Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Unikalus namas ant ratų ragins senus daiktus prikelti naujam gyvenimui

Image - Unikalus namas ant ratų ragins senus daiktus prikelti naujam gyvenimui

  Besaikis vartojimas skatina augantį atliekų kiekį visame pasaulyje, Lietuva taip pat ne išimtis. Paskaičiuota, kad per metus kiekvienas mūsų šalies gyventojas išmeta virš 400 kg atliekų, iš kurių net apie

Penktadienis, 16 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Kovo 8-osios išvakarėse politikė S.Tamašauskienė apkaltino merą nederamu elgesiu...

Image - Kovo 8-osios išvakarėse politikė S.Tamašauskienė apkaltino merą nederamu elgesiu...

Trečiadienį rajono Tarybos opozicijos politikai - trys konservatoriai ir liberalas - spaudos konferencijoje pateikė net keturis pareiškimus dėl, jų manymu, nederamos Savivaldybės administracijos veiklos. O meras Vytautas Laurinaitis kovo 8-osios

Pirmadienis, 12 kovas Komentarai (0)

Problema

Turi šunį? Tai malonėk susirinkti ir jo š...

Image - Turi šunį? Tai malonėk susirinkti ir jo š...

„Pažiūrėkite, kas darosi - skęstame šūduose...“ - savaitės pradžioje užsukusi į redakciją piktinosi nuolatinė „Šilutės naujienų“ skaitytoja Veronika.Ir ji teisi - nutirpęs sniegas apnuogino dar vieną Šilutės miesto skaudulį -

Antradienis, 20 kovas Komentarai (1)

Savivaldybėje

Dvi Šilutės profesinės mokyklos tampa viena

Image - Dvi Šilutės profesinės mokyklos tampa viena

Šilutės žemės ūkio mokykla ir Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla pateko į Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) profesinio mokymo įstaigų  pertvarkų sūkurį.  ŠMM užsimojo 70 biudžetinių profesinių mokyklų reorganizuoti į

Trečiadienis, 21 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugiškiams rūpi keliai, griūvantys pastatai, kapinės ir galimybės sportuoti

Image - Saugiškiams rūpi keliai, griūvantys pastatai, kapinės ir galimybės sportuoti

Sulaukę rajono savivaldybės vadovų Saugų seniūnijos gyventojai ir įmonių bei įstaigų vadovai irgi turėjo ką paklausti.Saugiškiai domėjosi, kaip seniūnijoje bus sprendžiama laidojimo problema, mat čia tėra vienintelės dar veikiančios Mantvydų

Antradienis, 20 kovas Komentarai (2)

LAISVESŠilutės savivaldybę šturmuoja ir „Šilutės naujienų“ redakcijos pagalbos prašo Laisvės alėjos gyventojai. Dešimties daugiabučių namų atstovai yra išsigandę savivaldybės valdžios ketinimų sunaikinti jų dešimtmečiais puoselėtą oazę be automobilinio transporto.

Savivaldybės valdžia planuoja išilgai alėjos, palei 6, 7, 8, 9, 10 namus, nutiesti dviejų eismo eilių gatvę su automobilių stovėjimo aikštelėmis. Prieš porą savaičių valdžios atstovai buvo susikvietę minėtų namų gyventojus aptarti jau ir šios gatvės pavadinimą, nors nė vienas iš gyventojų lig šiol nebuvo girdėję apie tokios gatvės tiesimą.

Žinoma, kad susirinkime, kuris vyko Šilutės seniūnijos salėje, jokio pavadinimo gatvei neišrinko, nes gyventojai apskritai nenori, kad ji čia būtų tiesiama. Gyventojų nuomone, gatvė reikalinga tik vienam įtakingam verslininkui, sumaniusiam savo valdose pasistatyti prekybos centrą. Tačiau tokiam sumanymui realizuoti trūksta erdvės automobilių parkavimui.

Vietoje ramybės - automobilių triukšmas ir smarvė

Savivaldybėje jau įregistruotas kelių namų gyventojų pareiškimas, kad Laisvės alėjos daugiabučių gyventojai prieštarauja šalia jų namų tiesti gatvę automobilių transportui. Pareiškimas patvirtintas ir paskubomis surinktais bemaž 100 butų savininkų parašais. Pareiškimą įregistravusios Rimantė Lidžienė, Jadvyga Steponavičiūtė, Dalė Smolinskienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jeigu prireiks, jos pasirengusios apeiti ir surinkti visų 10-ies Laisvės alėjos daugiabučių namų butų savininkų parašus. O kiekviename name yra nemažiau kaip po 45 butus.

Šilutiškės neabejoja, kad absoliuti dauguma alėjos gyventojų nenori, kad būtų sunaikinta tarp daugiabučių namų esanti gamtos oazė. Juk čia yra įrengtos net trys krepšinio aikštelės, žaidimų aikštelės mažiausiesiems, pėsčiųjų takai. Be to, planuojamos gatvės vietoje auga 12 medžių, kuriuos sodino patys alėjos gyventojai. Tiesiant gatvę medžiai būtų pašalinti.
Laisvės alėjos gyventojai įsitikinę, kad nutiesus gatvę bus stipriai pabloginta jų gyvenimo kokybė.

„Vietoje daugelį metų turėtos žaliosios oazės ir ramybės mums dabar bandoma įbrukti automobilių triukšmą ir smarvę, juk daugelis čia pasirinko gyvenamąją vietą ir dėl to, kad šalia namų yra gamtos kampelis, kad jaunų šeimų vaikams čia saugu žaisti ir sportuoti. Neabejojame, kad dėl šalia namų einančios gatvės nuvertės ir mūsų butai“, - sakė protesto iniciatorės.

Valdžia pyksta

Praėjusią savaitę gyventojų atstovai susitiko ir su aukščiausiais savivaldybės vadovais - meru Vytautu Laurinaičiu, vicemeru Algiu Bekeriu, administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu. Pasak jų, pokalbis nebuvo labai draugiškas.

„Susidarė vaizdas, kad jie net pyksta ant mūsų, kam neva prieštaraujame visos alėjos renovavimui - pėsčiųjų takų atnaujinimui ir naujo kelio bei patogesnių išvažiavimų iš kiemų įrengimui“, - pasakojo gyventojai.

Žmonės sakė neprieštaraujantys alėjos renovacijai ir valdžios rūpesčiui sutvarkyti gražiausią miesto alėją. Tačiau jie kategoriškai nesutinka, kad alėjoje, kurioje lig šiol buvo tik pėsčiųjų takai, vaikų žaidimo ir sporto aikštelės, atsirastų ir dviejų eilių automobiliams skirta gatvė. Pagal gyventojams jau žinomus planus, gatvės riba bus visai šalia pastatų, o šalikelė vos 2,6 m iki namų sienos ir tik porą metrų nuo sporto aikštelių.

Gyventojams, išdėsčiusiems priekaištus dėl planuojamojo Laisvės alėjos „suniokojimo“ ir pažadėjusiems, kad „savo kūnais neleis kirsti medžių“, buvo atsakyta, kad jeigu jie taip prieštarauja, tai renovacijai skirtos lėšos bus perkeltos į kitą miesto alėją. Laisvės alėja tuomet liktų neatnaujinta.

Savivaldybės meras V.Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad išklausė atėjusių žmonių grupės nuomonę. Jo žiniomis, yra ir kitaip manančių gyventojų - yra norinčių, kad gatvė čia būtų.

„Gatvės reikia, kad patiems namų gyventojams būtų patogiau išvažiuoti savo transportu iš kiemų, būtų mažiau problemų specialiajam transportui išgabenant atliekas ir t.t. Tačiau, jeigu kompromisas nebus surastas - gatvės ir renovacijos Laisvės alėjoje nebus“, - sakė meras.

Komitetuose „Šimtmečio“ gatvės sprendimo projektas

Laisvės alėjos gyventojams, nenorintiems naujosios gatvės, nepalanki staigmena - savivaldybės administracija jau pateikė bent du sprendimo projektus, kurie susieti su planuojama naujaja gatve. Viename projekte „Šimtmečio“ gatvė įtraukta į komplektą renovuotinų Šilutės miesto vietų, kurių renovavimo finansavimas Susisiekimo ministerijoje turėtų būti patvirtintas jau kitų metų pradžioje. Pasak projekto teikėjos Astos Jagelavičienės, nebėra laiko „Šimtmečio“ gatvės ir viso Laisvės alėjos renovacijos pakeisti kitu objektu. Kitas politikams pateiktas sprendimo projektas yra planuojamai gatvei oficialiai suteikti „Šimtmečio“ gatvės pavadinimą. Tokių sprendimo projektų svarstymui Tarybos posėdyje jau pritarė Ekonomikos ir finansų komitetas, kuriam pirmininkavo Algis Bekeris.

Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas, kuriam vadovauja Tomas Budrikis, minėtų sprendimų projektų svarstymui Tarybos posėdyje nepritarė. Komiteto posėdyje dalyvavo ir Laisvės alėjos gyventojai. Jų teigimu, apie alėjos renovaciją su gatvės tiesimu bei automobilių aikštelėmis, gyventojai sužinojo tik dabar. Niekas su jais nesitarė, nederino. Absoliuti Laisvės alėjos gyventojų dauguma neįsivaizduoja, kad kelis dešimtmečius buvusi saugi poilsiui ir vaikų žaidimams skirta vieta bus sunaikinta.  

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
#7 3-ciai durnei 2018-01-28 16:52
isitrink galva invalide tu
 
 
#6 aukso vidurys 2017-12-22 17:49
gatves nereikia,bet sutvarkyt kiemus,isdidint masinu aiksteles,sutva rkyt saligatvius kiemuose tikrai reikia. neatiduokime skirtu lesu kitiems kvartalams,iesk okime kompromisu.
 
 
#5 Sabina 2017-12-21 23:26
Nesaugu
 
 
#4 Sabina 2017-12-21 23:24
Bet tai kur mūsų vaikams reikės dėtis...nu baisu kai pagalvoju kad ten būtų kelias..vaikų nebegalėsim išleisti nes tikrai bus besaugu...
 
 
#3 laisve 2017-12-21 06:35
reikalinga rekonstrukcija, kiemai neiseinami ,neisvaziuojami ,keliu tipo aktyviu pensininkiu parasai negali nulemti kvartalo ateities,nepasi rasysiu net nesvajokit, geriau rinkit parasus del isleidziamu sunu visai dienai kurie dergia kur papuola ir beribio kaciu skaiciaus.
 
 
#2 AUTOIPTV 2017-12-20 14:34
koks triuksmas kokis smarve,debai tie pensionai senai laikas atnaujinti kvartala tegu tik dziaugiasi,kons ervai tie pensai...
 
 
#1 D 2017-12-20 13:30
Įdomu, ties kuria vieta į Jankaus g. "išlįs" ta nauja gatvelė? Kamščiai ir avarijos garantuotos, teks šviesoforą statyt :) Tas pats bus ir su Taikos g. ... :(
 

Ukmergės naujienos