Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šimtmečio nacionalinis miškasodis laukia talkininkų visoje Lietuvoje

Image - Šimtmečio nacionalinis miškasodis laukia talkininkų visoje Lietuvoje

  Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija balandžio 28 d., paskutinįjį šio mėnesio šeštadienį, kviečia šalies gyventojus į valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą nacionalinį

Trečiadienis, 18 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Pirmasis pretendentas į kitos kadencijos savivaldybės merus - A.Gečas

Image - Pirmasis pretendentas į kitos kadencijos savivaldybės merus - A.Gečas

Didįjį ketvirtadienį Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (toliau - LRLS) Šilutės skyriaus nariai rinkosi į visuotinį susirinkimą. Patys pirmieji rajone jie nusprendė nesidangstyti ir atvirai paskelbti pretendentą į svarbiausią rajono politinį

Pirmadienis, 9 Balandis Komentarai (0)

Problema

Kilminga prancūzų buldogė tiesiog išnyko: šeimininkai kelia įvairias versijas

Image - Kilminga prancūzų buldogė tiesiog išnyko: šeimininkai kelia įvairias versijas

  Kovo pabaigoje Pagryniuose dingo prancūzų buldogų veislės šunytė Liusė. Nuo 1500 iki 4000 eurų įvertinta kalytė prapuolė tiesiog iš šeimininkų kiemo, lauke palikta vos kelioms minutėms. Pasigedę Liusės, namiškiai jos

Pirmadienis, 23 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šią savaitę tuokiasi

Image - Šią savaitę tuokiasi

  Pateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos

Pirmadienis, 23 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Gardamiškiai lauks nebeilgai - greit ir jie turės gydytoją

Image - Gardamiškiai lauks nebeilgai - greit ir jie turės gydytoją

„Gardamo seniūnijos gyventojai jau kelis mėnesius neturi gydytojo, ir jo laukia - nesulaukia“, - toks pranešimas atskriejo iš atokaus šios seniūnijos Dulkiškės kaimo.Skambinęs pagyvenęs vyriškis guodėsi, kad jau ketvirtas mėnuo

Sekmadienis, 22 Balandis Komentarai (0)

rasti pamesti_daiktai_Gintare_komiso_seimininkeKiekvienas pasakytų, kad 40 eurų suma nėra didelė, tačiau ar kiekvienas ją atiduotų pinigus pametusiam ar pamiršusiam žmogui?

Praėjusią savaitę parduotuvėje „Madinga. Komisas“ prekių įsigijusi pirkėja pamiršo pasiimti 40 eurų grąžą ir išėjo. Komiso savininkė Gintarė susirūpino, kaip juos moteriai grąžinti.

O ką darytumėte su gatvėje ar parduotuvėje rastu mobiliuoju telefonu?

Ne paslaptis, kad vieni rastus daiktus pasisavina, kiti ieško juos pametusių žmonių. Tačiau galbūt ne visi žino, kad rasto daikto pasisavinimas prilyginamas vagystei ir užtraukia baudžiamąją atsakomybę.

Pinigus grąžino

„Man buvo tiesiog gaila žmogaus. Jei pati pakliūčiau į tokią situaciją, norėčiau, kad mane susirastų. Gal kažkam tai buvo paskutiniai pinigai duonai“, - „Šilutės naujienoms“ pasakojo „Madinga. Komisas“ šeimininkė Gintarė.

Taigi pastebėjusi, kad prekių nusipirkusi moteris ant stalo paliko gražą - 40 Eur, Gintarė nusprendė informaciją paskelbti vienoje feisbuko grupėje.

„Kai pamačiau tuos pinigus, net išsigandau. Maniau, kad tikrai nepavyks rasti tą moterį. Po to pagalvojau, kad feisbukas viską gali“, - šypteli sąžininga moteris.

Pinigus palikusi klientė įrašo feisbuke nepaskaitė. Nuvažiavusi į kitą parduotuvę, ji atsidarė piniginę ir pamatė, kad ten - tuščia. Netrukus ji prisiminė, kur paliko grąžą, ir grįžo į komisą. Moteris baiminosi, kad Gintarė jos nepažins ir nenorės atiduoti pinigų, bet pinigus iškart atgavo.

„Ji džiaugėsi, kad prisiminė, kur paliko pinigus, ir kad aš tai pastebėjau, kad jos ieškojau“, - pasakojo Gintarė, kuriai anksčiau tokių atvejų neteko patirti.

Komiso šeimininkė pasidžiaugė ir kitais žmonėmis, kurie feisbuke padėjo skleisti žinią apie paliktus pinigus. Daugeliui buvo svarbu, jog atsirastų ta moteris. Nebuvo nė vieno, kuris bandytų sakyti, kad jis paliko pinigus...

Grąžino piniginę su 200 Eur

Šią vasarą į panašią situaciją pateko ir „Šilutės naujienų“ laikraščių platintojas Artūras. Saugose, prie parduotuvės esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, jis rado piniginę, kurioje buvo daug kortelių ir 200 Eur.

„Atvažiavęs prie parduotuvės žiūriu - piniginė guli, kortelės pabirusios“, - prisimena vyras. Piniginę jis parsivežė namo. Kadangi ant vienos iš kortelių buvo savininko vardas ir pavardė, tai Artūras susirado jo telefono numerį ir paskambino.

Netrukus pamestos piniginės savininkas atvažiavo jos atsiimti. Žmogus labai apsidžiaugė, nes po poros dienos turėjo išvykti į užsienį.

Artūras sako, kad kitaip ir nebūtų pasielgęs, jam net nekilo minčių pasisavinti svetimų pinigų.

Telefono pasisavinimas užtraukė baudžiamąją atsakomybę

„Kas randa pamestus pinigus, telefoną ar kitus daiktus ir juos pasisavina, tam gresia baudžiamoji atsakomybė pagal Baudžiamojo kodekso 178 sraipsnį. Jei žmogus pats nesuranda savininko, tada apie radinį turi pranešti policijai“, - kometuoja Tauragės apskrities policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Lina Banienė.

Kalbant paprasčiau, svetimo daikto pasisavinimas prilygsta vagystei. Pavyzdžiui, telefoną pametęs žmogus kreipiasi į policiją. Pagal tam tikrus duomenis pareigūnai suseka įrenginio buvimo vietą. Telefoną pasisavinusiam žmogui gresia teistumas.

Šią situaciją puikiai iliustuoja atvejis, nutikęs Šilutės rajone. Vaikinas, važiuodamas autobusu, ant sėdynės rado pamestą telefoną ir parsinešė namo. Vieną kartą į rastą telefoną vaikinas įsidėjo savo SIM kortelę ir paskambino draugui, o vėliau telefoną padėjo į stalčių, juo nesinaudojo. Po kurio laiko policininkai nustatė telefono buvimo vietą  ir vaikino namuose atliko kratą. Telefoną rado, vaikinui iškėlė baudžiamąją bylą dėl vagystės. Ir nors vaikinas sakė, kad iškart neturėjo laiko ieškoti telefono savininko, kad vėliau būtų jo ieškojęs, bes jis buvo nuteistas kaip pavogęs brangų daiktą. Dėl teistumo vaikinas prarado galimybę siekti planuotos karjeros.

Dažnai telefoną radę asmenys susiranda savininką ir grąžina jam daiktą. Kartą berniukas su močiute prekybos centre pametė telefoną. Maždaug po 40 minučių jie telefono pasigedo, grįžo į parduotuvę - apie pamestą daiktą teiravosi prie kasų, pas apsaugos darbuotojus, tačiau žinių apie pamestą daiktą nebuvo.

Tą pačią dieną vaiko mama skelbimą apie pamestą telefoną įdėjo į feisbuką. Netrukus jai paskambino moteris, kuri prekybos centre rado tą telefoną. Žinia, kad atsirado telefonas, sukėlė džiugių emocijų, atsidėkodami žmonės moteriai pasiūlė ir pinigų, kurių ji neatsisakė paimti.

Visgi vėliau, peržvelgus parduotuvės vaizdo kameras ir emocijoms atslūgus, iškilo daug klausimų: kodėl radusi telefoną moteris jo nenunešė apsaugos darbuotojams ar pardavėjoms; kodėl neatsiliepė į skambučius, kai į vaiko telefoną skambino artimieji?

Komentuodama šią situaciją policijos atstovė sakė, kad jeigu berniuko tėvai parašytų pareiškimą policijai, būtų pradėtas tyrimas. Pareigūnai aiškintųsi, ar asmuo telefoną paėmė dėl blogų ketinimų, o galbūt ketino nunešti į policijos komisariatą. Išsiaiškinę situaciją pareigūnai nuspręstų, ar tęsti tyrimą toliau, ar jį nutraukti.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos