Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Image - Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Atkūrus ar įveisus mišką Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miškų kontrolės skyriaus teritorinio poskyrio valstybiniai miškų pareigūnai atlieka želdinių ir žėlinių

Penktadienis, 14 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (2)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

Image - Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

  Seimo „tvarkiečiams“ su valdančiaisiais pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcija gali tikėtis Seimo vicepirmininko

Antradienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Image - Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Negyvi ir likimo valiai palikti naminiai gyvūnai praėjusią savaitę piktino šilutiškius. Rugsėjo pirmosiomis dienomis visą parą praeiviai Tilžės gatvėje vaikščiojo pro partrenktą katiną. Į redakciją kreipęsi žmonės piktinosi, kad niekam

Šeštadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Vietos bendruomenes stiprinti padės ir skaitmeniniai įrankiai

Image - Vietos bendruomenes stiprinti padės ir skaitmeniniai įrankiai

Internetas tapo daugelio mūsų šalies gyventojų kasdienybe. Aktyviai bendraujame socialiniuose tinkluose, skaitome naujienas portaluose, perkame, parduodame daiktus, ieškome atsakymų į rūpimus klausimus. Tačiau ar išnaudojame visas interneto suteikiamas galimybes? Regionų

Pirmadienis, 17 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

Image - Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

  Netruko prabėgti šilta, auksinė šių metų vasara ir Juknaičių mokyklos prieigos prisipildė mokinių balsų, juoko ir šurmulio. Vaikai ir jų tėveliai rugsėjo 3 dieną skubėjo į tradicinę naujųjų mokslo metų

Pirmadienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

 ziemos pramogos_Katyciu_ledo_ritulysPamario kraštą sukaustę šalčiai, šviečianti saulė ir giedras dangus suteikė galimybę pasidžiaugti žiema ir surengti pramogas lauke.

Šeštadienį Katyčiuose įvyko tradicinis ledo ritulio čempionatas Katyčių bendruomenės pereinamajai taurei laimėti, o sekmadenį Šilutėje - pašėlusios automobilių ledo lenktynės, kurias stebėjo apie 2000 žiūrovų.

Gamta džiugina ir retai matomais vaizdais. Važiuojantys Rusnės keliu gali grožėtis įspūdingu gamtos reiškiniu - potvynio paliktais ledo sijonais ant medžių.
Stebėjo keli tūkstančiai žiūrovų

Sekmadienį ant potvynio apsemtų pievų netoli Šilutės ligoninės įvykusios automobilių treko varžybos nepaliko abejingų. Renginys žiūrovams dovanojo įtemptų lenktynių akimirkų ir puikų orą, o varžybų dalyviams - adrenalino. Ledo lenktynes organizavo motorinių transporto priemonių asociacija „Šilutės ASK“ ir UAB „Arenijaus servisas“.

„Viskas labai įspūdingai ir smagiai praėjo. Oras superinis. Niekas nesušalo, buvo labai smagu“, - džiaugėsi organizatorius Arenijus Tamašauskas.

Į lenktynes registravosi 69 dalyviai, tačiau pravažiavimų įvyko kur kas daugiau, nes dažnai tas pats vairuotojas važiavo su kelių klasių transporto priemonėmis. Iš viso ledo trasoje varžėsi 13 klasių automobiliai ir keturračiai, besiskiriantys pavaromis, ratų važiuoklėmis ir padangomis. Organizatoriai dalyvius vaišino kareiviška koše ir arbata.

Greitai ledu skriejantys automobiliai, posūkiuose sukeldami sniego šuorus, paliko įspūdį žiūrovams, kurių buvo keli tūkstančiai. Varžybų stebėtojai užpildė jiems paliktą kilometro ilgio teritoriją, būriavosi ant K.Grinaus tilto.

Važiavo greitai ir saugiaiziemos pramogos_ledo_ralis

Išbandyti Šilutės ledo trasą panoro dalyviai iš Vilniaus, Tauragės, Gargždų, Šilalės, Klaipėdos, Plungės. Čia buvo galima sutikti ir automobilių sporto profesionalus - Mindaugą Sidabrą, Joną Montvydą, Paulių Kiudį, Ernestą Vingį. Tačiau lenktynininkai profesionalai ir mėgėjai važiavo lygiomis teisėmis, nes tai buvo mėgėjiškos varžybos.

Lenktyninkai išvystė labai didelius greičius, A.Tamašausko žodžiais tariant, kartais net per didelius. Automobiliai su dygliuotomis padangomis lėkė ir 150 km/h greičiu. Organizatoriai džiaugiasi, kad lenktynės praėjo laimingai ir saugiai, be didesnių incidentų ar traumų.

„Aišku buvo šonais susilietę, susidaužę, o trasoje radome daug detalių, bet ledo ralis yra toks sportas“, - sakė A.Tamašauskas. Prieš varžybas organizatoriai buvo pareiškę griežtas sąlygas, taigi lenktynininkai važiavo greitai ir saugiai.

Pirmųjų vietų nugalėtojai apdovanoti taurėmis. Ateinantį sekmadienį vyks oficiali automobilių treko treniruotė.

Katyčiuose - ledo ritulio varžybos

Tuo tarpu šeštadienį Katyčiuose įvyko taipogi trečius metus organizuojamas renginys - ledo ritulio varžybos. Šiemet dalyvavo šešios komandos iš Šilutės, Rusnės, Žalpių, Degučių ir dvi iš Katyčių.

Šauniai pavykusiu renginiu ir geru oru varžybų dieną džiaugėsi tiek Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis, tiek bendruomenės pirmininkas Giedrius Overlingas. Pirmąją vietą laimėjo ir pereinamąją taurę išsivežė šilutiškiai. Antri liko rusniškiai, o treti katytiškiai.

Renginio organizatoriai pagalvojo apie žiūrovus ir vaikus. Jiems buvo atitvėrę atskirą aikštelę, kurioje vaikai dūko su rogėmis ir pačiūžomis. Buvo ir keletas rungčių žiūrovams: moterys varžėsi sprinto rungtyje, o jaunuoliai aplink padangą varėsi ritulį.

„Turėjome prizų ir rėmėją ūkininką Robertą Pėteraitį“, - sakė G.Overlingas.

Po rungtynių nugalėtojų adpovanojimų vyko diskoteka ant ledo.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos