Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

Image - Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

  Kol kas švelnūs orai buvo palankūs neišskridusiems į šiltus kraštus žiemoti baltiesiems gandrams ir gervėms. Gamtininkų stebėjimais, Lietuvoje pasiliko iki 10 gandrų ir apie 100 gervių. Šie paukščiai ligi šiol

Ketvirtadienis, 11 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Sunkaus ligonio priežiūra: smerkti lengva, o padėti?..

Image - Sunkaus ligonio priežiūra: smerkti lengva, o padėti?..

  Slaugyti sunkų ligonį namuose - sunkus, begalinio atsidavimo, nuolatinio buvimo kartu ir ištvermės reikalaujantis darbas. Tai paliudyti galėtų kiekvienas, susidūręs su tuo. Tą žino ir Grabupiuose gyvenanti Jadvyga, jau daug

Sekmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės rajono savivaldybė skelbia aukcioną

Image - Šilutės rajono savivaldybė skelbia aukcioną

  Šilutės rajono savivaldybė 2018 m. vasario mėnesį viešojo aukciono būdu parduoda nekilnojamąjį

Sekmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

 

Balciu susirinkimas_balsuoja_visiVainuto seniūnijos Balčių kaime - pokyčiai: kaimo bendruomenei „Kivylių žiburiai“ 8 metus vadovavusi medikė Kristina Užpelkienė paliko šias pareigas, balčiškiai išsirinko naują pirmininkę, naują bendruomenės valdybą ir net žada keisti bendruomenės pavadinimą.

Tokie pokyčiai užtvirtinti paskutiniajame bendruomenės narių susirinkime, kuriame balčiškiams visgi nepavyko gauti aiškumo visais jiems rūpimais bendruomenės gyvenimo klausimais, mat jau nebe pirmą kartą jiems nepavyko prisikviesti atsakingų bendruomenės valdybos narių.

Nuo šiol bendruomenės, kurios pavadinimas dar neaiškus, vairą perima vietos bibliotekininkė Genutė Gofmanienė.

Pirmininkė K.Užpelkienė pavargo

Balčių bendruomenės namų salė vos sutalpino visus, norinčius dalyvauti ataskaitiniame susirinkime. Tačiau ataskaitiniu jį galima vadinti tik iš dalies, mat savo ataskaitą balčiškiams pateikė tik pirmininkė K.Užpelkienė.

Deja, jai teko perskaityti ir bendruomenės finansininkės Rasos Balandienės bei revizijos komisijos pirmininkės Birutės Erciuvienės ir jai talkinusios Virginijos Ežerskienės ataskaitas, kurias šios valdybos narės jai įteikė tik susirinkimo išvakarėse.

Balčiškiai turėjo ne vieną klausimą kelerius metus bendruomenės finansus tvarkiusiai buhalterei R.Balandienei, tačiau nebuvo kam juos užduoti. Ir, anot gyventojų, tai ne pirmas kartas, kai bendruomenės finansininkė ir valdybos narės išvengia dalyvavimo bendruomenės susirinkimuose.


„Dėkoju visiems, kas buvo su manimi nuo pat 2009 metų. Aš išsisėmiau ir pavargau“, - taip pranešimą apie savo atsistatydinimą iš pareigų pradėjo pirmininkė K.Užpelkienė. Ji sakė pastaruoju metu nebegalėjusi daug dėmesio skirti bendruomenės reikalams, nes ėmėsi papildomo darbo, be to, močiutės dėmesio reikia ir padidėjusiai šeimai.

Iš kitų reikalaus griežtaiBalciu susirinkimas_Kristina_2

Pasak K.Užpelkienės, ji tik išvakarėse sužinojo, kad revizorė V.Ežerskienė nedalyvaus susirinkime, mat išvyksta į Kauną pakviesta vaikų.

„Kodėl mūsų susirinkimuose niekada nedalyvauja revizijos komisijos narės V.Ežerskienė ir B.Erciuvienė? Prieš mėnesį vykusiame susirinkime nedalyvavo. Iš anksto pranešėme ir šio susirinkimo datą, gal buvo galima prisiderinti per tiek laiko?“ - klausė Balčių seniūnaitis Jonas Sudeikis. Tačiau nebuvo kam į jo klausimą duoti atsakymus.

Balčių gyventojai norėjo finansinės ataskaitos, bet nebuvo kas atsiskaito už kiekvieną išleistą stambesnę ir smulkesnę pinigų sumą, už kiekvieną eurą.

Be to, paaiškėjo, kad B.Erciuvienė dar spalio pradžioje yra parašiusi prašymą, jog išeina iš bendruomenės.

„Penki valdybos nariai įregistruoti, jie turėtų ir atsakyti į visus klausimus, bet jų nėra“, - pečiais traukė susirinkimui pirmininkavusi Virginija Kubilienė.

Palinkėjusi kaimynams išsirinkti naują bendruomenės pirmininką, naują valdybą ir žengti dar toliau, rašyti ir įgyvendinti naujus projektus, taip pat pažadėjusi, jei reikės, suteikti visą įmanomą savo pagalbą, K.Užpelkienė paliko salę.

„Pasitikime jumis, pirmininke, bet dabar jūsų kolektyvo narės jus pavedė. Mokysimės iš klaidų ir kitos valdybos narių griežtai reikalausime atlikti pareigas“, - sakė seniūnaitis J.Sudeikis.


Pirmininkei talkins 9 narių valdyba

Susirinkimui pirmininkavusi V.Kubilienė klausė, ką toliau darys bendruomenė: žengs žingsnius į priekį, rinks naujus valdymo organus, ar skelbs dar vieno susirinkimo datą ir lauks į jį atvykstančių esamos bendruomenės valdybos narių. Galiausiai nutarta, seniūnaičio J.Sudeikio žodžiais tariant, „nebekankinti tų žmonių, kurie nenori dalyvauti bendruomenės veikloje, nes jei bus sukviestas dar vienas susirinkimas, vėl kas nors jame nedalyvaus“.

Susirinkimo pirmininkė pasiūlė bendruomenės pirmininke rinkti vietos bibliotekininkę G.Gofmanienę. Pasak V.Kubilienės, tai aktyvi, daug renginių organizuojanti moteris. Keli paskutinieji susibūrimai - Naujųjų metų vakaronė, gandrų palydėtuvės, Nepriklausomybės akto perdavimas - tai vis G.Gofmanienės iniciatyva įvykę renginiai.

G.Gofmanienė pirmiausia priminė, kad vienas lauke nėra karys, ir kvietė visus stoti į bendruomenę, būti ir dirbti kartu. Šiuo metu Balčių kaimo bendruomenė vienija apie 30 narių. „Kuo daugiau narių, tuo turtingesnė bendruomenė, tuo įvairesnį ir įdomesnį gyvenimą ji gali kurti savo kaime“, - sakė naujoji pirmininkė.

Vieningai nubalsavę už G.Gofmanienės kandidatūrą, balčiškiai šįkart išsirinko ir jos pavaduotoją, kuria tapo V.Kubilienė, bei jau 8 valdybos narius. 

G.Gofmanienė taip pat pasiūlė keisti bendruomenės pavadinimą, ir balčiškiai tam pritarė, mat visi norėtų, kad pavadinime nebūtų akcentuojamas Kivylių kaimas. Tačiau šis klausimas dar svarstomas, mat paaiškėjo kai kurių nenumatytų trukdžių.

Pabaigoje kalbėjęs Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus sakė, jog šios bendruomenės veikloje išties turėtų būti daugiau skaidrumo, kad po poros metų istorija nepasikartotų ir neprireiktų dar vienų bendruomenės vadovybės rinkimų. Iki šiol, anot seniūno, viešumo akivaizdžiai trūko.

Komentarai  

 
#1 lina 2017-11-01 07:28
Ooo kaip "griežtai reikalausime atlikti pareigas"-nepamirškite ,kad tai savanoriai , negaunantys jokio atlygio. jei kas, apsisuki ir išeini....
 

Ukmergės naujienos