Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Perspėjimas žvejams: ant ledo galima žvejoti tik įsitikinus jo saugumu

Image - Perspėjimas žvejams: ant ledo galima žvejoti tik įsitikinus jo saugumu

  Atvėsus orams ir užšalus sekliesiems šalies vandens telkiniams, aplinkosaugininkai primena žvejams mėgėjams, kad privalu laikytis žvejybos ant ledo reikalavimų ir elgtis

Pirmadienis, 3 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės socialdemokratų lyderiu išrinktas švėkšniškis verslininkas A.Martinkus

Image - Šilutės socialdemokratų lyderiu išrinktas  švėkšniškis verslininkas A.Martinkus

Šilutės savivaldybės tarybos valdančioji - socialdemokratų partija iš naujo rinko savo pretendentą kovai dėl Savivaldybės mero posto. Dabar kandidatu į šį postą išrinktas švėkšniškis, verslininkas Antanas

Pirmadienis, 26 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Naujoji Matuko reforma - virš visų šeimų pakibęs Damoklo kardas?

Image - Naujoji Matuko reforma - virš visų šeimų pakibęs Damoklo kardas?

Sulaikiusi kvapą visuomenė stebėjo kauniečių šeimos dramą, kuomet viešai pliaukštelėjusi mažamečiui sūnui, mama buvo uždaryta į areštinę, o vaikai grubiausiu būdu išplėšti iš niekuo šioje istorijoje dėto tėvo rankų. Po

Pirmadienis, 3 Gruodis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Valdžia planuoja tvarkyti Macikų lagerio aukų palaikus, nori vėjo jėgainių ir džiaugiasi reitingais

Image - Valdžia planuoja tvarkyti Macikų lagerio aukų palaikus, nori vėjo jėgainių ir džiaugiasi reitingais

Antradienį surengtoje Šilutės savivaldybės vadovų spaudos konferencijoje informaciją apie valdžios veiklą pateikė tik Savivaldybės meras ir jo pavaduotojas. Administracijos direktorius Sigitas Šeputis dar vis nušalintas nuo pareigų, o jo pavaduotojas

Antradienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės darželinukai įkurdinti „baltojoje“ mokykloje

Image - Rusnės darželinukai įkurdinti „baltojoje“ mokykloje

Rusnės bendruomenė ir miestelio pedagogai šiuo metu pažymi, jog pagrindiniam Rusnės mokyklos pastatui, kuris dar vadinamas „baltąja mokykla“ šiuo metu sukanka 50 metų nuo veiklos pražios. Nors prieš tiek pat

Šeštadienis, 1 Gruodis Komentarai (0)

teisines pagalbos_tasko_atidarymas_juostele_kerpaTurite neišspręstų teisinių klausimų - dvejojate ar pasirašyti naują darbo sutartį, kamuoja skyrybų rūpesčiai ar nežinote kur kreiptis dėl blogai atliktų medicininių paslaugų? Padėti išspręsti šiuos ir daugybę kitų klausimų jums gali padėti Vilniaus universiteto Teisės klinika.

Praėjusią savaitę Šilutės viešojoje bibliotekoje įvyko nemokamos nuolatinės teisinės pagalbos prieigos taško atidarymas, kuriame dalyvavo ir VU Teisės klinikos direktorius Laurynas Totoraitis.

 

Šia paslauga galės naudotis ne tik Šilutės miesto, bet ir rajono miestelių ir kaimų gyventojai. Bibliotekininkai tikisi, kad ši paslauga taps populiari ir sulauks daug interesantų. Bibliotekos specialistai padės užsiregistruoti nuotolinei konsultacijai su VU Teisės klinikos konsultantais, o nuotolinis bendravimas vyks „skype“ programa.

Šilutės biblioteka prisijungė entuziastingai

Prieš mėnesį Šilutės viešoji biblioteka pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VU Teisės klinika su ir tapo nacionalinio projekto „Nemokama teisinė pagalba Lietuvos regionuose“ partnere. Todėl nuo šiol visose Šilutės rajono bibliotekose bus teikiama nauja paslauga - nemokama teisinė pagalba.

Pradžioje Šilutės miesto bibliotekininkai susidūrė su dilema, kur steigti šį tašką, nes praktika rodo, jog į ketvirtąjį bibliotekos aukštą ne visi užlipa, o pirmajame aukšte bibliotekininkai neturi visiškai uždarų patalpų. Todėl laikinai šį tašką atidarė periodikos skaitykloje, tam skirdami kelis stacionarius kompiuterius. Tačiau, atsižvelgiant į interesantų poreikius, skirs ir nešiojamąjį kompiuterį, kad paslauga taptų mobili ir žmogus bibliotekoje galėtų pasirinkti jam tinkančią konsultacijų vietą. Kai bus suremontuota patalpa greta esančiame pastate, tada taškui bus skirta nuolatinė vieta - uždara patalpa su visa reikiama įranga, kad kiekvienas žmogus netrukdomas galėtų bendrauti su konsultantu.

„Bibliotekos prieš kelerius metus tapo ne tik vieta, kur žmonės ateina pasiimti knygų ir jas palikti, bet ir šviesuliu miestuose, bendruomenių susibūrimo vietomis. Džiaugiamės, kad prie šio projekto Šilutės biblioteka prisijungė labai entuziastingai, siūlė visokeriopą pagalbą“, - sakė VU Teisės klinikos direktorius L.Totoraitis.

Šilutotės biblioteka tapo 141-uoju prieigos tašku Lietuvoje.

Dažnai toleruojame savo teisių pažeidimus

Projektas „Nemokama teisinė pagalba Lietuvos regionuose“ prasidėjo 2017 metais ir tęsiasi antrus metus.  Organizacija VU Teisės klinika teikia nemokamą teisinę pagalbą gyventojams ir vykdo visuomenės teisinio švietimo projektus. Pavyzdžiui, naujienų portaluose ar žinių laidose kas kelias savaites duoda teisinių patarimų arba pristato vykdomus projektus, įžvalgas, tam kad gyventojai žinotų tam tikrus teisinius santykius, kurie aktualūs daug kam.

Dažniausiai VU Teisės klinikos klientais tampa socialiai pažeidžiami asmenys, vienišos mamos, jaunas ir besikuriantis verslas, viešąjį interesą ginančios nevyriausybinės organizacijos.

Anot L.Totoraičio, daugybei žmonių Lietuvos regionuose nemokama teisinė pagalba yra vis dar nepasiekiama. Mažesnių miestų gyventojai ypač dažnai susiduria su smurto artimoje aplinkoje atvejais, yra priversti taikytis su darbdavių išnaudojimu bijodami prarasti darbą, o vienišos mamos siekia prisiteisti išlaikymą mažamečiams vaikams iš emigravusių tėvų.

„Regionuose advokatų praktikuoja nedaug, o jų žinios ribotos, nes jie nėra specialistai kažkokios konkrečios teisės srities, o ir jų paslaugų kaina nėra visiems prieinama. Dėl to gyventojai yra priversti toleruoti savo teisių pažeidimus, nes tiesiog neturi kito pasirinkimo“, - sakė VU Teisės klinikos direktorius.

2017 metais 140-yje Lietuvos bibliotekų projekto rengėjai atidarė nemokamos teisinės pagalbos prieigos taškus, kurių darbuotojai padeda lankytojams prisijungti prie virtualaus pokalbio su VU Teisės klinika. Nuotolinės konsultacijos metu gyventojai gali matyti ir girdėti Klinikos teisininkus, konfidencialiai gauti jiems parengtus teisinius dokumentus bei išsiaiškinti, kur ir kaip juos pateikti. Tokiu būdu Klinikos paslaugos tampa prieinamos didelei daliai gyventojų.

Studentus kuruoja profesionalaiteisine pagalba_2

VU Teisės klinika buvo įsteigta prieš 20 metų ir sėkmingai gyvuoja, klesti ir veikia, iki šiol. Klinikoje konsultuoja gabiausi vyresniųjų kursų VU Teisės fakulteto studentai, o paslaugų kokybę užtikrina praktikos grupių kuratoriai - šalyje žinomi teisininkai, advokatai, teisės mokslo darbuotojai. Jie reguliariai susitinka su studentais, peržiūri jų darbus, pataria kaip juos patobulinti ir tik tada atiduoda interesantui.

„Studentų misija yra sujungti Teisės studentų, dėstytojų ir profesionalų pastangas ir darbą visuomenės gerovei kurti“, - sakė L.Totoraitis.

Vienu metu Klinikoje Vilniuje dirba 14 gabiausių studentų, kurie jau yra baigę darbo, civilinės ar administracinės teisės kursus ir yra pajėgūs teikti konsultacijas. Šitas modelis perimtas iš vakarietiškų teisės mokyklų. Studentams tai naudinga, nes jie gali  išmokti tokių įgūdžių, kaip bendravimas su klientu, jo komforto užtikrinimas, nuraminimas ir panašiai.

Kiekvienais metais Klinika padeda maždaug 4000 gyventojų, o nuo veiklos pradžios iš viso padėjo jau 55 000 gyventojų.

Pasako jei situacija beviltiška

Naudotis šia paslauga gerai dar ir tuo, kad teikiant konsultacijas nevedamas joks registras, netikrinama gyventojų socialinė ir finansinė padėtis.

L.Totoraitis pripažįsta, kad tenka susidurti ir su beviltiškomis teisinėmis situacijomis, bet tada žmonėms ir pasakoma, kad jų situacija beviltiška ar nepatariama investuoti į advokato paslaugas.

„Būna situacijų beviltiškų, bet tuomet taip ir pasakome žmogui, patariame net nesikreipti į teismą, jei byla neturi perspektyvos“, - sakė jis.

Mūsų šalyje egzistuoja nemokamos teisinės pagalbos sistema. VU Teisės klinikos studentai, jeigu to reikia, taip pat padeda žmogui parengti prašymą, kad jis galėtų gauti valstybės apmokamą advokatą.

Daugiau informacijos apie nemokamą teisinę pagalbą rasite interneto svetainėje www.teisesklinika.lt arba Šilutės viešojoje bibliotekoje bei jos filialuose.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt