Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pelkių žygis po baltasniegę aukštapelkę širdį populiarėja

Image - Pelkių žygis po baltasniegę  aukštapelkę širdį populiarėja

  Šeštadienis žygio dalyviams po baltasniegę Aukštumalos širdį nieko gero nežadėjo, jau iš vakaro buvo aišku, kad oras bus bjaurus ir pūs įkyrus rytys. Tačiau šios gamtos išdaigos dar kartą parodė,

Penktadienis, 8 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

Image - Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

  Praėjusią savaitę pasklido žinia, kad Lietuvos kariuomenė (LK) užsimojo iš Armalėnų aerodromo iškeldinti čia beveik 60 metų veikiantį aeroklubą. Pasipiktinę aviacijos sporto megėjai parengė peticiją „Dėl užimto aerodromo grąžinimo aviatoriams“,

Trečiadienis, 13 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

Image - Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

  Pirmoji Šilutės savivaldybės vadovų ir seniūnijos 2018 metų veiklos ataskaita surengta Gardame. Susitikimo metu apie nuveiktus darbus ir artimiausius planus saviškiams pasakojo seniūnė Birutė Pocevičienė, vėliau kalbėjo rajono vadovai -

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (1)

miskai uredija2Daug triukšmo sukėlusi Lietuvos urėdijų reforma įvyko - pirmadienį oficialiai išplatintas pranešimas, jog viena - visas 42 urėdijas jungianti Valstybinių miškų urėdija jau įregistruota.

Kaip šiame permainų laike jaučiasi ir dirba gausus - apie 100 žmonių - Šilutės urėdijos kolektyvas? Kokias ateities perspektyvas mato ir patys miškininkai, ir jų vadovas?

Sausio 9-ąją į susirinkimą Kaune išskubėjęs urėdas Vaidas Bendaravičius sako tik išsiaiškinęs būtiniausius savo - jau atleidžiamo urėdo darbus, o visa tolesnė ir jo paties, ir girininkijų, ir apskritai visos Lietuvos miškininkystės perspektyva  esanti labai miglota. Tą patį žodį - miglota - pokalbio metu naudojo ir keli girininkijų darbuotojai.

Laikinasis generalinis - Panevėžio urėdas

Oficialiai pranešta, kad Registrų centre jau įregistruota nauja Valstybės įmonė - Valstybinių miškų urėdija (VMU) apjungs visas 42 šalies urėdijas, kurios palaipsniui bus apjungiamos ir taps 26 regioniniais padaliniais.

„VMU veiklą pradėjo reorganizavus Lietuvos miškotvarkos institutą, įsikūrusį Kaune. Prie jos vėliau bus prijungta Generalinė miškų urėdija, tad kol kas valdymo centras veiks Vilniuje. Galiausiai, kur įsikurs naujoji įmonė, kurių dabartinių urėdijų pagrindu bus kuriami padaliniai, metų viduryje spręs jos vadovybė. Teisiškai mes tiesiog galime nurodyti, kad ji veiktų ne sostinėje, o viename iš šalies regionų. Aplinkos ministerijos pozicija nesikeičia - tinkamiausia vieta tam būtų Katinų kaimas Panevėžio rajone“, - teigiama Aplinkos ministerijos pranešime.

Taip pat pranešta, jog VMU laikinai vadovaus buvęs Panevėžio miškų urėdas Valdas Kaubrė, laikinai ėjęs Lietuvos miškotvarkos instituto vadovo pareigas. Kitos savaitės pabaigoje bus paskelbtas pakartotinis konkursas nuolatinio naujosios VĮ direktoriaus pareigoms užimti.

Pasak ministerijos pranešimo, šiandienos permainos lėmė ir tai, kad iš užimamų pareigų buvo atšauktas 21 likęs urėdas. Regioninių padalinių nuostatai ir jų vadovų pareigybės aprašymai yra tikslinami ir netrukus bus pradėti konkursai šių vietoms užimti. Iki tol laikinai padaliniams vadovauja esami urėdijų darbuotojų atstovai.

Vienas pirmųjų naujosios įmonės darbų - valstybinių miškų paėmimas iš Nacionalinės žemės tarnybos. Šią savaitę taip pat VMU padaliniai gaus Valstybinės miškų tarnybos leidimus kirsti mišką. Tikimasi, kad centralizavus medienos kirtimą, leis skaidriau valdyti valstybinių miškų kirtimą, gauti ekonominės naudos. Užbaigus pertvarką, kasmet bus sutaupoma apie 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų iš valstybės biudžeto.

Urėdijų vadovams darbo nepasiūlėmiskai uredas

„Labai daug neaiškumo“, - taip trumpai padėtį, kurioje atsidūrė, sausio 9-osios rytą įvardijo Šilutės urėdas V.Bendaravičius.
Į urėdų ir naujai sukurtos valstybės įmonės vadovybės susirinkimą  Kaune skubėjęs Šilutės miškininkų vadovas dabartinę savo ir kolektyvo būseną įvardijo kaip žinojimą, jog „kažkas vyksta, bet kas laukia rytoj - neaišku“.

Jau grįžęs V.Bendaravičius sakė turįs šiek tiek daugiau aiškumo. Jis jau žino, jog iki sausio 16 dienos privalo išregistruoti Šilutės urėdiją iš įmonių sąrašo ir atlikti daug su tuo susijusių veiksmų. Taip pat aišku, jog reikės perregistruoti daugybę dokumentų, atleisti žmones, kurie nesutiko pereiti į naująjį darinį ir t.t.

Atleidimo lapeliai su pasiūlymu pereiti dirbti į kitą įstaigą Šilutės miškų darbuotojams buvo išdalinti dar pernai gruodžio viduryje. Iš maždaug 100 nuolat urėdijoje dirbančių žmonių 13 atsisakė pereiti į naująją VĮ. Šioje grupėje - įvairių profesijų miškininkai - ir miškų darbininkai, ir administracijos darbuotojai.

Jau patvirtinta, kad naujosios VĮ Šilutės padalinio viršininko pareigas laikinai eis iki šiol vyriausiuoju Šilutės urėdijos miškininku dirbęs Viktoras Aužbikavičius. O padalinių funkcijos, pasak urėdo, išlieka identiškos buvusių urėdijų funkcijoms.

Apie savo paties tolesnę karjerą V.Bendaravičius dar irgi nieko konkretaus negali pasakyti. Pasak urėdo, visų iki šiol dirbusių urėdų paskutinioji darbo diena yra sausio 15 -oji. Tačiau urėdijų vadovams net ir pereiti į naująją įmonę nebuvo pasiūlyta. Jiems buvo pasakyta tik tiek, kad jeigu urėdijose yra laisvų darbo vietų, jie gali likti dirbti.

Šilutės urėdijoje, pasak V.Bendaravičiaus, darbo yra, bet jis dar nėra apsisprendęs ką veiks toliau, nes turi ir kitų pasiūlymų.
„Nuotaikos prastos, nes nebeliko motyvacijos dirbti“, - taip urėdas apibūdino viso Šilutės miškininkų kolektyvo šiandienos nuotaikas.

Nereikėjo kirsti kirviu

Nepaisant to, kad urėdijų reforma jau baigiama, ji vis dar kritikuojama, raginama ją stabdyti. Seimo narys Juozas Olekas prieš savaitę teigė, kad dėl jos ketinama kreiptis net į Konstitucinį Teismą.

Savo pavardžių skelbti nenorėję Šilutės urėdijos darbuotojai pertvarkai irgi negaili kritikos. Kalbinti miškininkai sakė manantys, jog ligšiolinė sistema nebuvo bloga, o reforma daroma taip pat skubotai ir neapgalvotai, kaip ir visos kitos šiandienių valdančiųjų pertvarkos. Panašiai, anot jų, buvo padaryta Latvijoje, kur išardžius seniai veikusią sistemą, nieko geresnio ir nebuvo sukurta. Užtat buvo pradėta beatodairiškai kirsti miškus, ir šiandien žaliajam kaimyninės šalies rūbui jau yra padaryta milžiniška žala.

„Gal reikėjo nebent palaipsniui minimalizuoti administracinį aparatą, bet ne taip kirsti kirviu. Juk vien miškininkų išeitinėms kompensacijoms prireiks kelių milijonų eurų“, - svarstė kalbinti miškininkai.

Miškininkams juokinga, kad generalinį miškų urėdą dar tik planuojama skirti, o jo pavaduotojas jau paskirtas. Šilutiškiai mano, jog greičiausiai tik bus sukurtas „dar vienas milžiniškas agrokoncernas“. 

Pasak pašnekovų, pereiti į naująjį darinį atsisakė tie jų kolegos, kurie jau dabar žino,  jog jų etatų nebeliks artimiausioje ateityje - tai buvo viešai paskelbta.

Miškininkai taip pat pasidalijo, anot jų, gandais, jog ir girininkijų likimas neaiškus, mat jau kalbama ir apie jų stambinimą.
„Tokios reformos ateitis labai miglota“, - visų pašnekovų mintis apibendrino vienos girininkijos darbuotoja.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt