Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

Maisto bankas_1„Kviečiu į svečius“, - tokio kvietimo sulaukti iš savivaldybės mero - dalykas ne visai įprastas. Bet kaip tik toks Šilutės savivaldybės vadovo kvietimas praėjusią savaitę buvo skirtas visiems geros valios šilutiškiams, tuo, ką turi, besidalijantiems su vargingiau gyvenančiais.

Tai buvo rajono savivaldybės vadovų reakcija į labdaringą „Maisto banko“ akciją „Kviečiu į svečius“, kurią pristatė ketvirtadienį atvykęs „Maisto banko“ Klaipėdos padalinio vadovas Raimundas Danupas.
Gaila, kad mero kvietimą išgirdo vos keletas seniūnų ir įmonių vadovų. Bet jie padarė gražią pradžią - aptarė labdaros tradicijas, išgirdo apie „Maisto banko“ savanorių darbus, o kartu ir aukojo „Maisto banko“ veiklai.

Vienas tikslų - kovoti su maisto švaistymu

Labdaros iniciatyva „Kviečiu į svečius“ - „Maisto banko“ ir kulinarės Beatos Nicholson inicijuotas 5 metus vykstantis labdaros projektas, kurio metu gero maisto mėgėjai rengia labdaringas vaišes ir renka aukas nepasiturinčiųjų maitinimui.

R.Danupas pasakojo, jog paskutinieji duomenys rodo, kad nors ekonomika Lietuvoje ir kyla, skurdo apraiškų ne tik nemažėja - jų daugėja. Skaičiuojama, kad apie 20 proc. šalies gyventojų gyvena skurde. Daugeliui žmonių reikia ir pagalbos maisto produktais, kad jie neprarastų motyvacijos gyventi.

R.Danupas pabrėžė, jog šilutiškių geranoriškumas ir dosnumas organizacijos vadovus stebina kiekvienos akcijos metu. Štai pavasarinės maisto rinkimo akcijos dienomis šilutiškiai vargstantiesiems suaukojo maisto produktų už beveik 5000 eurų.

„Maisto banko“ savanoriai kasdien iš prekybos centrų surenka vartoti dar tinkamus, bet jau besibaigiančių vartojimo terminų maisto produktus, ir perduoda nepasiturinčiaisiais besirūpinančioms organizacijoms. „Tai darome todėl, kad vienas iš mūsų tikslų yra kovoti ir su maisto švaistymu“, - sakė svečias.

Padėti galime... pasikvietę svečių

Norint atlikti šį milžinišką darbą, reikia nemažų išteklių.

„Mes - nevyriausybinė organizacija, o lėšų mums reikia atliekamo maisto surinkimui iš prekybininkų, ūkininkų, logistikos bendrovių, maisto gamintojų ir jo perdavimui nepasiturintiems. Finansinės paramos ypač reikia dengiant transporto, sandėliavimo, dalinimo patalpų išlaikymo išlaidas. Trūksta resursų, kad galėtume toliau daryti gerus darbus“, - sakė R.Danupas.

Tad jau 5 metus iš eilės kulinarė, laidų vedėja ir rašytoja Beata Nicholson drauge su „Maisto banku“ rengia projektą „Kviečiu į svečius“. Projekto esmė - žmonės raginami ruošti labdaringas vaišes ir kartu su draugais, kaimynais, kolegomis surinkti lėšų „Maisto banko“ veiklai paremti.

Surinkta parama skiriama organizuoti mažas pajamas gaunančių šeimų maitinimą, ypač - daugiavaikių, atokiai gyvenančių ar tokių, kuriose vaikus vienos augina moterys.

R.Danupas priminė B.Nicholson žodžius, jog kai rudens derlius nuimtas, o aruodai pilni gėrybių, yra didžiausios galimybės jomis pasidalinti su draugais, kolegomis ar kaimynais. Todėl visi galėtų pasikviesti svečių ir paruošti jiems vaišes: nesvarbu - gardžius pietus, sočius pusryčius, romantišką vakarienę ar triukšmingą vakarėlį.

Svarbiausia, kad tai bus galimybė ne tik pasimėgauti maistu ir pabūti kartu, bet ir drauge su svečiais paaukoti „Maisto banko“ globojamiems nepasiturintiesiems.

Kaip dalyvauti projekte „Kviečiu į svečius“? Užsiregistruokite interneto svetainėje www.kvieciuisvecius.lt, kur rasite kvietimo svečiams formą, įvairių patiekalų receptus ir praktinius patarimus rengiant vaišes. Pasikvieskite svečių, mėgaukitės vaišėmis, o pobūviui baigiantis paprašykite savo svečių paremti „Maisto banką“. Surinktus pinigus per www.aukok.lt paaukokite šiam „Maisto banko“ projektui.

Trečiadieniai kai kam tampa valgiadieniais...

Meras V.Laurinaitis pastebėjo, jog Lietuvoje vis dar yra didelis šešėlis, neapskaitomos milžiniškos pinigų sumos, tad kiek iš tikrųjų šeimos gauna pajamų, kiek yra vargstančių, ir kiek turtingų, vargu ar kas gali suskaičiuoti.

Jis taip pat priminė, kad daugybės rajoninių švenčių ir atskirų organizacijų renginių organizatoriai visada paramos kreipiasi į tuos pačius rajono verslo žmones. Tad nereikia stebėtis, kad į akciją „Kviečiu į svečius“ pas merą tądien susirinko nedidelis būrelis verslo žmonių. Jų paramą rajono bendruomenė jaučia ištisus metus.

Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sakė, kad šis susitikimas su „Maisto banko“ atstovais - jau antras šį mėnesį. Savivaldybė siekia, kad parama maisto produktais pasiektų ne tik šilutiškius, bet ir atokių seniūnijų gyventojus.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis domėjosi, kaip atrenkami žmonės, kuriems skiriama parama. Mat kai jis pats išmaldos prašančiam žmogui pasiūlė nupirkti maisto, šis atrėžė, kad maisto nereikia - reikia pinigų...

„Maisto bankas“ atmeta žodį „privalu“ teikti paramą, ir teikia ją tik tiems, kam mato, kad išties reikia. „Mes dirbame per įvairias organizacijas, kurių vadovai pažįsta kiekvieną savo žmogų, žino ir tikslina kiekvieno situaciją.

Stengiamės dirbti tikslingai“, - sakė R.Danupas.

Anot jo, iki ašarų graudina, o kartu ir tolesniems darbams įkvepia gaunami vienišų motinų laiškai, kuriuose jos pasakoja, jog trečiadienius, kuomet jos eina paimti maisto produktų, jų vaikai vadina valgiadieniais...

Keičiasi paramos skirstymo tvarka

Tądien pasirašyta Savivaldybės ir „Maisto banko“ bendradarbiavimo sutartis. Nuo šiol paramos gavėju tampa ne tik visuomeninės organizacijos, bet ir Savivaldybė, tad tikimasi, kad pavyks lanksčiau atrinkti paramos maisto produktais gavėjus, ir parama pasieks daugiau žmonių.

Ateinantį savaitgalį - spalio 20-21 dienomis - vėl rengiama „Maisto banko“ maisto produktų rinkimo prekybos centruose akcija. O ketvirtadienį popiet Savivaldybėje vyko visų akcijos koordinatorių ir savanorių mokymai, į kuriuos suvažiavo kelios dešimtys visų paramos gavėjų atstovų.

„Tad kviečiu kavos“, - pokalbiui baigiantis ištarė meras V.Laurinaitis, ir pakvietė svečius prie čia pat, posėdžių salėje, padengto stalo. Nors vaišės buvo labai simbolinės - kava ir rusniškės Dalios Drobnienės atvežtas padėklas sumuštinukų, ne tai buvo svarbiausia. Tai išties buvo simbolinė akcijos pradžia mūsų rajone. O bendraudami susirinkusieji aukojo, kiek kas galėjo.

Šios akcijos tęsinys jau numatytas Rusnėje, tikimasi, kad neatsiliks ir kitos seniūnijos bei organizacijos.
Ir - kas žino - gal kiekvienas renginio dalyvis jį pratęs savo namuose?.. Taigi - kvieskime į svečius, svečiuokimės ir aukokime!

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt