Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Image - Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Atkūrus ar įveisus mišką Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miškų kontrolės skyriaus teritorinio poskyrio valstybiniai miškų pareigūnai atlieka želdinių ir žėlinių

Penktadienis, 14 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (2)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

Image - Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

  Seimo „tvarkiečiams“ su valdančiaisiais pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcija gali tikėtis Seimo vicepirmininko

Antradienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Image - Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Negyvi ir likimo valiai palikti naminiai gyvūnai praėjusią savaitę piktino šilutiškius. Rugsėjo pirmosiomis dienomis visą parą praeiviai Tilžės gatvėje vaikščiojo pro partrenktą katiną. Į redakciją kreipęsi žmonės piktinosi, kad niekam

Šeštadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

Image - Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

  1 147 000 eurų. Tiek valstybė paklojo už Šilutėje vis dar apgriuvusio ir vietinių gyventojų „Černobyliu” vadinamo sporto komplekso projekto rengimą. Vieta pamėgta atokiau pasislėpti mėgstančio jaunimo. Tačiau jaunuoliai vis

Trečiadienis, 19 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

Image - Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

  Netruko prabėgti šilta, auksinė šių metų vasara ir Juknaičių mokyklos prieigos prisipildė mokinių balsų, juoko ir šurmulio. Vaikai ir jų tėveliai rugsėjo 3 dieną skubėjo į tradicinę naujųjų mokslo metų

Pirmadienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

C PASIRINKTI_1Žemaičių Naumiesčio Žaliasis kalnas dar nepamena tokios minios žmonių, kokia jį apgulė šeštadienį. Bet tai nestebino, nes tądien čia šurmuliavo jau 20-osios Mykolinės.

Ši šventė per du dešimtmečius ne kartą keitė pavadinimus - buvo vadinama ir Dagotuvėmis, ir Derliaus bei Ūkininkų švente, bet nuo to ji darėsi tik įvairesnė ir kasmet sutraukdavo vis daugiau dalyvių ir žiūrovų.

O jubiliejinės Mykolinės svečių, reginių ir veiklos įvairove, regis, pranoko visas ankstesniąsias: nuo ankstaus ryto ant Žaliakalnio savo kiemelius išradingai kūrė ir ant stalų įvairiausias gėrybes dėjo įvairios bendruomenės, kunkuliavo kopūstienės virėjų katilai, vienas po kito bendruomenių nariai repetavo žaidimus, į kuriuos vėliau įtraukė būrius smalsuolių.

Nugalėjo gimnazijos kopūstienėA BUTINOS_3

Nors oficialiai buvo skelbta, kad šiemet Mykolinių metu vykstantis 2-asis Kopūstienės virimo čempionatas turi startuoti tik 16 valandą, bet kai kurių kiemelių šeimininkai „Šilutės naujienoms“ prisipažino savo katilus kaitę apie vidudienį, vos atvykę šventės vieton. Tai todėl, kad varžytuvėms rengėsi itin atsakingai ir savosios kopūstienės gardumu siekė nurungti visus kitus dalyvius. Tačiau pirmi užkaitę, pirmieji ir išdalijo. Todėl pirmiesiems vėliau teko sukti galvas, kad jų kopūstienės liktų vertinimo komisijai paragauti. Taip nutiko „Šilutės socdemų“ komandai, kuri iš karto kaitė net du katilus - kopūstienės ir šiupininės. Abu valgiai buvo sotūs, ir abiejų katilai akimirksniu tuštėjo.

Kiekviena kopūstienė buvo pagardinta vis kitokiais pagardais ir vis kitokia mėsa. Štai šventės šeimininkai - naumiestiškių bendruomenė - ją virė su ausytėmis ir šonine, vietos A BUTINOS_1pradinė mokykla - su rūkytais kulniukais, pirmą kartą kopūstienę virusi Sodų gatvės bendruomenė tikino pridėjusi entuziazmo ir karšto užsidegimo laimėti, o traksėdiškiai gyrėsi dėję net bebrienos ir džiovintų baravykų.

Vertinimo komisija, kuriai vadovavo Laimutė Uselienė, nutarė, jog visus skoniu pralenkė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos kopūstienė.

„Tikro mero“ komanda pritrūko blynų

Ne tik kopūstienėmis į savo kiemelius svečius viliojo renginio dalyviai, stalai lūžo ir nuo kitokių gardėsių. Štai iš Mėsos skvero sklindančius kvapus iš tolo godžiai nosimis uodė prošal einantieji, mat kiemelio gaspadoriai ant laužo čirškino riebų aviną, kurį dovanojo naumiestiškis Gintaras Birbalas. Kad ir kiek buvo prašančiųjų atrėžti to avino keptos kulšies, jos, regis, užteko visiems. O kam pritrūko, galėjo čia pat įsikūrusių svečių iš Vilkaviškio - įmonės „Damsa“ - rūkytų skilandžių įsigyti.A BUTINOS_4

Gretimoje Pieno alėjoje šeimininkavo visų rajono pieno ūkių gaspadoriai ir gaspadinės. Pastarosios užsukusius svečius vaišino ne tik pačių muštu sviestu ir kastiniu su karštomis bulvėmis, bet ir gardžių varškės pyragų į lėkštes krovė ir ragauti ragino.

Grūdų gatvėje, kaip ir ankstesniais metais, šeimininkavo svečiai iš Kintų. Čia užsukusieji turėjo gerai pasukti galvas, norėdami atspėti, kokio javo grūdai kuriame maiše supilti. Kam pavyko (o ir kam nelabai), tušti namo neišvyko - buvo apdovanoti prizais.

Daugelyje kiemelių garavo ir karšti vafliai ar blyneliai su gardžiomis pačių ūkininkų virtomis uogienėmis. Bet buvo ir tokių (pavyzdžiui, „tvarkiečių“ kiemelio, pasivadinusio „Tikro mero tikra kopūstienė“, bendruomenė), kurie miltus ir kiaušinius išbaigė pirmieji, ir vos šventei įpusėjus saldumynų mėgėjams turėjo atsakyti...

Žinoma, kaip ir dera gerame jomarke, netrūko ir prekybininkų, pas kuriuos užsukusieji galėjo nupirkti įvairiausių gardėsių ir lauktuvių namiškiams.

A BUTINOS_2Konkurso nugalėtojams išdalintos premijos

Erdvioje Žaliakalnio aikštėje tapo visai sausakimša, kai scenon užlipo svečiai - ugningieji „Sare Roma“. Žiūrovai jų nepaleido dar ilgai, išsekus planuotai koncerto valandai.

Šventės vedėjai - Gaspadoriai Vytautas Laurinavičius ir Lina Balčiauskienė - į sceną kvietė gausų būrį svečių - Seimo narių, rajono savivaldybės ir seniūnijos vadovų. Rajono meras Vytautas Laurinaitis pastebėjo, kad ši šventė kasmet tampa įvairesnė ir dar prieš kelis metus joje nebuvo tiek atrakcijų ir tradicijų.

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis prisiminė, kad artėjant pernykštėms Mykolinėms jam buvo „krikštas ir košmaras“, ir jis nežinojo, ko griebtis - taip visa jam buvo nauja. Šiemet seniūnas, jau tikras šventės šeimininkas, lankėsi kiemeliuose, vaišino svečius ir įtampos nebejautė. Lengva jam buvo ir todėl, kad patys vietiniai ūkininkai mielai rėmė šventę, ne vienas, pasak seniūno, ir pats atėjo pasiūlyti pagalbą.

Gero derliaus ir smagaus pabuvimo žemdirbiams linkėjo Seimo nariai Alfredas Stasys Nausėda ir Remigijus Žemaitaitis, Žemės ūkio ministerijos ir įvairių žemės ūkio produkciją superkančių įmonių atstovai.
A BUTINOS_5
Gėlės ir dovanos įteiktos ir konkurso „Metų ūkis“ rajoninio turo nugalėtojams: I vietos laimėtojams Rimai ir Valdui Bernotams iš Galzdonų, II vietą iškovojusiems Birutei ir Kęstučiui Žvirbliams iš Vanagių ir III vietos laimėtojams Laimutei ir Kaziui Srugiams iš Paleičių. Jiems išdalintos atitinkamai 200, 150 ir 100 eurų premijos.

Atvyko tik du Mykolai

Šiemet jau 20-ąjį kartą švenčiamos Mykolinės yra sėkmingas kažkada naumiestiškėms pedagogėms Virginijai Tamašauskienei ir Sonatai Vilčiauskienei bei tuomečiam parapijos klebonui Zenonui Degučiui kilusios idėjos tęsinys.

B AKTUALIOS_2Ir šiandieniniai šventės organizatoriai neužmiršo, kam turi būti už ją dėkingi - idėjos autoriams įteikė padėkos raštus.

Bendruomenės padėkos raštai įteikti ir visų gerų idėjų įgyvendintoju pavadintam Zenonui Mickui, kurio originali arklio traukiamo vežimaičio skulptūra neseniai papuošė miestelio centrą, ir seniūnaičiui Juozui Mačijauskui už solidų indėlį į Žemaičių Naumiesčio bendruomenės gyvenimą.

Padėkos raštus viso rajono ūkininkams dalijo „Utenos mėsos“, „Linas Agro“ ir kitų įmonių atstovai, superkantys ūkininkų produkciją ir parduodantys jiems techniką.

Tradiciškai neužmiršti ir vardines švenčiantys Mykolai, šiemet šventėje sulaukta dviejų Mykolų - Kerino ir Juciaus.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos