Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

Image - Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

  Kol kas švelnūs orai buvo palankūs neišskridusiems į šiltus kraštus žiemoti baltiesiems gandrams ir gervėms. Gamtininkų stebėjimais, Lietuvoje pasiliko iki 10 gandrų ir apie 100 gervių. Šie paukščiai ligi šiol

Ketvirtadienis, 11 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Image - Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partija praėjusiais metais patyrė nemažų išbandymų, tačiau partija nepražuvo - turi daug išsilavinusių žmonių, kurie mato prasmę visuomeninėje politinėje veikloje. Liberalai su jiems deramomis idėjomis ketina

Pirmadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Problema

Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Image - Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Daug triukšmo sukėlusi Lietuvos urėdijų reforma įvyko - pirmadienį oficialiai išplatintas pranešimas, jog viena - visas 42 urėdijas jungianti Valstybinių miškų urėdija jau įregistruota.Kaip šiame permainų laike jaučiasi ir dirba

Trečiadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Perspėja mėgėjus žvejoti ir čiuožinėti: ledas dar netvirtas

Image - Perspėja mėgėjus žvejoti ir čiuožinėti: ledas dar netvirtas

  Atėję šalčiai nudžiuginto visus žvejus - pagaliau galima tikėtis ledo ir traukti seniai pamirštas žiemines meškeres. Tačiau džiūgauti per anksti nederėtų. Daugelyje Lietuvos vandens telkinių ledas vis dar nesaugus ir

Sekmadienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

MARKVALDASŠilutės savivaldybės taryboje įvyko arši politikų diskusija, kuri vos nepasibaigė vandens ir nuotekų pabranginimu. UAB “Šilutės vandenys” Stebėtojų taryba inicijavo alternatyvų sprendimo projektą, kurį įgyvendinus būtų pakilusi geriamojo vandens tiekimo kaina nuo 0,78 Eur/ kub. m + PVM, ir nuotekų tvarkymo kaina nuo 1,49 Eur/kub. m  +PVM, po 5 centus už 1 kub. m.

Keisčiausia, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija jau yra pritarusi minėtoms kainoms, kurios yra apie porą procentų mažesnės nei buvo iki šiol. Įmonės administracija ir Stebėtojų taryba tokiu būdu siekė pakeisti ankstesnį Savivaldybės tarybos sprendimą ir į paslaugų kainą leisti skaičiuoti investicijų grąžą.

Savivaldybės administracija - už pigesnį vandenį

Savivaldybės politikų diskusijos dėl noro pakelti vandens ir nuotekų tvarkymo kainą vartotojams prasidėjo Ekonomikos ir finansų komitete. Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Alina Overlingaitė politikams pristatė naujas, trejiems metams paskaičiuotas ir jau VKEK suderintas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas vartotojams. Kažkuriems politikams besidžiaugiant, kad pagaliau vandens kaina vartotojams bus sumažinta bent pora procentų, minėtos įmonės Stebėtojų tarybos nariai Povilas Tunaitis ir Arvydas Jakas pranešė, kad yra ir alternatyvus sprendimo projektas. Pasak jų, Stebėtojų taryba siūlo branginti minėtas paslaugas bent po 5 centus už 1 kub. m. ir taip leisti bendrovei susikaupti lėšų investicijoms.

Posėdyje dalyvavusi UAB “Šilutės vandenys” vyr. ekonomistė Ilona Čižauskienė politikams aiškino, kad, jos skaičiavimais, pabranginus tiekiamą vandenį ir nuotekas po 5 centus už kub. metrą, būtų gauta panaši suma, kurios įmonė negauna po to, kai Savivaldybės Taryba daug maž jau dešimtmetį nebeleidžia skaičiuojant kainą į išlaidas įtraukti investicijų grąžą.
Jos teigimu, investicijų grąžai bendrovė kasmet galėtų papildomai iš vartotojų susirinkti apie 137 tūkst. Eur. Tokios lėšos bendrovei praverstų įgyvendinant naujus projektus. Dabar bendrovei įgyvendinant ES paramos projektus su daliniu įmonės finansavimu, tenka naudotis paskolomis, mokėti palūkanas ir t.t.

Abejojantiems ar VKEK sutiktų su Savivaldybės tarybos sprendimu didinti vandens ir nuotekų tvarkymo kainas, bendrovės ekonomistė sakė, kad tai - savivaldybės Tarybos teisė. Juolab, kad tik savivaldybės sprendimu iš kainos skaičiavimo buvo pašalinta investicijų grąža.

Ekonomikos ir finansų komitetas, kuriam tą dieną pirmininkavo komiteto pirmininko pavaduotojas, vicemeras Algis Bekeris, nusprendė, kad Savivaldybės tarybai reikia teikti svarstyti abu sprendimo projektus - Savivaldybės administracijos ir bendrovės Stebėtojų tarybos alternatyvųjį sprendimo projektą su pabranginta paslauga.

Kiti komitetai alternatyvaus sprendimo nesvarstė

Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas, kurio pirmininkas yra Tomas Budrikis, svarstė tik savivaldybės administracijos pateiktą sprendimo projektą. Nors svarstyti alternatyvų sprendimo projektą nei jo vadovaujamam komitetui, nei Socialinių reikalų komitetui, kuriam vadovauja Laimutė Uselienė, nebebuvo jokios prasmės, nes jam jau pritarė pagrindiniu tokiems klausimams vadinamas Ekonomikos ir finansų komitetas.

Tik T.Budrikis išreiškė savo individualią poziciją, kad paslaugos vartotojams yra aktualu gauti pigesnę paslaugą. UAB “Šilutės vandenys” jau ne vienerius metus gauna didžiulę ES paramą modernizuoti savo ūkį. Tad nieko tokio jeigu dar šiek tiek padirbės su, anot T.Budrikio, “paveržtais diržais”.

Tarybos verdiktas

Panašios diskusijos vyko ir lemiamu metu - Savivaldybės tarybos posėdyje sprendžiant tiekiamo vandens ir nuotekų tvarkymo kainas. Šiame posėdyje jau dalyvavo ir “Šilutės vandenų” direktorius Alfredas Markvaldas. Jis taip pat gynė savosios įmonės poziciją, teigdamas, jog bendrovei trūksta lėšų įgyvendinant naujus projektus.

Tačiau nedidele persvara balsų, daugumai pavyko išsaugoti vandens ir nuotekų tvarkymo kainas nepakeltas.
Tad VKEK komisijai bus pateikta tvirtinti perskaičiuota geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kainą vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas: gyvenantiems butuose - 2,27 Eur/kub.m +PVM. Ši kaina nustatyta be bendrovės ir Stebėtojų tarybos siekto pabranginimo.

Po posėdžio kai kurie valdančiosios koalicijos politikai šmaikštavo, kad galimai neveltui nemaža dalis opozicijos politikų bruko sprendimo projektą su pabranginta paslauga. Anot valdančiųjų, jie siekia bent taip pakenkti valdantiesiems politikams, nes žmonės neabejotinai nebūtų patenkinti kainų didinimu.   

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos