Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Vogti ir pamesti telefonai nuo liepos pabaigos bus blokuojami

Image - Vogti ir pamesti telefonai nuo liepos pabaigos bus blokuojami

Balandžio pabaigoje pasirašius sutartį dėl vieningos ir viešos blokuojamų IMEI numerių duomenų bazės vystymo, nuo liepos 25 d. šalies mobiliojo ryšio bendrovės policijos prašymu pradės blokuoti visus Lietuvoje bei užsienyje

Ketvirtadienis, 21 Birželis Komentarai (0)

Sukčiai niekada nemiega - būkite budrūs!

Image - Sukčiai niekada nemiega - būkite budrūs!

Nors nuolat kalbama apie nuo sukčių nukentėjusius asmenis ir jie raginami būti budrūs, vis pasitaiko naujų atvejų, kai gyventojai pakliūva į sukčių pinkles. Todėl šios temos aktualumas neblėsta.Sukčiai visada naudojasi

Penktadienis, 15 Birželis Komentarai (0)

Įvykiai

Į ligoninę skubėjęs automobilis pateko į avariją

Image - Į ligoninę skubėjęs automobilis pateko į avariją

Ketvirtadienio naktį į ligoninę skubėjusio automobilio keleivių kelionė baigėsi ant naujai statomo tiltelio netoli

Penktadienis, 22 Birželis Komentarai (0)

Žemaičių Naumiestyje automobiliai slydinėjo didžiulėje dyzelino baloje

Image - Žemaičių Naumiestyje automobiliai slydinėjo didžiulėje dyzelino baloje

Sekmadienį Žemaičių Naumiesčio Laisvės gatvėje, 200 metrų ilgio ruože, iš nenustatytos transporto priemonės išsiliejo dyzelinis kuras. Kelias tapo toks slidus, kad gatvės vingyje į eismo įvykius pateko net du

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

ERGO pastebi žalingą įprotį: greitkeliuose lietuviai akceleratorių spaudžia per stipriai

Image - ERGO pastebi žalingą įprotį: greitkeliuose lietuviai akceleratorių spaudžia per stipriai

Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) duomenimis, greičio viršijimas praėjusiais metais buvo pats populiariausias Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimas. Ypač dažnai akceleratoriaus pedalą tautiečiai stipriau spusteli automagistralėse bei greitkeliuose, kai juose

Trečiadienis, 20 Birželis Komentarai (0)

Kęstučio gatvėje bus leistino greičio pokyčių

Image - Kęstučio gatvėje bus leistino greičio pokyčių

Kad ir kiek pastaruoju metu kalbama apie tai, jog keliuose ir gatvėse turi likti kuo mažiau greičio mažinimo kalnelių, jų prašančiųjų nemažėja.Rajono Eismo saugumo komijos nariai paskutiniajame posėdyje ir vėl

Trečiadienis, 13 Birželis Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Šilutės rajone senolė dėl išversto vazono moteriai trenkė metaliniu ramentu

Image - Šilutės rajone senolė dėl išversto vazono moteriai trenkė metaliniu ramentu

Ketvirtadienį Šilutės rajone tarp senolės ir moters kilo konfliktas dėl vasarnamio dekoracijų. Galiausiai garbaus amžiaus moteris pradėjo smurtauti naudodama savo metalinį

Penktadienis, 22 Birželis Komentarai (0)

Laukuose supleškėjo traktorius

Image - Laukuose supleškėjo traktorius

Skaudi nelaimė trečiadienio pavakarę nutiko Gardamo seniūnijos Juškaičių kaimo ūkininkui A.P. - dirbant laukuose sudegė ūkininko

Penktadienis, 15 Birželis Komentarai (0)

dantysNuolat girdime apie sukčių apgautus žmones, iš jų išviliotus sutaupytus pinigus, vis atsirandančius naujus sukčiavimo būdus.

Šį kartą Šilutės rajono apylinkės teismą pasiekė kiek kitoks bandymas apgaule pasipelnyti. Niekur nedirbantis vyras T.P. sumanė lengvų pinigų gauti apgaudamas ne kokį patiklų, jo melu galintį patikėti žmogelį, o šimtams tūkstančių klientų savo paslaugas siūlančią draudimo bendrovę.

Seniau už viešosios tvarkos pažeidimą teistas vyras dabar nuteistas už iškart dviejų nusikaltimų padarymą: už pasikėsinimą padaryti nusikalstamą veiką ir sukčiavimą.

Dantis susidėti norėjęs vyras, verslo planą „sugeneravo“ iš savo nelaimės.

Praėjusių metų lapkričio 27-osios naktį kaltinamasis buvo visiškai girtas, todėl nepamena, kas tiksliai tą naktį jam nutiko. Bet kažkokiu būdu jis neteko dantų - ar jam kažkas sudavė, ar pats kur nugriuvo...

Praėjus gal savaitei po skausmingo įvykio, apsibalnojęs vyriškis sugalvojo, kaip gauti pinigų išbarstytiems dantims susidėti. Sumojo apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų ir iš draudimo kompanijos už netektus dantis gauti pinigų.

Apmąstęs, ką ir kaip darys, sukčius, jau būdamas be dantų, nuėjo į Šilutėje esančio prekybos centro „Pamarys“ pasaže įsikūrusios draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ skyrių. Ten sudarė asmens draudimo nuo nelaimingų atsitikimų sutartį. Draudikei  melavo apie savo būklę, nors dantis nusinešęs nelaimingas atsitikimas jau buvo įvykęs.

Draudikė naujo kliento T.P. nepažinojo ir nepamatė, kad jis jau yra sužalotas.

Vyras pirmą draudimo įmoką - 15 eurų - sumokėjo iš karto ir gavo asmens draudimo liudijimą.

Po apsidraudimo praėjus mėnesiui, T.P. nuėjo į medicinos centrą pas stomatologę, kad ji užfiksuotų, jog jis patyrė veido traumą ir neteko dviejų viršutinių ir vieno apatinio danties. Stomatologei pasakė, kad dantys išlūžo dėl traumos, kas jam atsitiko neaiškino, o ji daugiau ir neklausinėjo, kas nutiko.

Gavęs medikės pažymą apie išmuštus dantis, T.P. kreipėsi į draudimo kompaniją kompensacijos.

Vyrą apdaudusi draudikė apie tai, kad jis kreipėsi dėl išmokos už išmuštus dantis, nežinojo, nes vyras kreipėsi tiesiai į draudimo bendrovę.

Teisme liudijusi odontologė sakė, kad tą rytą į medicijos centrą atėjęs vyras sakė, kad reikalinga konsultacija dėl iš vakaro įvykusios traumos, nes neteko dantų. Jis nebuvo iš anksto užsiregistravęs, bet rytais nuo 9 iki 10 val. priimami pacientai dėl skubių atvejų.

Odontologė jį apžiūrėjo, užpildė kortelę, kadangi jis anksčiau centre nesilankė. Nustatė, kad nulūžę 5 dantų vainikėliai (iki šaknų) ir dar 4 dantys kliba. Kiti dantys buvo pakankamai tvirti.

Medikė ant T.P. veido nepastebėjo jokių sužalojimų (nei kraujosruvų, nei mėlynių - senų ar šviežių). T.P. sakė, kad visi dantys išlūžo ir kliba dėl iš vakaro patirtos traumos. Kokia tai trauma: ar jis griuvo, ar jam kas trenkė į veidą, jis neaiškino. Kortelėje medikė užrašė tai, ką pacientas pasakė. Taip pat padarė 5 dantų (kurių likusios tik šaknys) rentgeno nuotraukas. T.P. odontologei pasakė, kad jam reikės diagnozės išrašo, nes kreipsis į draudimo bendrovę.
Kas būtent įvyko tą nelaimės vakarą, atskleisti padėjo Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai. Patrulis D.M. papasakojo, kad lapkričio 27-osios rytą, apie 7 val.30 val., buvo gautas pranešimas, kad Šilutės Šilo gatvėje į bendrovės „Biofuture“ patalpas braunasi neblaivus ir agresyvus vyras.

Pareigūnams nuvykus į vietą, ten dirbantis apsaugos darbuotojas jiems perdavė įsibrauti į patalpas bandžiusį T.P. Pareigūnai jį parvežė į komisariatą protokolui surašyti. Sulaikytajam buvo nustatytas vidutinis girtumas (2,11 prom.).

T.P. viena akis buvo sužalota (mėlynė ir akis užtinusi). Ar jo veidas buvo kruvinas, pareigūnai neatsimena, tik pamena, kad vyras, sėdėdamas priešais, pasikrapštė savo burnoje nykščiu ir pasakė „dantų nebeturiu“.

Policininkai paklausė, kas atsitiko, tačiau dantų netekęs vyras atsakė, kad neatsimena. Kažkuris iš patalpoje buvusių pareigūnų paklausė, ar nereikia medikų pagalbos, bet T.P. pagalbos atsisakė.

Sausio 10-ąją T.P. kreipėsi į AB „Lietuvos draudimas“ prašydamas paskaičiuoti ir išmokėti išmoką už patirtą traumą - išmuštus dantis. AB „Lietuvos draudimas“ apskaičiavo mokėtinos žalos dydį - 500 eurų, tačiau ta suma nebuvo sumokėta.

Draudimo kompanijai vyro nelaimė sukėlė įtarimų ir ji kreipėsi į policiją. Tada ir paaiškėjo, kad vyras apie išdaužtus dantis pareigūnams jau buvo užsiminęs lapkričio pabaigoje.

Apgauti draudikus ketinęs vyras teisme sakė, kad nepagalvojo, jog tai -melagingas pranešimas ir tai yra nusikaltimas. Tiesiog norėjo gauti pinigų dantims susidėti.

Teisėja T.P. paskyrė 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę ir įpareigojo apsimelavusį vyrą 6 mėnesius dirbti arba registruotis Darbo biržoje. Jis turės per 4 mėnesius neatlygintinai išdirbti 80 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais žmonėmis, kuriems reikia pagalbos.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.

Ukmergės naujienos