Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos ministras: dėl niokojamų miesto želdinių visuomenės balsas turi būti išgirstas

Image - Aplinkos ministras: dėl niokojamų miesto želdinių visuomenės balsas turi būti išgirstas

  Aplinkos ministras Kęstutis Navickas ir viceministras Martynas Norbutas susitiko su šiandien vykusio piketo „Už medžius“ iniciatyvine grupe ir išklausė piketuotojų nuogąstavimų. Tai, ministro žodžiais, dar vienas nerimo balsas, rodantis pastaraisiais

Pirmadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Rusnės saloje Uostadvario ornitologinį draustinį užkariavo... kormoranai

Image - Rusnės saloje Uostadvario ornitologinį draustinį užkariavo... kormoranai

Jeigu kas nors nori pamatyti šiurpą keliančius gamtos vaizdus - rūgščių išmatų nuėstus medžius, tirštai pažaliavusį tvenkinių vandenį, turėtų apsilankyti Rusnės saloje, Uostadvario ornitologiniame draustinyje. Tik nereikia tikėtis, kad tame

Šeštadienis, 19 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šią savaitę tuokiasi

Image - Šią savaitę tuokiasi

  Pateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos

Pirmadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Ramučiuose - „Sutažo fantazijos“

Image - Ramučiuose - „Sutažo fantazijos“

  Lietuvos nacionalinės bibliotekų savaitės metu Ramučių bibliotekoje vyko kūrybinis - edukacinis užsiėmimas „Sutažo fantazijos“, kurį vedė ir savo kūrybinius darbus pristatė Dalia Šikšnienė. Ši kraštietė žinoma Ramučių gyventojams, nes čia

Pirmadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

RudBustas veza_lapus_1uo gamtoje - krentančių lapų metas, ne už kalnų ir žiema, kuomet ne tik gatves, bet ir daugiabučių namų kiemus užklos sniegas. Tad šiuo metu ypač aktualu aplinkos tvarkymas. Ir ne tik individualių, bet ir daugiabučių namų gyventojams, mat šiemet pavasarį Šilutės rajono taryba patvirtino naujas „Tvarkymo ir švaros taisykles“, kuriose numatyta, kad teritorijomis aplink savo namus nuo liepos 1 d. daugiabučių gyventojai privalo pasirūpinti savo lėšomis.

Šioje srityje vis dar labai daug neaiškumų, daugiabučių gyventojai ir bendrijų pirmininkai bei įgalioti asmenys vis dar kreipiasi į Šilutės seniūniją ir UAB „Šilutės būstas“, ir užduoda daug klausimų. Jiems rūpi ir kaip bus organizuojami tie darbai, ir kiek tai kainuos.

Gyventojams labiausiai rūpimas problemas paaiškina „Šilutės būsto“ direktorius Marius STANKUS.

Numatytos ir teritorijos, ir privalomi darbai

Pastebime, kad vis dar nemažai šilutiškių mano, jog daugiabučių kiemus ir teritorijas aplink daugiabučius          namus (turinčius 3 ir daugiau butų) privalo tvarkyti „Šilutės būstas“. Tačiau naujai parengtoje tvarkoje numatyta, kad 50 metrų teritoriją aplink

pastatą privalo tvarkyti patys gyventojai. Kaip jie organizuos tą darbą - jų pačių reikalas: jie gali samdyti vieną kurį savo gyventoją, gali tvarkymą patikėti „Šilutės būstui“ arba tvarkytis organizuodami talkas: tiesiog imti į rankas grėblius ir šluotas ir tvarkytis.

Pastarasis būdas, žinoma, jiems nieko nekainuoja, kitais atvejais dirbančiam žmogui arba įmonei tenka mokėti.
Tiesa, tai neliečia tų namų, kurie jau buvo suformavę sklypus aplink savo daugiabutį, tačiau Šilutėje tėra vienas toks daugiabutis namas.

„Tvarkymo ir švaros“ taisyklėse numatyta ir kokius darbus per kokį laiką prižiūrimoje teritorijoje privalu atlikti. Pavyzdžiui, privalu 2 kartus per savaitę apeiti teritoriją ir surinkti joje šiukšles (įvairias pakuotes, saldainių popieriukus, nuorūkas).

Noriu pabrėžti, kad žaliuosiuose plotuose augančių medžių lapai nepriskiriami šiukšlių kategorijai, jie - žalioji atlieka. Juos privalu 2 kartus per savaitę nušluoti nuo šaligatvio, o išvežti reikia tik kartą per metus - kai nukrenta visi lapai.

Jau pasiruošta ir žiemai

Įsigaliojus naujajai tvarkai „Šilutės būstas“ paskelbė konkursą teikti kiemų tvarkymo paslaugą. Pasiūlymus pateikė dvi įmonės, atrinkta pigiausią paslaugos kainą pasiūliusi „Mano aplinka“. Šiuo metu ji prižiūri apie pusantro šimto Šilutės daugiabučių aplinką.

Dabar - pats lapų kritimo metas. Modernia technika surinkti lapai talpinami specialiuose maišuose, pastatytuose kiemo teritorijoje. Maišus išveža atliekų tvarkytojai, jie bus išvežti į žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles.

Žolei pjauti įmonė jau įsigijo 4 naujas žoliapjoves ir du modernius savaeigius žolės pjovimo mechanizmus. Lapų kritimo sezonui nupirkti 4 nauji lapų pūtimo į krūvas įrenginiai. 

Šiuo metu įmonė „Mano aplinka“ jau yra visiškai pasiruošusi ir žiemos sezonui. Primenu, jog sniegas nuo šaligatvių aplink prižiūrimų namų teritoriją bus valomas pagal poreikį - po snygio. Nuvalyti šaligatviai ir pagrindiniai praėjimo takai bus barstomi smėlio ir druskos mišiniu. Šaligatviai, kuriuose yra didžiausi pėsčiųjų srautai bus valomi automatine technika. Šiam darbui taip pat jau paruošta visa reikalingi įrengimai.

Daugiabučių gyventojams šios paslaugos atsieina vidutiniškai nuo 3 iki 5 eurų per mėnesį.

Galima prašyti papildomų paslaugų

Žinoma, gyventojai gali gauti ir papildomų paslaugų. Pavyzdžiui, žolę nupjauti yra privalu 4 kartus per sezoną, tačiau daugiabutis gali užsiprašyti, kad tai būtų daroma dažniau. Papildoma paslauga gali būti ir gyvatvorių karpymas, gėlynų priežiūra. Žinoma, tai bus atliekama už papildomą kainą.

Beje, išvengti prievolės tvarkyti aplinką nepavyks niekam, nes tiems, kas ją ignoruos, teks mokėti baudas.
Taigi, mes galime visapusiškai pasirūpinti Jūsų kiemo švara ir grožiu, o Jūs pasirūpinkite savo saugumu žiemos keliuose! Dėkojame, kad pasitikite mumis ir linkime gražaus rudens!

Pageidaujantys papildomos informacijos visada maloniai laukiami adresu Lietuvininkų g. 60, Šilutė arba Klientų aptarnavimo centro tel. (8 700) 55 966.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos