Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Image - Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Nemuno deltos regioninio parko direkcija informuoja, jog dėl labai didelio gaisrų pavojaus Šilutės rajone Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas. Lankytis jame

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Šilutė negali be skandalų: šįkart garsėjame kovomis dėl gatvės ir parko medžių bei kitų skundais žlu

Image - Šilutė negali be skandalų: šįkart garsėjame kovomis dėl gatvės ir parko medžių bei kitų skundais žlu

Šilutės kraštas negali be skandalų. Išgarsinome kraštą perkamų balsų bylomis ir net panaikintais savivaldos rinkimų rezultatais, pašalintu parlamentaru. Kelerius metus Lietuvą juokinome savivaldos politikų žaidimais - per kadenciją pakeitėm net

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (6)

Savivaldybėje

Braškių augintojai Undžiai: „Braškėms labiau patinka sausra, negu liūtys“

Image - Braškių augintojai  Undžiai:  „Braškėms labiau patinka sausra, negu liūtys“

Dviejų paskutiniųjų metų net palyginti neįmanoma: pernai lietūs žemę laistė ko gero visas 365 dienas per metus, o šiemet visus žinomus rekordus muša sausra. Bet ir tokiomis skirtingomis sąlygomis Pamario

Penktadienis, 15 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

SOCIALINES 8Gausus būrys Šilutės rajono socialinių darbuotojų, jų padėjėjų, socialinį darbą dirbančių įstaigų ir visuomeninių organizacijų atstovų užvakar buvo sukviesti į gražų profesinės šventės minėjimo renginį H.Šojaus dvaro rūmuose. Šventė buvo smagi ir turininga.

Kaip ir kasmet, pagerbti geriausi savo darbo specialistai, nuolatiniai socialinių darbuotojų talkininkai, socialinį darbą dirbantys žmonės turėjo galimybę pasivaikščioti po šį vienintelį išlikusį Rytų Prūsijos dvaro kompleksą, prisiliesti prie krašto istorinės ir kultūrinės praeities, padiskutuoti apie aktualiausias šiandienos socialinės srities problemas. O muziejininkai jiems suteikė galimybę dar ir prisiminti lietuvininkų kulinarinį paveldą bei pamatyti dokumentinį filmą „Mažoji Lietuva“.   

Socialinė darbą dirba 150 žmonių

Visų socialinių darbuotojų vadovas - Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis renginį pradėjo primindamas, kad Socialinio darbuotojo diena siejama su šv. Vincento Pauliečio, raginusio daryti gerus darbus, gimtadieniu. Būtent gerus darbus kasdien daro ir socialinės srities žmonės.

Šiuo metu mūsų rajono įstaigose ir seniūnijose jau dirba 63 socialiniai darbuotojai ir 87 jų padėjėjai. Pernai šis būrys buvo 10 žmonių mažesnis. Pasak A.Šimelionio, dar prieš dešimtmetį rajone buvo vos keliolika socialinių darbuotojų etatų. Mažinti skurdą, stiprinti šeimos ir vaiko apsaugą, skatinti piliečių atsakomybę - tokius tikslus kasdien sau kelia šios srities darbuotojai.

A.Šimelionis priminė, kad šiemet dviem rajono socialinės srities įstaigoms - Šilutės senelių globos namams ir Socialinių paslaugų centrui - pradėjo vadovauti jaunos, bet jau patirties turinčios vadovės Evelina Balandė ir Reda Urbaitytė. Pasidžiaugė jis ir tuo, kad šioji sritis turi vieną savo „mohikaną“ - ilgametį Saugų vaikų globos namų direktorių Eugenijų Judeikį.

Vedėjas paminėjo ir kitus teigiamus pokyčius: Švėkšnoje atidaryta „Gilių“ šeimyna tėvų globos netekusiems vaikams, Žemaičių Naumiestyje - Bendruomeniniai šeimos namai, kurių darbuotojai teikia pagalbą viso rajono šeimoms. Seniūnijų socialinėms darbuotojoms skirti net 7 nauji automobiliai, kurie labai palengvins jų darbą. Šiek tiek, pasak A.Šimelionio, pavyko pakelti ir specialisčių atlyginimo koeficientus.

Sveikinimo žodžius socialinės srities darbuotojams skyrė ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, pastebėjęs, kad šių žmonių darbas itin svarbus ir reikalingas šimtams rajono žmonių.

Geri žmonės, dalijantys labdarą

Nuo 2004-ųjų rajono socialinės srities specialistai išrenka vieną geriausią savo kolegą. Per tuos metus jau apdovanotos septynios tokios darbuotojos, ne tik atsakingai atliekančios savo tiesioginį darbą, bet ir buriančios bei uždegančios koleges, randančios rėmėjų visoms idėjoms įgyvendinti. Šiemet Metų socialinės darbuotojos vardas suteiktas Šilutės seniūnijos specialistei Renatai Skvirbienei.

Garbės knygoje pasirašiusi R.Skvirbienė neslėpė, kad jai tai buvo didelis netikėtumas, ir juokais papriekaištavo kolegėms, kurios galbūt žinojo, bet jos neįspėjo. A.Šimelionis patikino, kad iš anksto informacija negalėjo nutekėti.
Gėles priimdama šilutiškė prisiminė prieš 8 metus, kai dar tik pradėjo dirbti, perskaitytus žodžius: „Stiprus ne tas, kuris nugali silpną, bet tas, kuris padeda silpnam tapti stipriu“. Anot Metų socialinės darbuotojos R.Svirbienės, šie žodžiai bene tiksliausiai atspindi socialinio darbo prasmę, tad ir savo kolegėms ji linkėjo būti stiprioms.

Šiemet jau 14-ąjį kartą socialiniai darbuotojai renka Metų socialinį partnerį - žmogų ar įstaigą, labiausiai padedantį dirbti socialinį darbą. Šiemet šis titulas atiteko UAB „Pamario senjorų namai“. Įstaigos vadovas Adomas Anskaitis prisipažino, kad eidamas į renginį ruošėsi tik kitus kolegas sveikinti, bet sveikinimus teko priimti ir jam pačiam.

A.Anskaitis prisiminė tądien girdėtus socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičo sveikinimo žodžius. Anot ministro, nemažai žmonių net nežino, kas tie socialiniai darbuotojai: vieni juos vadina tiesiog gerais, kiti - labdarą dalijančiais žmonėmis. Tačiau socialiniai darbuotojai turi ir to, ir ano.

Su geriausiais būna visko

A.Šimelionis šmaikštavo, kad geriausieji jam kelia nerimą. Mat pernai Metų socialinės darbuotojos vardą pelniusi rusniškė Sandra Leliungienė išėjo į privačias struktūras, o Metų socialiniu partneriu tituluotas buvęs Šilutės policijos pareigūnas Audrius Lukošius netrukus išvyko į Šilalę, mat pakilo karjeros laiptais - tapo komisaru. A.Šimelionis viliasi, jog šiemet taip nenutiks.

Grupei socialinių darbuotojų už puikų darbą įteikti savivaldybės vadovų padėkos raštai. Juos pelnė Svaja Petrietienė ir Rita Razmienė iš Saugų vaikų globos namų, Šilutės senelių globos namų darbuotojos Zelma Šertvytienė ir Alma Matulevičienė, taip pat Lina Jončienė ir Audronė Medutytė, dirbančios Šilutės socialinių paslaugų centre, Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistai Aušra Barbutkienė ir Vaidas Kuzas, Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina, Alma Pupšienė iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos ir Vita Gečienė iš Juknaičių seniūnijos.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook'e!

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos