Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Rusniškiai apsiprato su į salą paleistais danieliais

Image - Rusniškiai apsiprato su į salą paleistais danieliais

Rusnės salos gyventojai pernai skundėsi, kad atvežtiniai danieliai, paleisti iš aptvarų, daro didžiulę žalą salos gyventojams - eina į sodybas, nuskabo vaismedžius ir kt. Rusniškius labiausiai piktino tai, kad gyvūnai

Trečiadienis, 18 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Image - Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Jau keletą mėnesių netyla aistros dėl Šilutės miesto centrinės gatvės medžių atnaujinimo projekto įgyvendinimo. Kiekvienas valdžios priimamas sprendimas turi būti aptartas su visuomene arba bent jau tais krašto gyventojais, kuriuos

Pirmadienis, 9 Liepa Komentarai (0)

Problema

Pensininkai prieš verslininkus: gyventi trukdo ir maisto, ir šiukšlių kvapai

Image - Pensininkai prieš verslininkus: gyventi trukdo ir maisto, ir šiukšlių kvapai

Kiek benagrinėtume kaimynytės temą, - padėtis nesikeičia, dėl visomis prasmėmis „netikėlių“ kaimynų ir įvairių institucijų, ir laikraščių redakcijų durys varstomos dažniausiai.Šįkart guodžiasi ponia, daug metų gyvenanti Šilutėje, Tilžės gatvėje esančios

Ketvirtadienis, 19 Liepa Komentarai (1)

Savivaldybėje

Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Image - Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Šilutės miesto Parko gatvėje esančių privačių sklypų savininkams nesmagi naujiena - rajono Eismo saugumo komisija pritarė UAB „Deltos projektai“ ir Šilutės seniūnijos pasiūlymui Parko gatvėje įvesti vienpusį eismą.Tai reiškia, kad

Šeštadienis, 14 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

MELIORATORIU 1Šilutės Melioratorių alėjos 4-ojo ir 6-ojo namų kiemuose jau mėnesį darbuojasi statybininkai. Kiemai išrausti, suklotos vandentiekio komunikacijos, klojami šaligatvių borteliai. Abiejų kiemų gyventojai mato skirtingą statybininkų darbų spartą ir kokybę.

4-ojo namo gyventojai džiaugiasi puikiai organizuotu darbu, didele sparta ir nemažomis technikos pajėgomis. Jie neabejoja, kad iki šalčių turės tvarkingą kiemą.

O 6-ojo namo gyventojai - gerokai sunerimę: kiemą remontuoja vos kelistatybininkai, nepanašu, kad iki šalnų bus suklotos pagrindinės aikštelės dangos.

Statybos patirties turintis vyras užfiksavo, kad šaligatvių borteliai klojami nesilaikant privalomų statybos reikalavimų, naujai paklotos lietaus kanalizacijos komunikacijos yra nesandarios, jos užkasamos nepridavus eksploatuojančiai bendrovei - UAB „Šilutės vandenys“.

Gyventojai kreipėsi į Savivaldybę, seniūniją ir „Šilutės naujienų“ redakciją, kviesdami sustabdyti brokdarius, priversti juos dirbti kokybiškai.

Bordiūrai klojami ant silpnų pamatų

Trims Melioratorių alėjos kiemams rekonstruoti Šilutės r. savivaldybės administracija pasamdė tris rajono statybos organizacijas. 4-ojo namo kiemą jau remontuoMELIORATORIU 2ja UAB „Tima“, 6-ojo - UAB „SVS“, o 10-ojo namo kiemą remontuos UAB „Žibai“, tik ji darbų dar nepradėjo.

UAB „Tima“ darbu gyventojai džiaugiasi - viskas daroma kokybiškai, sparčiai.

O 6-ojo namo gyventojai, pamatę nekokybišką statybininkų darbą, pakvietė užsakovo - Savivaldybės - atstovus įvertinti situaciją.

Gyventojai pasakojo, kad UAB „SVS“ kiemo rekonstrukcijos darbus pradėjo rugpjūčio 4 d. - gyventojai privalėjo nuo tos dienos pašalinti visus automobilius. Tačiau kažkodėl visą savaitę jokie darbai nevyko. Paskui keli vyrai pradėjo darbus, bet, galima sakyti, praktiškai be technikos. Todėl remontas vyksta labai lėtai.

Pikčiausia tai, kad dirbama bet kaip. „Šiuo metu montuojami kelio bordiūrai ir klojama lietaus kanalizacija, darbai vykdomi nesilaikant statybos techninių reglamentų reikalavimų. Po bordiūrais turi būti 20 cm storio šalčiui atsparaus betono sluoksnis, bordiūras turi būti padedamas ant to sluoksnio, iš šonų padarant po 15 cm storio atsparas. Iš nuotraukų matyti, kad tai nėra daroma. Lietaus kanalizacijos sistema klojama netinkamame gylyje netinkamu nuolydžiu, net įvadai į šulinukus nėra užhermetinami.

MELIORATORIU 6_namas_bortu_pamatu_nera_1MELIORATORIU 6_namas_vanzdziai_neuzhermetintiApie daromą broką informavau telefonu patį įmonės direktorių G.Pužą, bet niekas nepasikeitė. Remontui skirti nemaži pinigai, bet matant statybininkų atsainų darbą, aišku, kad netrukus išlįs to broko rezultatai“, - pranešė vienas namo gyventojas.

Nurodė bortelius kloti iš naujo

Gavę gyventojų laišką ir padarytas statybininkų broko nuotraukas, Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas ir Savivaldybės Ūkio skyriaus specialistas Mindaugas Oželis skubiai išvažiavo į objektą ir patys pamatė daromą broką. Pamatavę po bordiūrais supilto betono sluoksnį, Savivaldybės atstovai užfiksavo, kad jo storis - tik 6-8 cm. Tokie bortai per kelis žiemos mėnesius išsiklaipys.

Abu tikrintojai tikino, kad ir be gyventojų skundo būtų aptikę broką, nes Savivaldybės specialistai vykdo darbų patikrą. Jie stebėjosi, kaip UAB „SVS“ taip rizikuoja, dirbdama nekokybiškai.

Netrukus M.Oželis „Šilutės naujienas“ informavo, kad UAB „SVS“ direktoriui Gintarui Pužui jis nurodė sustabdyti nekokybiškai atliekamus darbus. Pasak M.Oželio, bordiūrai bus iškasti, iš naujo bus supiltas reikalaujamo storio jų pamatas, ir bordiūrai sudėti iš naujo.

A.Ivanauskas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad prieš porą dienų čia dirbantys „SVS“ statybinkai buvo priversti atkasti jau suklotas lietaus kanalizacijos komunikacijas, jas sutvarkyti taip, kaip nurodyta techninėse sąlygose, ir darbus parodyti „Šilutės vandenų“ specialistams.

Broką taisys, visus darbus užbaigs dar šiemetmelioratoriu al_skalda

UAB „SVS“ direktorius Gintaras Pužas „Šilutės naujienoms“ neneigė, kad jo vadovaujami statybininkai prisidirbo - iš tiesų neteisingai pradėjo kloti šaligatvių bortus. Dabar teks juos ardyti ir kloti iš naujo.

Bet jis sakė, kad kiemo šaligatvių bortelių pamatas neturi būti 20 cm storio, o tik 10 cm storio. Pasak G.Pužo, 20 cm pamatas klojamas tik regioninių kelių bortams, nes keliais važinėja sunkiasvoriai automobiliai. Dabar „SVS“ statybininkai Melioratorių al. 6-ojo namo kieme po bordiūrais supils 10 cm storio sluoksnį - taip nurodyta techniniame projekte.

G.Pužas žada, kad kiemo rekonstrukcijos darbai bus baigti iki šalnų - gyventojams neteks klampoti purve.

Rekonstrukcija ne visi patenkinti

Melioratorių al. 6-ojo namo kieme sutikome moterį su mažamečiu vaiku. Ji buvo nepatenkinta atliekama kiemo rekonstrukcija - neva, nežinia su kuo buvo derintas rekonstrukcijos projektas. Jos nuomone, atnaujintu kiemu patenkinti bus tik tie, kurie turi automobilius, nes rekonstruojant panaikinta du trečdaliai pievos, vaikų žaidimo aikštelė. Moteris tikėjosi, kad seni žaidimo aikštelės įrenginiai bus pakeisti naujais, o ne išvis išardyti. Dabar visas kiemas bus atiduotas tik automobiliams, o vaikai liks nuskriausti.

Šilutės seniūno pavaduotojas A.Ivanauskas sakė, kad  daugelis gyventojų prašo platinti kiemus, kad tilptų daugiau automobilių. O sovietinių laikų vaikų žaidimų įrangą buvo privalu išardyti, nes ji neatitinka dabartinių reikalavimų. Melioratorių al. 6-ojo namo vaikai galės žaisti naujoje žaidimų aikštelėje, esančioje kitoje namo pusėje - ant vadinamojo Rusų kalno, be to, planuojama žaidimų aikštelę įrengti ir netoli rekonstruoto kiemo, prie naujosios krepšinio aikštelės. Todėl, pasak A.Ivanausko, negalima teigti, kad iš vaikų bus atimtas kiemas.

Komentarai  

 
#2 Re 2017-09-15 15:05
Jau nebesivadina "Rusų kalnas". Jis vadinamas Žaliuoju kalnu.
 
 
#1 Lietuvių kalba 2017-09-11 14:32
Iš viso straipsnio labiausiai įstrigo žodis - "bordiūras" kurį net šiame komentare parašius pabraukė raudonai. 2005 m. „Kalbos patarimų“ knygos „Leksika: skolinių vartojimas“ leidime (p. 33) bordiūras vertintas kaip neteiktina svetimybė. Ar nebuvo paprasčiau vartoti žodį bortas arba apvadas?
 

Ukmergės naujienos