Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Unikalus namas ant ratų ragins senus daiktus prikelti naujam gyvenimui

Image - Unikalus namas ant ratų ragins senus daiktus prikelti naujam gyvenimui

  Besaikis vartojimas skatina augantį atliekų kiekį visame pasaulyje, Lietuva taip pat ne išimtis. Paskaičiuota, kad per metus kiekvienas mūsų šalies gyventojas išmeta virš 400 kg atliekų, iš kurių net apie

Penktadienis, 16 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Kovo 8-osios išvakarėse politikė S.Tamašauskienė apkaltino merą nederamu elgesiu...

Image - Kovo 8-osios išvakarėse politikė S.Tamašauskienė apkaltino merą nederamu elgesiu...

Trečiadienį rajono Tarybos opozicijos politikai - trys konservatoriai ir liberalas - spaudos konferencijoje pateikė net keturis pareiškimus dėl, jų manymu, nederamos Savivaldybės administracijos veiklos. O meras Vytautas Laurinaitis kovo 8-osios

Pirmadienis, 12 kovas Komentarai (0)

Problema

Banko kreditas įstūmė į uždarą ratą, be galimybės išsiveržti

Image - Banko kreditas įstūmė į uždarą ratą, be galimybės išsiveržti

Milžniškos - dešimttūkstantinės skolos, neįgalumo pašalpa, iš kurios dar ir antstoliai išskaičiuoja, ir jokio darbo...Kas tai? Duobė, į kurią įpulti galime kiekvienas bet kada, kitaip dar liaudies ta ubago lazda,

Trečiadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Grikiai šokinėja it blakės? Tai - normalu

Image - Grikiai šokinėja it blakės? Tai - normalu

Grikių kruopų maišeliuose šokinėja vabaliukai, - su tokia bėda į redakciją atskubėjo garbaus amžiaus šilutiškė. Dėl tokios priežasties tos kasdienio vartojimo kruopos, pirktos viename iš didžiųjų Šilutės prekybos centrų, atkeliavo

Sekmadienis, 18 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Katytiškiai žaidė „Lietuvos fanų ringą“

Image - Katytiškiai žaidė „Lietuvos fanų ringą“

Pasitinkant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį Katyčių seniūnijos gyventojai, neabejingi tautos istorijai, kovo 9 d. rinkosi į intelektualų žaidimą „Lietuvos fanų ringas“ pasivaržyti ir pasitikrinti

Sekmadienis, 18 kovas Komentarai (0)

velines kapinesLapkričio 1-ąją visi stengiamės uždegti žvakelę ant savo artimųjų kapų. Bet vien tik spingsinčio žiburėlio lietuviams nepakanka: iš anksto perkame gėles, krepšelius, vainikus, atliekame įvairius kapų tvarkymo darbus.

Keičiantis kartoms, keičiasi ir mados, kartu - ir tokios subtilios srities kaip kapinių mados. Kokios jos šiemet, kokių gėlių, puokščių, kokių žvakių ieško į savo artimųjų amžinojo poilsio vietas skubantys šilutiškiai? Pagaliau - ar tikrai jie ten skuba, ar iš anksto, ar tik paskutinę dieną važiuoja?

 

Geriausiai apie tai gali papasakoti kapinių puošmenas pardavinėjantys verslininkai. Tad artėjant Vėlinėms sukame į jų prekyvietes.

Gėlės, kompozicijos ir žvakės - įvairiausioms piniginėms

Žinomiausioje Šilutėje gėlių prekybos vietoje - Eglių gatvėje - jau praėjusios savaitės viduryje rinktis kapų puošmenas buvo galima net neužsukant į prekyvietes. Čia esantys gėlių salonai „Klivija“ ir „Sanpaulija“ puokšteles ir kompozicijas išdėliojo tiesiog greta šaligatvio.

„Labai gerai. Jau eidama prošal galiu pamatyti ir galbūt išsirinkti gyvų ar dirbtinių gėlių kompoziciją“, - sako jas apžiūrinėdama šilutiškė pedagogė Lijana Venckienė.

Taigi - gyvų ar dirbtinių? Toks klausimas kyla vis daugiau pirkėjų pastaraisiais metais, kai pradėjo populiarėti dirbtinės gėlės. Eglių gatvėje prekiaujanti Ilona Kaušienė gali pasiūlyti ir tokių, ir kitokių. Moteris gėlėmis prekiauja arti 10 metų ir sako, kad pirkėjo pasirinkimas priklauso ir nuo grožio supratimo, ir nuo piniginės storio.

Dirbtinių gėlių kompozicijas čia galima įsigyti už 3, 5, 10 ir už 30 eurų. O gyvų gėlių vazonėliai - pigesnis pirkinys - siekia vos kelis eurus. „Tai todėl, kad vazonėlyje gėlė auga tik palaistoma, o dirbtinių puokštelę reikia komponuoti, reikia fantazijos ir darbo pridėti“, - paaiškina Ilona.

Jos prekyvietėje į akis iš karto krenta neįprastos - šampano spalvos - karališkosios vienažiedės chrizantemos. Tai - lietuviškos gėlės, pražystančios prieš pat Vėlines, tačiau lietuviams vis dar neįprastos. Pasirodo, į laidotuves einantys mūsų kraštiečiai vis dairosi jiems įprastų ryškiai baltų atvežtinių chrizantemų. O štai lapkričio 1-ajai tos gelsvosios gerai perkamos.Gelininkes Egliu_g._Jurjoniene

Jau prieš savaitę Ilonos parduotuvėlėje buvo gausu įvairiausių gyvų gėlių kompozicijų. Jas kurdama moteris naudoja chrizantemas, rožes ir visokias rudenines gėles, eglių, tujų, bukmedžių šakeles ar kitokią žalumą. Pati kukliausia kompozicija - vos 2 eurai, bet yra ir po 10 ar 20 eurų. „Jei bus norinčių, galime ir dar prabangesnę sukurti“, - sako Ilona.   

Čia galima išsirinkti ir norimo dydžio žvakę - nuo pačios kukliausios, vos 45 centus kainuojančios, iki solidaus dydžio ir įmantrių formų, kurių kainos siekia 10 ir dar daugiau eurų.

Konkurentai - prekybos centrai

Pasak Ilonos, šiemet šilutiškiai neskuba, o tie laikai, kai gėlių pardavėjos paskutinės spalio savaitės vakarais iš nuovargio griūdavo, seniai nuėjo užmarštin. Dabar pirkėjai ateina, apsižiūri, bet pirkti neskuba. O kalbantis aiškėja, kad ne vienas jau yra ir vagišių pamokytas - gerokai iki Vėlinių kapą papuošęs, vėliau ant kapo savo puokštės jau neberado... Ypač vagiamos brangesnės kompozicijos. Vienas pirkėjas Ilonai pasakojo savąją puokštę anąmet ant kito kapo pamatęs, mat joje asmeninę žymę buvęs palikęs. Tada paėmęs ir atgal parsinešęs.

Tokių skundų prekybininkei tenka išklausyti kasmet, nes ilgapirščiai niekada neaplenkia kapinių. Ilonai skaudu, kad pasitaiko manančių, jog taip elgiasi patys gėlių prekeiviai.

Dar vienas Ilonos pastebėjimas - anksčiau šilutiškiai pirkdavo daugiau mažų puokštelių, mat stengdavosi aplankyti ne tik savo, bet ir pažįstamų kapus. Dabar dažnas ieško vienos vidutinio dydžio kompozicijos.

Ilona neneigia, kad pavieniams gėlininkams rimtą konkurenciją sudaro prekybos centrai, kurie artėjant Vėlinėms taip pat pirkėjams siūlo įvairiausių žvakių ir dirbtinių gėlių ir dar akcijomis sužaidžia. Todėl ji nesako, kad šilutiškiai perka mažiau, - gal jie tiesiog kitur perka. Be to, ir emigracija savo juodą darbą daro - tautiečių gimtinėje kasmet mažėja. Dėl visų šių priežasčių ir gėlininkų pelnas nedidėja.

Daugėja išankstinių užsakymų

Gelininkes Egliu_g_VenckieneKitoje gatvės pusėje esantis salonas „Sanpaulija“ irgi pasitinka įvairiaspalvėmis dirbtinių gėlių puokštėmis. Čia jų pasiūla ypač gausi. Jos atrodo taip natūraliai, tokių švelnių atspalvių ir sukomponuotos taip skoningai, kad pirkėjai dirbtinumą vargiai įžvelgia. Tad įsitikiname, kad šiuolaikinės dirbtinės gėlės gali tapti išties puikiu pasirinkimu, tuo labiau kad rinktis yra iš ko.

Dirbtinių gėlių kompozicijų kaina čia - nuo 5 iki... 40 eurų. Pasak salono savininkės Reginos Jurjonienės, jei bus norinčių, floristės sukurs ir 100 eurų kainuojančią kompoziciją.

Panašiai kainuoja ir gyvų gėlių puokštės - nuo kelių eurų iki... „Iki tiek, kiek klientas pageidaus“, - sako gėlininkės.

Pasak R.Jurjonienės, dirbtinių gėlių puokštes šilutiškiai pradėjo pirkti 10 dienų iki Vėlinių, nes taip patogiau ir ramiau. Užtat mėgstantys tik gyvas gėles pas gėlininkes suka tik paskutinę dieną.

„Sanpaulija“ sulaukia daug išankstinių užsakymų. Internetu susisiekiantys ar tiesiog užeinantys klientai nurodo, kokio dydžio, kokių spalvų, kokios formos ir kiek kainuojančios kapo puošmenos norėtų. Kiti nupasakoja savo artimojo kapo vaizdą, ant jo augančius augalus, ir prašo pačias gėlininkes nuspręsti, kokia tiktų Vėlinių puokštė.

Prekyba suklestėjo sekmadienį

Penktadienį prie Šilutės kapinių atvykę gėlių prekeiviai neturėjo preteksto net iš savo automobilių lipti - į kapines užsuko vos vienas kitas žmogus, bet ir jie gėlėmis dar nesidomėjo.

„Žmonės tvarko, valo kapus, bet ant daugelio jų dar ir vasarinės gėlės tebežydi, tai kam jiems puokštės. Be to, ir oras toks, kad nepritaikysi valandos be lietaus, o koks darbas per lietų?“, - svarstė prie pagrindinių vartų stovėję du prekybininkai.

Jiedu prisiminė, kad dar prieš kelerius ir keliolika metų pagrindinis kapinių takas prieš Vėlines būdavęs sausakimšas, tuo tarpu praėjusį penktadienį matėsi vos keli žmonės.

Padėtis pasikeitė sekmadienį, kai nuo ankstaus ryto palei kapines rikiavosi jau koks 10 prekeivių. Žinia, kainos tądien šoktelėjo, tačiau pasigailėjo tie, kas į kapines vežėsi prieš kelias dienas pirktas gyvas gėles: jos buvo jau pavytusios, tuo tarpu čia buvo galima nusipirkti šviežutėlių, ką tik prasiskleidusiais žiedeliais chrizantemų.

Ypač akį traukė iš Žalpių atvykusio Arūno Šedžio gėlės: įvairių spalvų, didesnių ir mažesnių chrizantemų plotelis siaurėjo bežiūrint. Kai kurios pirkėjos net prašė palaikyti joms patikusį vazonėlį, kol sugrįš nuo vieno kapo ir eis prie kito. Ir dėl kainos tądien jau beveik niekas nesiderėjo.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos