Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Valstybės dieną visi galės žvejoti ir lankytis zoologijos muziejuje nemokamai

Image - Valstybės dieną visi galės žvejoti ir lankytis zoologijos muziejuje nemokamai

  Rytoj, liepos 6-ąją, Valstybės dieną, visi galės žvejoti nemokamai visuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose, taip pat Nemuno deltos regioniniame parke (išimtis – Krokų lankos botaninis-zoologinis draustinis), išskyrus privačius bei limituotos

Ketvirtadienis, 5 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Image - Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Jau keletą mėnesių netyla aistros dėl Šilutės miesto centrinės gatvės medžių atnaujinimo projekto įgyvendinimo. Kiekvienas valdžios priimamas sprendimas turi būti aptartas su visuomene arba bent jau tais krašto gyventojais, kuriuos

Pirmadienis, 9 Liepa Komentarai (0)

Problema

Šilutės darbo biržos neveiklumą išjudinti imasi... telšiškiai

Image - Šilutės darbo biržos neveiklumą išjudinti imasi... telšiškiai

Jeigu viską, kas antradienį buvo išsakyta jų adresu, būtų girdėję Klaipėdos darbo biržai priklausančio Šilutės padalinio vadovai, jiems neabejotinai smarkiai būtų kaitusios ausys. Daug kritikos mūsų bedarbių įdarbinimo kalvei išsakė

Ketvirtadienis, 28 Birželis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Image - Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Šilutės miesto Parko gatvėje esančių privačių sklypų savininkams nesmagi naujiena - rajono Eismo saugumo komisija pritarė UAB „Deltos projektai“ ir Šilutės seniūnijos pasiūlymui Parko gatvėje įvesti vienpusį eismą.Tai reiškia, kad

Šeštadienis, 14 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

TAU pildo_prasymusŠilutės seniūnijos salėje spalio 27-ąją braškėjo sienos, nes nepajėgė sutalpinti visų, kas siekia nesenti siela, sulaukę garbaus amžiaus sugebėjo išlikti jauni,  ir ieško galimybių tokie išlikti dar ilgai - čia vyko Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) steigimas mūsų mieste.

Nei steigėjai - Šilutės Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras, nei patys  būsimieji TAU klausytojai nesitikėjo, kad ši idėja sutrauks tokį gausų būrį senjorų. Ir ne tik vos peržengusių 50-metį, kaip buvo rašoma kvietimuose, bet ir kur kas solidesnio amžiaus sulaukusių. Prašymus priimti mokytis  pildė gerai žinomi gydytojai, bibliotekininkai, tarnautojai, o bene daugiausia salėje buvo buvusių pedagogų.

Studentų - daugiau nei 100

Trečiojo amžiaus universitetai Lietuvoje jau seniai nebe naujovė - pusšimtis tokių TAU jau 5-7 metus veikia daugelyje šalies miestų. Tai neformaliojo suaugusiųjų švietimo organizacijos, kurios vienija vyresnio amžiaus žmones įvairioms veikloms.

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų centro direktorius Marius Surplys ir jo pavaduotoja Daiva Budvytienė prisipažino žinoję, kad mūsų miesto senjorai yra labai inciatyvūs. Visgi paskelbę apie TAU steigimą Šilutėje jie baiminosi, jog į steigiamąjį susirinkimą vargu ar kas ateis.

Tačiau tokioms pesimistinėms mintims nebuvo lemta pildytis - šilutiškiai į seniūnijos salę plūdo būriais, o prie stalo, kur buvo priimami jų prašymai studijuoti TAU, buvo sausakimša. Galiausiai salėje nebeliko nė vienos laisvos vietos, o būsimųjų studentų sąraše buvo iš viso 105 pavardės. Vėliau sąrašas dar pasipildė.TAU sale_balsuoja

„Jei bus galimybė, norėčiau tobulinti užsienio kalbos įgūdžius“, - sakė pensininkė, buvusi gamybininkė Vaclava Šarliokienė. „Noriu tobulėti, kad siela nesentų. Nes reikia bijoti dvasinės senatvės“, - įsitikinusi pedagogė Alma Nausėdienė. „Noriu turėti daugiau prasmingos veiklos, o kartu ir naujų žinių pasisemti, anglų kalbos įgūdžius patobulinti“, - tikino taip pat buvusi mokytoja Albina Gečienė.

Visiems jiems tarsi antrino ekrane užrašyti Alberto Enšteino žodžiai: „Diena be mokslo - tuščiai praleista diena. Tiek daug yra ko mokytis, ir tiek mažai turime tam laiko“.

Rektorius ir studentai - panašaus amžiaus

Pirmoje eilėje susėdę buvęs Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktorius Pranas Avižinis, ilgametė gydytoja Vincenta Bubilienė ir Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus neišsidavė, kad jie - ne būsimieji studentai.

„Žinių mums gal ir užtektų, bet niekada jų nėra per daug“, - aptakiai atsakinėjo jie smalsaujantiems žurnalistams. Ir tik į TAU studentus dėl per jauno amžiaus dar negalintis pretenduoti D.Steponkus išdavė, jog jie atėjo dalintis žiniomis.

Netrukus susirinkusieji išgirdo, jog P.Avižinis bus TAU rektorius, ir pradžioje universitete steigiami du fakultetai. Humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto dekanu tapo ilgametis Saugų J.Mikšo mokyklos direktorius Gedeminas Pečiulis, jam talkins prodekanė Ona Jonikienė. Sveikatos mokslų fakultetui vadovaus dekanė V.Bubilienė, o prodekanu tapo D.Steponkus.

„Buvau inspektorius, direktorius, dabar rektorius. Senatvėje gal reikėtų ir ribą jausti, bet negaliu nuo veiklos pabėgti“, - linksmai prisipažino P.Avižinis.

Jis prisiminė, jog bene prieš 15 metų, kai dar buvo pakankamai jaunimo, Šilutėje buvo siūloma steigti kolegiją, tačiau toks siūlymas palaikymo nesulaukė. Dabar, kai jaunimas išsivaikčiojo, kuriame Trečiojo amžiaus universitetą.

P.Avižiniui teko girdėti klausimų, kam čia reikia tokio universiteto. Bet jis gerai žino, kad visi jo kolegos klaipėdiečiai labai laukia TAU paskaitų. Pagaliau, mokosi net kaliniai, ką jau kalbėti apie laisvus žmones. Būsimieji klausytojai, naujojo rektoriaus nuomone, ir patys yra sukaupę neįkainojamos patirties daugelyje sričių, todėl irgi gali ja dalintis.

„Reikia lavinti protą, domėtis, nes kitaip visokios demencijos atsiras. Mokysimės būti pozityvūs, į viską žiūrėti teigiamai, o ne tik gydytojus, politikus ir prekybininkus keikti. Tada mūsų gyvenimas bus turiningesnis“, - reziumavo P.Avižinis.

Naujasis rektorius pastebėjo su savo studentais esantis panašaus amžiaus, tad ir jų siekiai, ir svajonės yra panašios, o tai reiškia, kad bus lengva suprasti vieniems kitus.

„Jei nesimokysim - nejudėsim į priekį“, - pasidžiaugęs, kad salėje mato ypač daug pedagogų, sakė G.Pečiulis.
Galimybe prisiminti studijų laikus pasidžiaugė ir Sveikatos mokslų fakulteto vadovai V.Bubilienė ir D.Steponkus, pažadėję visus mokyti sveikai gyventi. Medikai mano, kad TAU idėja - viena gražiausių ir yra labai reikalinga Šilutėje, kad universitetas „labai fainas“, nes norint jį lankyti nereikia laikyti stojamųjų egzaminų, nereikia mokėti už mokslą...

Mokysis įvairių dalykų

TAU rektoriusTAU Sveikatos mokslų fakulteto studentai studijuos mitybos ypatumus, lėtinių ligų prevencijos ir sveikatos būklės gerinimo galimybes bei sveikatos būklės rodiklių kontrolę ir kitus dalykus. Humanitarai mokysis etiketo ir protokolo pagrindų, šeimos švenčių rengimo ir kitokių subtilybių.

M.Surplys stebėjosi, kad jau sulaukta klausimų, ar vienas žmogus galės lankyti abu fakultetus. Anot direktoriaus, galės nors ir penkis. Jis pažadėjo, kad artimiausiu metu bus steigiama daugiau fakultetų. Be to, bus buriamos naujos užsienio kalbų - vokiečių ir švedų - mokymosi grupės. Paskaitos vyks Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre. Mokslo TAU trukmė - 2 metai. Studijas baigę klausytojai gaus garbės diplomus.

Be to, naujieji studentai galės mokytis kompiuterinio raštingumo, jie raginami burtis į įvairius neformalius judėjimus - šokių ar dainų ansamblius, nes taip yra kituose universitetuose. Jie taip pat kviečiami pranešti, kokias paskaitas galėtų vesti jie patys - kokių sričių žiniomis pasidalinti.

„Ačiū tiems žmonėms, kas įsteigė tokį universitetą mūsų mieste. Iki šiol baltai pavydėjome kitų rajonų gyventojams, o dabar jau ir mes galėsime tobulėti. Ir pažadame - būsime uolūs studentai“, - visos pilnutėlės salės nuomonę išsakė buvusi Pagėgių bibliotekininkė Elena Stankevičienė.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos