Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šimtmečio nacionalinis miškasodis laukia talkininkų visoje Lietuvoje

Image - Šimtmečio nacionalinis miškasodis laukia talkininkų visoje Lietuvoje

  Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija balandžio 28 d., paskutinįjį šio mėnesio šeštadienį, kviečia šalies gyventojus į valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą nacionalinį

Trečiadienis, 18 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Pirmasis pretendentas į kitos kadencijos savivaldybės merus - A.Gečas

Image - Pirmasis pretendentas į kitos kadencijos savivaldybės merus - A.Gečas

Didįjį ketvirtadienį Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (toliau - LRLS) Šilutės skyriaus nariai rinkosi į visuotinį susirinkimą. Patys pirmieji rajone jie nusprendė nesidangstyti ir atvirai paskelbti pretendentą į svarbiausią rajono politinį

Pirmadienis, 9 Balandis Komentarai (0)

Problema

Kilminga prancūzų buldogė tiesiog išnyko: šeimininkai kelia įvairias versijas

Image - Kilminga prancūzų buldogė tiesiog išnyko: šeimininkai kelia įvairias versijas

  Kovo pabaigoje Pagryniuose dingo prancūzų buldogų veislės šunytė Liusė. Nuo 1500 iki 4000 eurų įvertinta kalytė prapuolė tiesiog iš šeimininkų kiemo, lauke palikta vos kelioms minutėms. Pasigedę Liusės, namiškiai jos

Pirmadienis, 23 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šią savaitę tuokiasi

Image - Šią savaitę tuokiasi

  Pateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos

Pirmadienis, 23 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Gardamiškiai lauks nebeilgai - greit ir jie turės gydytoją

Image - Gardamiškiai lauks nebeilgai - greit ir jie turės gydytoją

„Gardamo seniūnijos gyventojai jau kelis mėnesius neturi gydytojo, ir jo laukia - nesulaukia“, - toks pranešimas atskriejo iš atokaus šios seniūnijos Dulkiškės kaimo.Skambinęs pagyvenęs vyriškis guodėsi, kad jau ketvirtas mėnuo

Sekmadienis, 22 Balandis Komentarai (0)

NAUSEDOS 2Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo Šilutėje išrinktas LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, kuris be kita ko užsiminė, kad Šilutei praverstų biodujų gamyklėlė. Taip miestui būtų sugrąžinta ne tik kadaise turėta energetikos rūšis, bet ir mieste esančioms įmonėms nereikėtų vežti utilizuoti biologinės kilmės gamybos atliekų į Latviją.

Be to Taryboje politikai pritarė siūlymui rekonstruoti Traksėdžių žiemos polderį. Tai įgyvendinus sumažėtų potvynių rizika Šilutės miesto vakarinio priemiesčio gyvenvietėje ir ūkininkų laukuose, kuriuose dabar plaukioja šieno rulonai.  

Siūlo rekonstruoti Traksėdžių polderį

Šilutės savivaldybės taryba pritarė projektui „Šilutės rajono savivaldybės Traksėdžių žiemos polderio rekonstrukcija“. Kaimo reikalų skyriaus vadovas Povilas Budvytis šiuo projektu inicijuoja rekonstruoti minėto polderio pylimą, vandens pertekliaus pralaidas, magistralinius bei privedamuosius griovius, taip pat rekonstruoti 3 siurblines, esančias Šilutės seniūnijos teritorijoje.

Visos projekto sąnaudos yra 4,503 mln. Eur su PVM. Pareiškėjas - Savivaldybė privalo prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau nei 7,5 proc.
Svarstant šį klausimą opozicijos lyderis, liberalas Algirdas Gečas užsiminė ir apie būtinybę tvarkyti kitus Šilutės krašto vakarinės dalies polderius.

Politikas jų būklę pavadino tragiška. Tokią nuomonę jis susidarė po susitikimo su melioracijos sistemų įrenginių specialistais Šyšos kaimų polderiuose. Pasak politiko, polderių kanalų ir siurblinių darbą blogina ūkininkų palikti šieno rulonai bei nepjauta žolė. Jie kemša kanalus, pralaidas, siurblines.

Su tokia nuomone nenorėjo sutikti savivaldybės atdministracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, teigdamas, kad tragiška situacija buvo gal prieš 12 metų. Jis galimai turėjo mintyje tą laiką, kai valdžioje buvo mero Arvydo Jako vadovaujami liberalcentristai. Pasak V.Pozingio, jau dešimtmetis, kai ūkininkų asociacijų, savivaldybės administracijos projektais kasmet gerinama Šilutės krašto polderių sistema. Jo teigimu, dar yra daug darbo, tačiau administracija nuosekliai dirba.

Plaukiojantys rulonai nustebino NMA vadovus

Seimo narys A.S.Nausėda, pasibaigus posėdžiui, kai jam buvo suteikta galimybė kalbėti savivaldybės politikams, sakė, jog jokie oficialūs savivaldybės raštai nepadarė tiek įtakos dėl situacijos polderiuose, kaip žiniasklaidos pranešimai. Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) vadovai, pamatę laikraščiuose ir televizijoje plaukiojančius šieno rulonus ir jais užkištas siurblines, jau tą pačią dieną skambino A.S.Nausėdai ir sakė net neįsivaizdavę, kad taip gali būti. Jų  nuomone, reikia kažką daryti, kad dėl ūkininkų veiklos nebūtų kankinami niekuo dėti žmonės, kaip dabar gyvenantys Rusnėje ar kitose Pamario gyvenvietėse.

Seimo narys A.S.Nausėda pažadėjo sukviesti visas suineteresuotas valdžios institucijas, susitikti su Šilutės savivaldybės valdžios atstovais, ūkininkų organizacijomis. Seimo nario nuomone, reikia kartu spręsti, kaip turėtų keistis ūkininkų deklaruojančių savo pasėlius veikla ir finansavimas, kad jie ne tik ūkininkautų tvarkingai, bet ir nekenktų polderių įrenginiams.

A.S.Nausėda savivaldybės vadovams siūlė pasirinkti patogią susitikimo datą ir jis pažadėjo tokį susitikimą organizuoti. 

Apie dujų gamyklėlę

A.S.Nausėda kalbėjo, kad mūsų krašte buvo ir bus gausu žolynų, šieno rulonų pertekliaus ir dar kitokių bioatliekų, kurios lieka UAB „Šilutės vandenys“ vandens valymo įrenginiuose ir ABF „Šilutės Rambynas“ sūrinėje. Jis stebėjosi, jog pastaroji bendrovė savo bioatliekas veža utilizuoti net į biodujų gamyklą Latvijoje.

Seimo nario nuomone, mūsų rajone yra ir bus žolės rulonų, nebetinkamų nei pašarui nei kurui, ir minėtų įmonių gamybos biologinės kilmės atliekų. Tad verta pamąstyti apie biodujų gamybą Šilutėje. Taip būtų atkurta dar viena Šilutės miesto istorinės energetikos rūšis ir ūkininkautume teisingiau.

Savivaldybės politikai išklausė Seimo nario kalbą ir pritariamai linksėjo, o kai kurie ir plojo.
        

Komentarai  

 
#2 arturas 2017-12-09 23:40
Tik pasiulik idieja toj verksniu atsiranda smirda ir ttt tai ir givensim akmens amziuj ir neverkit kad darbo mazai moka mazai ir tt.0 ponas Nauseda pas givena sale neasvaltoto kelio zverkelio !!!!
 
 
#1 jr 2017-12-09 18:38
tik bioduju gamyklele reiktu statyti arciau p.Nausedos namu, kad justu savo pasiulymo kvapa
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos