Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Medetkos - pats laikas jomis apsirūpinti

Image - Medetkos - pats laikas jomis apsirūpinti

Nuo birželio iki pirmųjų šalnų mus džiugins ryškiai geltoni medetkų žiedai. Tai itin vertingos vaistažolės, kurių atsargomis turėtume pasirūpinti kiekvienas. Apie medetkų gydomąsias savybes žmonės žinojo jau XII amžiuje, o

Ketvirtadienis, 16 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (2)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Image - Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Jau keletą mėnesių netyla aistros dėl Šilutės miesto centrinės gatvės medžių atnaujinimo projekto įgyvendinimo. Kiekvienas valdžios priimamas sprendimas turi būti aptartas su visuomene arba bent jau tais krašto gyventojais, kuriuos

Pirmadienis, 9 Liepa Komentarai (0)

Problema

Milijoninė suma tam, kad moksleiviai ir ikimokyklinukai jaukiau pradėtų mokslo metus

Image - Milijoninė suma tam, kad moksleiviai ir ikimokyklinukai jaukiau pradėtų mokslo metus

Daugiau nei 1,3 mln. Eur Šilutės rajono savivaldybė investuoja į rajono mokyklų atnaujinimą ir naujų patalpų įrengimą net šešioms darželinukų grupėms. Savivaldybės vadovams bei administracijai pavyko tokią sumą sukaupti sukrapščius

Šeštadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutė ruošiasi Lietuvos bokso čempionatui: sulaukė LBF vadovų

Image - Šilutė ruošiasi Lietuvos bokso čempionatui: sulaukė LBF vadovų

Lapkričio 13-17 dienomis Šilutėje, Vydūno gimnazijos sporto salėje, įvyks Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionatas. Šiam įvykiui jau ruošiasi Šilutės valdžios atstovai, Šilutės sporto bendruomenė.Penktadienį savivaldybėje lankėsi Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas

Šeštadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kintiškiai kviečia 100 metų Lietuvos jubiliejui piešti 100 metrų piešinį

Image - Kintiškiai kviečia 100 metų Lietuvos jubiliejui piešti 100 metrų piešinį

100 metrų piešinys, kurį sukurs 100 šeimų, skirtas lietuvos 100-mečiui - tokią iniciatyvą iškėlė Kintų evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis.Visi, norintys prisijungti prie iniciatyvos, rugpjūčio 19 dieną yra laukiami

Pirmadienis, 6 Rugpjūtis Komentarai (0)

135715322-25c087f6-3021-418d-a369-cb5a4683ed06Šilutės gyventojai sunerimę – jų mieste gresia ekologinė katastrofa, mat buvusios senos degalinės ir autobusų stovėjimo aikštelės teritorijoje Tilžės gatvėje kasamas naftos produktais užterštas smėlis. Čia pasklido gerklę gniaužianti smarvė, pranešama ir apie užterštus šulinius. Liudininkas, esantis įvykio vietoje, teigė, kad apsemtoje teritorijoje darbininkai naftos produktus nuo vandens paviršiaus sėmė kibirais.

Šioje teritorijoje Šilutės savivaldybės iniciatyva artimiausiu metu turėtų iškilti prekybos centras „Lidl“ ir nauja autobusų stotis. Statybų metu čia kasamas užterštas smėlis, vežamas į kitą miesto galą. čia išpilamas Pievų gatvėje esančioje metalinių garažų teritorijoje ir išsklaidomas.

Į tą pačią vietą, anot liudininkų, atvežamas ir gruntas iš Naujakurių kvartalo, kur tiesiamos gatvės. Čia jis maišomas su užterštu naftos produktais smėliu. Vietiniai gyventojai teigia ne tik užuodžiantys aitrų naftos produktų kvapą.

„Gresia ir dar baisesnė ekologinė katastrofa – gali būti užterštas vanduo gyventojų šuliniuose“, – sakė Šilutės gyventojas Algimantas. Anot jo, statybos vykdomos toje teritorijoje, kur sovietmečiu buvo išpilamas nepanaudotas kuras. Jo anuomet atsikratydavo tiesiog išpildami ant grunto. Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys teigė, kad statybų aikštelėje iš tiesų buvo kasamas užterštas gruntas.

„Mes iškvietėme laboratoriją, imame mėginius, tirsime, kiek jis užterštas. Tikrinsime, kokie statybų projektai parengti ir ar jų laikomasi“, – portalui lrytas.lt sakė A. Kairys.

Darbai pristabdyti

Kaip informavo statybų aikštelėje apsilankęs liudininkas, statybų darbininkai iškastoje duobėje susikaupusiame vandenyje irstėsi valtele ir kibirais sėmė paviršiuje plaukiojančius naftos produktus. „Šiuo metu statybos darbai sustabdyti, sunkvežimiai smėlio iš aikštelės neveža“, – pasakojo šilutiškis Algimantas.
Tai patvirtino ir A. Kairys, teigdamas, kad šiuo metu siekiama sustabdyti statybos darbus, kol nebus paaiškėję tyrimų rezultatai. „Kad nebūtų padaryta daugiau problemų, negu yra dabar“, – sakė aplinkosaugininkas. Jo teigimu, šių statybų užsakovė yra Šilutės savivaldybė, todėl ji turi aiškintis ir gauti atsakymus iš rangovų, pateikti paaiškinimus – ką kasė, kur vežė ir pan.

Gresia atsakomybė

Aplinkosaugininkas A. Kairys patikslino, kad jei užterštas smėlis utilizuojamas neteisėtai, tai yra pažeidimas, už kurį kaltininkui gresia administracinė atsakomybė, bauda, taip pat ir privalomas nurodymas sutvarkyti aplinką. „Tai paaiškės po tyrimų. Jei tas užterštas smėlis bus pripažintas atlieka, jį reikės sutvarkyti ir išvežti, kur reikia. Yra altiekų tvarkytojai, kurie turi teisę tvarkyti tokias atliekas. Bet keistai atrodo, kad jie tą smėlį taip išveža“, – pripažino A. Kairys.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kalbėti apie gresiančią ekologinę katastrofą atsisakė. „Negaliu apie tai kalbėti, esu susirinkime, pasikalbėsime kitą kartą“, – pokalbį nutraukė meras.

Savivaldybė: katastrofos nėra

Pakalbėti apie teršalus mieste teikėsi Šilutės miesto savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Jis aiškino, kad dabar pasirodęs teršalų židinys yra naikinamas.

„Pagal monitoringą, ta transporto teritorija buvo užteršta, bet tik tokiu lygiu, kad to grunto valyti nereikia“, – aiškino savivaldybės atstovas. Anot jo, užterštas gruntas iš statybos teritorijos buvo vežamas į vadinamąjį „šanchajų“ – apleistą senų metalinių garažų teritoriją. „Tai buvo nelegalūs garažai, jų šimtai, juos mes pradėjom griauti ir po jais radome rūsius. Leidome tą gruntą vežti ten ir pilti į tą garažų teritoriją ir užpildyti tuos rūsius“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius S. Šeputis.

Anot Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento direktoriaus A. Kairio, tyrimais bus nustatyta, koks yra grunto užterštumas ir ar jis neviršija normatyvų. „Tuomet paaiškės, ar tokį naftos teršalų turintį gruntą galima naudoti teritorijoms formuoti. Tai daryti yra leidžiama, bet viskas priklauso nuo koncentracijos“, – tikino aplinkosaugos pareigūnas.

Primename, kad Šilutės savivaldybės taryba priėmė sprendimą sudaryti jungtinės veiklos sutartį, projektą tarp UAB Šilutės autobusų parko ir investuotojų UAB „Projesta“, kurie pastatys autobusų stotį ir autobusų parką. Kartu iškils ir parduotuvė „Lidl“, kuri duris atverti turėtų 2018 metais.

Lrytas.lt inf.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
#5 TEISMO ŠAUKIMAS 2017-12-08 20:30
Tauragės rajono apylinkės teismas TEISMO ŠAUKIMAS Civilinėje byloje Nr. 2-2354-760 2017 Pranešame, kad civilinėje byloje dėl Tauragės rajono savivaldybės valdžios institucijų ir pareigūnų organizuotų, neteisėtų ir nusikalstamų veiksmų, bendrininkavimo , piknaudžiavimo pareigomis susidorojant su persekiojamais piliečiais vyks teismo posėdis 2017 m. gruodžio 12 d. 09 ,30 val. ,Antradienis, Tauragės rajono apylinkės teismo Stoties g. 25a, LT-72303, Tauragė, salės Nr. 1 aukštas DALYVAUDAMI TEISMUOSE STEBĖTOJAIS, PRISIDEDAME PRIE TEISINGUMO ATSTATYMO !
 
 
#4 re 2017-12-04 19:31
Nedelsiant "Projestos projektų" darbai autobusų parko teritorijoje privalo būti atnaujinti. Tuo labiau, kad čia jokios ekologinės katastrofos nėra, antį kažkam svarbų paleisti ir trukdyti projektą? Šito nebus leidžiama. Yra savivaldybės darbuotojų paaiškinimai, ir viskas čia yra aišku. Gruntas yra tvarkomas, kasamas, išvežamas. O kas ko nesužiūrėjo, susitvarkys.
 
 
#3 re 2017-12-04 19:25
Ir ant kokio grunto stovi didžioji "IKI"? Negi niekam nebuvo įdomu, ką ruošė statyti didžiąją "IKI" prekybos centrą? Ant kokio grunto stovi "Litorina", "Bikuva", "Mokiveži"? Atrado prie ko čia prisikibinti ir dar iš nieko pūsti burbulą, Algimantai, gal neisikišk kur nereikia... savivaldybė atlieka kiekvienais metais patikrinimus, kaip teisingai yra rašyta, kas čia kam ir ko dar reikia?! Vaikšto čia visokie...
 
 
#2 CHe CHe 2017-12-03 00:09
Idomi ekologinė katastrofa - susėmė pora kibirų
naftos likučių ir ir daugiau daugiau nebeliko. Panašu į provokacija? O Kaip mano Čekistas?
 
 
#1 lama 2017-12-01 20:36
Na va, o kas pasidomejo ant kokio grunto stovi "Hale", "Egminos" parduotuve, mazoji Maxima" ? Hidrauliniu pavaru gamyklos teritorijoje senais laikais traktorius remontavo, veike liejimo cechas , dirbo metalo apdirbimo stakles.
 

Ukmergės naujienos