Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Image - Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Vasario 8 d. Nemuno deltos regioninis parkas (direktorius Žilvinas Čėsna) surengė tradicinį pelkių žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos aukštapelkę. Žygyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žygeivių

Antradienis, 11 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Image - Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

VALDZIOS ATASKAITOS 1Šią savaitę rajono vadovai - meras Virgilijus Pozingis, vicemerė Stasė Skutulienė, Savivaldybės administracijos direktorė Ida Vasiljevienė, jos pavaduotoja Dainora Butvydienė pradėjo lankyti rajono seniūnijas. Nuo kovo 12 iki balandžio 3 dienos planuoja susitikti su visų seniūnijų gyventojais.

Valdžia žmonėms atsiskaito už per metus atliktus darbus. Daugiausia kalbama apie sumažėjusį savivaldybės biudžetą, taupymo priemones, vaikų skaičiaus mažėjimą mokyklose.

Rusniškiams ir šilutiškiams aktualiausi buvo klausimai apie šilumos, vandens, atliekų rinkliavos kainas. Tik ar valdžia girdi jų abejones ir nuoskaudas?

Kartu su rajono vadovais į susitikimus vyksta Policijos komisariato, savivaldybės įmonių UAB „Šilutės vandenys“ ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ vadovai.

Ataskaitos formalios

Meras V.Pozingis, kuriam derėtų pasakoti apie rajono Tarybos veiklą, mieliau kalba už Savivaldybės administracijos direktorę I.Vasiljevienę: pasakoja, kokie vandentvarkos ar šilumos ūkio projektai įgyvendinti, kiek sumažintas savivaldybės biudžetas (gausime 4 proc. mažiau nei pernai).

I.Vasiljevienė guodžiasi, kaip neteisingai jos veiksmus nušviečia žiniasklaida, aiškina, jog ji nekalta, kad skolose paskendusi savivaldybė „Snoro“ banke paliko 1,2 mln. litų - mat laukė, kad susikauptų reikiama suma apmokėti už  įgyvendintus ES projektus.

Vicemerė Stasė Skutulienė apgailestavo, kad mažėja vaikų skaičius mokyklose, taigi mažėja moksleivių krepšelio lėšos. Rajono Taryba priversta uždarinėti ar reorganizuoti mokyklas taip, kaip artimiausiu metu atsitiks su Šilutės pradine, Naujakurių pradine ir kitomis mažomis mokyklomis.

S.Skutulienė argumentuoja, kad Šilutės pradinę prijungus prie Pamario pagrindinės mokyklos per metus bus gaunamas net 200 tūkst. litų ekonominis efektas. Tik nepaaiškina, kas trukdė tokį efektą gauti anksčiau.

Baiminasi dėl šilumos kainų

Susitikti su valdžia atėję rusniškiai domėjosi, kaip keisis centralizuotai tiekiamos šilumos kaina. Rusniškiai yra girdėję apie planus rekonstruoti miestelio centrinio šildymo tinklą, suvedant trasas į Rusnės specialiosios mokyklos katilinę. Ši katilinė Savivaldybės administracijos iniciatyva jau išnuomota privačiai įmonei. Žmonės, matydami kitų miestų pavyzdžius, baiminasi, kad po katilinės ir šildymo trasų rekonstrukcijos už šilumą turės mokėti daug brangiau, nei dabar moka Savivaldybės įmonei „Šilutės šilumos tinklams“.

Rusniškiai stebėjosi, kodėl Savivaldybė tokią svarbią katilinę perleido privatininkams. Negi „Šilutės šilumos tinklai“ negalėjo tvarkytis patys, be privatininkų pagalbos?

„Šilutės šilumos tinklų“ direktorius Algis Šaulys ir meras V.Pozingis ramino rusniškius, kad šilumos kainos privatininkai nedidins, aiškino, kad Savivaldybės įmonė neturi rekonstrukcijoms reikalingų lėšų.

Siūlo kraustytis pas privatininką

Kita rusniškiams opi tema - griūvančių kultūros namų likimas. V.Pozingis sakė, kad jau nebeplanuojama atstatyti šių namų pagal prieš kelerius metus parengtą projektą, kuriam įgyvendinti reikėjo 4-6 milijonų litų. Meras tikisi, kad buvusių kultūros namų žiūrovų salę (apie 200 vietų) bus galima suremontuoti už maždaug 690 tūkst. litų, pateikus projektą asociacijai „Lamatos žemė“.

V.Pozingis patvirtino informaciją, kad Savivaldybė ketina iš privatininko nuomoti šalia kultūros namų esantį rekonstruotą pastatą ir į jį įkelti Salos etnokultūros ir informacijos centrą, biblioteką, įkurdinti Rusnės bendruomenes, rasti vietos ir kavinei.

Šis privatizuotas pastatas anksčiau buvo Rusnės seniūnija. Visi rusniškiai šio namo priklausomybę sieja su LR Seimo nario Audriaus Endzino pavarde ir žino, kad niekaip nesiseka šių rekonstruotų rūmų parduoti.

Nenuostabu, kad informacija apie Savivaldybės ketinimus savo įstaigas įkelti į privatininko pastatą rusniškiams sukėlė klausimų. Viena moteris tiesiai paklausė, kodėl valdžia rūpinasi ne savo pastatu, o verslininko nuosavybe.

Susitikime dalyvaujantys minėto Seimo nario bendražygiai - Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Edvardas Vitkauskas, seniūnė Dalia Drobnienė nejučia patvirtino, kad tokią protekciją daro. Jie vienu balsu kalbėjo, kad rūpinasi Rusnės žmonių gerove, nori bendruomenėms ir kultūros kolektyvams sudaryti normalias darbo sąlygas, todėl ir siūlo tokią išeitį.

Silutes naujienu LOGO

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai