Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Image - Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Atkūrus ar įveisus mišką Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miškų kontrolės skyriaus teritorinio poskyrio valstybiniai miškų pareigūnai atlieka želdinių ir žėlinių

Penktadienis, 14 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (2)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

Image - Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

  Seimo „tvarkiečiams“ su valdančiaisiais pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcija gali tikėtis Seimo vicepirmininko

Antradienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Image - Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Negyvi ir likimo valiai palikti naminiai gyvūnai praėjusią savaitę piktino šilutiškius. Rugsėjo pirmosiomis dienomis visą parą praeiviai Tilžės gatvėje vaikščiojo pro partrenktą katiną. Į redakciją kreipęsi žmonės piktinosi, kad niekam

Šeštadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

Image - Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

  1 147 000 eurų. Tiek valstybė paklojo už Šilutėje vis dar apgriuvusio ir vietinių gyventojų „Černobyliu” vadinamo sporto komplekso projekto rengimą. Vieta pamėgta atokiau pasislėpti mėgstančio jaunimo. Tačiau jaunuoliai vis

Trečiadienis, 19 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

Image - Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

  Netruko prabėgti šilta, auksinė šių metų vasara ir Juknaičių mokyklos prieigos prisipildė mokinių balsų, juoko ir šurmulio. Vaikai ir jų tėveliai rugsėjo 3 dieną skubėjo į tradicinę naujųjų mokslo metų

Pirmadienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

mokyklinis autobusas
Mokslo metams prasidėjus, tėvai skundžiasi dėl mokyklų tinklo optimizavimo ir dėl to kilusių vaikų pavėžėjimo į mokyklas problemų.

Šįkart sulaukėme skambučio iš Žemaičių Naumiesčio. Miestelio pradinukų tėvai piktinasi, kodėl į perpildytą Žemaičių Naumiesčio darželį - mokyklą vežami mokytis vaikai iš Degučių, nors tame kaime yra galimybė mokytis pradinukams.

Degučiuose yra pradinės klasės, priklausančios Žemaičių Naumiesčio gimnazijai, bet jos - pustuštės.

Naumiestiškių nuomone, pradinukai tyčia vežami mokytis į Žemaičių Naumiestį, nes kažkam tai paranku.

Ar Naumiestis „susigrobė“ degutiškių vaikus?  

„Žemaičių Naumiesčio darželyje - mokykloje vaikai susigrūdę it broileriai vištidėje, jie turi valgyti koridoriuje, nes nėra valgyklos. Dalis priešmokyklinukų net ugdomi darželio grupėje, nes į klases netelpa“, - tokį perpildytos Žemaičių Naumiesčio darželio - mokyklos vaizdą mums nupasakojo viena pasipiktinusi naumiestiškė.

Moteris negailėjo kritikos šios ugdymo įstaigos vadovei Zofijai Lydekienei ir rajono Savivaldybės Švietimo skyriaus vadovams. Anot jos, Žemaičių Naumiesčio darželis - mokykla šiemet gavo mokyklinį autobusiuką ir juo susiveža vaikus iš Degučių, nors šiame kaime nuo seno yra mokykla. Bet darželis - mokykla Žemaičių Naumiestyje jau perpildyta taip, kad net braška.

Dar vienas, anot pašnekovės, direktorei Z.Lydekienei garbės nedarantis faktas, jog į savo vadovaujamą įstaigą ji atsiveža ir Degučiuose gyvenantį savo giminaitės sūnų.

Be to, į Degučius surinkti vaikus atvažiuoja ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos autobusiukas. „Kodėl švaistomi Savivaldybės pinigai, kai vaikus atvežti iš vieno kaimo siunčiami keli autobusai?“ - stebėjosi moteris.

Tėvai rinkosi Žemaičių Naumiestį

Žemaičių Naumiesčio darželio - mokyklos direktorė Z.Lydekienė suskaičiavo, kad šiemet į jų mokyklą iš Degučių atėjo tik 3 trečiokai. Visų jų tėvai tokį pasirinkimą motyvavo tuo, kad Degučiuose yra sujungtos klasės, ir jie mano, jog tokiose klasėse vaikams neįmanoma užtikrinti kokybiško ugdymo.

Iš viso jos vadovaujamoje įstaigoje, pasak Z.Lydekienės, ugdoma 14 mažųjų degutiškių. Visi jie yra čia lankę darželį arba priešmokyklinę grupę, taigi tęsia mokslus toliau.

„Mes iš nieko vaikų neprašome ir neatimame, mums užtenka savų“, - sakė Z.Lydekienė.

Iki darželio - mokyklos „plyšimo“ - toloka

Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sako, kad ilgai kariavę dėl savosios mokyklos išlikimo, šio kaimo gyventojai kažkodėl vienas po kito suskubo savo atžalas pervesti mokytis į Žemaičių Naumiesčio mokyklas. Tad šiandien Degučių mokykloje beliko vos... 9 vaikai, besimokantys jungtinėje II-III klasėje ir IV klasėje. Pirmokų čia nebėra visai. Dar yra jungtinė ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų grupė, kurią lanko 8 vaikai.

Vasaros pradžioje Savivaldybės ir Švietimo skyriaus vadovai suko galvas, kur ugdyti Žemaičių Naumiesčio darželį norinčius lankyti darželinukus - čia netilpo 30 vaikų. Bet darželyje buvo įsteigta nauja mišri ikimokyklinukų grupė, kai kurių vaikų tėveliai savo atžalas pradėjo vesti į naujai atidarytas darželio grupes Šylių ir Gardamo mokyklose. Todėl visi mažyliai gavo vietas ugdymo įstaigose.

Dabar Žemaičių Naumiesčio darželis - mokykla nėra perpildyta. Penkias priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų grupes iš viso lanko 85 mažieji. Mišrioje darželio grupėje netgi yra laisvų vietų 3-6 metų vaikams.
Pasak B.Tekorienės, pirmoje klasėje čia mokosi 20,

antroje - 24, trečioje - 23, o dviejose ketvirtose klasėse - 14 ir 15 vaikų. Tad iki „plyšimo“ dar toloka.
Valgykla šioje įstaigoje išties įrengta vienoje koridoriaus dalyje.

Mokyklos neskirsto vaikų

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė pasakoja, jog mokyklinių autobusiukų maršrutai šiuo metu dar vis derinami ir ilgainiui gali keistis, jei paaiškės, kad kai kur jie dubliuojasi.

Iki šių mokslo metų ikimokyklinukus į ugdymo įstaigas vežiojo patys tėvai. Tačiau kai pernai priešmokyklinis ugdymas tapo privalomas, švietimo įstaigos yra įpareigotos toliau gyvenančius priešmokyklinukus atsivežti į mokyklas. Todėl ir Žemaičių Naumiesčio darželis - mokykla gavo autobusiuką atsivežti vaikus iš aplinkinių kaimų.

B.Tekorienės pastebėjimu, beveik visi mokykliniai autobusiukai į mokyklas važiuoja pilnutėliai. Ir nėra taip, kad, pavyzdžiui, priešmokyklinukus vežantis autobusiukas nepaimtų tame pačiame kaime gyvenančių gimnazistų - veža visus į tą pusę važiuojančius moksleivius.

„Mokyklos neskirsto vaikų pagal amžių, ir vairuotojai nėra gavę nurodymų paimti tik vienos mokyklos vaikus.

Pavyzdžiui, pernai Žemaičių Naumiesčio gimnazijos autobusas į darželį - mokyklą atveždavo pradinukus, o šiemet to paties darželio mokyklos autobusas iš Šylių kartu su mažaisiais atveža ir gimnazijos moksleivius“, - sakė rajono Švietimo skyriaus vadovė.

Nors nuo pernai mokyklinių autobusų maršrutus tvirtina patys mokyklų direktoriai, jie privalo juos suderinti ir su Švietimo skyriumi. Tokios tvarkos laikomasi tam, kad Švietimo skyriaus vadovai matytų, ar nesidubliuoja kur nors maršrutai, ir ar visuose kaimuose gyvenantys vaikai turi galimybę patekti į mokyklas.

Ten, kur mokyklinių autobusiukų maršrutai nesiekia, ar kur jie tiesiog negali pravažiuoti, vaikų tėvams kompensuojamas atžalų atvežimas į mokyklas. Šiemet tokia sutartis sudaryta tik su viena šeima, kuri savo vaiką į vieną Šilutės mokyklą vežioja iš Grabupių pusės.

Sutartis dėl išlaidų už kurą kompensavimo su šeima gali būti pasirašyta ir mokslo metų viduryje, jei, pavyzdžiui, šeima pakeičia gyvenamąją vietą ir nori pati vežioti savo vaikus į mokyklas.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
#3 Kažkas 2017-10-06 09:12
Apie kokius "broilerius" gali būti kalba, kai apskritai gyventojų skaičius Lietuvoje mažėja, atitinkamai ir mokinukų... Ta pati mokykla prieš 10-15 metų, turėjo paralelinių klasių po dvi ar net po tris, o dabar visų po vieną klasę.
Gerb. teksto autore, paieškokite daugiau argumentų prieš teigdama vienokią ar kitokią tiesą.
Ir svarbiausia, kiekvienas turi pasirinkimo teisę į mokymo kokybę!
 
 
#2 as 2017-10-05 21:54
Gerbiama supykus moteriske. Nereikia nurodineti kur mums leisti vaikus mokytis. Jai jums taip blogai tai veskit jus savo vaikucius i degucius. Kiekvienas renkames kas kam geriausia.
 
 
#1 kaimas 2017-10-04 19:39
Tai Degučios padarykit sąlygas, kad vaikai lankytu, kaip darželį o ne iki 12val. Tai kur reikia rast darbą iki pietu,tai suprantama kad ir vezam į žemaičių naumestį, pažiūrėkit Gardame kaip smagu vaikai ir pietu miega o ka tos degučios gryna nesamone .
 

Ukmergės naujienos