Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Paukščių palydos

Image - Paukščių palydos

  Žiemoti į šiltus kraštus iš mūsų šalies jau išskrido baltieji gandrai, lakštingalos, devynbalsės, volungės, žalvarniai, o šiomis dienomis kelionėn sparnus kelia juodieji gandrai. Po jų –

Trečiadienis, 20 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Darbo partija nebeturi atstovo Šilutės savivaldybės taryboje

Image - Darbo partija nebeturi atstovo Šilutės savivaldybės taryboje

Šilutės r. savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos sudėtyje nebeliko Darbos partijos atstovo. Iki šiol Taryboje dirbo jaunas „darbietis“ Tomas Budrikis, savivaldos rinkimuose reitingo balsais aplenkęs Šilutės „darbiečių“ lyderį Saulių Stankevičių.Praėjusią savaitę

Ketvirtadienis, 7 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Naujakuriškiai pasiekė: valdžia pradės gilinti jų rūsius skandinantį kanalą

Image - Naujakuriškiai pasiekė: valdžia pradės gilinti jų rūsius skandinantį kanalą

Šilutės Naujakurių kvartalo gyventojai turi bėdą, dėl kurios jau pavargo kariauti: jų namų rūsiuose tyvuliuoja vanduo. Nors ir ne kiaurus metus, nors tik keletą kartų po keletą dienų ar savaičių,

Trečiadienis, 13 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės policijos pareigūnai pagaliau įžengė į renovuotą pastatą

Image - Šilutės policijos pareigūnai pagaliau įžengė į renovuotą pastatą

Pagaliau jie sulaukė! Tai - apie Šilutės policijos komisariato kolektyvą, kuris vakar oficialiai perkirpo naujai renovuoto komisariato pastato atidarymo juostelę.Gausus būrys svečių - Policijos departamento ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos

Trečiadienis, 20 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vainuto seniūnijos šeimoms - Gerumo namų parama

Image - Vainuto seniūnijos šeimoms - Gerumo namų parama

  Artėjant rugsėjui ne viena šeima priversta labai rimtai skaičiuoti savo finansus, jei tenka į mokyklą išleisti atžalas.Geriau nei bet kas tą žino Vainuto seniūnijos Gerumo namų moterys, nes artėjant mokslo

Penktadienis, 8 Rugsėjis Komentarai (0)

 

Gandras RietavoNuo gandrų išskridimo - šv. Baltramiejaus dienos praėjo jau daugiau kaip dvi savaitės, tačiau ne visi raudonsnapiai paliko Lietuvą.

Vienas gandras po Švėkšnos miestelio centrą vaikštinėja lyg po nuosavą kiemą, švėkšniškiams, ypač - vaikams, keldamas ir džiaugsmą, ir rūpestį.

 

Žmonės jį šeria, netgi perveda per gatvę, kad automobiliai nepartrenktų.

Kiek liūdnesnė gandro iš Rietavo istorija. Vasaros pradžioje į miestelį atklydęs ir dažniausiai prie vietinės parduotuvės ar poliklinikos vaikštinėjantis paukštis aplinkinių, matyt, nedžiugino. Neseniai Šilutės asociacija „Gyvūnų užuovėja“ internete paviešino to gandro nuotraukas, kuriose matyti, kad kažkas paukščiui sulaužė koją...

Prieš kelias dienas Šilutės gyvūnų globėjai pasirūpino, kad gandrui būtų atlikta operacija. Prie jo gydymo galite prisidėti ir jūs.

Miestelio centre -lyg savo kieme

Dauguma gandrų žiemoti į šiltesnius kraštus jau išskrido, tačiau vienas gandriukas liko Švėkšnoje ir vargu, ar savo jėgomis jam pavyks pakilti. Švėkšniškiai miestelio centre vaikštinėjantį gandro jauniklį stebi jau apie tris savaites. Besiblaškantis paukštis kelia ne tik džiaugsmą, bet ir susirūpinimą - žmonės baiminasi, ar gandras išgyvens, svarsto, kur jis žiemos, kas gali juo pasirūpinti.

Kaip rašo sveksnosnaujienos.lt, dažnas švėkšniškis gandriuką pamaitina, netgi saugo, kad jo nenutrenktų automobilis, saugiai pervesdami per pėsčiųjų perėją. Paukštis nevengia apsilankyti ir gyventojų kiemuose. Kaip „Šilutės naujienoms“ sakė Švėkšnoje dirbantis Jonas Girskis, kai kurie žmonės jam specialiai nuperka skanėstų. Labiausiai gandriukas laukia mėsos.

Kiek ilgai gandras blaškysis gyvenvietės centre ir kels vietiniams neplanuotų rūpesčių - neaišku. Kai kurie gyventojai apie gandrą pranešė gamtos apsaugos tarnyboms. Gamtosaugininkai pasiūlė kiek palaukti, tikėdamiesi, jog gandras sustiprės ir pats iškeliaus iš miestelio centro. Jeigu ne, prašė tarnybą informuoti vėliau.

Tačiau dienos eina, o gandriukas Švėkšnos palikti neketina ir mielai pozuoja jį fotografuojantiems žmonėms.

Perdėtas rūpestis - negeraiGandras Sveksnoje_aiksteje

„Mačiau „Facebook’e“ Švėkšnos gandro nuotrauką. Kažkas rašė „gelbėkit gandro jauniklį“. Nuo ko jį gelbėti?“, - nesupranta Ventės rago ornitologinės stoties direktorius Vytautas Jusys.

Anot jo, gandras yra jaukus paukštis, išsiperėjęs netoli žmonių, todėl ir vaikšto po miestelį, nebijodamas praeivių. Tegul sau ir vaikšto, juk yra sveikas paukštis. Ornitologas sako, kad, žmogaus pagalbos paukščiui reikia tada, kai jis yra sužeistas arba lauke yra labai šalta.

„Kai daug sniego, šalta, nėra galimybės rasti lesalo - pašerti reikia. Bet gandrai lauke gali būti ir esant 15 laipsnių šalčio. Pas mane ne kartą gandrai žiemojo lauke esančiame lizde, nors buvo 15-17 laipsnių šalčio. Ryte ir vakare juos pamaitindavau, pagirdydavau šiltu vandeniu, ir viskas buvo gerai“, - pasakojo V.Jusys.

Beje, pernai pavasarį po Ventės ragą vaikščiojęs gandras, žmonių pramintas Praniumi, lyg magnetas traukė turistų dėmesį ir buvo tapęs vietine įžymybe. Jis taip pat buvo neišskridęs su gentainiais, o žiemą glaudėsi žmonių parūpintoje pastogėje.

Šiemet Praniaus Ventės rage nebėra. V.Jusys nežino jo likimo, tik girdėjo, kad buvo ir į Kintus, ir į Saugas nuskridęs, o kur yra dabar, nežinia.

11 metų šiose apylinkėse (pakaitomis Ventėje ir Nidoje) gyveno kitas gandras, Ventėje vadintas Grantu, o Nidoje - Juozu. Tačiau prieš porą metų nuskridęs į antrąją Kuršių marių pusę, Grantas - Juozas, spėjama, apsinuodijo kurio nors paukščių mylėtojo pasiūlytu maistu ir, visų vietinių skausmui, iškeliavo į dausas.

Gamtosaugininkai primena, kad jeigu žmonės randa sužeistą paukštį, tuomet reikia skambinti telefonu 112.

Bendrojo pagalbos centro operatoriai tokį pranešimą perduos Aplinkos ministerijos užsakymu tokiems gyvūnams pagalbą teikiančiai Gyvūnų globėjų asociacijai. Sužeistas paukštis bus paimtas ir juo bus pasirūpinta.

Rietavo gandrui reikia pagalbos

Neseniai gandro su sužalota koja nuotraukas paviešino šilutiškių įkurta gyvūnų globos asociacija „Gyvūnų užuovėja“, kurių globon ir pateko tas nelaimėlis paukštis.

„Ką tik į mūsų globą pateko Rietavo gandras. Kažkada buvęs sveikas ir drąsus paukštis dabar neatpažįstamas. Žmonės pasakojo, jog kažkas jį išvežė iš miestelio, nes daugeliui nepatiko, kad gandras vaikščiojo gatvėmis. Tačiau jis grįžo. Tuomet išvežė antrą kartą, ir vėl gandras grįžo! Grįžo, nes Rietavo miestą laikė savo namais. Galiausiai išvežė trečią kartą ir, tikriausiai, padarė taip, jog nebegrįžtų - sulaužė koją...!

Ar galite patikėti, kad šitaip sužalotas paukštis vis vien grįžo į miestą? Nes ten tikrai buvo jo namai! Man nepavyko išsiaiškinti, kas buvo tas sadistas, kuris pavertė paukštį luošiu, bet labai tikiuosi, jog sužinosime, kas jis“, - tikisi gyvūnų globėjai.

Galima tik spėlioti, kas gandrui nutiko. Sunku patikėti, kad koks nors žmogus specialiai galėtų šitaip jį sužaloti. Galbūt paukštis galėjo pakliūti po automobilio ratais, nes kojos kaulas lūžęs per pusę.

Tyčia ar netyčia sužalotam gandrui teko skubiai amputuoti sužalotą koją. Gelbėtojai baiminosi, ar paukštis apskritai išgyvens, tačiau operacija pavyko sėkmingai.

„Dabar laikykime kumščius, jog gandras ir toliau laikytųsi taip pat stipriai. Taip pat prašome Jūsų didžiulio palaikymo“, - vilties nepraranda asociacija.

Šiuo metu Rietavo gandras vis dar veterinarijos gydyklos stacionare, todėl „Gyvūnų užuovėja“ prašo finansinės paramos jo gydymui.

Galintiems ir norintiems prisidėti - asociacijos rekvizitai: asociacija „Gyvūnų užuovėja“, sąsk. Nr. LT52 7300 0101 5031 5752, Swedbank, gavėjo kodas: 304425464, mokėjimo paskirtis: „Gandrui gydyti“.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos