dažnai dėl to juos ir „angelais sargais“ vadiname. Tačiau katytiškė Nijolė Vykertienė nuo šių metų balandžio 5-osios policijos pareigūnų tokiu

Antradienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Siūloma minimalią mėnesinę algą didinti iki 420 eurų

Image - Siūloma minimalią mėnesinę algą didinti iki 420 eurų

  Trišalėje taryboje Vyriausybės atstovai pasiūlė didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) iki 420 eurų nuo 2019 metų sausio. Šiuo metu MMA siekia 400 eurų, paskutinį kartą minimali alga 20-čia eurų didinta

Trečiadienis, 16 Gegužė Komentarai (1)

Seniūnijose

Vaizdo klipų konkurso laimėtojų sąraše ir švėkšniškiai

Image - Vaizdo klipų konkurso laimėtojų sąraše ir švėkšniškiai

  Baigėsi vaizdo klipų konkursas "Mano kraštas per 100 sekundžių" – internautai išrinko 25 klipus, kuriuos sukūrę moksleiviai dalyvaus kitame iniciatyvos "Jungiam Lietuvą" etape. Daugiausia balsų surinko keturių skirtingų regionų –

Ketvirtadienis, 26 Balandis Komentarai (0)

JAUNIMO 1Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre šiemetinė Rugsėjo 1-oji prasidėjo didesniu nei kitur jauduliu, nes šiai mokyklai šiemet daug kas yra nauja pradžia. Mokykla persikėlė į naujas patalpas Žibų pradinės mokyklos pastate, įsigijo naujų baldų; dalis pedagogų ir moksleivių pirmą kartą peržengė šios mokyklos slenkstį. Galiausiai - mokyklai vadovauti paskirtas naujas direktorius Marius Surplys.
Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro įkurtuvių juostelę perkirpti direktoriui M.Surpliui padėjo Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei Šilutės katalikų parapijos klebonas kanauninkas Remigijus Saunorius.

Susirinkusiems jaunuoliams bei pedagogams S.Šeputis sakė, kad Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro kontingentas yra kitoks nei įprastų mokyklų. Jis pasidžiaugė, kad į šią mokyklą atėjo žmonės, kurie jau suprato, jog mokytis niekada nėra per vėlu. Pedagogams ir moksleiviams jis palinkėjo kantrybės ir ryžto perduodant ir įsisavinant žinias.

Klebonas kanauninkas R.Saunorius moksleiviams linkėjo su džiaugsmu priimti pedagogų teikiamus mokslo grūdus.

Jo teigimu, kiekvienas toks grūdas yra perduodamas su pedagogo širdies dalelele ir turi būti vertinamas.

R.Saunorius pašventino naująsias Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro patalpas.JAUNIMO 2

Centro direktorius M. Surplys dėkojo Savivaldybei už suteiktus naujuosius namus ir prašė moksleivių tausoti ir branginti gautą turtą. Pasak direktoriaus, visiems skaudės širdį matant  būkštelėjimą ant sienos ar sulaužytą baldą.

Pasak M.Surplio, į mokymo centrą tiek pedagogai, tiek moksleiviai ateina dirbti. Tam, kad jie pasiektų norimą rezultatą, svarbu ne kiek laiko praleis klasėse, bet ką jose visi veiks.

Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre mokslo metus šiemet pradeda 250 moksleivių, su kuriais dirbs 21 pedagogas. Jaunimas mokysis trijose klasėse: jungtinė 6-8 klasė, 9 klasė ir 10 klasė. Jose mokysis 30 moksleivių. Dar 220 suaugusių mokinių pagrindinės ir vidurinės mokyklos kurso mokslus krims laisvu grafiku: du kartus per savaitę susitiks su pedagogais klasėse pasitikrinti, ką išmoko, ir gaus naujas užduotis. Pasak M.Surplio, tarp suaugusiųjų yra ir tokių mokinių, kurie mokysis nuotoliniu būdu - su pedagogais bendraus elektroniniu paštu.

Jaunimo klasių moksleiviai turės savo klases, į kurias ateis pedagogai. Yra ir ikiprofesinio mokymo klasės, kuriose moksleiviai mokysis dailės, metalo apdirbimo, siuvimo.

Direktorius M.Surplys ir jo pavaduotoja ugdymui Daiva Budvytienė moksleiviams pristatė pedagogus ir klasių auklėtojus. Jie ypač dėkojo ūkvedžiui Dariui Razantai ir visiems kitiems darbuotojams, kurie net savo atostogų metu dirbo centre - kabino stendus, rinko baldus ir t.t.

Rugsėjo 1 -osios šventę Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre papuošė sportinių šokių kolektyvo “Lūgnė” šokėjai, kuriems vadovauja Asta Maigienė.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos