Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Nupuoštos žaliaskarės dar gali būti naudingos

Image - Nupuoštos žaliaskarės dar gali būti naudingos

  Baigiantis švenčių laikotarpiui, Aplinkos ministerija kviečia gyventojus nupuoštas kalėdines eglutes panaudoti tikslingai, o ne mesti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius ar atsikratyti jomis bet

Pirmadienis, 7 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Uždaromas vienas IKI prekybos centras

Image - Uždaromas vienas  IKI prekybos centras

  Nuo kitos savaitės trečiadienio, sausio 16 dienos Šilutės mieste pirkėjus aptarnaus jau tik dvi IKI tinklo parduotuvės – miesto centre, Lietuvininkų g. 39 esanti parduotuvė bus uždaryta. Apie tai „Šilutės

Sekmadienis, 13 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

gatves lakstingalu_gatveKantrybę praradęs naujakuriškis Rimantas apipylė laiškais Savivaldybės vadovus, mūsų krašte rinktus LR Seimo narius ir net Vyriausybės atstovę Klaipėdos apskričiai. Žmogus nusivylęs, kad jau gal 30 metų nemaža dalis vakarinio miesto pakraščio - Naujakurių kvartalo gatvių - dar vis neasfaltuotos. Rimantas gyvena Kurėno gatvėje, kuri po kiekvieno lietaus tampa neišbrendama klampyne.

Ne kitaip ir Lakštingalų, Kuršių ir kitose šio kvartalo gatvėse, nemaža skundų redakcija gauna ir iš tų šilutiškių, kuriems tenka nuolat važiuoti Durpyno bei Lapalių, ir daugeliu kitų gatvių. Kai kurienaujakuriškiai jau dievažijasi, jog jei kurią dieną tose klampynėse pames kurį mašinos ratą ar detalę, tikrai kreipsis į Teismą ir reikalaus, kad žalą atlygintų rajono savivaldybė... 

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas „Šilutės naujienoms“ sakė, jog gerai supranta ir Naujakurių, ir kitose neasfaltuotose gatvėse gyvenančių žmonių nuoskaudas. Tačiau verta žinoti, kad Šilutės mieste yra dar 25 km neasfaltuotų gatvių. O žinant, kiek seniūnijai skiriama Kelių plėtros programos lėšų, nesunku suskaičiuoti, kad paskutinis gatvių kilometras bus išasfaltuotas galimai po... 25 metų.

Ir pėsčiomis klampoja, ir mašinomis plaukia

Metai nauji, o Naujakurių kvartalo gyventojų bėdos senos, - taip galima sakyti dėl to, kad apie čia gyvenančių žmonių vargus, bandant pasiekti darbovietes ar mokyklas, visi rajono laikraščiai parašo bent kelis kartus per metus.

Praėjusieji metai nebuvo išimtis. „Šilutės naujienos“ taip pat savo puslapiuose ne kartą narstė Kuršių, Kurėno, Rasos ir Jovarų bei kitose gatvėse gyvenančių žmonių skundus. Tiesa, metams baigiantis piketą po rajono savivaldybės langais surengę „Rasos“ sodų bendrijos gyventojai savo pasiekė - jau kitą dieną to paties pavadinimo jų gatvėje burzgė (ir dabar dar tebeburzgia) kelią tvarkanti technika.

Tačiau tie, kurie gatvės kaimynų piketams dar nesubūrė, kenčia toliau. Vieni pėsčiomis tas klampynes bando įveikti, kiti - kuriems skubėti ar tolėliau važiuoti reikia - sako visgi plaukiantys per tuos jų gatves semiančius ežerus.

Štai Rimantas iš Kurėno gatvės pasakoja jau ir Vyriausybės atstovei Klaipėdos apskrityje apie savo vargus parašęs. O Lakštingalų g. gyvenantis Jonas dėsto su žmona tvirtai sutaręs: jei kurį rytą važiuodamas į darbą pames kurį automobilio ratą, nedvejodamas kreipsis į advokatus ir surašys ieškinį teismui. O jame pareikalaus, kad patirtus nuostolius atlygintų rajono savivaldybė. Mat šioje gatvėje tvyro jau nebeišdžiūvantys ežerai, kurie po kiekvieno lietaus susilieja... Ir tada žmogus jau visai nebemato kur važiuoja...   

Šilutės seniūnijai - 957 tūkst. eurųGatves Kureno

Praėjusiais metais Šilutės seniūnijai miesto ir kitų gyvenviečių kelių priežiūrai, remontui ir statybai buvo gauta, palyginus su ankstesniais metais ne tokia jau maža suma - 957 tūkst. eurų. Tačiau iš tos sumos bemaž 200 tūkst. eurų teko atiduoti kelių priežiūros ir statybos paslaugų teikėjams už 2016 metais atliktus darbus. Tad konkrečiai 2017 metams numatytiems darbams atlikti liko 792 tūkst. eurų.

Už šiuos pinigus, pasak A.Ivanausko, atlikta tikrai miestelėnams pastebimų darbų. Jau baigtos renovuoti Kęstučio, H.Šojaus, Dariaus ir Girėno gatvės. Rekonstruotas ir iki pat Klaipėdos g. esančio automobilių žiedo pratęstas šios gatvės šaligatvis, jame įrengtas ir apšvietimas. Beja, šis šaligatvis - dviratininkų takas yra dalis pėsčiųjų ir dviratininkų tako į Traksėdžius, kurį taip pat planuojama jau šiemet rekonstruoti. Tereikia sulaukti, kol „Šilutės šilumos tinklai“ paklos naują šiluminę trasą į Traksėdžius.

Pernai rekonstruotas žvyrkelis Žalgirių kaime, kuris čia yra ir pagrindinė gyvenvietės gatvė.

Gaila, bet pernai ištisus metus gausiai lijo, tad kaip niekada buvo gadinami žvyrkeliai ir net senesni asfaltuoti keliai. Kaip niekad daug - net 147 tūkst. eurų - teko išleisti keliams greideriuoti, žvyrkelių duobių, asfalto išdaužoms taisyti. Už tokią sumą, pasak A.Ivanausko, būtų galima kapitaliai renovuoti vieną miesto ar kurios nors gyvenvietės gatvę, įrengiant ir šaligatvį, ir apšvietimą.

Derinama su elektros tiekėjais

Įprastai kaip panaudoti Kelių plėtros programos lėšas (2018 metams skirtų lėšų suma bus žinoma tik apie vasario mėnesį) seniūnijos administracija derina su bendruomenėmis, seniūnaičiais. Didžiausias argumentas pasirenkant kurias gatves pirmiausia rekonstruoti, yra eismo tomis gatvėmis ir keliais intensyvumas.

Tačiau, pasak A.Ivanausko, nemažai įtakos turi ir elektros energijos tiekimo bendrovės „Gilė“ suplanuoti ir įgyvendinami darbai. Elektros tiekėjai turi įgyvendinti savo programą - naikina oro linijas ir elektros energijos tiekimą pertvarko į požeminę kabelių sistemą. O juk iki šiol bemaž visas seniūnijos miesto ir gyvenviečių gatvių apšvietimas buvo pajungtas ant dabar naikinamų elektros linijų atramų. Todėl su elektros tiekėjų suplanuotais darbais tenka derinti ir seniūnijos planuojamą gatvių apšvietimo, o dažnai - net ir šaligatvių renovaciją.

Nes, pasak seniūno pavaduotojo, būtų kvaila nepasinaudoti proga kartu su energetikais nutiesti ir gatvių apšvietimo linijas.
Taip šiemet bendradarbiaujant su elektros tiekėjais buvo rekonstruotas gatvių apšvietimas Pagrynių kaime Žaliosios ir Alyvų gatvėse. Tiems darbams teko panaudoti 107 tūkst. eurų seniūnijai skirtų kelių plėtros programos lėšų. Šiemet skubiai teks gatvės apšvietimo darbus užbaigti Verdainės kaime, nes po elektros tiekėjų atliktų darbų ir čia gatvė liko be apšvietimo.

Planai 2018 metams

Tikimasi, kad ne mažiau darbingi bus ir 2018 metai. A.Ivanauskas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad šiemetinės Kelių plėtros programos lėšų sumos dar nežino, bet nemano, kad pinigų bus gauta mažiau nei pernai.

Todėl jau yra numatyti ir pirmieji darbai. Būtina apšviesti Verdainės kaimo gatvę, remontuoti žvyrkelius Traksėdžiuose, Pagryniuose, Grabupiuose. Šiuose kaimuose pernykščiai lietūs padarė ypač daug žalos keliams.

Savivaldybės taryba paskutiniajame 2017 metų posėdyje pritarė, kad iš vyriausybės gaunamomis tikslinėmis lėšomis šiemet būtų rekonstruojamos - paklota nauja asfalto danga, nauji šaligatviai ir apšvietimas - Šilutės miesto Miško, M.Jankaus ir Lauko gatvės.

Neabejojama, kad reikia tvarkyti ir Tulpių, Stadiono, Aušros ir Gluosnių gatves. Tačiau kiek darbų tikrai bus padaryta šiemet, tiksliau bus žinoma tik vasario - kovo mėnesį, kai bus žinoma Kelių plėtros programos lėšų suma, ir po to, kai seniūnijos planai bus suderinti su kaimų bendruomenėmis ir seniūnaičiais. 

Komentarai  

 
#3 Vytas 2018-01-16 20:49
Klausimai
1. Ar savivaldybė turi pasitvirtinusi gatvių tiesimo, taisymo (remonto) ir priežiūros darbų eiliškumo vertinimo kriterijus?
2. Ar bus viešai paskelbtas gatvių remonto, rekonstravimo 2018 m. sąrašas?
3.Šilutiškiai turi teisę žinoti, pagal ką atrinksime pirmiausia tvarkytinas gatves ar kelius.
 
 
#2 Rimantas 2018-01-14 15:51
Atkreipkit dėmesį, kad visi pinigai 792 000 išleisti jau seniai ašfaltuotu gatviu renovacijai. O visi kas gyvena “miesto” ribose esančiuose purvynuose tegu gyvena ir toliau, - tokia mūsu valdžios politika.
Būtu noro, pinigu tikrai atrastu.
Pasidomėkit kiek pinigu buvo numatyta Šimtmečio gatvės įrengimui. Ačiū dievui kol kas suveikė žmoniu dėmesys ir nepavyko prastumt eilinio projekto “saviems”. Skirkit visas tas lėšas senu problemu sprendimui ir didžioji dalis purvynu bus sutvarkyta.
 
 
#1 klausimas 2018-01-13 16:28
tai kam reikalingi tokie valdininkai, politikai, kurie nieko negali. Jie sedi kabinetuose tam, kad alga gautu uz savo neveikluma ir dejuotu.
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt