Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Naujai vabalų rūšiai iš Baltijos gintaro – Lietuvos vardas

Image - Naujai vabalų rūšiai iš Baltijos gintaro – Lietuvos vardas

  Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus vyriausiasis entomologas Vytautas Tamutis, talkinant kolegoms iš Daugpilio ir Kaliningrado universitetų, Baltijos gintare aptiktą ir aprašytą naują afodijų genties vabalų rūšį mūsų valstybės atkūrimo šimtmečio

Antradienis, 5 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Konkursų į valdiškas vadovų kėdes rezultatai piktina opoziciją

Image - Konkursų į valdiškas vadovų kėdes rezultatai piktina opoziciją

Per lapkričio mėnesį į laisvas Šilutės savivaldybės įstaigų vadovų pareigas atrinkti ir galimai anksčiau ar vėliau bus paskirti net 3 asmenys.Opozicijos politikai pyksta, kad į laisvas vadovaujančiųjų kėdes sės ne

Šeštadienis, 2 Gruodis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Susitikti prie kavos puodelio kviečiami ir šilutiškiai senjorai

Image - Susitikti prie kavos puodelio kviečiami ir šilutiškiai senjorai

Lapkričio 27-ąją startavusi respublikinė akcija senjorams „Iki pasimatymo prie kavos puodelio“ didžiuosiuose šalies miestuose įsibėgėja. Šilutės kavinių šeimininkai taip pat geranoriški ir artėjant jaukiausioms metų šventėms, kviečia senjorus pasivaišinti kavos

Ketvirtadienis, 14 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės katalikams nušvito viltis gauti prieglobstį evangelikų liuteronų bažnyčioje

Image - Rusnės katalikams nušvito viltis gauti prieglobstį evangelikų liuteronų bažnyčioje

Rusnės bendruomenėje pasklido žinia, kad kitais metais, galimai jau nuo vasario 1 dienos vietos katalikai pamaldoms rinksis į evangelikų liuteronų bažnyčios pastatą. Apie tai Rusnės katalikai svajoja jau daugiau nei

Pirmadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

 

Gjensidige vasaros_ivykiu_statistikaPasibaigusi vasara parodė, kad šiuo metų laiku mobilieji telefonai nukenčia labiausiai. Draudikų duomenimis, vasaros mėnesiais 20 proc. išauga draudžiamųjų įvykių skaičius, kuriuose sudūžta, nuskęsta, sutrupa į gabalėlius ar kitaip yra sugadinami išmanieji įrenginiai. Atliktas tyrimas patvirtino, kad beveik kas antras Lietuvos gyventojas nesiima jokių priemonių mobiliojo telefono apsaugai.

Tai parodė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa.

„Vasarą visada penktadaliu padaugėja nelaimingų atsitikimų, kuriuose sugadinami mobilieji telefonai. Mūsų duomenimis, 80 proc. visų apdraustų telefonų yra sudaužomi numetus juos ant žemės, 10 proc. – nuskęsta, likusioji dalis yra pavagiami, sutraiškomi arba prarandami pačiais netikėčiausiais būdais. Šią vasarą esame užfiksavę atvejį, kai išmanusis telefonas, kartu su malka, buvo įmestas į degantį laužą, kitas – sudorotas žoliapjove pjaunant veją. Taip pat galima būtų išskirti atvejus, kai telefonas buvo pervažiuotas dviračiu ir riedučiais, užkastas paplūdimio smėlyje, apgraužtas šuns ar aplietas alumi“, – netikėtus draudžiamuosius įvykius vardijo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Turto žalų skyriaus vadovas Giedrius Norkus.

„Gjensidige“ duomenimis, vidutinė atlyginta žala sugadinus mobilųjį telefoną vasaros mėnesiais siekia 200 eurų. Pasak G. Norkaus, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, ji išaugo daugiau nei 20 procentų. „Šį augimą lemia ne tik augančios telefonų remonto kainos, bet ir žmonių apsisprendimas įsigyti brangesnius telefonų modelius. Pastebime, kad vis daugiau žmonių renkasi daugiau kainuojančius telefonus, tačiau kol kas nėra susiformavusio įpročio juos apsaugoti nuo įvairių rizikų,“ – sakė „Gjensidige“ atstovas.

Tyrimo duomenimis, 40 proc. Lietuvos gyventojų niekaip nesaugo savo mobiliojo telefono. 39 proc. apklausos dalyvių telefoną laiko specialiame dėkle, 27 proc. telefonų turėtojų stengiasi jo nepalikti neprižiūrimo arba nelaikyti rizikingose vietose, pavyzdžiui, kavinėje ant stalelio. 7 proc. respondentų įsigydami naują išmanųjį telefoną jį apdraudžia.

Atliktas tyrimas parodė, kad specialius apsauginius dėklus dažniau naudoja ir nepalikti telefono neprižiūrimo dažniau stengiasi kaimo vietovių gyventojai. Atsakingiausi mobiliųjų telefonų turėtojai – 18-35 metų amžiaus Lietuvos gyventojai, jie geriausiai pasirūpina įrenginių saugumu.

„Gjensidige“ statistika rodo, kad dažniausi mobiliųjų telefonų gedimai – tai ekrano stiklo ir vaizdo kameros dūžiai bei mikrofono veikimo trikdžiai. Draudikai pataria, kaip reikėtų jų išvengti.

5 būdai, kaip apsaugoti išmanųjį telefoną

1. Įsigykite telefono modeliui pritaikytą telefono dėklą. Ne universali, o konkrečiam modeliui tinkanti apsaugos priemonė geriausiai amortizuos kritimą ir efektyviausiai apsaugos aparatą ne tik nuo smūgio, bet ir nuo drėgmės ar kitų išorinių rizikų.

2. Ekrano stiklą apsaugokite specialia plėvele arba apsauginiu stiklu. Ši priemonė geriausiai apsaugo nuo dažniausiai pasitaikančių išmaniųjų telefonų gedimų – ekrano dūžių ir skilimų.

3. Nesineškite telefono prie vandens, venkite naudojimosi juo vietose, kur galimas apliejimas skysčiais. Vandens ir drėgmės pažeidimai sukelia rimtas telefono problemas – nukenčia atviros įrenginio vietos: įkrovimo ir ausinių lizdai.

4. Neduokite išmaniojo telefono vaikams. Vaikai bežaisdami ar dėl žinių stokos gali netyčia pakenkti išmaniajam telefonui. Būtina atkreipti dėmesį, kad atžalos dažnai ne tik sugadina arba sudaužo aparatą, bet ir gali įdiegti kenkėjišką programėlę arba nusiperka papildomų funkcijų žaidimuose ir tokiu būtų gerokai pratuština tėvų piniginę.

5. Periodiškai perkraukite mobiliojo telefono aparatą. Šis žingsnis pagerina įrenginio veikimą ir apsaugos nuo netikėtų programinių gedimų.
Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktame reprezentatyviame Lietuvos gyventojų tyrime dalyvavo 1002 respondentai, kurių amžius – 18–75 metai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos