Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje pradedamas projektas vienam rečiausių vabalų Europoje išsaugoti

Image - Lietuvoje pradedamas projektas vienam rečiausių vabalų Europoje išsaugoti

  Niūriaspalviam auksavabaliui, vienam rečiausių vabalų Europoje, išsaugoti Lietuvoje skirtas specialus projektas. Didžiąją dalį jam įgyvendinti reikiamų lėšų (1,38 mln. eurų) sudarys ES programos „LIFE+“ parama (1,03 mln. eurų). Likusi suma

Trečiadienis, 18 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės liberalsąjūdiečiai išsirinko naują vadą

Image - Šilutės liberalsąjūdiečiai išsirinko naują vadą

Rugsėjo 27 dieną įvyko Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio (toliau - LRLS) Šilutės skyriaus narių visuotinis susirinkimas, kuriame išrinkta nauja skyriaus vadovybė, nes neseniai atsistatydino skyriaus pirmininkė Daiva Plikšnienė.Praėjusią savaitę skyriaus

Penktadienis, 6 Spalis Komentarai (0)

Problema

Liūtys supūdė didžiumą šių metų derliaus, skandina ir kitų metų pasėlius

Image - Liūtys supūdė didžiumą šių metų derliaus, skandina ir kitų metų pasėlius

Kur pažvelgsi - tyvuliuoja... Tai - ne apie marių ar jūros platybes, bet apie bulvienojus ir grūdinėmis kultūromis užsėtus Pamario laukus... Ūkininkai į juos neįvažiuoja ne tik derliaus nuimti, bet

Sekmadienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rugsėjo ypatumai: daug naujagimių, vestuvių ir... kūdikių mirčių

Image - Rugsėjo ypatumai: daug naujagimių, vestuvių ir... kūdikių mirčių

Rugsėjis buvo trečias šių metų mėnuo, kai Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius įregistravo daugiau gimimų nei

Penktadienis, 20 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Image - Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija nagrinėjo ir Švėkšnos seniūnijos gyventojų bei seniūno prašymą pailginti automobilių greičio ribojimo atstumą kelyje ties Alseikų kaimu.

Penktadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

 

Gjensidige vasaros_ivykiu_statistikaPasibaigusi vasara parodė, kad šiuo metų laiku mobilieji telefonai nukenčia labiausiai. Draudikų duomenimis, vasaros mėnesiais 20 proc. išauga draudžiamųjų įvykių skaičius, kuriuose sudūžta, nuskęsta, sutrupa į gabalėlius ar kitaip yra sugadinami išmanieji įrenginiai. Atliktas tyrimas patvirtino, kad beveik kas antras Lietuvos gyventojas nesiima jokių priemonių mobiliojo telefono apsaugai.

Tai parodė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa.

„Vasarą visada penktadaliu padaugėja nelaimingų atsitikimų, kuriuose sugadinami mobilieji telefonai. Mūsų duomenimis, 80 proc. visų apdraustų telefonų yra sudaužomi numetus juos ant žemės, 10 proc. – nuskęsta, likusioji dalis yra pavagiami, sutraiškomi arba prarandami pačiais netikėčiausiais būdais. Šią vasarą esame užfiksavę atvejį, kai išmanusis telefonas, kartu su malka, buvo įmestas į degantį laužą, kitas – sudorotas žoliapjove pjaunant veją. Taip pat galima būtų išskirti atvejus, kai telefonas buvo pervažiuotas dviračiu ir riedučiais, užkastas paplūdimio smėlyje, apgraužtas šuns ar aplietas alumi“, – netikėtus draudžiamuosius įvykius vardijo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Turto žalų skyriaus vadovas Giedrius Norkus.

„Gjensidige“ duomenimis, vidutinė atlyginta žala sugadinus mobilųjį telefoną vasaros mėnesiais siekia 200 eurų. Pasak G. Norkaus, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, ji išaugo daugiau nei 20 procentų. „Šį augimą lemia ne tik augančios telefonų remonto kainos, bet ir žmonių apsisprendimas įsigyti brangesnius telefonų modelius. Pastebime, kad vis daugiau žmonių renkasi daugiau kainuojančius telefonus, tačiau kol kas nėra susiformavusio įpročio juos apsaugoti nuo įvairių rizikų,“ – sakė „Gjensidige“ atstovas.

Tyrimo duomenimis, 40 proc. Lietuvos gyventojų niekaip nesaugo savo mobiliojo telefono. 39 proc. apklausos dalyvių telefoną laiko specialiame dėkle, 27 proc. telefonų turėtojų stengiasi jo nepalikti neprižiūrimo arba nelaikyti rizikingose vietose, pavyzdžiui, kavinėje ant stalelio. 7 proc. respondentų įsigydami naują išmanųjį telefoną jį apdraudžia.

Atliktas tyrimas parodė, kad specialius apsauginius dėklus dažniau naudoja ir nepalikti telefono neprižiūrimo dažniau stengiasi kaimo vietovių gyventojai. Atsakingiausi mobiliųjų telefonų turėtojai – 18-35 metų amžiaus Lietuvos gyventojai, jie geriausiai pasirūpina įrenginių saugumu.

„Gjensidige“ statistika rodo, kad dažniausi mobiliųjų telefonų gedimai – tai ekrano stiklo ir vaizdo kameros dūžiai bei mikrofono veikimo trikdžiai. Draudikai pataria, kaip reikėtų jų išvengti.

5 būdai, kaip apsaugoti išmanųjį telefoną

1. Įsigykite telefono modeliui pritaikytą telefono dėklą. Ne universali, o konkrečiam modeliui tinkanti apsaugos priemonė geriausiai amortizuos kritimą ir efektyviausiai apsaugos aparatą ne tik nuo smūgio, bet ir nuo drėgmės ar kitų išorinių rizikų.

2. Ekrano stiklą apsaugokite specialia plėvele arba apsauginiu stiklu. Ši priemonė geriausiai apsaugo nuo dažniausiai pasitaikančių išmaniųjų telefonų gedimų – ekrano dūžių ir skilimų.

3. Nesineškite telefono prie vandens, venkite naudojimosi juo vietose, kur galimas apliejimas skysčiais. Vandens ir drėgmės pažeidimai sukelia rimtas telefono problemas – nukenčia atviros įrenginio vietos: įkrovimo ir ausinių lizdai.

4. Neduokite išmaniojo telefono vaikams. Vaikai bežaisdami ar dėl žinių stokos gali netyčia pakenkti išmaniajam telefonui. Būtina atkreipti dėmesį, kad atžalos dažnai ne tik sugadina arba sudaužo aparatą, bet ir gali įdiegti kenkėjišką programėlę arba nusiperka papildomų funkcijų žaidimuose ir tokiu būtų gerokai pratuština tėvų piniginę.

5. Periodiškai perkraukite mobiliojo telefono aparatą. Šis žingsnis pagerina įrenginio veikimą ir apsaugos nuo netikėtų programinių gedimų.
Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktame reprezentatyviame Lietuvos gyventojų tyrime dalyvavo 1002 respondentai, kurių amžius – 18–75 metai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos