Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Potvynis jau skalauja Pamarį

Image - Potvynis jau skalauja Pamarį

  Oho, kokia pakilusi! - kiekvieną kartą nustembi eidamas pro Šyšos upę, kurios vandens lygis, atrodo, „auga“ akyse. Ketvirtadienio rytą pirmosios vandens balos pasirodė ir ant laikinojo kelio į Rusnę, šalia

Penktadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laikas parodė – gyventojai renkasi poilsį, o ne šluotą

Image - Laikas parodė –  gyventojai renkasi poilsį,  o ne šluotą

  Jau pusantrų metų daugiabučių namų kiemų teritorijas prižiūrinti bendrovė „Šilutės būstas“ išvadavo gyventojus nuo tvarkymosi rūpesčių, o vietiniai pastebi, kad aplinka kiemuose tapo ženkliai švaresnė ir tvarkingesnė.Nuo 2018 metų rugpjūčio

Penktadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugiškiams rūpi keliai, bažnyčia ir vaikų žaidimo aikštelė

Image - Saugiškiams rūpi keliai, bažnyčia  ir vaikų žaidimo aikštelė

  Šilutės rajono savivaldybės vadovai, pradėję keliones po rajono seniūnijas, pristatyti gyventojams metinę savo veiklos ataskaitą, vasario 6-ąją atvyko ir į 3411 gyventojų turinčią Saugų seniūniją. Pirmą kartą susitikimas iš ankštų

Šeštadienis, 16 Vasaris Komentarai (0)

shutterstock 98341004Pernai Šilutės policijos komisariato pareigūnai užregistravo 13 sukčiavimo atvejų, ištirti 9 iš jų. Kiek buvo tokių apgautųjų, kurie nerašė pareiškimo policijai, begalima tik spėlioti.

Pareigūnai sako, jog į policiją besikreipiantys nuo sukčių nukentėję asmenys - seniai nebe naujiena. Nauja šioje srityje yra tai, kad kasmet vis daugiau „sumaniųjų“ persikelia į virtualiąją erdvę ir mulkindami patikliuosius nebesivargina tiesiogiai su jais susitikinėti. O tie patiklieji vieni spėja greitai susivokti, kad juos mėgina „apsukti aplink pirštą“, kiti ne, ir gera valia išdalina savo sunkiai sukauptas santaupas ir apsišaukėliams artimųjų „gelbėtojams“, ir neva pigiai techniką ir kitus įvairius daiktus pardavinėjantiems asmenims.

Bėda tik, kad tokių „geradarių“, laisvanoriškai už pusę kainos ar net dar pigiau „parduodančių“ traktorius, automobilius, kompiuterius ar bent jau išasugtus vaikų drabužėlius ištiesų nėra. Užtat apsčiai yra naivuolių, vis dar tikinčių, jog jiems „pavyko“: štai tuoj tuoj jie pusvelčiui įsigis gerą daiktą. Deja, praregėjimas dažnai būna labai skaudus ir brangiai kainuojantis.

Perveda pinigus ir laukia

Tokios jau gal keliolika metų sukčių naudojamos schemos, kaip „partrenka  ir sužalota mergaitė, už kurios gydymą reikia sumokėti“ arba kai „reikia papirkti policijos pareigūnus ir teisėjus, kad nekeltų bylos“, dar nėra visai užmirštos. Bet kartu „gudragalviai“ sugalvoja ir visai naujų schemų. Ir tada vėl ant jų kabliuko, it žuvelės ant gero masalo, kimba šilutiškiai.
Praėjusiais metais ypač tapo populiaru pigiau nei rinkos vertė „pardavinėti“ traktorius, automobilius ir kitokią techniką. O pastarieji mėnesiai buvo „originalūs“ tuo, kad pradėta pardavinėti dar ir kompiuterių detales. Irgi, žinoma, taip pigiai, kad tūlas lietuvis nesuabejoja: nepirkti būtų nuodėmė.

O tada suskumba į nepažįstamųjų nurodytas sąskaitas pervedinėti nurodytas pinigų sumas - neva avansą, kuris, priklausomai nuo prekės, būna įvairaus dydžio, bet visada išskirtinai „kuklus“. O pervedę dar kurį laiką laukia pažadėtosios prekės. Ir tik visai vilčiai išblėsus suskumba į policiją.  

Dar įdomiau, kad panašia „veikla“, nors ir kur kas kuklesniais užmojais pastaruoju metu užsiimama net ir Šilutės šeimų klubo erdvėje. Mat atsirado „gudruolių“, kurie paskelbia apie neva pigiai parduodamus vaikiškus drabužėlius ar sportinę aprangą, o už juos iš anksto pinigus pervedusioms šeimoms irgi belieka „gaudyti vėją laukuose“.         

Tiesa, čia pat galima rasti ir nemažai prierašų „sukčius“ - taip vieni pirštus jau „nudegę“ šilutiškiai įspėja kitus apie galimus nuostolius. Bet kur garantija, kad „gudragalvis“ sukčius tuo metu nekuria naujos „akcijos“ ir naujų skelbimų apie pigiai parduodamus daiktus?   

Iš anksto - jokių pinigų

„Nepasitikėti ir nepervedinėti jokių pinigų“, - giežtą veto taria Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas tiems, kas vis dar linkę tikėti kuo geriausiais tautiečių norais, pavyzdžiui, kone dovanai atiduoti nepažįstamiems žmonėms ir traktorius, ir automobilius.

Anot PK viršininko, nereikia manyti, kad koks nors technikos pardavėjas nežino realios traktoriaus ar jo detalių rinkos kainos? Ar kad jis tiesiog dega troškimu kam nors padaryti gera - padovanoti puikius traktorius ir automobilius, sportinę aprangą ar batus.

Pastebėta, jog tokio pobūdžio nusikaltimus vykdo organizuotos grupės, o ne pavieniai asmenys, juos sumano ir jiems vadovauja įkalinimo įstaigose bausmę atliekantys asmenys.  

Pareigūnų patarimas vienas ir griežtas: su pardavėju tartis, kad už prekę bus sumokėta tik ją pristačius.

Sulaikyta sukčių grupuotė

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aiškindamiesi tokias nusikalstamas veikas - telefoninius sukčiavimus - neseniai atskleidė grupuotę, kuri sukčiavo visoje Lietuvos teritorijoje.

Pareigūnai tirdami 4 nusikalstamas veikas Tauragės AVPK kontroliuojamoje teritorijoje dėl sukčiavimų internete talpinant melagingus skelbimus apie parduodamus daiktus, išaiškino daugiau kaip 24 nusikalstamas veikas, padarytas ir kituose Lietuvos miestuose. Šilutės rajone užfiksuoti 6 šios grupės sukčiavimo atvejai.

Policija ragina gyventojus būti budriais ir nepakliūti į telefoninių sukčių pinkles. Reikėtų įsidėmėti, kad policijos pareigūnai ar kitų įstaigų darbuotojai telefonu niekuomet nesisiūlo padėti į bėdą patekusiems artimiesiems, neprašo telefonu atskleisti konfidencialios informacijos apie gyventojų asmens duomenis, santaupas, kortelių ir sąskaitų numerius bei prisijungimo kodus.

Kreipiasi vardu ir manipuliuoja emocijomis

Psichologai teigia, jog sukčiai turi narcisizmo bruožų, kurie lemia jų poreikį per savo patrauklumą manipuliuoti žmonėmis. Paskambinę jie sudaro įspūdį, jog reaguoti reikia greitai, taip neleidžiant pašnekovui nukreipti minčių. Jei apie pašnekovą yra sukaupta pakankamai informacijos ir yra žinomi asmeniniai jo duomenys, sukuriant artimesnio bendravimo įspūdį į pašnekovą yra kreipiamasi vardu. Tai jam nejučia kelia pasitikėjimą sukčiumi.

Taip pat manipuliuojama ir emocijomis. Baimė, kuria manipuliuoja sukčiai, yra itin stipri emocija. Ištiktas baimės žmogus mąsto kitaip nei įprastai. Taip pat dažniausiai taikomasi į labiau pažeidžiamas visuomenės grupes, tokias kaip mažiau išsilavinę, vieniši ar senyvo amžiaus žmonės.

Sulaukus skambučio iš telefoninio sukčiaus, jį identifikuoti galima iš siūlomų sprendimo būdų, kurie realybėje būtų per greiti ir per paprasti jo apibūdintai problemai spręsti. Tokioje situacijoje svarbiausia yra sustoti, atsitokėti ir po emocinės reakcijos leisti sugrįžti mąstymui, leidžiančiam logiškai įvertinti situaciją ir užtikrinti savo finansinį saugumą.

Kadangi Tauragės apskrityje telefoninio sukčiavimo problema yra aktuali, policijos pareigūnai gyventojus ragina būti atidesniems ir budresniems. Kilus įtarimui neskubėkite vykdyti telefonu gautų prašymų ir nurodymų, o apie skambutį praneškite policijos pareigūnams policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270; anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952 ar bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Koja kojon su laikmečiu žengia ir sukčiai - vis daugiau nusikaltimų padaroma virtualioje erdvėje. Asociatyvi nuotr.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt