Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pirmą kartą Ventėje sugauta liepsnotoji pelėda

Image - Pirmą kartą Ventėje sugauta  liepsnotoji pelėda

Šis ruduo Ventės rago ornitologams svarbus ne tik rekordiniais kiekiais paukščių, bet ir netikėtais laimikiais gaudyklėse. Spalio 19 dieną pirmą kartą ornitologinės stoties darbo istorijoje buvo sugauta liepsnotoji pelėda. “Naktį begaudydamas

Antradienis, 30 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicija ruošia V.Pavilonio atstatydinimą, o A.Jakas siūlo „per veidą“ V.Laurinaičiui

Image - Opozicija ruošia V.Pavilonio atstatydinimą, o A.Jakas siūlo „per veidą“ V.Laurinaičiui

 Šilutės savivaldybės tarybos opozicijos politikai, remdamiesi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamu tyrimu dėl savivaldybės mero, jo pavaduotojo, Šilutės autobusų parko direktoriaus bei Savivaldybės administracijos direktoriaus ir Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo

Pirmadienis, 12 Lapkritis Komentarai (1)

Problema

Pažadai darželinukų tėvams: vieniems išpildyti, kitiems išgaravo it rūkas...

Image - Pažadai darželinukų  tėvams: vieniems išpildyti, kitiems išgaravo it rūkas...

Pastarosiomis dienomis rajono vaikų darželiuose - džiugios įkurtuvių nuotaikos: vieną įstaigą po kitos lankantys Savivaldybės vadovai atidarinėja naujas grupes, šoka kartu su mažaisiais ir klausosi darželių vadovių padėkų. Bet linksma

Antradienis, 23 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Lietuva - kibernetinio karo fronto linijoje: ką privalome žinoti prieš artėjančius rinkimus

Image - Lietuva - kibernetinio karo fronto linijoje: ką privalome žinoti prieš artėjančius rinkimus

2017 m. nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaitoje rašoma, kad praėjusiais metais buvo stebėtas elektroninių ryšių tinklų žvalgybos ir kibernetinių atakų intensyvėjimas. Tirtų incidentų skaičius siekė net 54 950 (tiek viešajame,

Pirmadienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

135715322-25c087f6-3021-418d-a369-cb5a4683ed06Šilutės gyventojai sunerimę – jų mieste gresia ekologinė katastrofa, mat buvusios senos degalinės ir autobusų stovėjimo aikštelės teritorijoje Tilžės gatvėje kasamas naftos produktais užterštas smėlis. Čia pasklido gerklę gniaužianti smarvė, pranešama ir apie užterštus šulinius. Liudininkas, esantis įvykio vietoje, teigė, kad apsemtoje teritorijoje darbininkai naftos produktus nuo vandens paviršiaus sėmė kibirais.

Šioje teritorijoje Šilutės savivaldybės iniciatyva artimiausiu metu turėtų iškilti prekybos centras „Lidl“ ir nauja autobusų stotis. Statybų metu čia kasamas užterštas smėlis, vežamas į kitą miesto galą. čia išpilamas Pievų gatvėje esančioje metalinių garažų teritorijoje ir išsklaidomas.

Į tą pačią vietą, anot liudininkų, atvežamas ir gruntas iš Naujakurių kvartalo, kur tiesiamos gatvės. Čia jis maišomas su užterštu naftos produktais smėliu. Vietiniai gyventojai teigia ne tik užuodžiantys aitrų naftos produktų kvapą.

„Gresia ir dar baisesnė ekologinė katastrofa – gali būti užterštas vanduo gyventojų šuliniuose“, – sakė Šilutės gyventojas Algimantas. Anot jo, statybos vykdomos toje teritorijoje, kur sovietmečiu buvo išpilamas nepanaudotas kuras. Jo anuomet atsikratydavo tiesiog išpildami ant grunto. Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys teigė, kad statybų aikštelėje iš tiesų buvo kasamas užterštas gruntas.

„Mes iškvietėme laboratoriją, imame mėginius, tirsime, kiek jis užterštas. Tikrinsime, kokie statybų projektai parengti ir ar jų laikomasi“, – portalui lrytas.lt sakė A. Kairys.

Darbai pristabdyti

Kaip informavo statybų aikštelėje apsilankęs liudininkas, statybų darbininkai iškastoje duobėje susikaupusiame vandenyje irstėsi valtele ir kibirais sėmė paviršiuje plaukiojančius naftos produktus. „Šiuo metu statybos darbai sustabdyti, sunkvežimiai smėlio iš aikštelės neveža“, – pasakojo šilutiškis Algimantas.
Tai patvirtino ir A. Kairys, teigdamas, kad šiuo metu siekiama sustabdyti statybos darbus, kol nebus paaiškėję tyrimų rezultatai. „Kad nebūtų padaryta daugiau problemų, negu yra dabar“, – sakė aplinkosaugininkas. Jo teigimu, šių statybų užsakovė yra Šilutės savivaldybė, todėl ji turi aiškintis ir gauti atsakymus iš rangovų, pateikti paaiškinimus – ką kasė, kur vežė ir pan.

Gresia atsakomybė

Aplinkosaugininkas A. Kairys patikslino, kad jei užterštas smėlis utilizuojamas neteisėtai, tai yra pažeidimas, už kurį kaltininkui gresia administracinė atsakomybė, bauda, taip pat ir privalomas nurodymas sutvarkyti aplinką. „Tai paaiškės po tyrimų. Jei tas užterštas smėlis bus pripažintas atlieka, jį reikės sutvarkyti ir išvežti, kur reikia. Yra altiekų tvarkytojai, kurie turi teisę tvarkyti tokias atliekas. Bet keistai atrodo, kad jie tą smėlį taip išveža“, – pripažino A. Kairys.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kalbėti apie gresiančią ekologinę katastrofą atsisakė. „Negaliu apie tai kalbėti, esu susirinkime, pasikalbėsime kitą kartą“, – pokalbį nutraukė meras.

Savivaldybė: katastrofos nėra

Pakalbėti apie teršalus mieste teikėsi Šilutės miesto savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Jis aiškino, kad dabar pasirodęs teršalų židinys yra naikinamas.

„Pagal monitoringą, ta transporto teritorija buvo užteršta, bet tik tokiu lygiu, kad to grunto valyti nereikia“, – aiškino savivaldybės atstovas. Anot jo, užterštas gruntas iš statybos teritorijos buvo vežamas į vadinamąjį „šanchajų“ – apleistą senų metalinių garažų teritoriją. „Tai buvo nelegalūs garažai, jų šimtai, juos mes pradėjom griauti ir po jais radome rūsius. Leidome tą gruntą vežti ten ir pilti į tą garažų teritoriją ir užpildyti tuos rūsius“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius S. Šeputis.

Anot Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento direktoriaus A. Kairio, tyrimais bus nustatyta, koks yra grunto užterštumas ir ar jis neviršija normatyvų. „Tuomet paaiškės, ar tokį naftos teršalų turintį gruntą galima naudoti teritorijoms formuoti. Tai daryti yra leidžiama, bet viskas priklauso nuo koncentracijos“, – tikino aplinkosaugos pareigūnas.

Primename, kad Šilutės savivaldybės taryba priėmė sprendimą sudaryti jungtinės veiklos sutartį, projektą tarp UAB Šilutės autobusų parko ir investuotojų UAB „Projesta“, kurie pastatys autobusų stotį ir autobusų parką. Kartu iškils ir parduotuvė „Lidl“, kuri duris atverti turėtų 2018 metais.

Lrytas.lt inf.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
#5 TEISMO ŠAUKIMAS 2017-12-08 19:30
Tauragės rajono apylinkės teismas TEISMO ŠAUKIMAS Civilinėje byloje Nr. 2-2354-760 2017 Pranešame, kad civilinėje byloje dėl Tauragės rajono savivaldybės valdžios institucijų ir pareigūnų organizuotų, neteisėtų ir nusikalstamų veiksmų, bendrininkavimo , piknaudžiavimo pareigomis susidorojant su persekiojamais piliečiais vyks teismo posėdis 2017 m. gruodžio 12 d. 09 ,30 val. ,Antradienis, Tauragės rajono apylinkės teismo Stoties g. 25a, LT-72303, Tauragė, salės Nr. 1 aukštas DALYVAUDAMI TEISMUOSE STEBĖTOJAIS, PRISIDEDAME PRIE TEISINGUMO ATSTATYMO !
 
 
#4 re 2017-12-04 18:31
Nedelsiant "Projestos projektų" darbai autobusų parko teritorijoje privalo būti atnaujinti. Tuo labiau, kad čia jokios ekologinės katastrofos nėra, antį kažkam svarbų paleisti ir trukdyti projektą? Šito nebus leidžiama. Yra savivaldybės darbuotojų paaiškinimai, ir viskas čia yra aišku. Gruntas yra tvarkomas, kasamas, išvežamas. O kas ko nesužiūrėjo, susitvarkys.
 
 
#3 re 2017-12-04 18:25
Ir ant kokio grunto stovi didžioji "IKI"? Negi niekam nebuvo įdomu, ką ruošė statyti didžiąją "IKI" prekybos centrą? Ant kokio grunto stovi "Litorina", "Bikuva", "Mokiveži"? Atrado prie ko čia prisikibinti ir dar iš nieko pūsti burbulą, Algimantai, gal neisikišk kur nereikia... savivaldybė atlieka kiekvienais metais patikrinimus, kaip teisingai yra rašyta, kas čia kam ir ko dar reikia?! Vaikšto čia visokie...
 
 
#2 CHe CHe 2017-12-02 23:09
Idomi ekologinė katastrofa - susėmė pora kibirų
naftos likučių ir ir daugiau daugiau nebeliko. Panašu į provokacija? O Kaip mano Čekistas?
 
 
#1 lama 2017-12-01 19:36
Na va, o kas pasidomejo ant kokio grunto stovi "Hale", "Egminos" parduotuve, mazoji Maxima" ? Hidrauliniu pavaru gamyklos teritorijoje senais laikais traktorius remontavo, veike liejimo cechas , dirbo metalo apdirbimo stakles.
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt