Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pelkių žygis po baltasniegę aukštapelkę širdį populiarėja

Image - Pelkių žygis po baltasniegę  aukštapelkę širdį populiarėja

  Šeštadienis žygio dalyviams po baltasniegę Aukštumalos širdį nieko gero nežadėjo, jau iš vakaro buvo aišku, kad oras bus bjaurus ir pūs įkyrus rytys. Tačiau šios gamtos išdaigos dar kartą parodė,

Penktadienis, 8 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

Image - Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

  Praėjusią savaitę pasklido žinia, kad Lietuvos kariuomenė (LK) užsimojo iš Armalėnų aerodromo iškeldinti čia beveik 60 metų veikiantį aeroklubą. Pasipiktinę aviacijos sporto megėjai parengė peticiją „Dėl užimto aerodromo grąžinimo aviatoriams“,

Trečiadienis, 13 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

Image - Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

  Pirmoji Šilutės savivaldybės vadovų ir seniūnijos 2018 metų veiklos ataskaita surengta Gardame. Susitikimo metu apie nuveiktus darbus ir artimiausius planus saviškiams pasakojo seniūnė Birutė Pocevičienė, vėliau kalbėjo rajono vadovai -

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (1)

tautiniai kostiumai_su_StatkeviciumiDizainerio Juozo Statkevičiaus sukurti tautiniai kostiumai jau šią savaitę turėtų pasiekti Šilutės rajono vaikų darželius. Kiekvienas darželis gaus po 20 tautinių kostiumų - dešimt mergaitėms ir dešimt berniukams, skirtų 6-7 metų vaikams. Šie tautiniai kostiumai tai fondo „Švieskime vaikus“ šimtmečio dovana Lietuvos vaikams.

„Šilutės naujienų“ kalbintos Šilutės darželių vadovės pritaria šiai iniciatyvai, tačiau kol kas džiaugiasi atsargiai, nes kostiumų dar negavo.

Anot jų, dvidešimties kostiumų pilnai užtenka aprengti vienai koncertinei darželio grupei, įvairioms progoms paminėti.

Naujųjų tautinių kostiumų laukia ne tik darželių vadovės, bet ir auklėtojos, mažieji šilutiškiai ir jų tėvai.

Dovanas gaus apie dešimt Šilutės darželių

Dovanoti vaikams tautinių drabužių buvo „valstiečių - žaliųjų“ lyderio Ramūno Karbauskio idėja. Portalui delfi.lt jis teigė, kad rūbai bus finansuojami iš asmeninių ir rėmėjų lėšų.

„Šie metai yra labai didi ir graži šventė visai Lietuvai, todėl norėdamas įprasminti šventę darbais, labdaros paramos fondas „Švieskime vaikus“ dalį paramos skyrė mažųjų Lietuvos piliečių etninės kultūros edukacijai. Fondas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga šalies vaikų darželiams įteiks ypatingą dovaną - šiuolaikiškus stilizuotus tautinius kostiumus“, - teigiama fondo, kurio steigėjai Ramūnas Karbauskis ir Andrius Mamontovas,  išplatintame pranešime spaudai.  tautiniai kostiumai_3

Dizainerio J.Statkevičiaus sukurtais kostiumais mažyliai pasipuoš iki Vasario 16-osios, kuomet visa Lietuva švęs valstybės atkūrimo šimtmetį. Viso fondas pagamino ir padovanos net 18 tūkst. kostiumų mažiesiems. 887 valstybinius vaikų darželius pasieks po 20 kostiumų vaikučiams. Dešimt berniukų ir dešimt mergaičių pasipuoš kiekviename fondo savanorių aplankytame darželyje.

Šilutės rajone šias dovanas turėtų gauti apie dešimt darželių.  

Dizaineris kostiumus kūrė atsižvelgdamas į kiekvieno Lietuvos etninio regiono unikalumą, spalvas, audinių ir juostų raštus. Fondo projektas „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams“ rengtas konsultuojantis su Lietuvos liaudies kultūros centro etnografais, etninių amatų puoselėtojais.

J.Statkevičiaus sukurti kostiumai siūti Lietuvoje, naudojant kokybiškus Olandijoje pagamintus ir vaikučiams pritaikytus audinius. Specialiai šiam projektui pagal autentiškus pavyzdžius Lietuvoje išaustos šiuolaikiškos juostos.  Aukštaitijos darželiams pagaminti 6592, Dzūkijos - 5132  Suvalkijos - 1172, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos - 5104 kostiumai.

Skelbiama, kad vieno kostiumo savikaina - 29,04 euro, iš viso į juos investuota 522,72 tūkst. eurų.

Dizaineris dirbo neatlygintinai

„Norime padėti lėšų stokojantiems darželiams puoselėti etninę kultūrą, supažindinant darželinukus su tautiniais kostiumais. Manome, kad šis projektas padės darželiams, jų etninę kultūrą puoselėjantiems kolektyvams. Dovanojame tai, ką mažyliai galės naudoti savo pasirodymų, švenčių metu. Mūsų viena iš fondo misijų skatinti vaikų domėjimąsi etnine kultūra, ieškome būdų, kaip padėti šeimoms pamilti kultūros vertybių visumą, ugdyti tautinę savimonę, saugoti kultūros papročius ir jų savitumą“, -  sako labdaros  ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė. 

Dizaineris savo darbą dovanoja ir sako, jog dirbęs neatlygintinai ir norįs parodyti, kad kiekvienas savo darbu galime ne tik puoselėti kultūrą, tradicijas bet ir įvairiais būdais puošti Lietuvą.   „Su didžiausiu malonumu kūriau vaikams, kurie tik pradeda kūrybingą pažintį su valstybe, jos istorija, tradicijomis ir pilietiškumu. Labai džiaugiuosi ištisus metus praleidęs su mintimi, kad valstybės atkūrimo šimtmetį pradėsime spalvingai, susipažindami su kiekvieno Lietuvos etnografinio regiono spalvomis ir tradicijomis. Tai buvo labai sudėtinga ir įdomi užduotis, padarytas didelis istorinis darbas, neturintis analogo. Dirbome kruopščiai ir dėmesingai“, - sako J.Statkevičius.   Pasak jo, kostiumas yra patogus, lengvai dėvimas ir prižiūrimas. 

„Manau, kad šis projektas, pagal jau sukurtą standartą turės tęstinumą vyresniems vaikams, paaugliams ir netgi suaugusiesiems“, - sakė J.Statkevičius. 

Laukia dovanų

tautiniai kostiumai_ZibutePirmieji su kostiumu susipažino Suvalkijos ir dalis Žemaitijos darželinukų. Fondo atstovė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad į Šilutės kraštą kostiumai turėtų atkeliauti jau šią savaitę, mat sausio 30 dieną juos planuojama pasiimti iš sandėlio. Kostiumus į mūsų miesto darželius atveš savanoriai, kurių prie šio projekto visoje Lietuvoje prisijungė per 100.

Fondo „Švieskime vaikus“ šimtmečio dovanomis džiaugiasi ir Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus darbuotojos, ir darželių direktorės.

„Niekas nebuvo sakęs, kad dovanos, tai dar nepatyrėme to džiaugsmo, o jeigu tikrai duos, su malonumu priimsime. Kas gi dovanų nenori?“, - sakė Šilutės lopšelio - darželio „Žibutė“ vadovė Raimonda Jaruškevičienė.

Anot jos, 20 komplektų pakaktų papuošti beveik visą grupę, su kuria būtų galima pasirodyti minint lietuviškas šventes. „Naujieji kostiumai yra gražūs ir stilingi bei tiks vaikus papuošti minint įvairias šventes“, - džiaugėsi R.Jaruškevičienė.

Naujuosius dizainerio sukurtus kostiumus per televiziją matė ir lopšelio - darželio „Žvaigždutė“ direktorė Stasė Viršilienė.

„Aišku labai džiaugiamės, bet gal reikia sulaukti kada kostiumus gausime“, - komentavo ji. S.Viršilienė, kaip ir jos kolegė, sakė, kad 20 kostiumų pilnai užteks koncertinei grupei aprengti. Anot jos, turėti tautinius kostiumus visiems darželio auklėtiniams nėra poreikio, nes jie greitai auga. Naujieji kostiumai bus naudojami išskirtinėmis progomis ar minint visai Lietuvai reikšmingas šventes, tokias kaip Vasario 16-oji ar Kovo 11-oji.

Ligšiol „Žvaigždutės“ auklėtiniai puošdavosi darželio administracijos ar tėvų pasiūtais šventiniais drabuželiais. „Esame ir patys siuvę, ir apmezgę, ir kepurėles prisitaikę, ir tėveliai visada geranoriškai padeda“, - sakė vadovė.

„Gražus ir prasmingas tai dalykas. Kostiumų dar negavome, tačiau kai gausime, nauodosim ir džiaugsimės“, - sakė lopšelio - darželio „Raudonkepuraitė“ vadovė Aida Vindžigelskienė. Šiame darželyje yra puoselėjamas etnokultūrinis gyvenimas - tautiškumo, tradicijų puoselėjimas yra viena iš prioritetinių sričių. Tad turėti naujus tautinius kostiumus ir atsinaujinti „Raudonkepuraitės“ bendruomenei bus naudinga. Darželis taip pat turi ir savo pasiūtų tautinių kostiumų.

Pritaria ir tėvai

Fondo iniciatyvą Lietuvos darželiams dovanoti tautinius kostiumus palankiai vertina ir darželinukus auginantys šilutiškiai. Anot jų, geriau 20 kostiumų kiekvienam darželiui, negu individualiai kiekvienam vaikui.

„Juk vaikai greitai auga, geriausiu atveju kostiumą apsivilktų kelis kartus. O dabar, darželių auklėtiniai galės puoštis ne vienerius metus. Tautiniai kostiumai išties gražūs“, - savo nuomonę išsakė viena darželinuką auginanti šilutiškė.

Jai pritarė ir kita, dukrą į priešmokyklinę grupę leidžianti moteris. „Dovanoti tautinius kostiumus - graži idėja. Švenčių mes turime, tad jų metų darželinukai galėtų gražiai pasipuošti, juk puoselėti tautiškumą yra labai svarbu“, - „Šilutės naujienoms“ sakė ji.

Komentarai  

 
#2 Gyventoja 2018-03-02 08:47
O man asmeniskai labai patiko si ideja. Taciau liudna, kad tautiniai rubai vaikams is itin plono audinio. Jei daryti tai daryti gerai.
 
 
#1 Šilutiškė 2018-02-02 16:43
Aš mačiau tuos kostiumus. Labai liūdna...Tai parodo, kad be reikalo buvo ištirti tautiniai kostiumai viuose regionuose. Šie-,,ale" kostiumai iš labai plono audinio. Ant marškinikų prisiūtos liemenių detalė, o nugaros -marškinukų medžiaga.O ir Mažosios Lietuvos regiono ,,kostiumų" nėra padaryta.
p.s.skaudžiausia, kad visi ploja rankomis ir džiaugiasi...o šiaip reikia liūdėt.
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt