Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

Image - Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

  Kol kas švelnūs orai buvo palankūs neišskridusiems į šiltus kraštus žiemoti baltiesiems gandrams ir gervėms. Gamtininkų stebėjimais, Lietuvoje pasiliko iki 10 gandrų ir apie 100 gervių. Šie paukščiai ligi šiol

Ketvirtadienis, 11 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Sunkaus ligonio priežiūra: smerkti lengva, o padėti?..

Image - Sunkaus ligonio priežiūra: smerkti lengva, o padėti?..

  Slaugyti sunkų ligonį namuose - sunkus, begalinio atsidavimo, nuolatinio buvimo kartu ir ištvermės reikalaujantis darbas. Tai paliudyti galėtų kiekvienas, susidūręs su tuo. Tą žino ir Grabupiuose gyvenanti Jadvyga, jau daug

Sekmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės rajono savivaldybė skelbia aukcioną

Image - Šilutės rajono savivaldybė skelbia aukcioną

  Šilutės rajono savivaldybė 2018 m. vasario mėnesį viešojo aukciono būdu parduoda nekilnojamąjį

Sekmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

4 Eismas_slagbaumai_2Tai viena, tai kita Šilutės daugiabučių namų bendrija nedrąsiai prabyla apie norą užsitverti įvažiavimus į savo kiemus specialiais pakeliamaisiais užtvarais.

Savivaldybės Eismo saugumo komisija neseniai nagrinėjo vieną tokį prašymą, kurį parašė vieno Cintjoniškių gatvės daugiabučio bendrijos pirmininkas, remdamasis bendrijos narių sprendimu.

Visgi aiškėja, jog ne ši komisija sprendžia tokius klausimus, o ir patys daugiabučio gyventojai greičiausiai dar persigalvos, kai sužinos, kad norint įrengti užtvarus jiems teks nepigiai nuomotis arba išsipirkti iš valstybės žemę.

Pradėti reikia
nuo žemės valdytojo

Eismo saugumo komisija prašymą leisti įrengti kelio užtvarą prie įvažiavimo į namo kieme esančią mašinų parkavimo aikštelę gauna pirmą kartą.

Tačiau tai nereiškia, kad ir tokie užtvarai Šilutėje - neregėtas dalykas. Jų yra jau ne viename įvažiavime į kiemus.

Komisijos nariai - rajono Savivaldybės, Šilutės seniūnijos, policijos ir kelininkų atstovai - sakė privačiuose pokalbiuose ne kartą girdėję apie kai kurių  Šilutės daugiabučių gyventojų norus tokiais užtvarais, vadinamaisiais „šlagbaumais“, atsiriboti nuo svetimųjų. Tai todėl, kad ne vieno daugiabučio kieme vietos savo mašinoms ieško turgaus dienomis suvažiuojantys sodiečiai arba tie, kas vyksta dirbti į uostamiestį, Šilutės kiemuose palikę automobilius.

Tvarkingai gyventi norintys miesto daugiabučių gyventojai sako siekiantys, kad jų kiemai nebūtų perpildyti svetimų mašinų.

Eismo saugumo komisijos nariai konstatavo, jog leisti ar neleisti statyti užtvarus yra ne šios komisijos kompetencijos klausimas.

„Užtvaras statomas valstybinėje žemėje, todėl jis turi būti projektuojamas. Turi būti išduoti statybas leidžiantys dokumentai. Žmonės turėtų pradėti ne nuo Eismo komisijos, bet nuo žemės valdytojo - Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus“, - pabrėžė Savivaldybės archiktektūros skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas.

Ši tarnyba galėtų leisti bendrijai aplink daugiabutį esančią žemę išsipirkti arba išsinuomoti. Tiesa, tai bus nemažos papildomos išlaidos.

Reiškinys - dar nemasinis

Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus viršininkas Algirdas Balčiūnas sako, jog iki šiol tarnyba nėra davusi nė vieno leidimo kiemuose statyti užtvarus - tiesiog niekas dėl to nesikreipė.

Vadinasi, tie keli užtvarai, kuriuos matome mieste, yra pastatyti savavališkai?

Kelių namų, esančių Lietuvininkų, Liepų gatvėse, gyventojai užsitvėrė savo kiemus. Vieni jų buvo įrengę vartelius, kiti - tik tvorelę. Dar kiti ir „šlagbaumą“ buvo pasistatę, bet vėliau jį nuėmė dėl paprastos priežasties - nerenovuoti daugiabučių kiemai yra tokios būklės, kad tenka nuolat ieškoti, pro kurią pusę rizikuoti į juos įvažiuoti. Todėl visai apsitverti neverta.

Kaip bus nelaimės atveju?

Bet jei išties daugės norinčiųjų atsiriboti nuo svetimų mašinų, tie užtvarai trukdys specialiosioms tarnyboms. Taip tvirtina Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas.

Jis pasakoja, jog kartą Šilutės ugniagesiai atsitrenkė į vartus, kai skubėjo gesinti šalia Lietuvininkų gatvės degančio pastato. Pro vartus negalėjo net pratemti vandens žarnų. Laimė, tuomet gaisravietė buvo netoli, tad pavyko pasiekti ugnį atitempus žarnas pro kitus pastatus. Bet ugniagesių viršininkas nežino, kaip viskas būtų pasibaigę, jei būtinai būtų reikėję autocisternomis patekti į kitą tų vartų pusę.

„Jei mes tuos vartus sulaužytume, jų savininkai mus, ko gero, paduotų į teismą už turto sugadinimą. O jei laiku nesuspėtume užgesinti liepsnų, gali būti ir tragiškų baigčių“, - svarstė R.Mačijauskas.

Ugniagesiai jau vargsta

R.Mačijauskas rašė Eismo saugumo komisijai prašymą sureguliuoti eismą Knygnešių kvartale. Čia, anot jo, ir su lengvąja mašina dieną prasilenkti nelengva, o ką jau kalbėti, jei į gaisravietę tenka skubėti naktį - tuomet prasibrauti pro paliktus automobilius iš viso neįmanoma. Jau buvo atvejų, kai ugniagesiams teko suktis atgal ir ieškoti kito privažiavimo prie Knygnešių gatvės daugiabučių. Laimė, klaidžiojimai baigėsi gana sėkmingai.

„Užtenka mums galvosūkių ieškant, kaip su savo sunkiasvorėmis mašinomis pervažiuoti sovietmečio transporto srautams pritaikytas mūsų gatves. Norėtųsi, kad prieš užsitverdami kiemus gyventojai pagalvotų ir apie galimas nelaimes. Jei pradėtų rengti užtvarus, turėtų mums duoti visų tų užtvarų atrakinimo pultelius“, - svarstė PGT viršininkas.

Tiesa, dėl to išradinėti dviratį vargu ar reikia. Štai „Pajūrio“ vairavimo mokyklos vadovas Valdas Rimkus, mokyklos filialą įkūręs Šilutės centrinėje gatvėje sako, jog uostamiestyje šie klausimai seniai išspręsti. Klaipėdiečių daugiabučių bendrijos gauna leidimus ir įsirengia užtvarus į savo kiemus. Tuomet išsprendžiamas ir specialiųjų tarnybų privažiavimo klausimas.

Kad toks užtvaras nelegaliai įrengtas į Lietuvininkų gatvės kiemelį, kur įsikūrusi „Pajūrio“ vairavimo mokykla, jos vadovas neabejoja. Tačiau jis nebuvo tų darbų iniciatorius, mat patalpas tik neseniai išsinuomojo. Tai padarė kitų kieme esančių butų savininkai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos