Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kalėdų medis

Image - Kalėdų medis

 Šv. Kalėdos – didžiausia šventė pasaulyje, kai minimas Jėzaus Kristaus gimimas. Ši šventė yra tapusi ir mūsų kultūros dalimi bei tradicija. Šiuo metu daugumai Šv. Kalėdos neįsivaizduojamos be dovanų, Kalėdų Se

Penktadienis, 14 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

„Tvarkiečių“ politikų sąrašą papildys saugiškis A. Stonis

Image - „Tvarkiečių“ politikų sąrašą papildys saugiškis A. Stonis

  Šilutės rajono savivaldybės tarybą savo noru paliko partijos Tvarka ir teisingumas politikas Vaidas Bendaravičius. Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis lapkričio mėnesio Savivaldybės tarybos posėdyje jam įteikė gėlių puokštę ir palinkėjo sėkmės

Penktadienis, 14 Gruodis Komentarai (0)

Problema

Traksėdiškių bėdos: šiukšlynai, duobėtos gatvės ar... nesusikalbėjimas?

Image - Traksėdiškių bėdos:  šiukšlynai, duobėtos gatvės ar... nesusikalbėjimas?

  Senos, gyvenvietės pakraštyje esančios kapinaitės, kurių šabakštynuose seniai riogso kalnai šiukšlių, pagrindinė miestelio gatvė, kurios duobės irgi seniai kėsinasi „numauti“ ne vieno automobilio ratus, lietaus ir vėjo košiama autobusų stotelė

Šeštadienis, 15 Gruodis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Verslininkams padėkota už darbą, paramą, naujas darbo vietas ir išmanumą

Image - Verslininkams padėkota už darbą, paramą, naujas darbo vietas ir išmanumą

  Artėjant metų sandūrai, kuomet senieji tarsi perduoda lazdelę naujiesiems, Šilutėje ir vėl surengtas tradicinis padėkos vakaras.Rajono savivaldybės vadovai į jį sukvietė tuos, be kurių neįsivaizduojamas viso krašto gyvenimas: įmonių ir

Sekmadienis, 16 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės darželinukai įkurdinti „baltojoje“ mokykloje

Image - Rusnės darželinukai įkurdinti „baltojoje“ mokykloje

Rusnės bendruomenė ir miestelio pedagogai šiuo metu pažymi, jog pagrindiniam Rusnės mokyklos pastatui, kuris dar vadinamas „baltąja mokykla“ šiuo metu sukanka 50 metų nuo veiklos pražios. Nors prieš tiek pat

Šeštadienis, 1 Gruodis Komentarai (0)

LIDL vizualizacijaŠilutiškiai jau porą mėnesių „grožisi” Šilutės autobusų parko teritorijoje iškasinėto grunto kalnagūbriais ir kantriai laukia, kada gi čia išdygs išsvajotasis prekybos centras.

Prieš svaitę Šilutės bendruomenei pagaliau pristatyti pirmieji projektiniai pasiūlymai - naujosios autobusų stoties ir prekybos paskirties pastato vizualiniai vaizdai bei teritorijų išplanavimo schemos.

Projektuotojai nemini, kad prekybos paskirties pastatas turės taip šilutiškių trokštamą LIDL iškabą. Tačiau visiems yra žinoma, kad savivaldybės vadovai su investuotoju UAB „Projesta group” yra sutarę, kad būtent šio garsaus tinklo prekybos centras iki šių metų šv. Kalėdų turi čia atverti savo duris.

Įranga nesuveikė

Į viso rajono visuomenei svarbių planuojamų statybų projektinių pasiūlymų pristatymą atėjo nemažas būrys žmonių. Vieni iš jų - miestelėnai atėję tiesiog smalsumo vedami, kiti - profesionalūs architektai, kuriems svarbu, kaip miesto veidą papuoš projektuotojai iš Vilniaus. Renginyje buvo ir opozicijos politikų, kuriems vis norisi pasiginčyti, nuneigti ir išbandyti, kiek stiprūs ir kantrūs valdžios politikai. Į susitikimą atėjo beveik visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai: vicemeras Algis Bekeris, administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis.
LIDL 2
UAB „Projesta group” architektai, pristatydami projektinius pasiūlymus tikėjosi pasinaudoti Šilutės seniūnijoje esančiu vaizdo projektoriumi. Tačiau jau nebe pirmą kartą įranga ėmė ir vėl nesuveikė... Tad projektinius pasiūlymus autoriams teko aiškinti rodykle baksnojant į nedidukus plakatėlius.

Nenustelbs istorinės aplinkos

Projektuotojų atstovai pasakojo, kad Šilutės autobusų stoties pastatas bus su reprezentaciniais elementais - pastato fasadą puoš klinkerio apdaila, spalvomis bus prisitaikyta prie aplinkui esančių statinių, o išvaizdumo suteiks šiuolaikiškos vitrinos.
Autobusų stoties pastato dydis ir peronų skaičius paskaičiuotas pagal perspektyvinius keleivių, autobusų stoties administracijos bei autobusų maršrutų skaičius.

Prekybai skirto pastato fasadas bus vienoje linijoje su Tilžės gatve. Prekybos centro pastatas nesiskirs nuo kitų įprastų prekybos centrų. Tokiu būdu jis nekonkuruos su čia pat esančiais išvaizdžiais Katalikų bažnyčios, našlaičių prieglaudos, kurioje daug metų buvo vaikų tuberkuliozės sanatorija „Eglutė”, bei kadaise buvusio pašto pastatais.

Tarp prekybos pastato ir Tilžės gatvės bus atvira aikštė automobiliams statyti su pėsčiųjų takais. Su gyvenamaisiais namais besiribojanti teritorijos dalis bus atskirta akustine siena, kiti pakraščiai bus apsodinti medžiais. Įvažiuoti į prekybos centro bei autobusų stoties teritoriją bus galima vienu įvažiavimu iš Tilžės gatvės.

Pastabos ir priekaištai

LIDL 4Šilutiškė architektė Alma Čepienė pastebėjo, kad autobusų stoties ir prekybos centro pastatai suprojektuoti be anksčiau preliminariuose projektuose rodyto sujungimo pėsčiųjų perėjimui. Projektuotojai patvirtino, kad tokios jungties atsisakyta.

Be to, A.Čepienės nuomone, projektuotojai galimai neteisingai suplanavo prekybos centrą aptarnausiančio transporto maršrutų linijas. Jos nuomone, toks transportas neturėtų važinėti tomis pat linijomis, kaip ir į centrą atvykusių pirkėjų automobiliai. Projektuotojai patikino, kad transporto judėjimo linijos yra projektuotos su patikimomis programomis.

Šilutiškiai, kurie gyvena šalia dabar jau iškeliamo autobusų parko teritorijos domėjosi dėl teritorijoje esančio bokšto su ryšio antenomis likimo. Jie piktinosi, kad niekas jų neinformavo, jog tokios antenos bus iškeltos.

Projektuotojai patvirtino, kad dabar esantis bokštas trukdo autobusų stoties teritorijos planavimui. Jo, pasak projektuotojo, tikrai neliks, tačiau, kur bus perkeltos antenos, jis negalėjo pasakyti, nes tai ne „Projestos” projekto klausimas. Tačiau projektuotojas neužtikrino, kad gyventojams pavyks atsikratyti antenų kaimynystės. Jis sakė, kad visoms antenoms leidimai yra išduoti teisėtai, o gyventojų sutikimo antenoms iškelti nereikia.

Savivaldybės politikas Arvydas Jakas liko nepatenkintas projektinių pasiūlymų pristatymu. Jis teigė, kad netiki jog statybos įvyks. Sakė, kad į susitikimą jis atėjo išgirsti programos, kaip bus įgyvendintas projektas: kaip ir kokiomis sąlygomis bus parduotas žemės sklypas, ar investuotojai turi sutartį su LIDL ir t.t.

Kitas savivaldybės politikas, Ekonomikos komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas sakė, kad visos suplanuotos statybos - autobusų parko iškėlimas į naują vietą, naujosios stoties ir prekybos centro statyba įvyktų sklandžiau, jeigu būtų daugiau geranoriškumo iš visų. Jeigu bus keliami skandalai ir mėtomasi skundais, pasak politiko, taip ir liksime prie iškasinėtų duobių.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Pozingis po projektinių pasiūlymų pristatymo „Šilutės naujienoms” sakė, kad buvo gauta ir vertingų pastabų, kurias verta dar kartą aptarti su projektuotojais. V.Pozingis mano, kad projekto autoriai šiek tiek pakoreguos projektą.

Dar laukiama geologų verdikto

Kaip žinia, tolimesni autobusų stoties iškeldinimo ir prekybos centro statybų darbai sustojo teritorijos grunte aptikus naftos produktų.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys „Šilutės naujienoms” neseniai sakė, kad pirminiai grunto tyrimai parodė, jog gruntas buvusioje autobusų parko teritorijoje yra užterštas naftos produktais - jame rasta naftos angliavandenilių. Tačiau kokios tiksliai yra teršalų koncentracijos, ir ar tiek jų gali būti statomame objekte pagal normatyvus, dar turės pasakyti Lietuvos geologijos tarnybos specialistai.

Jie turės ir ištarti verdiktą, ar gali šioje teritorijoje toliau vykti statybos. LIDL ir autobusų stoties statybos vieta, pasak A.Kairio, turės būti ištirta rangovo lėšomis. Buvusių „Šanchajaus” garažų teritoriją, kurioje buvo pradėtas versti iš statybvietės išvežtas užterštas gruntas, savo lėšomis turės ištirti Savivaldybė. Apie tai „Šilutės naujienose” rašėme vasario 2 d., straipsnyje „Naujienos iš LIDL statybvietės: darbai sustabdyti, ieškomas parduotuvės vadovas”.

Komentarai  

 
#2 Re 2018-03-05 16:01
Autobusų stotį su prekybos centru turėjo pastatyti 2017 m. gruodžio 15 d.Tą sutartį man pavyko rasti, todėl yra aiški data. Apskritai tariant, "Šilutės naujienos" rašė, kad autobusų parkas turėjo būti pastatytas iki 2018 m. kovo mėnesio. Jau ir kovo 5 d. yra, bet nieko nėra toje teritorijoje... kodėl apgaudinėjate žmonęs..?! Kaip šitaip galima?? Paskutinis straipsnis buvo 2018 m. vasario mėnesį - "Projektuotojai apie "Lidl" statybas: prekybos centras bus iki Kalėdų"... o 2017 m. rašė "Šilutiškių svajonė pildosi - "Lidl" ateis per Velykas"... gal gana tų nesąmonių. Jei po trečio karto pameluosit, žmonės nebetikės. O jau man sunku betikėti, verčia abejoti tokie keisti faktai bei rašiniais, manipuliavimas gyventojais. Svarbu jūs durniai pirkit, skaitykit ir tikėkit, - tikriausiai belieka taip apibūdinti. Net pikta darosi, kad nevyksta jokių statybos darbų. Kai tiek daug laiko praėjo ir nieko neįvyko, aš nebetikiu, kad čia apskritai, kas bus. Bent parašykit, kada prasidės statyba? To nėra.
 
 
#1 pasaka ne pasaka 2018-02-22 23:05
Projektuotojai nemini, tačiau viskas yra žinoma.
Šie su tais yra susitarę.
Šie yra valdonai - anie nevidonai.
Sutartis betgi trišalė.
Žmonės grožisi apšalę.
Vieni iš jų miestelėnai-tiesiog smaližiai.
Kiti profanai-svarbuoliai
Nuo veido miesto
Muses žalias vaikyti puolė.
Renginyje buvo ir opa ir popa:
A su B
S su Š
Ir jo p.
V su P
Valstietis
Po visam tam Š.N.
artojui sakė, kad bus dar kart aparti.
Kaip tarė- taip padarė.
Visi viską supratę išsiskyrė pan tenkinti.
Ir aš ten buvau.
Anuos su tais mačiau.
Per barzdą varvėjo.
Burnoj neturėjau.
Tiek to.
Buvo kas.
Tie.
Turėjo
#
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt