Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Image - Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Beveik prieš dešimtį metų, 2010 m. gegužės 3 d. Šilutės r. Šyšos kaimo apylinkėse Mindaugo Mačiulio žieduotas paprastasis griciukas (Limosa limosa), patinas, vyresnis nei antrų kalendorinių metų (išperėtas prieš 2009

Šeštadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio futbolo varžybos

Image - Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio  futbolo varžybos

  Daug gražių futbolo pergalių menantis Šilutės stadionas šiandien atrodo itin apverktinai. Jeigu pagrindinės aikštės kokybė dar neblogos būklės, tai sirgalių tribūnos sulūžusios, dauguma kėdžių virtusios nuolaužomis, o tos, ant kurių

Antradienis, 17 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

Image - Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

  Šilutės kavinės, restoranai, picerijos, valgyklos užvėrė duris lankytojams, tačiau teikia maisto pristatymo į namus paslaugą. Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas, kurį sudarė Šilutės turizmo ir informacijos centras. Palaikyti

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (1)

Seniūnijose

Valdžia išgirdo: Katyčiai - saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

Image - Valdžia išgirdo: Katyčiai -  saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

  Katyčių seniūnijoje Savivaldybės vadovai išgirdo skundų, jog čia yra nemažai vandentvarkos problemų. Katytiškiai skundėsi, kad nuotekų vamzdynai ir valymo įrengimai čia yra, tačiau apie 50 sodybų prie sistemos nesijungia. Vietiniai

Ketvirtadienis, 19 kovas Komentarai (1)

IMG 3943Jau nuo trečiadienio gyventojai gali pildyti ir teikti preliminarias elektronines turto ir pajamų deklaracijas už 2011 metus.

Visas deklaravimo naujoves rajono žiniasklaidai pristatė Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyrio vedėja Rasa BANAITIENĖ ir vyriausioji specialistė Dalia TRIBIČIENĖ.

Naujovės ūkininkams, kreditoriams ir leidėjams

Specialistės informavo, kad šiais metais gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijas privalo pateikti politikai, valstybės tarnautojai, kiti asmenys, kuriems buvo numatyta ši prievolė. Taip pat individualiai dirbantys gyventojai, t.y. tie, kurie Mokesčių inspekcijoje turi įregistravę individualią veiklą pagal pažymą arba įsigiję verslo liudijimą - nesvarbu, gavo jie pajamų ar negavo.

Pajamas privalo deklaruoti ūkininkai ir jų šeimų nariai - pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai, kurių pajamos iš žemės ūkio veiklos apmokestinamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą. Deklaracijų neprivalo teikti tie ūkininkai, kurie PVM nemoka ir kurių pajamos per mokestinį laikotarpį neviršija 10 tūkst. litų.

Nuo šių metų turto ir GPM deklaracijas privalo pateikti kredito įstaigų tarybų ir valdybų nariai, administracijų vadovai, pavaduotojai ir jų šeimų nariai, viešosios informacijos rengėjo ir skleidėjo tarybų ir valdybų nariai, vadovai, jų pavaduotojai, vyriausieji redaktoriai, jų pavaduotojai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir pastarųjų šeimos nariai.

Taip pat turtą ir pajamas turės deklaruoti tie gyventojai, kurie politinės kampanijos dalyviams per praėjusius metus paaukojo daugiau kaip 40 litų.

Iš pajamų mokesčio galės remti politines partijas

Šiek tiek pokyčių bus ir skiriant 2 proc. mokesčių dalies paramą.

VMI Šilutės poskyrio vyr. specialistė D.Tribičienė atkreipė dėmesį, kad dabar prašymą dėl paramos skyrimo privalo pildyti ir pateikti pats žmogus - nebeliko galimybės to padaryti per darbdavį ar kitą asmenį. VMI nepriims prašymų, kuriuos, susiradę juos remti norinčių žmonių, užpildydavo ir pluoštais pristatydavo paramos gavėjai.

„Nuo šiol žmogus, nusprendęs ilgesnį laiką tam pačiam paramos gavėjui pervesti savo 2 procentus pajamų mokesčio, galės prašyme nurodyti terminą, kiek metų rems pasirinktą paramos gavėją. Maksimalus terminas - penkeri metai“, - sakė vyr. specialistė.

Jei vėliau žmogus persigalvos, paramos gavėją galės pakeisti.

Dar viena naujovė ta, kad nuo balandžio 1 dienos gyventojai papildomą 1 proc. pajamų mokesčio galės skirti ir politinėms partijoms.

Elektroninė deklaracija - naudingesnė

Daliai gyventojų, kurie mokėjo gyvybės draudimo, pensijų įmokas, mokestį už pirmąsias studijas ar pirmą profesinį mokestį, taip pat palūkanas už paskolas, paimtas iki 2008 m. pabaigos, bus suteikta mokesčių lengvata ir dalis šių išlaidų grąžinta.

Tačiau R.Banaitienė pabrėžė, kad dalis patirtų išlaidų grąžinama tik tiems, kurie praėjusiais metais mokėjo 15 proc. gyventojų pajamų mokestį. Pavyzdžiui, pensininkai, apdraudę vaikus ar anūkus, negali pretenduoti į išlaidų grąžinimą, nes jie patys pajamų mokesčio nemoka.

Primename, kad užpildyti elektronines turto ir pajamų deklaracijas galima per savo elektroninės bankininkystės sistemą arba per tiesioginę elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), prie kurios prisijungiama sudarius sutartį su VMI, kai gaunami visi prisijungimui reikalingi duomenys.

Pildyti internetines deklaracijas taip pat galima ir VMI Šilutės poskyryje. Šio poskyrio vedėja R.Banaitienė informavo, kad įstaigoje veikia 5 internetinės prieigos taškai, prie kurių dirba ir gyventojus konsultuoja įstaigos specialistai. Deklaruoti galima ir visose rajono bibliotekose - tą padės padaryti mokesčių specialistų apmokytos bibliotekininkės.

Turto ir pajamų deklaracijas galima pildyti ir popieriuje. Tačiau popierinių deklaracijų pateikėjams permokos bus grąžintos daug vėliau nei tiems, kurie pateiks elektronines deklaracijas. Gyventojams, kurie deklaracijas pateiks elektroniniu būdu, mokesčių permokos bus pradėtos grąžinti jau kovo pabaigoje, popierinių deklaracijų pateikėjams - iki liepos 31 d.

„Kilus neaiškumams gyventojai gali skambinti nemokamu trumpuoju telefono numeriu 1882, kur visais su deklaravimu susijusiais klausimais pakonsultuos Mokesčių informacijos centro konsultantai“, - sakė Klaipėdos VMI Šilutės poskyrio vedėja R.Banaitienė.

Trumpas konsultacijas VMI specialistai teikia ir socialiniame tinklapyje „Facebook“ esančiame Elektroninio deklaravimo sistemos profilyje: https://www.facebook.com/e.deklaravimas.

Silutes naujienu LOGO