Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Rusniškiai apsiprato su į salą paleistais danieliais

Image - Rusniškiai apsiprato su į salą paleistais danieliais

Rusnės salos gyventojai pernai skundėsi, kad atvežtiniai danieliai, paleisti iš aptvarų, daro didžiulę žalą salos gyventojams - eina į sodybas, nuskabo vaismedžius ir kt. Rusniškius labiausiai piktino tai, kad gyvūnai

Trečiadienis, 18 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Image - Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Jau keletą mėnesių netyla aistros dėl Šilutės miesto centrinės gatvės medžių atnaujinimo projekto įgyvendinimo. Kiekvienas valdžios priimamas sprendimas turi būti aptartas su visuomene arba bent jau tais krašto gyventojais, kuriuos

Pirmadienis, 9 Liepa Komentarai (0)

Problema

Pensininkai prieš verslininkus: gyventi trukdo ir maisto, ir šiukšlių kvapai

Image - Pensininkai prieš verslininkus: gyventi trukdo ir maisto, ir šiukšlių kvapai

Kiek benagrinėtume kaimynytės temą, - padėtis nesikeičia, dėl visomis prasmėmis „netikėlių“ kaimynų ir įvairių institucijų, ir laikraščių redakcijų durys varstomos dažniausiai.Šįkart guodžiasi ponia, daug metų gyvenanti Šilutėje, Tilžės gatvėje esančios

Ketvirtadienis, 19 Liepa Komentarai (1)

Savivaldybėje

Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Image - Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Šilutės miesto Parko gatvėje esančių privačių sklypų savininkams nesmagi naujiena - rajono Eismo saugumo komisija pritarė UAB „Deltos projektai“ ir Šilutės seniūnijos pasiūlymui Parko gatvėje įvesti vienpusį eismą.Tai reiškia, kad

Šeštadienis, 14 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

4 Eismas_slagbaumai_2Tai viena, tai kita Šilutės daugiabučių namų bendrija nedrąsiai prabyla apie norą užsitverti įvažiavimus į savo kiemus specialiais pakeliamaisiais užtvarais.

Savivaldybės Eismo saugumo komisija neseniai nagrinėjo vieną tokį prašymą, kurį parašė vieno Cintjoniškių gatvės daugiabučio bendrijos pirmininkas, remdamasis bendrijos narių sprendimu.

Visgi aiškėja, jog ne ši komisija sprendžia tokius klausimus, o ir patys daugiabučio gyventojai greičiausiai dar persigalvos, kai sužinos, kad norint įrengti užtvarus jiems teks nepigiai nuomotis arba išsipirkti iš valstybės žemę.

Pradėti reikia
nuo žemės valdytojo

Eismo saugumo komisija prašymą leisti įrengti kelio užtvarą prie įvažiavimo į namo kieme esančią mašinų parkavimo aikštelę gauna pirmą kartą.

Tačiau tai nereiškia, kad ir tokie užtvarai Šilutėje - neregėtas dalykas. Jų yra jau ne viename įvažiavime į kiemus.

Komisijos nariai - rajono Savivaldybės, Šilutės seniūnijos, policijos ir kelininkų atstovai - sakė privačiuose pokalbiuose ne kartą girdėję apie kai kurių  Šilutės daugiabučių gyventojų norus tokiais užtvarais, vadinamaisiais „šlagbaumais“, atsiriboti nuo svetimųjų. Tai todėl, kad ne vieno daugiabučio kieme vietos savo mašinoms ieško turgaus dienomis suvažiuojantys sodiečiai arba tie, kas vyksta dirbti į uostamiestį, Šilutės kiemuose palikę automobilius.

Tvarkingai gyventi norintys miesto daugiabučių gyventojai sako siekiantys, kad jų kiemai nebūtų perpildyti svetimų mašinų.

Eismo saugumo komisijos nariai konstatavo, jog leisti ar neleisti statyti užtvarus yra ne šios komisijos kompetencijos klausimas.

„Užtvaras statomas valstybinėje žemėje, todėl jis turi būti projektuojamas. Turi būti išduoti statybas leidžiantys dokumentai. Žmonės turėtų pradėti ne nuo Eismo komisijos, bet nuo žemės valdytojo - Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus“, - pabrėžė Savivaldybės archiktektūros skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas.

Ši tarnyba galėtų leisti bendrijai aplink daugiabutį esančią žemę išsipirkti arba išsinuomoti. Tiesa, tai bus nemažos papildomos išlaidos.

Reiškinys - dar nemasinis

Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus viršininkas Algirdas Balčiūnas sako, jog iki šiol tarnyba nėra davusi nė vieno leidimo kiemuose statyti užtvarus - tiesiog niekas dėl to nesikreipė.

Vadinasi, tie keli užtvarai, kuriuos matome mieste, yra pastatyti savavališkai?

Kelių namų, esančių Lietuvininkų, Liepų gatvėse, gyventojai užsitvėrė savo kiemus. Vieni jų buvo įrengę vartelius, kiti - tik tvorelę. Dar kiti ir „šlagbaumą“ buvo pasistatę, bet vėliau jį nuėmė dėl paprastos priežasties - nerenovuoti daugiabučių kiemai yra tokios būklės, kad tenka nuolat ieškoti, pro kurią pusę rizikuoti į juos įvažiuoti. Todėl visai apsitverti neverta.

Kaip bus nelaimės atveju?

Bet jei išties daugės norinčiųjų atsiriboti nuo svetimų mašinų, tie užtvarai trukdys specialiosioms tarnyboms. Taip tvirtina Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas.

Jis pasakoja, jog kartą Šilutės ugniagesiai atsitrenkė į vartus, kai skubėjo gesinti šalia Lietuvininkų gatvės degančio pastato. Pro vartus negalėjo net pratemti vandens žarnų. Laimė, tuomet gaisravietė buvo netoli, tad pavyko pasiekti ugnį atitempus žarnas pro kitus pastatus. Bet ugniagesių viršininkas nežino, kaip viskas būtų pasibaigę, jei būtinai būtų reikėję autocisternomis patekti į kitą tų vartų pusę.

„Jei mes tuos vartus sulaužytume, jų savininkai mus, ko gero, paduotų į teismą už turto sugadinimą. O jei laiku nesuspėtume užgesinti liepsnų, gali būti ir tragiškų baigčių“, - svarstė R.Mačijauskas.

Ugniagesiai jau vargsta

R.Mačijauskas rašė Eismo saugumo komisijai prašymą sureguliuoti eismą Knygnešių kvartale. Čia, anot jo, ir su lengvąja mašina dieną prasilenkti nelengva, o ką jau kalbėti, jei į gaisravietę tenka skubėti naktį - tuomet prasibrauti pro paliktus automobilius iš viso neįmanoma. Jau buvo atvejų, kai ugniagesiams teko suktis atgal ir ieškoti kito privažiavimo prie Knygnešių gatvės daugiabučių. Laimė, klaidžiojimai baigėsi gana sėkmingai.

„Užtenka mums galvosūkių ieškant, kaip su savo sunkiasvorėmis mašinomis pervažiuoti sovietmečio transporto srautams pritaikytas mūsų gatves. Norėtųsi, kad prieš užsitverdami kiemus gyventojai pagalvotų ir apie galimas nelaimes. Jei pradėtų rengti užtvarus, turėtų mums duoti visų tų užtvarų atrakinimo pultelius“, - svarstė PGT viršininkas.

Tiesa, dėl to išradinėti dviratį vargu ar reikia. Štai „Pajūrio“ vairavimo mokyklos vadovas Valdas Rimkus, mokyklos filialą įkūręs Šilutės centrinėje gatvėje sako, jog uostamiestyje šie klausimai seniai išspręsti. Klaipėdiečių daugiabučių bendrijos gauna leidimus ir įsirengia užtvarus į savo kiemus. Tuomet išsprendžiamas ir specialiųjų tarnybų privažiavimo klausimas.

Kad toks užtvaras nelegaliai įrengtas į Lietuvininkų gatvės kiemelį, kur įsikūrusi „Pajūrio“ vairavimo mokykla, jos vadovas neabejoja. Tačiau jis nebuvo tų darbų iniciatorius, mat patalpas tik neseniai išsinuomojo. Tai padarė kitų kieme esančių butų savininkai.

Komentarai  

 
#2 Giedrius 2018-03-21 13:04
Laba diena yra alternatyva ne slambaumus uzsideti kiekvienas savininkas masinos tegu usideda savo vietoje blokatoriu atlekiama ir taip apsisagotumem nuo nepageidaujamu masinu savo vietoje
 
 
#1 EGIS 2018-02-04 12:35
Kažin kaip savivaldybe atsitvėrė šlagbaumu...
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos