Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje pradedamas projektas vienam rečiausių vabalų Europoje išsaugoti

Image - Lietuvoje pradedamas projektas vienam rečiausių vabalų Europoje išsaugoti

  Niūriaspalviam auksavabaliui, vienam rečiausių vabalų Europoje, išsaugoti Lietuvoje skirtas specialus projektas. Didžiąją dalį jam įgyvendinti reikiamų lėšų (1,38 mln. eurų) sudarys ES programos „LIFE+“ parama (1,03 mln. eurų). Likusi suma

Trečiadienis, 18 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės liberalsąjūdiečiai išsirinko naują vadą

Image - Šilutės liberalsąjūdiečiai išsirinko naują vadą

Rugsėjo 27 dieną įvyko Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio (toliau - LRLS) Šilutės skyriaus narių visuotinis susirinkimas, kuriame išrinkta nauja skyriaus vadovybė, nes neseniai atsistatydino skyriaus pirmininkė Daiva Plikšnienė.Praėjusią savaitę skyriaus

Penktadienis, 6 Spalis Komentarai (0)

Problema

Liūtys supūdė didžiumą šių metų derliaus, skandina ir kitų metų pasėlius

Image - Liūtys supūdė didžiumą šių metų derliaus, skandina ir kitų metų pasėlius

Kur pažvelgsi - tyvuliuoja... Tai - ne apie marių ar jūros platybes, bet apie bulvienojus ir grūdinėmis kultūromis užsėtus Pamario laukus... Ūkininkai į juos neįvažiuoja ne tik derliaus nuimti, bet

Sekmadienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rugsėjo ypatumai: daug naujagimių, vestuvių ir... kūdikių mirčių

Image - Rugsėjo ypatumai: daug naujagimių, vestuvių ir... kūdikių mirčių

Rugsėjis buvo trečias šių metų mėnuo, kai Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius įregistravo daugiau gimimų nei

Penktadienis, 20 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Image - Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija nagrinėjo ir Švėkšnos seniūnijos gyventojų bei seniūno prašymą pailginti automobilių greičio ribojimo atstumą kelyje ties Alseikų kaimu.

Penktadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

 LIDLL 1Šilutiškiai jau pastebėjo, kad UAB „Šilutės autobusų parkas“ kieme jau stumdomas gruntas ir išmontuota čia buvusi degalinė.

Tai reiškia tik vieną - jungtinės veiklos sutartis tarp Šilutės r. savivaldybės, UAB „Šilutės autobusų parkas ir UAB „Projesta“  pagaliau pradėta įgyvendinti. Prie Tilžės ir Katalikų bažnyčios gatvių sankryžos pradėta statyti nauja autobusų stotis su  prekybos centru, o Šilutės autobusų parkas iš Tilžės gatvės iškeliamas į vakarinę miesto dalį - Dariaus ir Girėno gatvės galą.

Savivaldybės mero pavaduotojas, atsakingas už investicinių projektų įgyvendinimą, Algis Bekeris „Šilutės naujienas“  informavo, kad minėti sutarties dalyviai baigė pagrindinių dokumentų derinimo procedūras. Jau numatytas laikas, kada prekybos centras „Lidl“ atvers duris šilutiškiams - 2018 metų Kalėdos.

Keitėsi užsakovai ir sąlygos

Savivaldybės Taryba bemaž prieš metus apsisprendė, kad autobusų parko iškėlimą ir naujosios stoties statybas už savo lėšas vykdys UAB „Projesta“. Nors planuota konkrečius darbus pradėti jau 2017 metų pavasarį, bet jie prasidėjo tik dabar - pusmečiu vėliau.

Pasak A.Bekerio, natūralu, kad dėl to ne vienam miestelėnui kilo įvairių abejonių ir prielaidų, kad galbūt projektas visai nebebus pradėtas.

Savivaldybės vadovai ne kartą spaudos konferencijose informavo visuomenę, kad jungtinės veiklos sutartis tarp Šilutės r. savivaldybės, Šilutės autobusų parko ir „Projestos“ galioja, bet statybų pradžią nustūmė nenumatyti dalykai.LIDL

Pirmiausia, pasak A.Bekerio, numatytu laiku pradėti darbus investuotojui sutrukdė tai, kad pasikeitė prekybos centro statybos užsakovas. Iš pradžių planuota, kad prie naujosios stoties kursis UAB „Palink“ valdomo prekybos tinklo „IKI“ parduotuvė, bet pasikeitė šio tinklo plėtros strategija. Iniciatyvą statyti Šilutėje prekybos centrą perėmė „Lidl“. Ši žinia patiko ir savivaldybės vadovybei, ir daugumai šilutiškių, kurie supranta, kad prekybos tinklų įvairovė užtikrins ir platesnį prekių asortimentą.

Pasikeitus prekybos centro statybos užsakovui, „Projestai“ ir Savivaldybei teko derintis „Lidl“ iškeltos sąlygos - savo prekybos centrus šis tinklas stato tik ant nuosavos žemės. Taigi projekto įgyvendinimo LIDLL 4pradžią teko atidėti keliems mėnesiams, kol su valstybės institucijomis suderinta, kad būsimos stoties žemės sklypą galės įsigyti Savivaldybės įmonė UAB „Šilutės autobusų parkas“, o kitą buvusio autobusų parko kiemo dalį - „Lidl“.

Techninių projektų rengimas ir statybos

Dabar Šilutės autobusų parko teritorijoje darbai vyksta toje vietoje, kur bus nauja autobusų stotis. Kitoje parko kiemo pusėje laikinai glaudžiasi remontuojami ir maršrutinių kelionių laukiantys autobusai.

A.Bekeris „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad iki spalio pabaigos bus parengti naujosios autobusų stoties Tilžės gatvėje bei naujojo autobusų parko Dariaus ir Girėno gatvėje techniniai statybų projektai ir gauti statybų leidimai. „Lidl“ prekybos centro techninis statybos projektas ir statybos leidimas turi būti gautas iki gruodžio pabaigos.

Investuotoja „Projesta“ yra įsipareigojusi, kad autobusų parkas Dariaus ir Girėno gatvėje bus pastatytas 2018 m. kovo mėnesį, o naujoji autobusų stotis Tilžės gatvėje - 2018 metų birželio mėnesį.

Unikalus ir Šilutei labai naudingas projektas

Vicemeras A.Bekeris yra įsitikinęs, kad jungtinės veiklos sutartis statyti naują Šilutės autobusų stotį ir prekybos centrą ir iškelti Šilutės autobusų parką į miesto pakraštį yra unikali Lietuvoje ir labai naudinga Šilutės r. savivaldybei. Savivaldybė, pasidalinusi buvusio autobusų parko kiemą su populiaraus prekybos tinklo centru, turės naują autobusų stotį ir naują autobusų parką visiškai neinvestavusi savo biudžeto lėšų.

Ir tai ne vienintelė nauda. A.Bekeris neabejoja, kad iškėlus sovietine betonine tvora apjuostą autobusų parką, rytinė Šilutės pusė neatpažįstamai pasikeis - nauja autobusų stotis taps miesto puošmena. O dabartinė autobusų stotis ir dar šalia esantis tuščias senosios stoties sklypas (apie 1 ha) be jokios abejonės bus parduotas aukcione investuotojams.

Nauda galėtų būti ne vien ta, kad Savivaldybės biudžetui atiteks pusė sumos, gautos už parduotą sklypą. „Kas žino, gal naujas investuotojas čia norės statyti daugiabučius? O gal bus tęsiama iniciatyva - „Kiekvienam šilutiškiui - po prekybos centrą!“, - šmaikščiai baigė pokalbį A.Bekeris.

Komentarai  

 
#4 To latras 2017-09-22 06:56
Senajį stotį ilgai ir nelaikys, o aukciono būdu parduos kaip sklypą su pastatu, kuris bus nugriautas.
 
 
#3 To aš 2017-09-22 06:53
Nu ką tu čia nusišnekėjai, ar bent kiek pagalvojai, kokią nęsąmonę parašei..? Ne tokio lygio ir pastatą stato, kad slampinėtų narkomanai ar bomžai. Bus kameros, reikia manyti, ir be kita ko - tai vieša puikiai matoma vieta. Kaip Klaipėdoje. Pasakyk, ten slampinėja narkomanai ir bomžai? Ne. Net mūsų miesto parkelyje jie nebebūna, kai renovavo skverą. Visi pamenam, kas buvo iki to. Turbūt dar gyveni senąja autobusu stotimi, jei tau taip atrodo. Ne, tu labai klysti, žmogau. To nebus. Narkomanai ir bomžai slampinėja ten, kur yra dažniausiai apleistos vietos, kaip dabartinė mūsų senoji stotis. Naujoni autobusų stotis ir prekybos centras papuoš miestą toje vietoje.
 
 
#2 Latras 2017-09-20 02:15
Autobusu stotis liks kaip paztatas vaiduoklis,ten gales rinktis visi likusieji.
 
 
#1 2017-09-19 23:09
Kadangi, Šilutė, mažas miestas (kaimas) tai statyti prekybos centrą kartu su stotimi yra blogiausia idėja. Nes mažų miestų stotyse dažniausiai vaikšto begalės elgetų bei šiaip kaimiečių važiuojančiu autobusais. Tai ir į tą prekybos centrą bus nemalonu eit, kai aplink slampinės narkomanai, marozai, elgetos bei įvairaus plauko chuliganėliai
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos