Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Image - Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Vasario 8 d. Nemuno deltos regioninis parkas (direktorius Žilvinas Čėsna) surengė tradicinį pelkių žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos aukštapelkę. Žygyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žygeivių

Antradienis, 11 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Image - Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

13585188 1335228536506264_7009459975429612441_oŠilutės rajono seniūnijų seniūnaičių sueigos toliau dalija Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skirtus 34 138 eurus bendruomeninei ir nevyriausybininkų veiklai remti.

Šįkart pristatome Usėnų, Kintų ir Gardamo seniūnijų bendruomenių parengtus projektus.

Primename, kad prieš porą savaičių gautus pinigus, paskirtus pagal seniūnijose gyvenančių žmonių skaičių, išdalijo Katyčių, Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės seniūnijų išplėstinės seniūnaičių sueigos: Katyčių - 855 eurus, Žemaičių Naumiesčio - 2467 eurus, Šilutės - 17292 eurus.

Pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę “Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse”, Gardamo seniūnijos bendruomenėms skirti 1382 eurai, Usėnų seniūnijos bendruomenėms - 963 eurai, Kintų seniūnijos bendruomenėms - 1328 eurai.

Rugpjūčio 28 dieną išplėstinė seniūnaičių sueiga įvyko Usėnuose. Ji svarstė vienintelį Usėnų seniūnijos bendruomenės parengtą projektą. Nuspręsta visus iš ministerijos gautus 963 eurus skirti Kalėdų šventei.

Pasak seniūno Algirdo Raukčio, anksčiau seniūnija gaudavo rėmėjų lėšų kalėdinėms dovanėlėms pirkti, o šiemet jų negaus. Todėl sutarta vaikams ir seneliams sukurti šventinę nuotaiką iš gautų projektinių pinigų.

Bendruomenės aktyvas aplankys vaikučius ir senelius visuose seniūnijos kaimuose ir padžiugins juos kalėdinėmis dovanėlėmis.

Rugpjūčio 29 dieną vyko Kintų seniūnijos išplėstinė seniūnaičių sueiga. Ji irgi svarstė vienintelį projektą, kurį parengė Kintų bendruomenė, o partnere tapo Ventės - Šturmų bendruomenė.

Pasak Kintų seniūno Antano Kliženčio, bendruomenių pirmininkai ir kaimų seniūnaičiai iš anksto buvo aptarę netrupinti gautos 1328 eurų sumos, o visą ją skirti poilsio infrastruktūrai atnaujinti. Mat Kintų paplūdimyje, Kintų miško pažintiniame take, Ventės pamaryje jau susidėvėjo prieš kelerius metus pastatyti suoliukai, pavėsinės. Jie ne tik nebepuošė aplinkos, bet jau poilsiautojams badė akis. Todėl projektiniai pinigai skirti pirkti medienos ir kitų būtinų medžiagų suoliukams, pavėsinių stogams atnaujinti. Dirbs patys bendruomenių nariai.

Rugpjūčio 30 dieną posėdžiavo Gardamo seniūnijos išplėstinė seniūnaičių sueiga. Ji svarstė trijų bendruomenių - Gardamo, Šylių ir Ramučių -   pateiktus projektus.

Pasak Gardamo seniūnės pareigas einančios Birutės Pocevičienės, seniūnijos aktyvas buvo apsisprendęs gautus pinigus pasidalyti pagal gyventojų skaičių. Tik nedaug gyventojų turinti Bliūdsukių kaimo bendruomenė šįmet sutiko savo dalį perleisti kitų kaimų bendruomenėms, o kitais metais pretenduoti į didesnę sumą.

Taigi Gardamo kaimo bendruomenė „Tenenys“ už 572 eurus numatė įsigyti 8 tautines bliuzeles. Pasak B.Pocevičienės, bliuzelės bus naujų tautinių kostiumų dalis. Pinigų 8 tautinių kostiumų komplektams pirkti skyrė Žemės ūkio ministerija, o bliuzelėms pinigų neužteko.

Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“ gautus 480 eurų panaudos statybinėms medžiagoms pirkti - nori atnaujinti bendruomenės namų grindis. Šį darbą dirbs patys bendruomenės nariai.

Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“ už 330 eurų pirks suoliukus ir šiukšliadėžes. Juos pastatys bendruomenei skirtoje teritorijoje - prie bendruomenės namų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai