Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Image - Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Tikrindami, ar yra neteisėtai pastatytų tinklų ar kitokių žvejybos pažeidimų, aplinkosaugininkai kartu su karinių oro pajėgų pareigūnais užvakar sraigtasparniu apžiūrėjo Kuršių marias. Ruošiantis lašišų nerštui, skrydžio metu apžiūrėtos ir kitos

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet ne japonus ar prancūzus

Image - Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet  ne japonus ar prancūzus

Šiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais. Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

EMAICIU NAUMIEST__2Šilutės savivaldybės vadovų kalbos Žemaičių Naumiestyje, kur jie pristatė praėjusių metų veiklos ataskaitas, vietinių žmonių nekartą buvo palydėtos plojimais. Ypač jie plojo tuomet, kai savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paminėjo, jog visi trys šios seniūnijos savivaldybės politikai - tvarkietė Laimutė Uselienė ir socialdemokratai Antanas Kubaitis bei Arūnas Pupšys drausmingai lanko Savivaldybės tarybos posėdžius ir aktyviai juose dalyvauja. Naumiestiškiams patiko ir tai, kad Savivaldybė nuosekliai mažina sklolas - per trejus metus iš 12 mln. eurų paskolų liko tik 8 mln. eurų. Plojo jie ir išgirdę,kad seniūnijoje per 2017 metus buvo surengti net 49 kultūriniai renginiai.

Šilutės policijos komisariato vadovo Artūro Mikalausko nuomone, Žemaičių Naumiestyje žmonės gyvena palyginti saugiai, seniūnijoje užregistruota nusikalstamų veikų dalis yra tik 3,6 procento nuo visų rajone 2017 metais registruotų 718 nusikalstamų veikų.

Naumiestiškiai pageidauja miestelyje vaizdo stebėjimo kamerų, kurios drausmintų motorizuotą ir chuliganiškai elgtis linkusį jaunimą, o savivaldybės valdžia pasigenda rimtesnės šios seniūnijos bedarbių kontrolės.

Nesidžiaugia bedarbių skaičiumi, ardys bebralizdžius

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis šiemet pateikė pirmą visų metų savo veiklos ataskaitą, nes praėjusiais metais jam tik pradėjus eiti seniūno pareigas teko skaityti tik tai, ką nuveikė į pensiją palydėtas seniūnas Jonas Budreckas.

Seniūnas sakė, kad šių metų sausio 1 dieną seniūnijoje gyveno 3211 žmonių, ir tai keliomis dešimtimis mažiau, nei tokią pat dieną praėjusiais metais. Nors per 2017 metus į seniūniją apsigyventi atvyko ar čia iš užsienio sugrįžo 162 žmonės, o išvyko 84, vis dėlto čia fiksuojami neigiami demografiniai rodikliai, nes mirusių žmonių skaičius viršijo gimusiųjų.

Praėjusį rudenį smarkiai liūčių įmerkti apylinkės pasėlių laukai privertė seniūnijos specialistus ieškoti prasto vandens nuotekio priežasčių. Buvo rasti net 33 bebralizdžiai, kurie patvenkia upelius ir kanalus. Seniūnas V.Stasiulis sakė, kad pavasarį kai bebrų šeimynos peržiemos, seniūnija organizuos bebralizdžių išardymą.

Po tokių seniūno žodžių tarp Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, jo pavaduotojo Virgilijaus Pozingio ir mero V.Laurinaičio kilo trumpa diskusija, ar tokiems darbams negalėtų būti panaudoti iš medžiotojų surinkti mokesčiai. Juk dabar tūkstantinės lėšos vis dar atitenka Šilutės urėdijai, kuri už šiuos pinigus saugo jaunuolynus - perka repelentus medeliams aptepti.

Seniūnas paminėjo ir kitą seniūnijai rūpestį keliančią problemą: Darbo biržoje yra registruoti 223 seniūnijos bedarbiai, 11 proc. iš jų - darbingo amžiaus žmonės.

Administracijos direktorius S.Šeputis pasidomėjo, kaip vykdomas jo įpareigojimas seniūnijos darbuotojams tikrinti  Darbo biržoje registruotų seniūnijos žmonių sąrašus. Juk seniūnijos darbuotojai geriausiai žino savo gyventojus, tad jiems nebus sunku nustatyti ar tarp tų bedarbių nėra gudraujančių. V.Stasiulis sakė, kad iki Naujųjų metų tokie tyrimai buvo atlikti. Jis patvirtino, kad nemaža dalis tarp registuotų bedarbių yra ūkininkų šeimų nariai, pasitaiko ir važinėjančių uždarbiauti į užsienį.

Seniūnas teigė, kad tokios pastabos apie seniūnijos bedarbius buvo perduotos Darbo biržos specialistams, tačiau iki šiol jokio naujo, patikslinto bedarbių sąrašo seniūnija negavo.

Per 2017 metus seniūnija panaudojo tik 41 000 eurų iš Kelių programos lėšų, liko dar nepanaudotų, tiems metams skirtų 53 000 eurų. Jie bus panaudoti 2018 metais rekonstruojant maždaug 1,5 kilometro miestelio gatvių. Šioms gatvėms tvarkyti projektai jau parengti ir darbų viešieji pirkimai jau įvykę.

Dabar seniūnijoje kelių ir gatvių yra 125 km. Iš jų 12 km asfaltbetonio, 100 km žvyrkelių ir likusieji grunto keliai.

Vadovauja taupiai ir tvarkingaiZEMAICIU NAUMIESTYJE_1

Savivaldybės meras V.Laurinaitis, kalbėdamas apie Savivaldybės darbą vis dažnau naudoja apibūdinimą „dirbame taupiai ir tvarkingai“. Kas žino, gal tai pirmieji ženklai būsimos savivaldos programos šūkiui, kai kvietęs balsuoti už „tikrą merą“, dabar kvies balsuoti už dirbančius „taupiai ir tvarkingai“.

Tad ir Žemaičių Naumiesčio žmonės išgirdo, kaip Savivaldybės valdančiosios partijos Tvarka ir teisingumas, socialdemokratų ir valstiečių žaliųjų sąjungos koalicijos politikai dirba taupiai ir tvarkingai. Per kadenciją koalicijos valdžia sugebėjo sumažinti savivaldybės paskolų naštą nuo 12 mln. Eur iki 8 mln. Eur. Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis mero teiginius papildė, kad per tą laikotarpį savivaldybė panaikino apie 1.5 mln. Eur skolų paslaugų teikėjams už šilumą, komunalinių atliekų tvarkymą, moksleivių pavėžėjimą ir t.t.

Meras priminė, kad Žemaičių Naumiestyje atidaryta nauja darželinukų grupė, kuri aprūpinta naujais baldais, o patalpos renovuotos ir pritaikytos mažamečiams. Be to yra parengtas anksčiau vietos profesinei mokyklai priklausiusios sporto salės rekonstrukcijos projektas, įvykdyti viešieji darbų pirkimai ir netrukus - jau gegužės mėnesį - bus pradėti darbai.

Mero žiniomis, dar vienai darželinukų grupei jau galėtų būti surinkti 8 vaikai. V.Laurinaitis pažadėjo, jog jeigu jaunos šeimos seniūnijoje ir toliau nebus apsnūdusios, Žemaičių Naumiestyje bus atidaryta ir dar viena ikimokyklinio ugdymo grupė.

Nori būti dar saugesni

Šilutės PK vadovas A.Mikalauskas Žemaičių Naumiesčio žmonėms sakė, kad jie gyvena palyginti saugioje seniūnijoje. Čia per 2017 metus buvo registruotos tik 23 nusikalstamos veikos. Tai yra 3,6 proc. visų rajone registruotų teisės pažeidimų.

Seniūnijoje registruoti 8 smurto atvejai, 7 vagystės, 5 vairuotojai girti sėdę už vairo, 2 turto sugadinimo atvejai ir 1 nelegalaus alkoholio gaminimo atvejis.

Pastarasis nusikaltimas galima sakyti išskirtinis pagal naminukės gamybos  apimtis. Tą kartą buvo išimta 900 litrų jau pagaminto produkto, 2 tonos raugo bei 3 tonos žlaugtų. A.Mikalauskas padėkojo UAB „Šilutės vandenys“ direktoriui Alfredui Markvaldui už tai, kad leido visą tą „turtą“ utilizuoti - išpilti į komunalinių nuotekų valymo įrengimus. Tuomet iš salės pasigirdo klausimas: o ar negaila buvo išpilti?.. Matyt tarp Žemaičių Naumiesčio žmonių naminės degtinės gamyba nėra vertinama kaip ypač netoleruotinas nusikaltimas.

Susirinkusieji kalbėjo ir apie motorizuoto jaunimo chuliganišką elgesį, mat miestelio aikštėje dažnai vyksta jų pasirodymai: suka „saules“, lenktyniauja. Policijos vadovas paragino padėti policijai. Anot jo, bergždi tokie pranešimai, kai nėra tikslesnių duomenų: automobilio numerio ar vairuotojo pavardės.

Žemaičių krašto etnokultūros centro vadovo Valerijono Krutikovo nuomone, miesteliui reikia vaizdo stebėjimo kamerų, ypač - miestelio centre. Nes būtent čia mėgsta burtis nedrausmingas jaunimas - išgėrinėja, šiukšlina. Seniūnas ir savivaldybės vadovai pažadėjo spręsti problemą.

Seniūnas įpareigotas pagerinti įvažiavimą iš pagrindinės miestelio gatvės į vaikų darželio keliuką, nes ten likęs nupjauto medžio kelmas trukdo vairuotojams. Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis pastebėjo, kad jau  nebe pirmą kartą girdi apie šią kliūtį, ir paragino seniūną kuo skubiau sutvarkyti.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt