Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Valstybės dieną visi galės žvejoti ir lankytis zoologijos muziejuje nemokamai

Image - Valstybės dieną visi galės žvejoti ir lankytis zoologijos muziejuje nemokamai

  Rytoj, liepos 6-ąją, Valstybės dieną, visi galės žvejoti nemokamai visuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose, taip pat Nemuno deltos regioniniame parke (išimtis – Krokų lankos botaninis-zoologinis draustinis), išskyrus privačius bei limituotos

Ketvirtadienis, 5 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Image - Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Jau keletą mėnesių netyla aistros dėl Šilutės miesto centrinės gatvės medžių atnaujinimo projekto įgyvendinimo. Kiekvienas valdžios priimamas sprendimas turi būti aptartas su visuomene arba bent jau tais krašto gyventojais, kuriuos

Pirmadienis, 9 Liepa Komentarai (0)

Problema

Šilutės darbo biržos neveiklumą išjudinti imasi... telšiškiai

Image - Šilutės darbo biržos neveiklumą išjudinti imasi... telšiškiai

Jeigu viską, kas antradienį buvo išsakyta jų adresu, būtų girdėję Klaipėdos darbo biržai priklausančio Šilutės padalinio vadovai, jiems neabejotinai smarkiai būtų kaitusios ausys. Daug kritikos mūsų bedarbių įdarbinimo kalvei išsakė

Ketvirtadienis, 28 Birželis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Image - Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Šilutės miesto Parko gatvėje esančių privačių sklypų savininkams nesmagi naujiena - rajono Eismo saugumo komisija pritarė UAB „Deltos projektai“ ir Šilutės seniūnijos pasiūlymui Parko gatvėje įvesti vienpusį eismą.Tai reiškia, kad

Šeštadienis, 14 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

prasyti pagalbos_ne_geda_vilkoncius„Prašyti pagalbos - ne gėda!“ - taip pavadintas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotas edukacinių - pramoginių renginių ciklas šeimoms per rugsėjį apkeliaus 10 Lietuvos miestų.

Sekmadienį, rugsėjo 10-ąją, turiningai praleisti laisvalaikį ir sužinoti apie nemokamas paslaugas šeimai, teikiamas Šilutės rajone, galėjo ir šilutiškiai.

Daug įvairaus amžiaus žmonių subūrusį renginį vedė populiarus televizijos veidas Rolandas Vilkončius. Pasidalinti patirtimi apie gyvenimą šeimoje atvyko viena žinomiausių pramogų pasaulio šeimų - Violeta ir Viliaus Tarasovai. Renginio dalyvius džiugino spektaklis, originalios aprangos kolekcijos pristatymas ir kitos staigmenos, o šventę vainikavo Eglės Jakštytės koncertas.

Svarbiausia žinutė, transliuota renginio metu, kad prašyti pagalbos niekam neturėtų būti gėda. Jeigu pagalbos nereikia mums, svarbu pastebėti tuos, kuriems reikia padėti, ir nebūti abejingiems.

Kiekviena šeima gali gauti pagalbąprasyti pagalbos_ne_geda_konsultantai

R.Vilkončius perdavė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistų ir ministro Lino Kukuraičio sveikinimus šilutiškiams, atvykusiems į šeimoms skirtą šventę „Prašyti pagalbos - ne gėda“.

„Pagrindinė mūsų idėja ir noras - kad kiekviena šeima galėtų gauti reikiamą pagalbą. Gyvenimas šeimoje yra nuolatinis, sudėtingas ir atsakingas darbas, ir šiame darbe niekas neturi būti paliktas vienas. Kiekviena Lietuvos šeima susiduria su kasdienybės iššūkiais, nė viena jų neapsaugota nuo traumuojančių netekčių, šeimos gyvenimo ritmą keičiančių ligų, skaudžių skyrybų, sunkumų randant kelią į vaikų širdis, ugdant juos dorais, atsakingais žmonėmis. Kiekviena šeima gali ir turi prašyti pagalbos vos prireikus - tai ne gėda, o sąmoningos ir brandžios visuomenės bruožas. Todėl ir kviečiame šeimas: ateikite, sužinokite, o prireikus - kreipkitės“, - kiek anksčiau išplatintame pranešime yra sakęs L.Kukuraitis.

 

Prisistatė įvairių sričių specialistai

Šventės dalyviai specialiai įrengtoje vietoje turėjo galimybę neformaliai pabendrauti su psichologais, socialiniais darbuotojais, pedagogais, Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovais ir kitų sričių specialistais -  konsultantais.Šilutės rajone dirbantys specialistai išsamiau papasakojo, kokią pagalbą rajone gali gauti kiekviena šeima.

„Mokykloje galima užbėgti už akių bėdai, nes mes daug bendraujame su vaikais. Kartais su jais praleidžiame netgi daugiau laiko negu jų tėvai“, - sakė Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos atstovė Birutė Skuodienė. Anot B.Skuodienės, žmonės, kuriems pagalba reikalinga jaučiasi įvairiai, - vieni bijo, o kiti savo bėdą išsako aiškiai ir drąsiai. Tada daug lengviau jiems padėti.

prasyti pagalbos_ne_geda_tarasovai_1Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė sakė, kad į jų skyrių galima kreiptis dėl ugdymo kokybės, emocinės aplinkos mokyklose.

„Mes stengiamės, kad mokyklose kiekvienas vaikas jaustųsi gerai, kad jis norėtų mokytis, kad jo rezultatai gerėtų. Jei yra problema, reikia spręsti kartu visiems - vaikams, tėvams, mokytojams. Reikia sukurti tokią aplinką, kad mokykloje vaikui būtų įdomu ir gera, kad jis norėtų eiti į mokyklą“, - sakė ji.

Šilutės r. Švietimo pagalbos tarnybos atstovė supažindino su šioje įstaigoje teikiama pagalba. Čia dirbantys specialistai vertina vaikų specialiuosius ugdymosi poreikius, padeda jiems, kai kyla sunkumų mokykloje, taip pat konsultuoja tėvus.

Neseniai Žemaičių Naumiestyje pradėjusių veikti Bendruomeninių šeimos namų atstovės papasakojo apie jų įstaigoje teikiamą pagalbą. Tai psichosocialinė pagalba, individualios konsultacijos, grupiniai užsiėmimai, nemokamos vaikų priežiūros paslaugos (4 valandos per dieną), mediacijos paslauga (taikus konfliktų sprendimo būdas).

Šilutės r. savivaldybės Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audra Barauskienė sakė, kad skyrius teikia daug paslaugų, reikalingų šeimai: padeda skurstančioms šeimoms, esant krizėms šeimose, patyrus smurtą, teikia prevencines paslaugas.

„Svarbiausias mūsų visų tikslas, kad vaikas augtų šeimoje. Jeigu nėra galimybės augti biologinėje šeimoje, stengiamės, kad vaikas turėtų kitą šeimą, būtų globojamas ar įvaikintas. Mokėkime mylėti vaikus, dažniau juos apkabinkime, išklausykime, raskime jiems daugiau laiko“, - kvietė Savivaldybės Vaiko teisių skyriaus vedėja Indra Pranaitienė.

Šilutės seniūnijos atstovė Renata Skvirbienė papasakojo, kad socialiniai darbuotojai rajone teikia socialinių įgūdžių ir palaikymo paslaugas socialinės rizikos šeimose.

„Stengiamės, kad socialiai pažeistos šeimos galėtų gyventi kaip visi visuomenės nariai - išmoktų tinkamai auginti vaikus, sėkmingai bendrautų tarpusavyje“, - sakė ji.

UŽSIRAŠYKITE - tel. (8 441) 79 266: juo gali skambinti visi Šilutės rajono gyventojai, norintys sužinoti apie pagalbą šeimai.

Patirtimi dalijosi Violeta ir Vilius Tarasovai

„Džiaugiuosi, kad šis socialinis projektas užsuko ir į Šilutės rajoną. Lietuvoje socialinių problemų daug, ir renginio pavadinimas „Prašyti pagalbos - ne gėda“ atitinka mūsų situaciją. Džiugu, kad į renginį atėjo daug šilutiškių, pasiryžusių padėti sau ir kitiems“, - sakė vicemeras Algis Bekeris. Jis pridūrė, kad svarbu ne tik prašyti, bet ir pasiūlyti pagalbą - tada širdyje smagu ir gera.

Šventėje dalyvavę žinomi Lietuvos atlikėjai Violeta ir Vilius Tarasovai pasakojo apie savo šeimos iššūkius ir pergales, diskutavo apie visuomenės ir šeimos santykį.

„Dažną ištinka traumuojantys įvykiai, netektys, smurtas. Jeigu žmonės nesusitvarko su tuo, kreiptis pagalbos būtina. Nereikia bijoti specialistų konsultacijų“, - sakė Violeta.

Tarasovai pasidžiaugė, kad su jų šeimoje iškylančiais sunkumais susitvarko patys, nes daug kalbasi, ieško informacijos. Violeta prisiminė, kad kai dukra buvo maža, į darželį atėjusi specialistė papasakojo, kaip reikia elgtis su hiper aktyviu vaiku. Šios žinios moteriai labai pravertė.

Kalbėdami apie bendravimą su vaikais, jie sakė: „Mes esame vaikams pavyzdys - koks tu esi, kaip tu elgiesi, kaip bendrauji su kitais žmonėmis, su savo vaiku, taip jis elgis su tavimi ar kitais. Būkime pavyzdžiais savo vaikams. Nors mums ne visada pavyksta, bet stengiamės“.

Visi renginyje dalyvavę šilutiškiai namo grįžo ne tuščiomis - kiekvienam teko dovana: spalvą keičiantis puodelis ir projekto apyrankė.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos