Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Image - Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Nemuno deltos regioninio parko direkcija informuoja, jog dėl labai didelio gaisrų pavojaus Šilutės rajone Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas. Lankytis jame

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

STT nustatė: Šilutės savivaldybėje įdarbinama daug giminaičių

Image - STT nustatė: Šilutės savivaldybėje įdarbinama daug giminaičių

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikta analizė parodė, kad per 3 mėnesius  Šilutės r. savivaldybėje buvo įdarbinti 22 asmenys, kurie su įstaigų vadovais susiję giminystės ryšiais. Mūsų savivaldybė yra penktoje vietoje

Penktadienis, 22 Birželis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Draudikai įspėja: Joninių ir kepsninių ugnis supleškina pavėsines bei tiltelius, padega namus

Image - Draudikai įspėja: Joninių ir kepsninių ugnis supleškina pavėsines bei tiltelius, padega namus

Dauguma Lietuvos gyventojų vasaros savaitgalius leidžia ne namuose, o soduose, pajūryje, sodybose ar prie ežerų. Greitai liepsnos ir Joninių laužai, daugelis lauko sąlygomis ant ugnies gamins maistą. Kad ilsėtis galėtume

Ketvirtadienis, 21 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

naujakuriu nuotakos_im_meginiApie situaciją Šilutės Naujakurių kvartale „Šilutės naujienose“ rašėme jau porą kartų. Per šį kvartalą einantis melioracijos griovys daug metų buvo užakęs ir užžėlęs, todėl iš aplinkinės teritorijos nesurinko vandens. Dėl to Naujakurių gyventojų rūsiuose laikėsi vanduo, drėgmė kenkė sveikatai, gadino žmonių turtą.

Po daugelį metų trukusių naujakuriškių prašymų išvalyti tą griovį, darbai pradėti prieš mėnesį - rugsėjo pradžioje. Kai ekskavatorius iškabino sąžalynus ir dumblą, viename griovio šlaite žmonės pamatė paslėptą vamzdį ir įtarė, kad kažkas tuo vamzdžiu į griovį leidžia buitines ir fekalines nuotekas.

 

Žmonės iškvietė aplinkosaugininkus. Kas gi nustatyta?

Vamzdį atidengė traktorius

Vieną gražią dieną gražioje Naujakurių kvartalo Kaštonų gatvėje susirinko būrelis šilutiškių - vietinių naujakuriškių, seniūnijos ir aplinkosaugos atstovų, žurnalistų. Visus juos sukvietė kelios gyventojos, kurios pamatė į kanalą įleistą vamzdį. Juo, anot moterų, tekėjo fekalijos.

naujakuriu nuotekos_pila_dazusTiesa, suvažiavus visiems kviestiniams vietoje fekalijų tekėjo švarus vandenėlis, bet ir tam būta paaiškinimo. Pasak moterų, netoliese gyvenantis naujakuriškis tiesiog užsuko savo sodybos kanalizacijos sklendes.

Tą vamzdį moterys pastebėjo visai atsitiktinai - tik todėl, kad prieš kelias dienas buvo pradėti kanalo valymo darbai. Jo krantais važiavusi UAB „Šilutės polderiai“ technika su šaknimis rovė ir į krantą metė visą jo vagą okupavusius krūmus ir nendres. Nuvalius vieną krantą ir pasimatė tai, ką, anot naujakuriškių, jos seniai įtarinėjo - į kanalą leidžiamos nuotekos.

Jos pasakojo ne kartą girdėjusios kaimynų traksėdiškių kalbas, jog vienas kaimynas visiems jiems po nosimi leidžia fekalijas. Bet niekaip negalėję aptikti vietos, kur tai daroma.

Tyrė ir šilutiškiai, ir klaipėdiečiai

Savo įtarimais naujakuriškiai su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės r. agentūros specialistais dalijosi dar pernai birželį. Tuomet agentūroje buvo gautas anoniminis pranešimas, kad iš vienos sodybos į kanalą teka buitinės nuotekos. Agentūros vedėja Galina Misevičienė sako, jog tuomet specialistai ieškojo to vamzdžio, bet per vešlius sąžalynus nieko nebuvo galima pamatyti. Juo labiau kad anonimas taip pat nenurodė jo vietos.

Buvo patikrinti visi trys įtariamos sodybos šuliniai, šeimininkas net išsiurbė juos ir leido aplinkosaugininkėms fotografuoti vidų. Tam, kad įrodytų, jog juose nėra jokių paslėptų sklendžių ir vamzdžių, kuriuos atvėrus galima būtų į aplinką išleisti buitinius vandenis.

Savininkas taip pat pateikė kvitus, įrodančius, kad nuotekas iš jo sodybos pagal sutartį išveža UAB „Šilutės vandenys“ technika.

Netrukus anoniminis skundas apie Šilutės aplinkosaugininkų neveiklumą buvo gautas ir Aplinkos ministerijoje. G.Misevičienė sako paprašiusi, jog toliau problemą tirtų kito rajono agentūra, tad situacija jau domėjosi Klaipėdos aplinkosaugininkai.

Jie irgi jokių pažeidimų nenustatė. „Nustatyta, kad buitinių nuotekų rezervuarai yra sandarūs. <...> Gyvenamojoje teritorijoje taip pat įrengta paviršinių nuotekų surinkimo sisterma, nesujungta su buitinių nuotekų surinkimo sistema, iš kurios lietaus vanduo patenka į šalia valdos esantį griovį. Buitinių nuotekų išleistuvų bei aplinkos taršos buitinėmis nuotekomis požymių nenustatyta“, - teigiama KRAAD direktoriaus Andriaus Kairio rašte ministerijai.

naujakuriu nuotekos_vamzdisŽalias vanduo neištekėjo

Visgi naujakuriškiai nenurimo ir rugsėjo pradžioje lydėdami kanalą valantį ekskavatorių pamatė nelemtąjį vamzdį. Tuoj buvo iškviesti ir aplinkosaugininkai, ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus su palyda, ir savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis. Visi žiūrėjo ir stebėjosi, kad iš vamzdžio teka švarus vandenėlis.

G.Misevičienė atsigabeno žalių maistinių dažų. Anot agentūros vedėjos, jei vamzdis išvestas iš kurios nors sodybos, įpylus į sodybos šulinius dažų, netrukus iš vamzdžio turėtų pasirodyti žalios nuotekos.
Dažų įpylė ir keliolika minučių laukė. Bet vanduo kaip buvo, taip ir liko skaidrus. Aplinkosaugininkai iš vamzdžio paėmė vandens mėginius, jie buvo išsiųsti į laboratoriją.

G.Misevičienė „Šilutės naujienoms“ pakomentavo gautus rezultatus: jie tik leidžia daryti prielaidą, jog minėtu vamzdžiu kažkada galėjo tekėti buitinės nuotekos. Mat nustatytas teršalų kiekis yra toks, kokį galima aptikti ir lietaus nuotekose, t.y., užterštumo parametrai labai nežymiai viršija leistinas ribines lietaus nuotekų vertes.
„Teigti, kad vamzdžiu teka buitinės nuotekos, pagal tokias vertes negalima“, - sakė aplinkosaugininkų vadovė.
Be to, gamtos teršimu įtarinėjamas kaimynas aplinkosaugininkams pranešė, kad jau sudarė sutartį su „Šilutės vandenimis“ dėl sodybos nuotekų tinklų prijungimo prie centralizuotos miesto kanalizacijos tinklų. Jis pateikė ir iki tol galiojusią nuotekų išvežimo sutartį, ir kvitus, įrodančius jog visais vasaros mėnesiais iš jo sodybos buvo išvežama po 4 kubus.

Susiję straipsniai

Ukmergės naujienos