Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Image - Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Nemuno deltos regioninio parko direkcija informuoja, jog dėl labai didelio gaisrų pavojaus Šilutės rajone Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas. Lankytis jame

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Šilutė negali be skandalų: šįkart garsėjame kovomis dėl gatvės ir parko medžių bei kitų skundais žlu

Image - Šilutė negali be skandalų: šįkart garsėjame kovomis dėl gatvės ir parko medžių bei kitų skundais žlu

Šilutės kraštas negali be skandalų. Išgarsinome kraštą perkamų balsų bylomis ir net panaikintais savivaldos rinkimų rezultatais, pašalintu parlamentaru. Kelerius metus Lietuvą juokinome savivaldos politikų žaidimais - per kadenciją pakeitėm net

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (6)

Savivaldybėje

Braškių augintojai Undžiai: „Braškėms labiau patinka sausra, negu liūtys“

Image - Braškių augintojai  Undžiai:  „Braškėms labiau patinka sausra, negu liūtys“

Dviejų paskutiniųjų metų net palyginti neįmanoma: pernai lietūs žemę laistė ko gero visas 365 dienas per metus, o šiemet visus žinomus rekordus muša sausra. Bet ir tokiomis skirtingomis sąlygomis Pamario

Penktadienis, 15 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

PotvynisApsemtose ganyklose braidančios karvės, apsemti kambariai, namai, ūkiniai pastatai ir gatvės, pralaužti pylimai. Su tokiais netikėto rudeninio potvynio sunkumais pastarosiomis dienomis susidūrė Šilutės rajono gyventojai.
Pamario upes ir upelius primaitino per tris dienas iškritęs beveik mėnesio normos kritulių kiekis. Tai jau antroji potvynio banga šį rudenį.

Sinoptikai sako, kad taip upės rudenį patvinsta vos kartą per pusšimtį metų.

Vieni gyventojai potvynį stebėjo iš šalies - per langus ar žiūrinėdami feisbuke nuotraukas ir su siaubu užjautė užlietų sodybų savininkus. Kiti susidūrė su realiais sunkumais, kai prie jų namų negalėjo privažiuoti greitoji medicinos pagalba ar reikėjo vandenį pumpuoti iš rūsių, taisyti neišvažiuojamus kelius, gelbėti gyvulius iš ganyklų.

Iškrito mėnesio kritulių norma

Šilutės hidrometeorologijos stoties vyresnioji stebėtoja Ona Bubulienė sakė, kad per pirmąsias aštuonias spalio paras Šilutės rajone iškrito 122 mm lietaus. Tuo tarpu mėnesio norma yra 90 mm.

Potvynis pralauze_pylima_MacikuoseŠį rudenį potvynis Šilutės rajoną skandina jau ne pirmą kartą. Nuo rugsėjo 20-osios dėl gausaus lietaus, viršijančio vidutinį daugiametį mėnesio kritulių kiekį, Šilutės rajono teritorijoje buvo paskelbta ekstremalioji situacija.

Per rugsėjį Šilutės rajone buvo net 19 lietingų dienų. Per visą mėnesį rajone iškrito 167,5 mm kritulių. Labiausiai lietus pylė rugsėjo 2-ąją (iškrito 35,8 mm), 12-ąją (25,8 mm), 13-ąją (21,8 mm) ir 18-ąją (54 mm). Rugsėjo mėnesio kritulių norma yra 89 ml, taigi ji buvo viršyta beveik du kartus.

Pakilo Atmatos vandens lygis

Šilutės rajonas yra Nemuno žemupyje, todėl čia susirenka vanduo iš visos Lietuvos. Nespėdamos sugerti didžiulio vandens kiekio, iš krantų išsiliejo mažosios Šilutės rajono upės - Šustis, Šyša, Tenenys, Veiviržas. Vandens persipildė laukai, kanalai, drenažo sistemos. Savo darbą atliko ir stiprūs vėjai, kurie sulaikė Nemuno vandenis ir į juos negalėjo ištekėti mažosios upės.

Šilutės hidrometeorologijos stoties darbuotoja Ramutė Bučinskienė pasakojo, kad labiausiai vandens lygis Šyšoje pakilo penktadienį - net 1 m 51 cm. Sekmadienį vandens lygis Šyšoje jau buvo nukritęs 53 cm, o pirmadienio rytą stabilizavosi.

Nuo šeštadienio vandens lygis pradėjo kristi ir Tenenyje.

Vandeniui pradėjus slūgti mažosiose upėse, nuo sekmadienio sukilo didžiosios Pamario upės. Per parą iki pirmadienio ryto 8 cm pakilo Atmatos vandens lygis. Vakar trūko vos 15 cm, kad šioje upėje būtų pasiektas stichinis vandens lygis.

R.Bučinskienė pastebi, kad rudenininiai potvyniai Šilutės rajone ne naujiena, bet jie nebūna tokie dideli. Beveik kasmet upės išsilieja ir prieš Naujuosius metus.

Meteorologai ir žemdirbiai ir toliau su nerimu žvelgia į prakiurusį dangų -lietūs pranašaujami ir dar kelias artimiausias paras.

Potvynio banga atsirito iki Šilutės

potvynis vaziuoja_per_tilteliPotvynio banga, ketvirtadienį patvindžiusi Žemaičių Naumiesčio, Vainuto, Katyčių, Juknaičių seniūnijas, penktadienį atsirito iki Šilutės.

Nuo pat ryto šilutiškiai su nerimu stebėjo vis kylantį vandens lygį Šyšos upėje. Potvynio vanduo apsėmė šalia senojo Turgaus aikštės esantį Šyšos pusiasalį, laiptelius į upę ant pylimo, srauni srovė pasikėsino į dvi paskutines kiškių skulptūras, stovinčias šalia Geltonojo tilto. Laimei, surišus virvėmis kiškius pavyko išgelbėti.

Penktadienį Šyša dviejose vietose pralaužė pylimą ties Macikais ir užliejo naujos statybos gyvenamąjį namą, teniso kortus.

Dauguma gyventojų su siaubu laukė savaitgalio, nes sinoptikai prognozavo dar vieną lietaus pliūpsnį. Visgi šeštadienį Šyša jau buvo gerokai atslūgusi ir didesnės grėsmės nekėlė.

„Čia gimus, čia augus, bet kad spalio mėnesį apsemtų Šyšos salą, nesu mačiusi“, - stebėjosi šalia senojo Turgaus aikštės gyvenanti Laima. Moteris potvynių yra mačiusi, bet niekada - spalį. Laima prisimena, kad kai ji buvo vaikas, senojo Turgaus aikštėje nebuvo pylimo, todėl potvynio vanduo išsiliedavo iki pat trobų. Suaugusiems būdavo rūpesčio, o vaikams džiaugsmo.

„Kai apsemdavo kiemą, sulipdavome į dideles apvalias skardines vonias ir plaukiodavome“, - vaikystės pramogas prisimena šilutiškė.

O kita šilutiškė Aldona, pamačiusi potvynio nuotraukas „Šilutės naujienų“ feisbuko paskyroje komentavo: „Bus dar baisiau... Vieną metą užtvanką išlaužė. Visos daubos pritvino. Gyvulių tik nugaros ir galvos matėsi... Buvo ir taip“.
Šilutiškis Rolandas puikiai prisimena, kai maždaug apie 1979 metus išsiliejusi Šyša apsėmė upės pusiasalį ir stadioną. Tuomet tai buvo vasaros potvynis.

Potvynis apsemtas_namas_Zemaiciu_NaumiestyjeNaumiestiškiams potvynis - ne naujiena

Žemaičių Naumiestyje išsiliejusi Šustis apsėmė gatvę prie bažnyčios, dalį krepšinio aikštelės, slėnyje esančius gyventojų namus. Didžiausią kritulių kiekį naumiestiškiai pajuto ketvirtadienį, o penktadienį galėjo jau kiek lengviau atsikvėpti.

„Šiandien jau geriau, vandens lygis stipriai nukrito“, - penktadienį „Šilutės naujienoms“ komentavo miestelio seniūnas Virginijus Stasiulis.

Jis pasakojo, kad tokie potvyniai šalia Šusties upelio gyvenantiems naumiestiškiams - ne naujiena. Bet netikėta tik, kad šiemet upelis ištvino rudenį, o ne pavasarį, kaip įprasta. Išsiliejusi Šustis apsėmė žmonių kiemus, tačiau į namų vidų vandens nepribėgo.

„Niekada nežinosi, kokią staigmeną iškrės gamta. O namų juk neperkelsi, juk ne pasakų nameliai“, - sakė V.Stasiulis.

Brido pas ligonį

„Skęstam po truputį“, - penktadienį įspūdžiais dalijosi Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys.
Jis pasakojo, kad gruntinis vanduo laikosi aukštai, tad daug nereikia, kad vanduo užlietų pievas, kelius, laukus, gatves.

Kai kalbėjomės su seniūnu, buvo apsemtas ir lengvuoju automobiliu neišvažiuojamas kelias Užliekniai - Paleičiai, o Užlieknių ir Tatamiškio pievos atsidūrusios po vandeniu, kaip ir beržai Juknaičių parke.

Paleičių gyventojai seniūnui skundėsi, kad karvės braido po vandenį, neturi kur atsigulti. Gyventojams teko jas išvesti į sausą vietą.

Sukilęs vanduo pridarė rūpesčių ir Didšilių gyventojams. Greitosios medicinos pagalbos prireikė vienam gyvebtojui, bet medikų automobilis negalėjo privažiuoti prie jo namų, nes kiemas buvo apsemtas. Vandens per sprindį buvo netgi ligonio namuose.

Medikams teko kviestis Juknaičių seniūnijos darbuotojus, kurie apsiavę guminius batus išnešė žmogų iš namų iki greitosios pagalbos automobilio.

Švėkšniškiai taisė kelius

„Turime potvynio sukeltų problemų ir mes“, - sakė Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Gausus kritulių kiekis pripildė ir šios seniūnijos kanalus ir upelius, išsiliejo ant laukų. Lietus išplovė kai kuriuos seniūnijos kelius, ypač tuos, kurie su įkalnėmis, kai kurie kelių ruožai atsidūrė po vandeniu. Penktadienį seniūnijos darbuotojai vežė betono atliekas ir bandė remontuoti kelius.

Vanduo perpildė ir Švėkšnos Pliaterių parke esantį Kalės prūdą bei Vilkėnų malūno tvenkinį.

Pranešimų, kad būtų apsemtos sodybos ar ūkininkai negalėtų išvažiuoti, Švėkšnos seniūnas negavo.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos