Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pelkių žygis po baltasniegę aukštapelkę širdį populiarėja

Image - Pelkių žygis po baltasniegę  aukštapelkę širdį populiarėja

  Šeštadienis žygio dalyviams po baltasniegę Aukštumalos širdį nieko gero nežadėjo, jau iš vakaro buvo aišku, kad oras bus bjaurus ir pūs įkyrus rytys. Tačiau šios gamtos išdaigos dar kartą parodė,

Penktadienis, 8 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

Image - Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

  Praėjusią savaitę pasklido žinia, kad Lietuvos kariuomenė (LK) užsimojo iš Armalėnų aerodromo iškeldinti čia beveik 60 metų veikiantį aeroklubą. Pasipiktinę aviacijos sporto megėjai parengė peticiją „Dėl užimto aerodromo grąžinimo aviatoriams“,

Trečiadienis, 13 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

Image - Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

  Pirmoji Šilutės savivaldybės vadovų ir seniūnijos 2018 metų veiklos ataskaita surengta Gardame. Susitikimo metu apie nuveiktus darbus ir artimiausius planus saviškiams pasakojo seniūnė Birutė Pocevičienė, vėliau kalbėjo rajono vadovai -

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (1)

potvynis amfibija_copyGreičiausiai pajutusi, jog tai paskutiniai metai, kuomet dar galima pagąsdinti rusniškius, gamta visai pašėlo juos skandinti - antradienį ant kelio į Rusnę jau buvo virš 80 cm vandens, o trečiadienį ir vakar vandens gylis jau viršijo metrą. Kilnoti žmones iškviesta senoji ugniagesių amfibija, o automobiliai apskritai nebekilnojami, nes tai būtų nebesaugu. Rajone apsemta apie 4000 hektarų teritorija, kai kuriuose apsemtuose namuose yra kelios dešimtys centimetrų vandens. 15 Žalgirių kaimo sodybų buvo likusios be elektros, nes pakilęs vanduo apsėmė elektros skydines.

Usėnų, Juknaičių,   Šilutės, Rusnės, Saugų ir Kintų seniūnijose paskelbta ekstremali situacija.

Savivaldybėje trečiadienį skubiai sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame priimtas sprendimas kreiptis pagalbos į Valstybės sienos apsaugos tarnybą (VSAT) ir kariuomenę, kad gelbėti pamariškių savo techniką - sraigtasparnį ir vikšrinę amfibiją - atsiųstų šios struktūros. Savivaldybė taip pat prašo, kad iš valstybės rezervo būtų skirta guminių batų, guminių valčių, elektros generatorių, kurie bus išdalinti apsemtos zonos gyventojams. Prašoma ir maišų smėliui, nes prognozuojama, kad gali tekti remontuoti išplautus pylimus.

Ant kelio 105 cm vandens  

„Rusnės gyventojus kamuoja vienas ilgiausių potvynių nuo nepriklausomybės atgavimo“, - taip situaciją pastarosiomis dienomis apibūdino respublikinė spauda.
potvynis Kristinos_Ivanovos_nuotrauka
Su tuo nepasiginčysi, kai žinai, kad vandenų apsuptyje salos žmonės gyvena nuo rugsėjo, tą patį mėnesį rajone buvo paskelbta ir ekstremali situacija. O nuo spalio rusniškiai jau ir savais ratais retai kada į didžiąją žemę išvažiavo. Visą paskutinę sausio savaitę mašinas per vandenį ir vėl kilnojo traktoriai au specialiomis priekabomis, o eilėse prie jų kai kada rusniškiai ir po pusantros valandos prastovėdavo.

Pastarosiomis dienomis vanduo kilo ypač sparčiai. Dar sekmadienį jo gylis ant kelio siekė 20, pirmadienį - 25, o antradienį vakare - jau 53 cm. 

Tačiau taip blogai, kaip savaitės viduryje dar nebuvo. Trečiadienio rytą prie perkėlos atvažiavę ir savomis mašinomis į kitą pusę persikelti tikėjęsi rusniškiai negalėjo patikėti savo akimis: vanduo buvo priartėjęs prie Rusnės tilto prieigose esančios stotelės, automobilius kilnojančių tralų nebebuvo, o apie gylį informuojantys ženklai rodė skaičių 84...

Vietiniai pasakojo, jog nieko nelaukę suko vairus atgalios, ir palikę mašinas atgal pėdino pėstute, o čia kabarojosi į senąją ugniagesių gelbėtojų ratinę amfibiją. Bet žmonių buvo tiek, kad tilpo ne visi - kai kuriems teko likti ir laukti kito reiso.
O amfibijai skinantis kelią per ledinio vandens bangas kai kurios moterys prisipažino kalbėjusios maldas. „Kad bent ta amfibija vidury vandens nesustotų. Ką tada reikėtų daryti?.. Gal tik sraigtasparsnis mus beišgelbėtų?..“

Kitame apsemtojo puskilometrio gale žmonės lipo į autobusą, kuris visus nuvežė į Šilutę.

„Bet ir gerai, kad ne visi tilpo į amfibiją, nes ir tas autobusas visų nebūtų paėmęs. Mes prie potvynių seniai pripratę, tačiau nuo šiemetinių jau išties pavargome“, - guodėsi pusamžis rusniškis.

Vanduo priartėjo prie Šlažų tilto

P1240856Situacija visai ekstremali tapo priešpiet, būtent taip ją įvardijo savo pastebėjimais iš kelionės viešojoje erdvėje pasidalijusi Kristina Ivanova. „Ekstremali situacija. Kelias užblokuotas visiškai. Tolumoje greitoji stovi. Vandens kone metras! Kelias iki Šlažų tilto semiamas taip pat! Ačiū gaisrininkams su amfibija už nepaprastus vaizdus ir patirtį! Gera gyventi Rusnėje!“, - rašė Kristina.

Tuo metu aštrių pojūčių mėgėjus, plūstančius pamatyti potvynio dar Šlažų tilto prieigose stabdė kelininkai. Tokios priemonės imtasi tam, kad tiltą pervažiavusios mašinos nesusigrūstų kitoje pusėje, kur jau irgi vos už poros šimtų metrų tyvuliavo vanduo. Nuo tada yra apsemtas visas maždaug 5 kilometrų kelias iki Rusnės, rusniškiai namus pasiekia tik įsiropštę į aukštą amfibiją.

Apsemtos ir visos 15 Žalgirių kaimo sodybų, kai kuriose tyvuliuoja po 15 - 20 cm vandens. Visi kaimo gyventojai  liko be elektros, nes vanduo apsėmė kaime pastatytas elektros spintas. Trečiadienį vakarop elektrikai elektros tiekimą atnaujino.

Juodą darbą padarė vakaris

Tuo metu savivaldybėje dar buvo nesibaigęs Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jo metu nutarta kreiptis į VSAT ir prašyti, kad Pamario platybes išžvalgytų sraigtasparnis „Eurokoper 120“. Iš jo matomos ne tik visos ledų sangrūdos, bet ir nufilmuota visa potvynio zona.

Dar vienas savivaldybės raštas išsiųstas Lietuvos kariškiams, kad šie Pamaryje dislokuotų savo vikšrinę amfibiją. Reikalui esant ji dalyvautų apsemtoje zonoje atsidūrusių vietos gyventojų įvairiose gelbėjimo operacijose. Ši amfibija ankstesniais metais rajoną pasiekdavo tik po trijų parų, bet darbar tai vyksta kiek greičiau.

Dar vienas prašymas nuskriejo į Vyriausybę. Nutarta prašyti guminių batų, guminių valčių ir elektros generatorių, visa tai bus išdalinta apsemtosios zonos gyventojams. Prašoma ir maišų smėliui, nes baiminamasi, kad vanduo gali pralaužti dar neįšalusius pylimus. Tuomet juos tektų skubiai remontuoti.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, jog pirmadienį Panemunėje buvo užfiksuotas net 96 cm pakilęs vanduo. Banga slinko žemyn, ir ties Šilininkais trečiadienio rytą vanduo per parą šoktelėjo net 106 cm. O šiek tiek žemiau buvo susiformavusi ir ledų sangrūda. Leitė ties Kūlynais buvo pakilusi 78 cm, Minija Priekulėje - 59 cm. Tokie faktai neleido abejoti, kad vandenėlio į mūsų kraštus dar plūstelės. Tos pačios dienos popietę vandens gylis kelyje į Rusnę ir viršijo metro žymą.

Žinoma, atšilus orui iš ledų vaduojasi visos Pamario upės, bet Rusnė šįkart semiama ne dėl ledų sangrūdų, o dėl vandens, plūstančio iš Nemuno aukštupio į žemupį bei nepalankių vėjų. Štai antradienio naktį siautęs smarkus vakaris padarė juodžiausią darbą - visai pristabdė vandens ištekėjimą į marias.

To paties skyriaus specialistas Arvydas Gorodeckas vakar sakė vis dar įžvelgiantis tendenciją, kad vanduo slūgti neskubės. Mat per parą Nemunas ties Rusne buvo pakilęs 31 cm. 3 cm per parą šoktelėjo ir Šyšos lygis.

Net ir optimistai prognozuoja, kad potvynio vandenys iš  mūsų pievų ir sodybų šiemet pasitrauks ne anksčiau kaip gegužę.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt