Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šalies vandenų taršai mažinti – griežtesni nuotekų valymo reikalavimai

Image - Šalies vandenų taršai mažinti – griežtesni nuotekų valymo reikalavimai

  Lietuvos vandenų taršai azoto ir fosforo junginiais mažinti yra skirtas neseniai aplinkos ministro Kęstučio Navicko patikslintas Nuotekų tvarkymo reglamentas. Jis įsigalios 2019 m. lapkričio 1-ąją. Dėl taršos azoto ir fosforo junginiais

Trečiadienis, 17 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Iš Darbo partijos politikų atėmė kabinetą, tačiau pakėlė ambicijas kovai

Image - Iš Darbo partijos politikų atėmė kabinetą, tačiau pakėlė ambicijas kovai

Darbo partijos Šilutės skyriaus nariai praėjusį pirmadienį galimai jau paskutinį kartą naudojosi partijai skirtu kabinetu Šilutės seniūnijos pastate. Jį Savivaldybės vadovų ir rajono tarybos sprendimu iš darbiečių nutarta atimti.Apie tai

Antradienis, 16 Spalis Komentarai (0)

Problema

Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Image - Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Supelijusios avietės ir šviežių agurkų kvapą praradusios stintos turguje, grikių kruopų maišeliai, kuriuose skraido maistinės kandys ir saldainiai su kirmėlėmis parduotuvėse, nešvara kebabinėse - tai skundai, kuriuos Šilutės valstybinei maisto

Šeštadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Lietuvoje dėl tragedijos nuskambėjęs šuo Ramzis vėl turi namus

Image - Lietuvoje dėl tragedijos nuskambėjęs šuo Ramzis vėl turi namus

  Kūdikį mirtinai sudraskęs šuo Ramzis jau turi naujus namus. Iš Vakarų Lietuvos gyvūnų priežiūros centro, kur dobermanas praleido pusantrų metų, jį išsivežė naujas

Trečiadienis, 17 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

PROJEKTAI _2Artėja Naujieji metai ir kiekvienam savivaldybės politikui, rajono verslininkui, visuomenės veikėjui maga sužinoti ar kas naujo suplanuota nuveikti Šilutėje, jos seniūnijose. Nekantrioji opozicija savivaldybės valdžią ragina veikti aktyviau, - juk ES finansinės paramos periodas jau prasidėjęs ir tesis ne amžinai - iki 2022 metų.

Šilutės savivaldybės vadovai - meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis mėnesio pabaigos spaudos konferencijoje žiniasklaidininkams pateikė didžiulį sąrašą projektų, kurie jau parengti. Dar šių metų gruodžio mėnesį ar artimiausiais 2018 metų pradžios mėnesiais bus pasirašytos finansavimo sutartys ir darbai pajudės.

Projektai Šilutės miestui

Galimai dar šių metų pabaigoje bus pasirašyta finansavimo sutartis projektui „Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas“. Šiam projektui ruošiamasi jau mažiausiai ketverius metus.

Parengti Šilokarčemos kvartalo techninio projekto projektiniai sprendiniai ir vizualizacija, kurie buvo pristatyti visuomenei.

Rengiami techniniai projektai kiekvienam objektui. Jau yra parengti ir ekspertizei perduoti 5 objektų (Klaipėdos, Rusnės, Statybininkų, Uosto ir Žuvų g.) techniniai projektai. Pasak projekto kuratorės, Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiosios specialistės Astos Jagelavičienės, bendra šio projekto vertė - 3 185 820,0 Eur. Net 2 707 947,0 Eur savivaldybė gaus ES finansinę paramą, kurią administruoja LR Vidaus reikalų ministerija.

Jau pasirašyta su LR Kultūros ministerija finansavimo ir administravimo sutartis įgyvendinti projektą Šilutės Hugo Šojaus dvaro pastatų komplekso modernizavimas, pritaikant viešiems kultūros poreikiams. Pasak šio projekto kuratoriaus, minėto skyriaus vyriausiojo specialisto Romualdo Ambrulaičio, projekto įgyvendinimo vertė 452 832,0 Eur, ES fondų lėšos - 384 907,0 Eur.  

Kitam projektui - „Šilutės H.Šojaus dvaro parko teritorijos sutvarkymas ir pritaikymas rekreacijai“, kurį kuruoja vyriausioji specialistė Laura Vaznienė, šiuo metu vertinami  rangos darbų pirkimo dokumentai. Darbai turėtų būti baigti iki 2018m. rugsėjo mėnesio. Projekto vertė - 427 201,31 Eur, ES  paramos bus gauta 246 177,0  Eur.

Projektui „Šilutės miesto Lietuvininkų g. ir Tilžės g. gretutinių teritorijų viešųjų erdvių sutvarkymas, suformuojant rekreacijai ir aktyviai miestiečių veiklai patrauklias erdves“ šiuo metu  yra rengiamas techninis projektas. Įgyvendinus projektą bus sutvarkytos viešosios miesto erdvės: Šilutės rajono savivaldybės aikštė,  H.Zudermano skveras, skveras, esantis prie Šilutės muziejaus pastato Lietuvininkų g. 36, bei teritorija, esanti Tilžės g. 37A (senosios miesto kapinės). Pasak vyriausiosios specialistės Juditos Jakienės, šio projekto vertė 419  949,0 Eur, ES fondų paramos dalis - 356 956,0 Eur bus gauta iš Vidaus reikalų ministerijos.

Projektui „Šilutės miesto istorinio parko infrastruktūros sutvarkymas, sukuriant sąlygas aktyviam poilsiui, sveikatingumo renginiams“, pasak R.Ambrulaičio, jau derinami baigiamieji darbų pirkimo dokumentai. Projekto vertė 2 693 466,0 Eur. Net  2 289 446,0 Eur bus gauta iš ES paramos fondų, kuriuos administruoja Vidaus reikalų ministerija.

„Daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo, esančio Šilutės mieste, tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g., kompleksinis sutvarkymas“ projekto finansavimo sutartį planuojama pasirašyti 2018 m. vasario mėn. Pasak projekto kuratorės, vyriausiosios specialistės Lauros Vaznienės, projekto vertė 347 544,0 Eur, o 295 412,40 Eur. bus gauta iš ES paramos fondų per Vidaus reikalų ministeriją.

„Šilutės kultūros ir pramogų centro ir bibliotekos pastato, esančio Tilžės g. 12, pritaikymas bendruomenės poreikiams“ projektui, pasak A.Jagelavičienės, jau parengtas KPC techninis projektas, gautas statybos leidimas. Jo vertė 1 304 600,0 Eur. ES paramos dalis - 1 108 910,0 Eur.

Projektui „Šilutės kultūros ir pramogų centro modernizavimas, siekiant didinti kultūrinių paslaugų prieinamumą“, pasak A.Jagelavičienės, taip pat jau parengti visi dokumentai ir gautas statybos leidimas. Projekto vertė  813 998,0 Eur, o 691 898,0 Eur prama bus gauta iš Kultūros ministerijos administruojamų ES paramos fondų.

„Šilutės miesto Lietuvininkų, Tilžės, K.Kalinausko gatvių, Atgimimo al. ir Laisvės al. rekonstrukcija, įrengiant modernias eismo saugos priemones“ projekto vertė, pasak J.Jakienės, 1 708 758,0 Eur. Jam įgyvendinti savivaldybė gaus 1 365 297,0 Eur paramą iš Vidaus reikalų ministerijos administruojamų ES paramos fondo lėšų.

Projektai mažiesiems miesteliams ir kaimams

Projektą „Švėkšnos miestelio infrastruktūros atnaujinimas“ kuruoja I.Nausėdienė. Projekto vertė 852 941,18 Eur, ES paramos suma - 725 000,0 Eur - bus gauta iš Vidaus reikalų ministerijos.

Projektą „Rusnės miestelio infrastruktūros atnaujinimas“ kuruoja I. Nausėdienė. Projekto vertė  805 070,34 Eur,  ES paramos suma - 684 309,80 Eur - bus gauta iš Vidaus reikalų ministerijos.

Projektą „Žemaičių Naumiesčio miestelio infrastruktūros atnaujinimas“ kuruoja I.Nausėdienė. Projekto vertė 852 941,18 Eur, ES paramos suma - 725 000,00 Eur - bus gauta iš Vidaus reikalų ministerijos.    

 Projektą „Saugų gyvenvietės mažos apimties viešosios infrastruktūros atnaujinimas“ kuruoja I. Nausėdienė. Projekto vertė 226 190,25 Eur, o 180 952,20 Eur šiam projektui įgyvendinti bus gauta iš Žemės ūkio ministerijos.

Tokiomis sumomis  kaip Saugų gyvenvietės projektas, bus įgyvendinti ir kitų gyvenviečių projektai: „Laučių gyvenvietės mažos apimties viešosios infrastruktūros atnaujinimas“, „Vainuto gyvenvietės mažos apimties viešosios infrastruktūros atnaujinimas“, „Gardamo gyvenvietės mažos apimties viešosios infrastruktūros atnaujinimas“, „Juknaičių gyvenvietės mažos apimties viešosios infrastruktūros atnaujinimas“.   Be jau paminėtų projektų, kurie bus įgyvendinami 2018 metais, yra dar ir 13 tarptautinių projektų, kuriuos savivaldybė ketina įgyvendinti kartu su užsienio partneriais, ir 14 regioninių projektų, kuriuos įgyvendins Savivaldybės administracija kartu su savivaldybės  įmonėmis ir įstaigomis.

Komentarai  

 
#2 jol 2017-12-12 14:59
Ydomu, tokie pinigai skiriami. O kelias silute-zem.Naumiestis, tuo taps zvyrkeliu, nebeymanoma vaziuot, lopo tas skyles viena ant kitos. Siaubas!
 
 
#1 romas 2017-12-12 14:05
o kur miesto stadionui lėšos?
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos